Forumi Horizont Gjithsej 2 faqe: [1] 2 »
Trego 19 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Psikologjia (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=6)
-- Perse nuk gjejme rehat, edhe pse jeta ofron me shume sherbime?!!!! (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=203)


Postuar nga Mendimtari datė 15 Janar 2003 - 14:56:

Perse nuk gjejme rehat, edhe pse jeta ofron me shume sherbime?!!!!

Ketu, qeshtja shtrohet ne sensin shpirteror, pra raportet familjare, shoqerore, bashkeshortore, sociale si dhe ndikimi i super zhvillimit tenologjik (interneti, celularet, video-bisedat, kushtet super komode qe mund te kesh me 2 para etj) mbi keto raporte perhere e me te dobeta, te papajtueshme e me te distancuara! Do te kisha deshire, qe si fillim te degjoja mendimin tuaj, pastaj do te doja t'u jepja edhe mendimin tim! Jam pergatitur shume per kete teme, e cila fillimin e ka tek epokat e hereshme e fundin...ne vazhdim!


Postuar nga anonime kakavije datė 17 Janar 2003 - 14:55:

Pershendetje Mendimtar. A mund te shpjegohesh me qarte se cfare nenkupton kur thua degjenerim shoqeror. Degjenerimi shoqeror mund te jete i natyrave te ndryshme, dhe packa se vizualizimi im i pyetjes tende eshte shkeputja vazhdueshmerisht ne rritje e njerezimit nga format e drejtperdrejta te komunikimit dhe distancimi i individit nga cka mund te quhet mbeshtetje e berthames familjare dretjt nje jete te pamvarur; kjo fare bukur mund te mos jete esenca e pyetjes qe po drejton. Beje pak me te qarte.

Faleminderit


Postuar nga Mendimtari datė 19 Janar 2003 - 14:39:

Hmmmm, teme kjo qe eshte me shume filozofike!

Po, mendoj qe te diskutosh nje teme te tille, duhet te keshe parasysh shume gjera, te keshe parasysh ecurine e vete jetes ne teresi , pa i ndare tere komponentet qe e perbejne! Komponentet? dashuria e konceptet e reja mbi te, raportet e reja familjare, sherbimet e reja financiare, ekonomike, shoqerore, ndryshimet demografike dhe politike te globit etj etj! Nje teme m e te vertete e rende, me te vertete, pasi sikur te ishte diskutuar, une, kisha ndermend te arrija ne mendimin tim final, qe nuk po e them , pasi eshte pesimist shume, edhe pse vete jam natyre shume optimiste, ndersa parashikimi im mbi shoqerine dhe te ardhmen e jetes eshte pesimist dhe ka te beje me kohera qe nuk e di a do te jete valle ne gjendje globi t'i sillet akoma diellit perreth...! Por, mos kini merak, keto breza qe jane ne jete, ne, dhe edhe nja 5 breza qe do te vijne, do e jetojne akoma jeten, por kam frike qe brezat e tjere, jeta do i jetoje si do ajo...sa keq


Postuar nga Ira datė 05 Prill 2003 - 12:08:

Pershendetje

hhhhhhhhhhhhh

Eshte nje teme pak a shume konfuze per te dhene nje pergjigje.


Postuar nga axl datė 09 Janar 2005 - 23:36:

Une mendoj se ne nuk gjejme rehati edhe nga te gjithe keto sherbime,sepse njeriu,sidomos ne te rinjt jemi te etur per te ditur cdo dite dhe me shume.Shpiti,mendja thesi yni i kerkesave dhe i deshirave eshte ci nje pus i stermadh ku sado te mira dhe sherbime te hedhesh perseri nuk do te jete e mjaftueshme ta mbushsesh....Papapa sa e qarte apo jo?


Postuar nga sjara datė 03 Maj 2008 - 20:03:

Teme shume interesante, po sot cfar pergjigje do ti jepnit?


Per mua sherbimet qe na ofron jeta jane sherbime per trupin, rehatia vjen kur gjejme rehati shpirterore dhe kjo nuk sigurohet nga sherbimet e jetes por sherbimet tona.


Postuar nga Deb* datė 26 Shtator 2010 - 14:18:

Re: Perse nuk gjejme rehat, edhe pse jeta ofron me shume sherbime?!!!!

Citim:
Po citoj ato qė tha Mendimtari
Ketu, qeshtja shtrohet ne sensin shpirteror, pra raportet familjare, shoqerore, bashkeshortore, sociale si dhe ndikimi i super zhvillimit tenologjik (interneti, celularet, video-bisedat, kushtet super komode qe mund te kesh me 2 para etj) mbi keto raporte perhere e me te dobeta, te papajtueshme e me te distancuara! Do te kisha deshire, qe si fillim te degjoja mendimin tuaj, pastaj do te doja t'u jepja edhe mendimin tim! Jam pergatitur shume per kete teme, e cila fillimin e ka tek epokat e hereshme e fundin...ne vazhdim!

Mendimtari shkruan qe eshte pergatitur shume per kete teme, por paska ikur pa na dhene mendimin e tij.

Normal qe nuk gjejme rehat. Eshte konkurenca ajo qe na shtyn te kerkojme me shume, dhe me te miren.
Nje shembull i thjeshte.
Nje cel qe deri dje e ke blere me kenaqesi te madhe, e goxha shtrenjte, sot ka dal jashte perdorimit. Te vjen tjetra te shikon shtrember, me nje buzeqeshje ironike kur shikon celularin tend demode. Ajo e ka me internet, GPS dhe une jo. Durohet kjo?

Atehere do detyrohem ta flak te vjetrin e te ble te riun. Mot fillon avazi perseri.
Ja keshtu duam s'duam ne jemi gjthmone ne kerkim te se rese qe na ndjell me sherbimet e reja e cilesore qe ofron.


Postuar nga NS-6 datė 04 Tetor 2010 - 21:29:

...sepse jemi te pangopur...


Postuar nga lule datė 28 Tetor 2010 - 13:14:

Deb


Perse nuk gjejme rehat, edhe pse jeta ofron me shume sherbime?!!!!



Nje sere arsyesh e cojne cakun e kerkimit me prane te pamundures. Megjithate rezultati eshte teper i
rendesishem per tu anashkaluar nje kerkim i tille.

Disa nga sjelljet me te rendesishme shoqerore mund te tronditen thelle nga keto rezultate.

Sidoqofte njerezimi ka te drejte te dije te verteten mbi vetveten…


Postuar nga AngelDevil datė 28 Tetor 2010 - 13:16:

Citim:
Po citoj ato qė tha fleurs de l'orne


Sidoqofte njerezimi ka te drejte te dije te verteten mbi vetveten…



dhe si do e zbuloje te verteten?


  Gjithsej 2 faqe: [1] 2 »
Trego 19 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.