Forumi Horizont Gjithsej 18 faqe: « E parė ... « 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 »
Trego 18 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Aktualitete Ndėrkombėtare (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=110)
-- Si do perfundoje Greqia? (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=18793)


Postuar nga kurt datė 09 Korrik 2015 - 01:56:

Citim:
Po citoj ato qė tha Piktor
Nuk vihet polici mbas ēdo njeriu kurt. Kriminele dhe krime ka kudo ne bote. Ne mbase nuk jemi mesuar me keto gjera dhe krijojne kete ndjesi qe thua ti me lart. Ketu ne Itali psh kurt mafia vret pothuajse perdite. Ashtu sikurse pothuajse ēdo dite ketu arrestohen per korrupsion e mafie te pakten nga 50 persona. Keta te veriut i ofendojne rende ata te jugut. Keshtu ndodh pak a shume kudo mund te thuhet natyrale dhe normale. Perderisa ti dmth ne u japim shkak atyre jugoreve apo moēaloreve siē me bie te lexoj ne disa mesazhe te na japin kusurin ne rastin me te pare. vetem se kjo nuk ben diference per te huajte. Ata ne nje thes na fusin te gjitheve dhe nga nami i mire qe kemi nuk bejne diference, mjafton te dalesh ballehapur e tu thuash jam shqiptar ve re se nuk ndihen rehat dhe te largohen sa me pare. Kur te njohin, pune shpi etj ateher ndryshon puna.

Greqia ti jape nje shqelm bythes BCE bankes qendrore europiane dhe Fmn fondit monetar nderkombetar dhe i zgjidh te gjitha problemet.
vijon...

Degjo tani piktoro, pamvarsisht se une jam nga veriu dhe jam munduar te qes ne drite qualitet tona gjithandej mbas ksaj tragjedie, mutit marshallah nuk i behet. Une isha vete ne shqiperi nentorin e kaluar per 21 dite. As nuk kam dale kund shume me pij nji gote perqejf se e njof mire ate vend, ato njerz, ate shoqeri, ate mentalitet.
Vetem ne tirane kam dale lirshem me nje shok qe ka jetuar ktu dhe eshte kthuer, atje neper restaurante dhe klube.
Edhe pse vajta vetem pa i thene askujt se po vij dhe mberrita ne rinas pas 11 te nates dhe mora taxine per ne shkoder me nja sasi te konsiderueshme dollaresh ne xhep dhe asgje nuk me ndodhi, perseri frika eshte rrelitet dhe nuk mund te injorohet kur shetit neper ato zona.
P,sh neper lokalet me te mira luksoze nuk lejonin brenda pa patur nje femer perkrahu..edhe ne razem tek ai restaurant hoteli i zhuzefines nuk me sherbuen se nuk isha duke fjet aty me hotel gjoja..dhe nuk kisha nje dashnore perkrahu. Jam ofenduar thelle jo nga pronaret e resaturantve por nga shoqeria e atij vendi qe i ka krijuar rrethanat e tilla qe mos lejohen meshkuj me pij me nje lokal "luksoz" pa shoqeirne e gruas apo dashnores. Tregon nje shoqeri te eger qe krijojn probleme..
Edhe pse nje burr aty ne shkoder e kuptoj qe nuk jetoj ne shqiperi dhe mu lut pastaj ta vizitoj ate klubin aty siper hotelit "luksoz" une u largova i zhgenjyer.

Mutit marshall nuk i behet.
Kam 20 vjet qe udhtoj vetem kudo, dhe nuk ka lokal qe nuk me eshte bere rresppekti me maksimal dhe buzqeshjet me te sinqerta gjithashtu edhe urimin e rikthimit nga banakjerat dhe kamarjerat, por kthehem ne vendin tim ku kam gjithe gjakun me shekuj dhe aty as nuk me lejojn brenda.
Ne tirane kamarjerja me buqeshje te madhe me sherbente ne vlore gjithashtu dhe instinkti i tyre ishte korrekt se u kam dhene bakshish si anje tjeter, por ne vendin tim si duket ftyra ime prezantonte "rrezik".
Per nje sekond doja tju thoja te verteten ne sy si nje shqiptar qe hapet bythesh dhe tju tregoja 2-3million lek me xhep dhe qe kam ardhur ktu per te shpenzuar dhe per tu knaq pas 20 vitesh, por nuk e kam thene as edhe nje fjale por jam larguar ne nje zhgenjim total, por jo i cuditur.


  Gjithsej 18 faqe: « E parė ... « 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 »
Trego 18 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.