Forumi Horizont Gjithsej 68 faqe: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 » ... E fundit »
Trego 3362 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Arkiva (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=356)
-- mendime te castit... (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=8245)


Postuar nga Kuriozi datė 01 Shkurt 2006 - 20:24:

Re: Mendime te Castit!!!

Citim:
Po citoj ato qė tha ~Enigme~
Dhe ja disa te vetedijshem qe jane mbledhur si lojtare gati per te bere ndeshje fillojne dhe prishin lojen me verejtje dhe shenime ....

Eshte vetem nje loje o bukuroshe qe nuk te njoh. Thjesht nje loje qe ndonjehere eshte seroze.
Merre si te tille dhe trishtimi qe ke do te te largohet.
Best


Postuar nga PARIS datė 01 Shkurt 2006 - 20:34:

Wink

Zemra po me tradheton...Ika ne gjume me mire!


Postuar nga diabolic datė 01 Shkurt 2006 - 20:50:

Citim:
Po citoj ato qė tha PARIS
Zemra po me tradheton...Ika ne gjume me mire!


Jo yllo jo se nuk te trradhetoj une ty , per koken e jote jo. Me mire mos ik , se po ike duhet te vij vjedhurazi neper endrra dhe kam frike se mos bie brenda ( ne burg e kam fjalen) muahhhhhhhhhh


Postuar nga Kuriozi datė 01 Shkurt 2006 - 21:42:

Citim:
Po citoj ato qė tha diabolic


Jo yllo jo se nuk te trradhetoj une ty , per koken e jote jo. Me mire mos ik , se po ike duhet te vij vjedhurazi neper endrra dhe kam frike se mos bie brenda ( ne burg e kam fjalen) muahhhhhhhhhh



Ne qiell...po shihja ndersa prisja te zbardhte dita nj "yll"...dukej nga larg i bukur dhe i ftohte....por drqi ta haje zbardhi dita...dhe pashe ne qiell nje laraske qe sapo ish zgjuar nga gjumi qe e kishte zene nje nate me pare..



Postuar nga aura datė 06 Shkurt 2006 - 22:29:

e di cfare, jashte po bie bore. Mua nuk me mesohet. Te te ftoj te dalim dhe te shtrihemi ne bore?! Ngjan pak cmenduri por ne te cmendur jemi gjithsesi.

do doja te rrinim te shtrire derisa te kishim aq ftohte sa te mos mund te rrinim me ne bardhesi. Pastaj te vraponim per ne dhome dhe te hidhnim krahet rreth njeri tjetrit si dy njerez qe nuk duan te leshohen.

Atehere do ta dinim rendesine e ngrohtesive tona...

ps. u be vite qe njihemi, por kete se kemi bere kurre dhe mbase nuk do ta bejme as sot. Pyes veten a e di rendesine e ngrohtesise tende?! Shpresoj dhe uroj qe po.


Postuar nga volter datė 07 Shkurt 2006 - 22:42:

Ftohja mua me ben shume mire, sepse me stimulon te dale me ate, dhe te bej nje relaks shpirteror... Pastaj kur futesh brenda embrionit te cmendurise behet nje kombinim shume i eger filzozofik poetik...

Nje ecje siper debores, ben nje mrekulli , dhe pikerisht kjo mrekulli te mundeson te fitosh statusin per nje qetesi...

naten takimi ne endrren e poetit

ps kurizoi shume bukur u lidhe me muziken time te mozartit... pastaj dhe diabolic


Postuar nga Demokrate4ever datė 08 Shkurt 2006 - 02:00:

Flm qe ekziston... Je aq i embel saqe embelsia jote me ben te mendoj c'do sekond dhe cast qe kalon...


Postuar nga PARIS datė 08 Shkurt 2006 - 02:19:

Arrow

S`ja vlen te shkruash!As te lexosh sigurisht.


Postuar nga Cindi datė 08 Shkurt 2006 - 04:40:

As te merzitesh nuk ja vlen.


Postuar nga PARIS datė 08 Shkurt 2006 - 05:06:

Lightbulb

...-As te heshtesh!

Perqafime te sinqerta Football!Gjumin e embel,
une ika te shtrihem!Mire u lexofshim neser mbrema!


Postuar nga Demokrate4ever datė 09 Shkurt 2006 - 01:30:

Citim:
Po citoj ato qė tha Demokrate4ever
Flm qe ekziston... Je aq i embel saqe embelsia jote me ben te mendoj c'do sekond dhe cast qe kalon...


Thirrje te ndezura nga dashuri e zemres..Nje telefonate kaq kohe e pritur.. Zerin kur ta degjova ,boten e harrova.. Ah sonte jam e lire te enderroj.. Jam e lumtur qe te kujtoj dhe qe jam c'do cast me ty..Zemra jote dhe imja jane te mbushura vetem me miresi..Fytyra jote e embel dhe e kristalte si shpirti yt me fal vec LUMTURI..Syte e tu te nje engjulli ,si te engjujve qe me rrethojne jane aq te pafajshem... Vertet pse te dua aq shume kur...!


Postuar nga PARIS datė 09 Shkurt 2006 - 02:21:

Wink

Paske ra ne dashni kushe!-hahaahahahahahahahahahaha!
Shijoje zemra sa te kesh mundesi!Urime!


(faktikisht jena ba mu puth,-edhe pse jetojme shume shume afer...jam ken shum e zene, sidomos pasdite-3 ore gjume kam ba-hahaahahahahahaha!)


Postuar nga Demokrate4ever datė 09 Shkurt 2006 - 03:13:

hahaha...Po po... bleva telefonin e ri se ai qe kisha me jepte gjithmone sinjal bizi dhe me rikthente mesazhin.. Te puth dhe une ty te faqja


Postuar nga PARIS datė 09 Shkurt 2006 - 05:54:

Exclamation

Kam nje gjysem ore qe degjoj vetem kengen "Te mbulofte reja", nga TRIX.
Qetesi ne shtepi.Vetem une zgjuar.Une dhe kujtesa ime.Ndihem mire!


Postuar nga ~Enigme~ datė 09 Shkurt 2006 - 06:34:

Sa cudi .... sa shume dyshoj ne prefeksionin e natyres njerzore...... edhe kjo eshte sepse une e kam pranuar potencionin e kualiteteve negative ne veten time dhe e mar me mend se gjithashtu te gjithe te tjeret I kane.

Sa shume respektoj kontrollin individual te vetes, opinionet e forta dhe cdo gje qe lidhet me fuqi dhe naturen konkurence .......keto kualitetet qe pasqyrojne ate qe shikoj ne pasqyre cdo mengjes...

Nuk e kam zbuluar akoma neqoftese e bej me dashje apo pa dashje por me duket se dua te dominoj lidhjet dhe ralle te ekspozoj ndenjat apo emocionet ne hapje absolute.
Edhe kur dukem qe jam e hapur gjithmone ja arij qellimit te mbaj dicka nga vetja ime............. Atje te fshehura lundrojne mendimet si nje varke per te eksploruar oqeanin....


Postuar nga Cindi datė 09 Shkurt 2006 - 14:04:

Me mire nje mik se nje ciflik.


Postuar nga volter datė 09 Shkurt 2006 - 19:36:

Wink

Duke e analizuar njohjen per dashuri ndaj njohjes...


Postuar nga NS-6 datė 09 Shkurt 2006 - 23:13:

...


Postuar nga PARIS datė 09 Shkurt 2006 - 23:17:

Smile

Buqezesha yll!


Postuar nga stratovarius datė 09 Shkurt 2006 - 23:18:

Per Ty

Mos u merzit o njeri...
Ti je engjell e ata djaj.
Neser do jete ndryshe.


Postuar nga diabolic datė 09 Shkurt 2006 - 23:44:

Fakti qe nuk takohemi nuk do te thote se une nuk te kam me xhan... dhe ti e di. Dikur mbeshtetje koken mbi gjoksin tim per ti dhene fjale loteve pa frike , mos ki frike ta besh edhe tani sepse une do te jem gjithmon une , ai qe te do vetem te miren...


Postuar nga Cindi datė 09 Shkurt 2006 - 23:53:

Ule koken ketu ne prehrin tim dhe vetem endero, asgje tjeter mos mendo.


Postuar nga myzeqari datė 09 Shkurt 2006 - 23:54:

Pallavra dhe vetem pallavra , kudo qe futem lexoj vetem pallavra , fjale boshe qe mundohen te ngjallin nje realitet te vdekur me kohe , hije virtuale qe zhgenjejne vetveten me fjale te kota , mundohen te mbushin hapsirat e zbrazura te shpirtrave te tyre me fjale pa kuptim , mundohen ti japin vetvetes nje rendesi qe nuk e kane dhe as nuk kane per ta patur , njerez te vdekur me kohe por fatkeqsisht per ta nuk e kane kuptuar akoma dhe vazhdojne te rrojne ne iluzion te genjeshtert , pallavra


Postuar nga Cindi datė 10 Shkurt 2006 - 00:33:

Une kam dal ne kerkim te disa personave, qe nuk dine te shkruajne pallavra neper forume. Po te gjeni ndonje aman thirreni te vije se kam nevoje te diskutoj disa probleme shume serioze.

1. Sa eshte perimetri i tokes
2. Sa bejne 2 edhe 2
3. Sa eshte popullsia e botes

Po puna eshte se duhet te vijne ketu qe te vazhdoj diskutimet.


Postuar nga PARIS datė 10 Shkurt 2006 - 00:38:

hahaahahahahahhahahahaha Football, e dija se do me jepje fryme nga ilaci i llogjikes tende!
hahaahahahahahahahahahahahaha! Zot!Pse te dua kaq fort???????


Postuar nga Cindi datė 10 Shkurt 2006 - 00:39:

Citim:
Po citoj ato qė tha PARIS
hahaahahahahahhahahahaha Football, e dija se do me jepje fryme nga ilaci i llogjikes tende!
hahaahahahahahahahahahahahaha! Zot!Pse te dua kaq fort???????



Me jep shpejt pergjigjet, mendimet e castit.


Postuar nga Klodel datė 10 Shkurt 2006 - 11:02:

vertet e cuditshme kjo bota virtuale. ua shton njerezve amplitudat mendore psikologjike emocionale.nga ana tjeter u jep dhe nje siguri absurde rrenqethese qe i dine dhe i kuptojne te gjitha ato qe dikujt qe s'e njohin i kalojne ne tru. Eh eshte bere per case study fenomenologjia e sjelljes ne kete forum. kush studjon psikologji mundet fare mire te mbroje diplomen, material ka boll.


Postuar nga diabolic datė 10 Shkurt 2006 - 12:08:

Citim:
Po citoj ato qė tha analistja
vertet e cuditshme kjo bota virtuale. ua shton njerezve amplitudat mendore psikologjike emocionale.nga ana tjeter u jep dhe nje siguri absurde rrenqethese qe i dine dhe i kuptojne te gjitha ato qe dikujt qe s'e njohin i kalojne ne tru. Eh eshte bere per case study fenomenologjia e sjelljes ne kete forum. kush studjon psikologji mundet fare mire te mbroje diplomen, material ka boll.


Duhet ta kishe nickun avoktja djallit moj xhan dhe jo analistja...Apo po analizon keshtu ne pergjithsi , apappaapapapaaa.


Postuar nga Cindi datė 10 Shkurt 2006 - 14:10:

Citim:
Po citoj ato qė tha analistja
vertet e cuditshme kjo bota virtuale. ua shton njerezve amplitudat mendore psikologjike emocionale.nga ana tjeter u jep dhe nje siguri absurde rrenqethese qe i dine dhe i kuptojne te gjitha ato qe dikujt qe s'e njohin i kalojne ne tru. Eh eshte bere per case study fenomenologjia e sjelljes ne kete forum. kush studjon psikologji mundet fare mire te mbroje diplomen, material ka boll.


Po ngelen psikolloget te mbrojne dipllomat me FH vaj me det ka per te shku.
Asnje shpjegim s'ka per tu gjet edhe neper librat me te famshme psikolloogjike. Perpara duhet te studjojne demografi.


Postuar nga Lela_Dr datė 10 Shkurt 2006 - 14:26:

Sa te cuditur jane njerezit?


Postuar nga Cindi datė 10 Shkurt 2006 - 14:34:

Sa agresive jane njerezit.
Dikush ka thene eshte kafsha me e eger.


Postuar nga Demokrate4ever datė 10 Shkurt 2006 - 18:12:

Akoma ben ftohte...


Postuar nga diabolic datė 10 Shkurt 2006 - 22:52:

Kam ftohet sonte se asgje sme mbulon zemren...


Postuar nga iliriusa datė 10 Shkurt 2006 - 23:01:

Mendime te castit: Do doja kaq shume qe njerzit te perpiqeshin me teper te beheshin pjese e zgjidhjes e jo pjese e problemit...
Te gjithe flasin per lirin e ne te njejten kohe e coptojne, poshterojne e thyhejn ne grimceza te dobta deri sa edhe vete liria humbet........


Postuar nga volter datė 10 Shkurt 2006 - 23:24:

Ajo ende me ndien mua me ate ngrohtesine e mbremjes se ftohe, dhe numeron yjesine me forcen time.. shikoj perse nderlidhet me emocionet e mia, dhe serish e perqafoj me dashurine e poetit...


Postuar nga Klodel datė 11 Shkurt 2006 - 00:18:

sic e tha illirusa do doja te isha pjese e zgjidhjes jo pjese e problemit. shume forum ben dem per shendetin. por do doja gjithashtu qe njerezit mos e merrnin gjithshka personale sepse vetem personalja nuk ekziston ne virtualitet, aq me teper mes njerezve te panjohur. Do doja nje nate te embel dhe nje gjume te embel, nje perhumbje mes endrrave. Natenn


Postuar nga PARIS datė 11 Shkurt 2006 - 02:01:

Nuk e di se pse e kam te domosdoshme te flas me dike.Por s`e bej dot.
Dua te nxjerr fundin e shpirtit, ndonse e di qe do me demtoje.
Psikologjikisht renduar nga pluhurat e ndergjegjes tende,qe ne jemi mesuar
t`i kaperdijme si ujin, kur kemi etje dhe kur s`kemi.
Mos u largo prej Nesh.Ne jemi foleja e vetme qe ke ndertuar me vullnetin tend,
mos e shkaterro serish,sic ke bere dikur.Je Baba,dhe duhet te kesh me shume
vullnet dashurie per folene tende.
Te presim te qeshur, e jo pret te te heqim dhe kepucet nga kemba.
Te kuptojme, te vleresojme por mos na ver shkelmin!
Bej kthese.E ke shume te lehte.Asgje s`te mungon.Askush s`te mban meri.
Dhe ndersa fleme, enderrojme vetem ty te lumtur dhe sic ke qene dikur...
Por te ka zene semundja e parase.Je bere i keq,padashur!
Te ka zene pasuria driten e jetes tende qe ishte per ty dikur-Familja.
Mos ngurro!flit!Cfare fsheh shpirti yt?Edhe nese do te dalesh nga kjo foleja jone- ta bejme hallall!Vetem ti te jesh i qete...Kush do te te therrase me Baba?!?!
...


Postuar nga volter datė 11 Shkurt 2006 - 22:47:

Tani ne qytetin skopje, ben nje atmosfere shume e mire, pastaj dhe gjiri kreativ qe te ofrohet te jep nje mundesi me shume te jesh nen aromen e gocave sllave...

Ben nje puhize e lehte romantike


Postuar nga Demokrate4ever datė 11 Shkurt 2006 - 22:59:

Sot ne mengjes Helga ,po shkruante ne forum dhe i beri goja skopje dhe u fry me ban.

p.s Sapo ndertova nje fjali me fjalen skopje.. Ishalla e kam ndertuar mire..


Postuar nga stratovarius datė 12 Shkurt 2006 - 01:31:

Kete cast me erdhi cuditshem mendimi se ushtari ushtar ngelet tere jeten dhe kjo ndodh kur kerkon te jete ose me mire i pelqen ushtria.
Shvejku eshte nje arritje qe dmth sibol i sarkazmes, zgjuarsise dhe....nuk mendoj se duhet te me vinte ky mendim por me erdhi.
shvejkun kam ndermend dhe jo ndonje ushtar gomar.

Freeeeeeeeeeeedddddddddooooooooooooooooooooooooooo
ooooooooommmmmmmmmmmmmmmm

1.2.3...


Postuar nga lost_soul datė 12 Shkurt 2006 - 04:39:

Se si m'u kujtua filmi Highlander, njerezit e mbinatyrshem qe nuk vdisnin kurre.... dhe dilnin aty ketu gjate shekujve me identitete te ndryshme...

A thua valle te kete njerez te tille? - qofte edhe virtuale???... do te doja te isha dhe une nje prej tyre, ... por nuk besoj do te doja ta ndryshoja kurre emrin...


Postuar nga lost_soul datė 12 Shkurt 2006 - 05:04:

.... tu ta ta tu tu na na nu nu.......

........

Who made who, who made you?
Who made who, ain't nobody told you?

.........

Feel it going round and round
Running out of chips, you got no line in an 8-bit town
So don't look down, no
......
Ain't nobody told you, who made who?



.. po kendoj AC/DC


Postuar nga stratovarius datė 12 Shkurt 2006 - 10:20:

Sot mu kujtua paranoizmi primitiv dhe ndjenje absurde e pronesise viruale. Sa do te doja qe homoseksualet te mos kishin aq mllef ndaj botes dhe te mos pretendonin se kane identitet.

Eh...kjo bote paska vend per te gjithe; dhe balta qenka shume e veshtire per tu lare...edhe kur jeton ne perendim


Postuar nga aura datė 12 Shkurt 2006 - 13:53:

kohet e fundit kam zhvilluar nje pasion per ti shpjeguar momentet njerezore me formula mbledhjeje apo zbritjeje matematike. ne fakt nuk jane te sakta, thjesht feminore...

2 ore nga e diela ime=kapucino+ice tea+foto e printuar+forum+zeri i bukowskit+dikush flet ne msn (ti se ke pare)+shkrime politike+ muzike + pc prane nje dritareje me pamje nga qendra e qytetit+bore+ UNE

kaq


Postuar nga lost_soul datė 12 Shkurt 2006 - 13:54:

hahahahahahahahahahahaha sa kom qesh........dmth..... ti..... .?? hmmmmm....... s'kishte si te ndodhte ndryshe, e kishte te shkruar ne balle....

se c'mu kujtua ajo thenia e atij fshatarit te trashe te s'ka c'i ben gomarit dhe i bie samarit.... nuk e di pse..... nuk e di pse me erdhi mua ky mendim, une mund te jem nga ata pak qytetaret e vertete qe ka shqiperia, ...... ndoshta ngaqe rrethohem me fshatare dhe fshatare te konvertuar ne qytetare...... nejse.... s'kam ndermend merrem as me fshataret as me gomaret......peace


Postuar nga stratovarius datė 12 Shkurt 2006 - 15:42:

Sot mu kujtua historia e jevgjve te lagjes qe kur inatoseshin shume te shanin "jevg" ata nuk kishin si ta kuptonin se ishin te tiile nese nuk do te ishim ne.
jevgjit te pakten nuk e kane naivitetin e fshatarit. Nuk eksiston pa njerez te tille.
Njeri pa ide dhe parazit.
Ja keto mu kujtuan sot ndersa kam kohe qe tallem me dike qe nuk e kupton se sa zbuluar ka qen prej shume kohesh. shume bajato fshato.....
Askush nu kerekon te maskohet ne vend maskash.


Postuar nga Klodel datė 12 Shkurt 2006 - 16:04:

sa ditare interesante. te mbushet shpirti plot dhe frymezohesh. eh medet


Postuar nga stratovarius datė 12 Shkurt 2006 - 16:07:

Sot mendova se duhet te blej nje pistolete dhe ta kem...nese nje dite shoh qe do i kem kaliar 500 mesazhet dhe ende do pretendoj te kem shpitrti plot...do tja fus vetes nje plum...eshte me mire se te mbytem me nje pike shu..


Postuar nga Lela_Dr datė 12 Shkurt 2006 - 16:39:

Po bjeri qe tani, sepse po te besh shumen e gjithe nicknameve qe ke aq i bjen 500.
Mos te duket vetja me i paket, se edhe ti gjithe diten ne forum rri.

Ne te pakten kemi 2 vjet ne forum dhe eshte normale qe nr i postimeve te shtohet nga dita ne dite, por ty qe per nje muaj te jane bere 500 eshte me mire t'ja fusesh vetes


Postuar nga Demokrate4ever datė 12 Shkurt 2006 - 17:35:

Ahhh c'mu kujtua nje enderr qe pashe mbreme dhe desha ta ndaj me ju ,pasi ndodhemi ne te njejten HORIZONT fshatare e qyqyqar ..Ndodhesha ne Shqiperi. Nje grumbull i madh njerezish ndodheshin ne nje rreth te mbyllur dhe papritur
- KURSI U NDRYSHUA :NGA SOCIALIZEN NE KAPITALIZEM,TANI POR NJEREZINE E RRAHEN SI KAFSHE SEPSE ISHTE NJERI ,DHE SOT KJO NJEREZI PO SHKON DREJT IDIOTIZMIT. SA KEQ.. TE HUMBESH VLERAT E SE VERTETES NEN HIJEN E ZESE SE VETVETES..Keto ishin ato pak gjera qe mu kujtuan nga ajo enderr e keqe dhe e trishtuar.


  Gjithsej 68 faqe: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 » ... E fundit »
Trego 3362 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.