Forumi Horizont Gjithsej 19 faqe: « E parė ... « 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19]
Trego 188 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Njohja me anėtarėt e forumit (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=131)
-- Mendoni qe dita e Shen Valentinit duhet te hiqet? (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=10887)


Postuar nga RIP Gibbs datė 15 Shkurt 2011 - 19:39:

Citim:
Po citoj ato qė tha cecilia



E pse kaq serioz ti sonte?

serioz eshte shume pak...


Postuar nga cecilia datė 15 Shkurt 2011 - 19:45:

Citim:
Po citoj ato qė tha RIP Gibbs
serioz eshte shume pak...



E mire po jap doreheqjen. U largohem ondeve negative


Postuar nga kurt datė 15 Shkurt 2011 - 20:10:

une them se ai/sjo njeri qe ka shpikur ket diten e shen valentinit nuk ka dashur me te vertet ken kurre


Postuar nga Dulcis in Fundo datė 15 Shkurt 2011 - 20:14:

Ja qe e paska pasur dhe nje te mire kjo tema..


Postuar nga Vizioner datė 15 Shkurt 2011 - 21:34:

Tani qe kaloji kjo "Feste" e te dashuruarve. Nga te gjitha diskutimet-komentet qe u bene nga Antare te ndryshem ato dite, me bien ne sy nja dy gjera:



1- Perse vetem Femrat, jane ne "hall" se cfare dhurate DO TE MARRIN (merrnin) nga Partneri dhe ne asnje vend nuk lexoj qe, te kene "hall" se cfare DI TI DHUROJE Partnerit ( meqense e festojne kete date-dite) !?

Lexoj nga femrat vetem, une cfare do marr sot si dhurate, "une", "une", "une", "une" dhe, ne asnje Text cfare ti dhuroj atij "Per ate" = partnerin = mashkullit!?
Mos valle eshte feste vetem per femrat!?
Une e kam lexuar qe eshte e ndersjellte!



2- Mire, e festoji kush e festoji ne date 14. Dhuroji kush dhuroji ne date 14. Por, pyetja qe me ngacmon mua eshte: PO SOT, qe nuk eshte "dita e shenuar" cili nga keto qe festojne-dhurojne ne kete date te "shenjte", i dhuroji SOT Partnerit dicka!? Shkoji neper dyqane me nxitim per te gjet dhurate, per te blere nje lule, i "dhuroji" nje puthje kur doli ne mjes dhe erdhi ne darke, nje buzeqeshje, nje fjale te embel, nje ledhatim edhe pa mendimin per sex etj. etj.!?
Po neser, po pasner qe nuk eshte me kjo date, cili ka ndermend ta beje, thjeshte pa qellim i nxitur nga DATAT!? Cili nga keto TRUMBETUESIT e 14. Shkurtit qofshin kundo ne Bote!?

A nuk do te ishte me e "bukur" dhurata, me me vlere t'ia besh partnerit JO kur te gjithe e bejne disi te detyruar nga nje Date e percakruar nga dikush POR, nga nje ndjenje e lindur pa imponim datash, nga nje ndjenje e lindur per adhurimin qe ke per partnerin, per vlersimin qe ke per te, e lindur spontane gjate rruges duke ardhur nga puna ne shtepi!?




Hm....Nuk e di! Bota eshte e koklavitur. Njerzit jane bere egoista. Terhiqen nga instikte te percaktuara nga te tjeret. Terhiqen nga "festa" qe skane lidhje me jeten e tije private, me ngjarjet e tije, disfaksionet e perjetuara nga ai vete!
Dhe ne thelb, nuk terhiqen - veprojne sipas ndjenjave te veta, perceptimeve te veta per ngjarjet por, mundohen me Hipokrizi t'i pershtaten TURMES!!!


Postuar nga al74 datė 15 Shkurt 2011 - 22:05:

Vizio ia ke marre shpirtin.


Postuar nga lost_soul datė 15 Shkurt 2011 - 22:06:

Citim:
Po citoj ato qė tha al74
Vizio ia ke marre shpirtin.

LOOOOL


Postuar nga lule datė 06 Mars 2011 - 20:31:

Nuk ekziston dhe pike.


  Gjithsej 19 faqe: « E parė ... « 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19]
Trego 188 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.