Forumi Horizont Gjithsej 7 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 »
Trego 63 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Politika Shqiptare (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=45)
-- Per Piktorin (nqs nuk ka ikur me pushime) (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=18747)


Postuar nga arturm datė 06 Korrik 2013 - 22:42:

Per Piktorin (nqs nuk ka ikur me pushime)

I dashur Piktor!

Na thuaj ndonje mendim tendin mbi qendrimin qe po mban Sali Berisha tani qe i humbi zgjedhjet, si kryeminister ne ikje (vendimi mbi dhenien e shtetesise, rritjen e pensioneve, vendimarrjen ne KKRT etj).
A po ben mire apo po zbaton politiken "pas meje qameti" qe e ka aq shume per deshire?

Shprehu njehere or burre.


Postuar nga Piktor datė 07 Korrik 2013 - 22:05:

Nqs arturm mund te shkoje me pushime verore une nuk mundem.
Nderrmarja ku punoja me pare iku per lesh. Kriza ka mberthyer keq kendej nga ne dhe njerzit nuk shpenzojne si me pare. Tani kam nje kontrate te perkohshme e punoj me turne. shpresoj ta rinovoj e ndoshta te me punesojne pa nderprpreje arturm. Nderkohe gjate kohes qe isha ne asistence (mobilita) kam bere pune te ndryshme si prashitje, vjelje bizelesh, kungujsh etj, kam ngarkuar kamione me dru etj. Keq si te vejne punet ne gusht nese nuk me rinovojne kontraten do punoj ne bujqesi apo pres dru, sa per te ngrene nje cope buke.
Ne Shqiperi nuk kam prona vetem nje apartament ne kat te trete e nje garazh te vjeter.
Sala mire e keq e mbylli kapitullin e vet. Nese Edi Rama mund te justifikohet per veprat e Berishes ky justifikim nuk mund te zgjase tere jeten.
Edi Rama ka te gjithe mundesite egzekutive dhe legjislative te kryeje reforma te thella e te realizoje programin e tij. Asnje nga keto qe permende ti nuk bien ndesh me programin e tij.
Nderkohe ngaqe nuk me sheh shpesh ne linje apo aktiv kjo nuk do te thote se nuk jam por jane problemet qe kam sipercituar.
Psh sapo jam kthyer nga puna, nese nuk do kishe shkruar ti aktualisht kete teme , edhe kjo nate do kishte shkuar sikurse te tjera.
Faleminderit qe me dhe mundesine te shkruaj diēka.


Postuar nga shelgu datė 07 Korrik 2013 - 23:59:

Piktor. Po ne Shqiperi nuk sheh ndonje perspektive per vete medemek?


Postuar nga dylan datė 08 Korrik 2013 - 02:55:

askush sdon me shku ne shqiperi si ka mundsi ,krejt ankohen kudo qe jan e shqiperiin se don kush


Postuar nga Piktor datė 09 Korrik 2013 - 13:39:

Citim:
Po citoj ato qė tha shelgu
Piktor. Po ne Shqiperi nuk sheh ndonje perspektive per vete medemek?
Nuk them jo, personalisht kam shume mundesi te mira. Ashtu sikurse ne Gjermani apo Angli. Edhe ketu ne Itali kam pasur propozime te mira. Mirpo nuk me mbeshtesin.


Postuar nga arturm datė 09 Korrik 2013 - 17:34:

Citim:
Po citoj ato qė tha Piktor
Nqs arturm mund te shkoje me pushime verore une nuk mundem.
Nderrmarja ku punoja me pare iku per lesh. Kriza ka mberthyer keq kendej nga ne dhe njerzit nuk shpenzojne si me pare. Tani kam nje kontrate te perkohshme e punoj me turne. shpresoj ta rinovoj e ndoshta te me punesojne pa nderprpreje arturm. Nderkohe gjate kohes qe isha ne asistence (mobilita) kam bere pune te ndryshme si prashitje, vjelje bizelesh, kungujsh etj, kam ngarkuar kamione me dru etj. Keq si te vejne punet ne gusht nese nuk me rinovojne kontraten do punoj ne bujqesi apo pres dru, sa per te ngrene nje cope buke.
Ne Shqiperi nuk kam prona vetem nje apartament ne kat te trete e nje garazh te vjeter.
Sala mire e keq e mbylli kapitullin e vet. Nese Edi Rama mund te justifikohet per veprat e Berishes ky justifikim nuk mund te zgjase tere jeten.
Edi Rama ka te gjithe mundesite egzekutive dhe legjislative te kryeje reforma te thella e te realizoje programin e tij. Asnje nga keto qe permende ti nuk bien ndesh me programin e tij.
Nderkohe ngaqe nuk me sheh shpesh ne linje apo aktiv kjo nuk do te thote se nuk jam por jane problemet qe kam sipercituar.
Psh sapo jam kthyer nga puna, nese nuk do kishe shkruar ti aktualisht kete teme , edhe kjo nate do kishte shkuar sikurse te tjera.
Faleminderit qe me dhe mundesine te shkruaj diēka.


Edi Rama nuk mund te justifikohet me veprat e Berishes, normal. Mbi te gjitha ka (duhet te kete) nje maxhorance "bulgara" keshtu qe, qe diten e pare te punes nuk ka justifikime.
Shpresojme per mire.

Me vjen shume keq qe te paska prekur kriza, e di mbi kurrizin tim cfare do te thote. Por, po me lejove do te jap nje keshille:
Shpesh here ky tip "fatkeqesish" kthehet per mire. Ne kuptimin qe, ate qe ke pasur deshire/objektiv ta besh (ne kuptimin e nje ndryshimi), por qe "stepja" ose "rehatia ekonomike e castit" nuk te kane lene ta realizosh, mund ta besh tani "nga halli".
Mendoj se eshte kuptuar ketu qe une nuk kam ndonje "dashuri" te forte per Italine, prandaj po te them, HIDHU e leviz. Nuk e di a je i martuar apo me femije, dmth "me rimorchio" sic themi ne, por eshte momenti qe te levizesh. Ik ketej dhe hidhu ne ane tjeter.

Shqiperine mendoje mire se, edhe pse iku Saliu nuk do behet parajse . Shtepine e paske, por po nuk pate nje zanat (te fituar ne Itali) qe te hapesh pune per vete kot kthehesh, ose do shpresosh ne nje pune ne shtet (me parti) por ku nuk ke asnje lloj garancie.

PO KE "FTESA" NGA ANGLIA NISU QE NESER PIKTOR, NUK KEMI TE ARDHME NE ITALI. Dhe nuk flas per te ardhme per ne, se u pa puna jone, do perballojme c'do lloj pune, por flas per femijet tane qe po i "iludojme" qe do jene te barabarte mes te barabarteve (personalisht shpresoj tek zoti qe neser djali im mos me thote "o baba po cfare me bere qe me le ketu")

Natyrisht keto qe te thashe varen edhe se si je me dokumenta (se nuk iket me ne klandestinitet), etj.

Mua ketu, sinqerisht, me ka lidhur kembet shtepia me kredi, qe po ta shes humbas gjithe kursimet (kriza ja ka ulur vleren me aq sa kam futur une si kapital), PA DO KISHA IKUR NATEN, JO DITEN.

Te uroj gjithe te mirat


Postuar nga AngelDevil datė 10 Korrik 2013 - 14:42:

haha


Postuar nga lorie datė 10 Korrik 2013 - 16:46:

Citim:
Po citoj ato qė tha Piktor
Nqs arturm mund te shkoje me pushime verore une nuk mundem.
Nderrmarja ku punoja me pare iku per lesh. Kriza ka mberthyer keq kendej nga ne dhe njerzit nuk shpenzojne si me pare. Tani kam nje kontrate te perkohshme e punoj me turne. shpresoj ta rinovoj e ndoshta te me punesojne pa nderprpreje arturm. Nderkohe gjate kohes qe isha ne asistence (mobilita) kam bere pune te ndryshme si prashitje, vjelje bizelesh, kungujsh etj, kam ngarkuar kamione me dru etj. Keq si te vejne punet ne gusht nese nuk me rinovojne kontraten do punoj ne bujqesi apo pres dru, sa per te ngrene nje cope buke.
Ne Shqiperi nuk kam prona vetem nje apartament ne kat te trete e nje garazh te vjeter.
Sala mire e keq e mbylli kapitullin e vet. Nese Edi Rama mund te justifikohet per veprat e Berishes ky justifikim nuk mund te zgjase tere jeten.
Edi Rama ka te gjithe mundesite egzekutive dhe legjislative te kryeje reforma te thella e te realizoje programin e tij. Asnje nga keto qe permende ti nuk bien ndesh me programin e tij.
Nderkohe ngaqe nuk me sheh shpesh ne linje apo aktiv kjo nuk do te thote se nuk jam por jane problemet qe kam sipercituar.
Psh sapo jam kthyer nga puna, nese nuk do kishe shkruar ti aktualisht kete teme , edhe kjo nate do kishte shkuar sikurse te tjera.
Faleminderit qe me dhe mundesine te shkruaj diēka.




Pune te mbare Piktor


Postuar nga varka datė 03 Nëntor 2013 - 23:44:

Per se gjati apo per se gjeri....


Postuar nga AngelDevil datė 05 Dhjetor 2013 - 21:08:

Shtrire ne kembe...


  Gjithsej 7 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 »
Trego 63 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.