Forumi Horizont Gjithsej 4 faqe: « 1 2 3 [4]
Trego 34 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Diskutime Shoqėrore (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=125)
-- Te jesh vetvetja... (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=15494)


Postuar nga belga datė 25 Dhjetor 2008 - 16:30:

Re: Te jesh vetvetja

Citim:
Po citoj ato qė tha Getjaa
S'ėshtė shum e veshtir mu kon vetvetja veq se duhesh mu kon niher i sinqert e manej vjen deri tek pershtypja se si ėsht mu kon vetvetja pa kopjuar askend


sigurisht njerezit duhet se pari te sinqerte e jo te djallezuar;

te jetosh kohen me mundesite qe ke thjesht te jesh vetvetja s nga ana e

jashtme dhe naturisht me zemer te paster!!!

pershendetje belga


Postuar nga girly_ datė 15 Janar 2009 - 13:27:

Gjithmone ne cdo moment,ne cdo rast,ne cdo vend.....


Postuar nga lindjedielli datė 17 Shkurt 2009 - 19:35:

vetvetja

sa i larmishem ky kuptimi i te qenit vetvetja! nganjehere me duket se njeriu smund te jete asnjeher vetvetja pasi duhet te pershtatet qe te akceptohet nga shoqeria ku jeton .me duket sikur del nga vetja qofte dhe per nje moment qofte dhe pa dashje por eshte e mundshme.
por kur vjen puna qe te dal nga vetvetja pra ta bej me vetedije kete me duket se eshte e pamundur .eshte nje kontrovers por i mundshem i egzistueshem.se di se si do te ishte me mire qe njeriu te jete vetvetja dhe te mbarte deri ne tu krusur ato te metat e tij apo te mos jete vetvetja dhe te behet prehe e pergenjeshtrimeve ndaj vetes .se di.
por di vetem nje gje qe une smund te dal dot nga strofka e vetes time edhe pse ndonjehere me vete ne mendje.uni im me mban nen kthetra te kufizuar dhe ne te shumten e hereve jam me e lehtesuar me pa ngarkesa me pa shqetesime keshtu.

thjeshte kisha deshire te shprehesha ne kete teme , shpresoj te kem qene sadopak e kuptueshme.

ju pershendes te gjitheve.


Postuar nga Gjergj Kastrioti datė 17 Shkurt 2009 - 19:48:

Re: vetvetja

Citim:
Po citoj ato qė tha lindjedielli


si do te ishte me mire qe njeriu te jete vetvetja dhe te mbarte deri ne tu krusur ato te metat e tij apo te mos jete vetvetja dhe te behet prehe e pergenjeshtrimeve ndaj vetes.
____________________


thjeshte kisha deshire te shprehesha ne kete teme , shpresoj te kem qene sadopak e kuptueshme.

ju pershendes te gjitheve.Je e mirepritur. E rendesishme eshte qe te mos behen kompromise me vetveten, pa ngjyrime e sterhollime jane te mirekuptueshme sidomos kur jane te pranuara dhe te respektuara prej atyre qe te qendrojne perballe.

Dalja prej vetes; dmth berja kompromis me ate qe je, me ate qe beson do te ishte e dhimbshme dhe e papranuar ne fillim nga vetvetja si dhe prej atyre qe te rrethojne.
Kjo do te tregonte mungese qendrueshmerie te karakterit dhe per pasoje veshtiresi socializimi pasi paqendrueshmeria dhe jo-ciltersia nuk jane te mirepritura!


Thjesht... te jemi vetvetja!
Me kujtohen ato filmat tani.... me batuta "Just... be yourself" kur dikush kerkon keshille se si duhet te sillet per t'i bere pershtypje vajzes me te cilen po del per here te pare...!

Just be yourself!


  Gjithsej 4 faqe: « 1 2 3 [4]
Trego 34 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.