Forumi Horizont Gjithsej 4 faqe: « 1 2 [3] 4 »
Trego 34 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Diskutime Shoqėrore (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=125)
-- Te jesh vetvetja... (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=15494)


Postuar nga kurt datė 13 Nëntor 2008 - 23:55:

ne anen tjeter uroj/deshiroj shume njerz mos te jen vetvetja, ngaqe shancet jane shume me te favorshme te takosh undesirable pathetic karakters out there...
consideruar faktin qe secili nga ne ne jeten tone kemi takuar me shume njerz qe nuk i dojme ose n'a kane zhgenjyer me shume kur ata i kane hequr maskat, dhe filluan te behen vetvetja. ne jeten e cdonejrit numri i njerzve qe i dojme me gjithe shpirt eshte shume i vogel, pothuajse nonexistent...(pervec prinderve dhe familjes kuptohet)

me kujton ate thenien famoze tek filmi jerry meguire, "lie to me jerry, lie to me"
i'm tooo fucking tired to investigate a character, i'm tooo jaded to even care, allways have been, i expect nothing from anyone, less disappointments that way...


Postuar nga Enya datė 14 Nëntor 2008 - 02:20:

Re: Te jesh vetvetja...

Citim:
Po citoj ato qė tha agata
Te dashur miq, a vishni ju, sa here qe dilni nga shtepite tuaja, maskat e normave te shoqerise? A vishni ju sa here kur shkoni ne pune maskat e hipokrizise, ashtu sikurse bejne shumiēa?
A e keni te lehte te jeni vetvetja, ne shoqerine ku jetoni?

Personalisht e kam te veshtire! e ju?Vetem dicka dua te them, "Sa do deshiroja te isha qofte vetem nje ore me hipokritja e kesaj bote!"

Nuk vesh dot maska, nuk jam aq kopile sa te fsheh vetveten tek te tjeret. Nje pun sapo e humba, sepse nuk vishja dot maske, dmth. nuk hiqesha dot tj njeri dhe ja plasa ne fytyre shefes. psh, Jam tip qe nuk i fal buzeqeshje kujt po nuk i meritoi vertet. Jam dhe do jem vetvetja, e mir apo e keqe ne qofsha. Me pelqen sesi jam, sme plas hic ca mendojn te tjeret.


Postuar nga lezhjani-82 datė 14 Nëntor 2008 - 02:32:

Re: Re: Te jesh vetvetja...

Citim:
Po citoj ato qė tha Enya


Vetem dicka dua te them, "Sa do deshiroja te isha qofte vetem nje ore me hipokritja e kesaj bote!"

Nuk vesh dot maska, nuk jam aq kopile sa te fsheh vetveten tek te tjeret. Nje pun sapo e humba, sepse nuk vishja dot maske, dmth. nuk hiqesha dot tj njeri dhe ja plasa ne fytyre shefes. psh, Jam tip qe nuk i fal buzeqeshje kujt po nuk i meritoi vertet. Jam dhe do jem vetvetja, e mir apo e keqe ne qofsha. Me pelqen sesi jam, sme plas hic ca mendojn te tjeret.


Edhe mu me pelqen sesi je pamaske, por me vjen keq per punen qe humbe....te uroj fat!


Postuar nga AndreaPirelli datė 14 Nëntor 2008 - 02:45:

Re: Re: Te jesh vetvetja...

Citim:
Po citoj ato qė tha Enya


Vetem dicka dua te them, "Sa do deshiroja te isha qofte vetem nje ore me hipokritja e kesaj bote!"

Nuk vesh dot maska, nuk jam aq kopile sa te fsheh vetveten tek te tjeret. Nje pun sapo e humba, sepse nuk vishja dot maske, dmth. nuk hiqesha dot tj njeri dhe ja plasa ne fytyre shefes. psh, Jam tip qe nuk i fal buzeqeshje kujt po nuk i meritoi vertet. Jam dhe do jem vetvetja, e mir apo e keqe ne qofsha. Me pelqen sesi jam, sme plas hic ca mendojn te tjeret.
Postuar nga AndreaPirelli datė 14 Nëntor 2008 - 02:47:

Re: Re: Re: Te jesh vetvetja...

Citim:
Po citoj ato qė tha briseide


Jam d'akord me cdo koncept.Besoj ne pershtatshmerine ndaj situatave,personave e shoqerise,qe s'do te thote te jesh me shume fytyra por thjesht te nxjerresh ne pah disa ane te karakterit e te fshehesh/t'u ulesh intensitetin te tjerave,eshte dicka qe me kalimin e kohes dhe me plasmimin e karakterit vjen natyrale.


Edhe une e kam te veshtire te fsheh emocionet por po mesoj!Good


Postuar nga kurt datė 14 Nëntor 2008 - 12:11:

Re: Re: Te Jes vetvetja...

Citim:
Po citoj ato qė tha Enya


Vetem dicka dua te them, "Sa do deshiroja te isha qofte vetem nje ore me hipokritja e kesaj bote!"

Nuk vesh dot maska, nuk jam aq kopile sa te fsheh vetveten tek te tjeret. Nje pun sapo e humba, sepse nuk vishja dot maske, dmth. nuk hiqesha dot tj njeri dhe ja plasa ne fytyre shefes. psh, Jam tip qe nuk i fal buzeqeshje kujt po nuk i meritoi vertet. Jam dhe do jem vetvetja, e mir apo e keqe ne qofsha. Me pelqen sesi jam, sme plas hic ca mendojn te tjeret.

enya, per ty as aq nuk diskutohet qe te gjithe e dime qe je gjithmone vetvetja, you should change you nick name to "a breath of fresh air" sa per punen, as mos u merzit hic se kurr nuk kam qene ma depressed ne jeten time se kto kohe qe kam patur pune, 20 ore ne jave vetem, por akoma pune eshte hasapi, i hate it. this is not me!! i'm not used to a saminormal life...


Postuar nga landi1 datė 14 Nëntor 2008 - 15:58:

pergjigja per kete pyetje eshte pak e veshtire...por shpesh eshte arti qe na vjen e ndihme. Mua me duket se kjo poezi e thote bukur deri diku...


Innuendo

Kur dielli rri pezull nė qiell dhe shkretėtira ka rėrė
Kur valėt pleksen nė det dhe bregun lėpijnė
Pėr sa kohė ka erė dhe yje dhe ylber
Deri kur malet tė shkėrmoqen nė rrafshinė.

Oh po, ne do pėrpiqemi
Tė ecim nė tehun e mprehtė
Oh po, do pėrpiqemi
Po
Sa pėr tė kaluar kėtė jetė.

Ooh, ooh

E ndėrsa jetojmė me dallim race, ngjyre apo besimi
Ndėrsa sundojmė tė verbuar me lakmi dhe marrėzi
Jetėt tona varen nga tradita, bestytni dhe feja e rremė
Pėrmes epokave, nė pėrjetėsi.

Oh, po ne do pėrpiqemi, poo
Tė ecim nė tehun e mprehtė
Oh, po do pėrpiqemi
Deri nė fund tė kohės.

Pėrmes brengės dhe tė lartit shkėlqim
Mos u fyeni nga lodrimi im.

Duh, duh, duh, duh, duh, duh, duh, duh

Ti mund tė jesh ēdo gjė qė ti dėshiron tė jesh
Vetėm bėhu si gjėrat qė ti mendon se dikur do jesh
Ēlirohu nga ritmi, ēlirohu, ēlirohu
Dorėzoje egon – ēlirohu, ēlirohu nga vetja

Ooh, ooh, poo

Nėse ka ndonjė vend, o arėsye pėr tė jetuar a vdekur
Nėse ka Zot apo pak drejtėsi nėn kėta qiej
Ha, nėse ka pėrgjigje pėr pyetjet qė mendja rrok
Fytyrėn tregona – largo frikėrat tona – hidhe maskėn tej.

Oh po, ne do pėrpiqemi
Tė ecim nė tehun e mprehtė
Poo
Pėrsėri do buzėqeshim, poo
Dhe ēfarėdo tė vijė – le tė vijė

Oh, po ne do pėrpiqemi
Deri nė fund tė kohės.


Postuar nga mio Mondo datė 10 Dhjetor 2008 - 17:41:

Jam munduar te jeme gjithe jeten time vetvetja.
Si ēdo njeri tjeter kame dhe une fobite dhe friken.
Preferoje ta humbas te drejten sesa ti shkaktoje dhimbje dikujte tjeter.
Jam shume kerukese ndaj vetvetes per te arriture qellimet e mia ne jete.


Postuar nga Ideology datė 11 Dhjetor 2008 - 22:01:

Te jesh Vetvetja...

Eshte e veshtire te jesh vetvetja, sepse sidomos ne shkolle te mesme, studentet ndahen neper grupe, kemi ata qe ndjekin moden, ata qe merren me sporte dhe ata me syze qe mesojne e lexojne 24/7, etj. Besoj se njerezit vishen ose sillen ne nji lloj menyre per te impresionuar, per tu pranuar ne nji grup shoqeror...

Nuk mund te jesh vetvetja sepse gjithmone je duke luajtor nji rol ne jete, studente, punetore, shoqe, moter/vella, fqinje, etc. Edhe kemi frik se mos na gjykojne, duam ti pershtasim nji personi ideal.

Best,
Lisa


Postuar nga Getjaa datė 25 Dhjetor 2008 - 16:07:

Te jesh vetvetja

S'ėshtė shum e veshtir mu kon vetvetja veq se duhesh mu kon niher i sinqert e manej vjen deri tek pershtypja se si ėsht mu kon vetvetja pa kopjuar askend


  Gjithsej 4 faqe: « 1 2 [3] 4 »
Trego 34 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.