Forumi Horizont Gjithsej 101 faqe: « 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 » ... E fundit »
Trego 101 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Politika Shqiptare (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=45)
-- Keto zgjedhje do i fitoje klani apo morali i perbashket? (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=17033)


Postuar nga diabolic datė 13 Maj 2009 - 19:38:

Faje ta paskan fut plako , shume paguan Ne te tjeret me 5 euro ne muaj i pagujm te gjitha ( nejse )
Gjithsesi ishte nje shembull qe doja te te jepja , nuk ishte per ta hedhur temen ne personale , gjithsesi ka edhe njerez qe e mendojne ate qe kam thene .Nese flas per veten nuk kam pasur asnjehere probleme ne lidhje me ty , kemi mendime te kunderta pergjithsisht por kjo nuk ka ndaluar qe mos jem pjese e stafit dhe besoj se pergjithsisht je i ekuilibruar ne staf.Puna eshte se une nuk jam dakort me ate qe thua ti , qe paguaj une dhe kjo me jep te drejten te...
Fakti qe paguan ti dhe ti je zot ne kete forum per mua ka shume rendesi , per kete gje kam qene gjithmon i mendimit qe ti duhet te jesh ekuiliber mbi palet por ja qe nuk je , se edhe ti je si ne te gjithe me mendimet dhe me gabimet e tua.
Kur hap nje forum merren parasysh te gjitha , merren parasysh chit - chatet , zenkat , polemikat , rebelimet etj etj
Vetem se ki parasysh dicka fajtor qe njerzit ne forum hyjne per tu relaksuar dhe jo per te treguar sesa serioz jane , gjithsesi...
Sa per sqarimet shqiptaro -personale une vazhdoj te jetoj jasht dhe kete karakteristik nuk e kam gjetur vetem te shqiptaret , njerezit qe filozofojne shume nuk arrijne te konkretizojne asgje dhe sa here qe flasim tregojme disi nga jeta jone dhe eksperiencat qe kemi kaluar dhe sesi nga keto eksperienca kemi arritur te kuptojme kete apo ate gje.
Ti Fajtor edhe kur shpjegon dicka e lidh me nje fakt qe i ka edhe shoqes tende sikur do ta vertetosh ate fakt , keshtu qe do sdo personalja jote hyne ketu.
Te kthehemi te tema ,besoj se pyetjet e tua nuk kan vend ne lidhje nese meritojm apo nuk meritojme te kemi shtet dhe kemi nje veteqeverisje.Cdo vend ne bote dhe cdo popull ne bote e ka te drejten te veteqeveriset.Pastaj nese kjo qeverisje eshte e drejte apo jo kjo pak rendesi ka.Populli ka nje arme te madhe , ka ate armen e votes , qe vendos ekuilibrat dhe fatet e tij.Une me shume se lidhje klanore besoj se tani jane interesat qe merren me fatet e nje qeverisje.Besoj se gjithkush nga ne nuk voton me idene e lidhjes klanore - krahinore ate binomin veri- pd dhe jug - ps , vazhdojme akoma te jetojme me legjenda metropolitani qe metropolin nuk e shohin gjekundi.Aty ku rrotullohet paraja aty jane votat , aty eshte e ardhmja me elktoratin , sa mundesi do kene per nje vend pune , per nje tender , per nje ngritje ne pergjegjsi.
Une kerkoj zgjidhje , ose me sakte alternativa , me pelqeu shembulli i mjaftit , i cili edhe per mua nese do kishte mbajtur nje qendrim jashte politikes si garues atehere do te ishte nje ze per popullin memec.
Kerkoj te gjihet nje zgjidhje , nje menyre dalje nga kjo plogeshti por nuk shikoj asgje interesante ne horizont.Keshtu qe ndonjehere mendoj se duhet te zgjedh te keqen me te vogel ose te kthehemi te interesi , te fitoj ajo parti e cila mund te me ofroj nje vend pune .
Nejse nese dikush eshte ne gjendje te japi nje alternativ atehere le ta thote meqe ti Fajtor nuk e di akoma zgjidhjen....


  Gjithsej 101 faqe: « 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 » ... E fundit »
Trego 101 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.