Forumi Horizont Gjithsej 68 faqe: « E parė ... « 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 » ... E fundit »
Trego 3362 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Arkiva (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=356)
-- mendime te castit... (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=8245)


Postuar nga Enya datė 13 Qershor 2006 - 20:29:

Exclamation

"=...Ne te kaluaren e afert kisha miq .Me sakte dy mike zemre dhe nje mik shpirti.

Miket u rikthyen ne shtepite e tyre, ndersa miku i shpirtit ne pamundesi

te me kishte te gjithen per vete,-u be me nerva, me perqafoi miqesisht

dhe duke me pershendetur nga dritare e shpirtit te tij,-iku ne rruget

e pakthim....

Sot, i kerkova me mendje miqte e mi.I pershendeta me duart e kujteses,

i perqafova me buzet e mallit,

dhe i bekova me fjale te embela shpirti e zemre:-Qofshi mire kudo qe te jeni!!!

...dhe ja!Pa miq, pa armiq,pa Nene, pa Baba,pa Gjyshe,pa vella,

pa moter, pa nip,pa mbese,pa askend...Perballe jetes mbart nje jete brenda jetes...="


Postuar nga volter datė 13 Qershor 2006 - 22:03:

tash letra e remark me kaperceu neper gjakun tim qe rrjedh ne deje/. dhe shpirtit i dha nje tjeter forme dhe pamje...


Postuar nga Klodel datė 14 Qershor 2006 - 15:23:

every sixty seconds you spend upset is a minute of happiness you'll never get back.


Postuar nga Eyesight datė 14 Qershor 2006 - 16:02:

Vazhdoj te endem diku atje, diku mes qiellit e tokes. Puhia e lehte me ngre peshe, me ben te kolovitem. Era shperndan floket e mi te mpleksur ne mendime. Diku atje tej.. shoh e permalluar nje rrip toke. Jam shume larg.. gjithmone do te jem shume larg... era do te vazhdoje te rrahe trupin tim e une do jem mali ku ajo perplaset cdo dite.. Kam mall.. mall per token, njerezit, jeten. Sa larg qe jam...sa larg..


Postuar nga NS-6 datė 15 Qershor 2006 - 00:32:

...Time is ticking away
You gotta live your life - day by day
happy or sad, good or bad
life is too short you gotta keep your head...


Postuar nga Enya datė 15 Qershor 2006 - 01:23:

...o nate e bekuar.Sa shpejt te trullos erresira jote!!!


Postuar nga Enya datė 15 Qershor 2006 - 05:32:

Lightbulb

="I just died in yours arms tonight..."=


Postuar nga lost_soul datė 21 Qershor 2006 - 00:13:

..atehere kur fshihemi pas njerezve te medhenj, atehere na vdes intekelti,... pikerisht atehere kur trembemi nga emri i madh i dikujt dhe i marrim ato qe thuhen apriori pa kurrfare oponence ne veten tone atehere mendja jone ka marre fund... s'na ngelet gje tjeter vecse te themi.. ky ka thene keshtu e ai ka thene ashtu.. nje papagall mund ta beje me mire ate pune...


Postuar nga Enya datė 21 Qershor 2006 - 00:38:

Lightbulb


Postuar nga ksenia datė 21 Qershor 2006 - 13:36:

Citim:
Po citoj ato qė tha lost_soul



Ujku_CUb, Kurioz dhe me Shpirt_te_humbur eshte back...

Tani fillojne betejat!

p.s.Mendime te castit


Postuar nga Eyesight datė 21 Qershor 2006 - 13:45:

Ne hapesiren boshe te mendjes sime enden te mjergullta ca kujtime, vrapojne te stuken diku, ndoshta per tu rikthyer me pas, ndoshta jo. Ndoshta hareshem e ndoshta jo.. Gjithsesi, mbeten kujtime!!


Postuar nga Enya datė 21 Qershor 2006 - 15:15:

....
Si mendim casti asgje:-po justifikoj dyshimet e mia....


Postuar nga iliada datė 21 Qershor 2006 - 15:58:

Talking

Citim:
Po citoj ato qė tha plloshtani
une vdiqa, dhe serish u ringjalla me vdekjen e djeshme, kur dielli kish perenduar masken e purpurte... tani ka mbetur dicka e hidhur, ndersa me vone do te mbetet dicka e bukur dhe hyjnore...

parajsen e shpirtit kam te trashegoj , dhe per kujtim do ta ve si gjerdan ne qafe..



Aman o djal sa m'u lodhke ti mua me mendime.


Postuar nga iliada datė 21 Qershor 2006 - 16:09:

per ju

Per te gjithe ju forumista qe shkruajtet tek mendime te castit!Mua personalisht ne pjesen me te madhe nuk m'u duk se lexova mendim te castit por vetem nje sorollatje te mendimit neper tru.Jini me pak te komplikuar ne mendim o te rinjte e sotem se duket me e bukur jeta keshtu dhe me i pranueshem realiteti.


Postuar nga Isra datė 22 Qershor 2006 - 07:31:

mendim i castit

....si do veje halli im?


Postuar nga Eyesight datė 22 Qershor 2006 - 17:00:

Ti je dhe nuk je.. ne mendjen e zemren time rikthehesh si kujtim i larget... ndonjehere ashtu kot, pa shkak...ndonjehere levizja e dores sime ne ajer largon imazhin tend si te ishte pelhure e brishte merimange.. me mire keshtu.. harresa ka zbritur tek une.. me ka mbeshtjelle te teren...


Postuar nga Eria datė 22 Qershor 2006 - 17:21:

Cfare dreqin po ndodh keshtu!!!!!!!!!


Postuar nga lost_soul datė 23 Qershor 2006 - 06:24:

koka me rendon ... megjithate m'u kujtua ligji i ruartjes se energjitse.. asgje s'vjen nga asgjeja, asgje s'humbet,.. gjithatshut m'u kujtua ideja ime e mendimeve te fundme... rrjedhimi...=> te gjithe ne jemi te parashikueshem.,. thjesht perserites.. boring...


Postuar nga lorie datė 23 Qershor 2006 - 20:16:

mendim i castit

me vjen per te qeshur.


Postuar nga Cindi datė 23 Qershor 2006 - 20:22:

Re: mendim i castit

Citim:
Po citoj ato qė tha lorie
me vjen per te qeshur.


 

Ndersa mua me vjen per te qare nga te qeshurit Lorie te lutem nje shami per lotet.


Postuar nga lorie datė 23 Qershor 2006 - 20:29:



mendimi i castit:me qeshet akoma me shume.


Postuar nga buzeqeshja datė 23 Qershor 2006 - 20:31:

Citim:
Po citoj ato qė tha lorie


mendimi i castit:me qeshet akoma me shume.




qeshu rini qeshu se bota esht e juaja


Postuar nga Cindi datė 23 Qershor 2006 - 20:32:

Citim:
Po citoj ato qė tha lorie


mendimi i castit:me qeshet akoma me shume.



 

Edhe mua me qahet akoma me shume


Postuar nga lost_soul datė 23 Qershor 2006 - 20:46:

me falni qe po i futem ne mes gazit tuaj, por me erdhi nje mendim casti (pa lidhje me te qeshurat) dhe s'dua te me iki.. ..

ajo qe shpesh na del nga mendja eshte fakti qe asnje person s'i ka te gjitha dimensionet njerezore.. kjo krijon problem kur dy (ose me shume) persona qe kane shume pak ose aspak dimensione te perbashketa hyjne ne ndonje argument.. ndodh qe ato pak a shume te dy jane duke folur te shumten me veten e tyre, duke qene se bashkebiseduesi eshte ne rastin me te mire duke i keqintepretuar ato qe thuhen...

hajde fol me miresi psh me ndonje kokete shurrqelburperpjete qe nxjerrjen zift nga stomaku e ka ne norme, dhe fiksacionet e thashethemet perbejne baze te rendesishme ne mendimin e saj.. me nje mentalitet ne lidhje me moralin femeror teper te vjeter per moshen dhe kohen qe gjithsesi mbetet thashethem ne tru-tutkallin e saj, ..ne pergjithsi ceshtja eshte qe me keto lloj izotopesh njerezore, nuk mund te diskutohet pervecse duke u futur ne zonen e tyre te kuptuarit dhe reaguarit, ..


Postuar nga iliriusa datė 23 Qershor 2006 - 20:49:

S'ke c'te besh Lost_Soul, jo te gjithe njerzit jane njesoj. Jo te gjithe kane te njejten aftesi per te ndjere, kuptuar, konceptuar gjithecka. Jetojme ne nje bote te gjithe bashke ama edhe duhet te mundohemi te sillemi sa me mire te mundemi.

Pershendetjet e mija!


Postuar nga lost_soul datė 23 Qershor 2006 - 20:52:

si gjithmone,.. je e rralle..


Postuar nga amor alucius datė 23 Qershor 2006 - 20:55:

Mendimi im kryesor i castit eshte nje pyetje retorike:

pse valle gjithe zemer-plehret jane te zhytur ne mizerien e jetes te tyre?!Te humbur?!Te amputuar?!Te qelbur?!Te trashur?!Te trishtuar?!Te vrazhde?!Qenie qe s'kane perjetuar gjitha fazat e jetes te tyre dhe tani kerkojne ti kapin per bishti me vonese?!Po filloj te besoj ne nje Zot,ne nje qenie te mbi-fuqishme qe ju perplas gjithe llumin e tyre ne fytyre Ka forma te ndryshme per te bere veten "popullor" tek te tjeret,qofte virtualisht,pa patur nevoje te ju tregosh fundshpinen e cila permban efekte personale


Postuar nga iliriusa datė 23 Qershor 2006 - 20:55:

Citim:
Po citoj ato qė tha lost_soul
si gjithmone,.. je e rralle..


Si gjithemon... shume i sjellshem!


Postuar nga lost_soul datė 23 Qershor 2006 - 21:02:

heeee.. e shikoni.. si e njeh njeriu veten.. mjafton te hysh ne zonen e tyre..


Postuar nga amor alucius datė 23 Qershor 2006 - 21:03:

Mendimi im i castit:

Sa bukur kercen ky Eric kur vjen puna per te kercyer...tamam sikur te ishte ne... O Eric,yeah,shake it that way...hahahaha


Postuar nga Cindi datė 23 Qershor 2006 - 21:07:

Nje gur hodhi Losti ne lume dhe njeqind budallej shkuan ta kerkojne.  Pati edhe nga ata qe e dinin ku e hodhi dhe nuk u xhyten ta marrin, pati edhe nga ata qe kthyen shpinen lumit ama dhe gjeten gura te tjere ne toke.


Postuar nga lost_soul datė 23 Qershor 2006 - 21:24:

kam nje qen un football qe thua ti.. dmth eshte qen femer, buce i themi ne ne durres... dhe kete loje bej me te une... kam gur (dmth top tenisi) dhe ia hedh, ..dhe ta shohesh cfare vrapi qe ben qe ta kapi... sepse e din lojen ajo...


Postuar nga amor alucius datė 23 Qershor 2006 - 21:26:

Citim:
Po citoj ato qė tha lost_soul
kam nje qen un football qe thua ti.. dmth eshte qen femer, buce i themi ne ne durres... dhe kete loje bej me te une... kam gur (dmth top tenisi) dhe ia hedh, ..dhe ta shohesh cfare vrapi qe ben qe ta kapi... sepse e din lojen ajo...


Kam marre vesh qe ate bucen tende e kane kapur me qenin e komshiut.Me buca te tilla merresh ti xhanem? Apo si mashkull qen-buce-dashes s'ben dallime? Sa mire,ti meriton te hysh ne BE.

Mendimi im tjeter i castit: me mungon i zoti i kesaj unazes qe mbaj ne qafe


Postuar nga lost_soul datė 23 Qershor 2006 - 21:31:

hahahhahahaha.. sa me vjen me qesh... sa mire e din lojen qenushja e embel... hidhe topin ti po te duash.. shife si kercen per ta kapur.. po na ler te marrim fryme moj..


Postuar nga amor alucius datė 23 Qershor 2006 - 21:34:

Citim:
Po citoj ato qė tha lost_soul
hahahhahahaha.. sa me vjen me qesh... sa mire e din lojen qenushja e embel... hidhe topin ti po te duash.. shife si kercen per ta kapur.. po na ler te marrim fryme moj..


Nuk jam njeriu i duhur me te cilin ti mund ti lejosh vetes te luash top,aq me pak nje loje te tille ...

Ti si je me shendet Losti njehere?Ke ankuar gje nga shendeti pervec fryme-marrjes?Keshilla ime eshte: vrapo me pak mbas bucave qe s'njeh,se buca buce ngele.E mire ne syte e atyre qe se njohin,plehre ne syte e atyre qe e njohin mire  


Postuar nga lost_soul datė 23 Qershor 2006 - 21:41:

me fal, por je ti qe po luan me mua.. une as po te drejtohem fare.. dhe as po te citoj.. une asgje s'po them per ty, je ti qe i mer fjalet e mija dhe i vesh vetes.. ok?...

nejse... kisha nje mendim tjeter...

eshte e zakonshme tek vajzat qe sapo kane zevendesuar ne buzet e tyre qumeshtin e nenes me qumeshtin fund-barkor mashkullor dhe qe ndihen konfidente, te behen arrogante.. cocky i thojne kendej nga jetoj une (ne fakt s'ka lidhje me fjalen cock)...


Postuar nga amor alucius datė 23 Qershor 2006 - 21:43:

Citim:
Po citoj ato qė tha lost_soul
nejse... kisha nje mendim tjeter...

eshte e zakonshme tek vajzat qe sapo kane zevendesuar ne buzet e tyre qumeshtin e nenes me qumeshtin fund-barkor mashkullor dhe qe ndihen konfidente, te behen arrogante.. cocky i thojne kendej nga jetoj une (ne fakt s'ka lidhje me fjalen cock)...



Dhe une kisha nje mendim tjeter:

Besoj ne seks - pas-fejesor-martesor dhe deri tani i jam permbajtur kesaj bindjeje,ne jeten time ka vend vetem per nje mashkull ne sferen intime...natyrisht kjo s'do thote qe ato qe kane bindje te tjera jane gabim  :p   

P.s.Di te luash bilardo?Une po luaj tani por meqe munda partnerin tim te lojes,kam nevoje per nje tjeter heres tjeter qe do vendos te luaj.Ti pranon sfidat nga nje femer?Natyrisht kur te kemi kohe me shume se sonte jam teper e zene


Postuar nga lost_soul datė 23 Qershor 2006 - 21:49:

megjithqejf do ta pranoja sfiden, por jam ne pune... dhe bilardon e luaj mire.. nuk e di cfare bilardoje luani ju andej nga angerland... fusni topat ne grope apo shkopin dmth steken???..


Postuar nga amor alucius datė 23 Qershor 2006 - 21:52:

Citim:
Po citoj ato qė tha lost_soul
megjithqejf do ta pranoja sfiden, por jam ne pune... dhe bilardon e luaj mire.. nuk e di cfare bilardoje luani ju andej nga angerland... fusni topat ne grope apo shkopin dmth steken???..


Nuk jemi ne England ndaj s'njohim lojera te tilla Si ka mundesi qe i njeh kaq mire ti? Do rastise ndonjehere kur te mos kesh shume pune


Postuar nga lost_soul datė 23 Qershor 2006 - 22:04:

shiko.. mos me zhgenje tashi... kush tha england?? thash anger-land, kuptoje ku dua te dal...

po ta jap si nje keshille (meqe edhe ti me dhe nje shpare), se me duhet te largohem tashi,...

hiqe egersine mashkullore ok? behu me delikate dhe ki me shume finese ne replike.. dhe tjetra..
mos u kap me njerez te tjere kur replikon me dike, sepse tregon dobesi dhe deshperim per te gjetur material.. ok?..

dhe kur "zihesh" me dike.. nqs qe mashkull eshte me mire te largohesh me finese, ..vetem mire do te gjykohesh.... perndryshe po debatove duhet ta ulesh veten ne nivel mashkullor, nderkohe qe per nje mashkull eshte thjesht e natyrshme...

hajt shnet per sot.


Postuar nga lezhjani-82 datė 23 Qershor 2006 - 22:08:

Po cito ate qe tha lost_soul:

Citim:
eshte e zakonshme tek vajzat qe sapo kane zevendesuar ne buzet e tyre qumeshtin e nenes me qumeshtin fund-barkor mashkullor dhe qe ndihen konfidente, te behen arrogante.. cocky i thojne kendej nga jetoj une (ne fakt s'ka lidhje me fjalen cock)...

Me falni qe po nderhyj, nuk dua te bej pjese fare ne diskutimin tuj, desha vetem ti thoja lost_soul qe me te vertete i jap kredit per menyren e tij krijuese ne te shkruar...Brravo.

Ps:Mos e merrni per keq, nuk ka te beje fare me diskutimin.!


Postuar nga amor alucius datė 23 Qershor 2006 - 22:09:

Citim:
Po citoj ato qė tha lost_soul
ta ulesh veten ne nivel mashkullor, nderkohe qe per nje mashkull eshte thjesht e natyrshme... 


Mua niveli mashkullor s'me duket ULJE.Ndoshta ti e percepton si te tille,bravo...mgjth,nese nje mashkull mundohet te eprule nje femer me nje fjalor te tille...aha,s'ke gjetur njeriun e duhur per ta bere  

Ate qe ti mund te shohesh si "anger" mund te jete thjeshte nje finese humori e cila te con ty ne "illusion-land"

Na tani nje puthje vellazerore,s'je i keq jo,thjeshte naivitetin tend e keq-perdorin te tjeret

Lezhjani,dhe une i jap kredit,goxha cun .Njeri qe i mbahet bindjeve te tija,edhe nese jane gabim.Komplimentet e mia per kembenguljen  Losto degjo mua,fillo e koleksiono kredite

 

Mendimi im tjeter i castit:

Jeta eshte e bukur

 

 


Postuar nga Enya datė 23 Qershor 2006 - 22:44:

=Shkrujme ne "rroten e lire" apo mbi "rroten e lire"?!=

Asihere s`e kuptova pse brenda nje casti mendja ime pjell milliarda

mendime dhe perfytyrime njerezore apo shtazore;-apo kam rrjedhur....

 

Kalofshi mire te gjithe.


Postuar nga Cindi datė 24 Qershor 2006 - 03:01:

 Shume dite e qullet , e lagesht dhe e neveritshme.

Jane thjesht mendimet e mija per momentin dhe ju lutem mos u beni analiza te thella, se kane te bejne me motin sot dhe me asgje tjeter.


Postuar nga Enya datė 24 Qershor 2006 - 03:32:

Pse ke frike te shprehesh nje mendim casti zemra ime?

Te perqafoj ENGJELLI IM MBROJTES


Postuar nga lost_soul datė 24 Qershor 2006 - 06:11:

Citim:
Po citoj ato qė tha lost_soul
koka me rendon ... megjithate m'u kujtua ligji i ruartjes se energjitse.. asgje s'vjen nga asgjeja, asgje s'humbet,.. gjithatshut m'u kujtua ideja ime e mendimeve te fundme... rrjedhimi...=> te gjithe ne jemi te parashikueshem.,. thjesht perserites.. boring...

mendimet jane te fundme..ok?... flas per mendimet baze jo per pacavuret e castit...
nje njeri eshte konsistent ne nje vend te caktuar dhe kohe te caktuar kur ka te njejtin mendim per njeriun, boten, ambjentin, universin, zotin, te drejtat, lirite etj... mendime baze si keto... te gjitha te tjerat thjesht rrjedhin prej tyre... ironikisht pra nje njeri konsistent behet pak a shume i parashikueshem dhe papagall i vetvetes... (sic u bera une tani duke cituar veten)


Postuar nga lost_soul datė 24 Qershor 2006 - 06:48:

keshtu flasin mbreterit, jam une dhe jeni ju te tjeret, populli, commoners... qenka tipike ndjenja e madheshtise... qofte mbret i nje populli, qofte mbret i nje mocali virtual...


Postuar nga Klodel datė 24 Qershor 2006 - 12:29:

Dita sapo ka filluar

do njeri kafe?


Postuar nga tresh datė 24 Qershor 2006 - 13:35:

flm Kolodel.une dua nje kafe te forte....pa sheqer....helm fare....dita do te jete shume e gjate sot...


Postuar nga posejdoni datė 24 Qershor 2006 - 14:14:

Eh ky sezoni i provimeve, nuk do qe nuk do te perfundoje. jam ne nje institucion dhe nja dy computera me tej kam nje mikun tim qe po me trego per nje shokun e tij qe jeton ne Ameriken e veriut dhe qe na ka nje djale te vogel i cili shkon edhe ne kopesht. Ky shoku po me thote se edhe pse ai shoku im emigrant mundohet ti flase here pas here te birit ne shqip, perseri nuk besoj se do te jete kurren ne gjendje t'i spjegoje per hibridin(et) femerore qe mund ti ndeshesh edhe ne forume... Tipike shqipetare, me pak probleme identiteti...eh dreqi ta marre po ai eshte ende i vogel dhenuk mund ta kuptoje se je femer qe urren ose se paku thote se e ben, ne fakt deshmon per fytyren e vertete te problemeve te shumta qe ka. Eh more djali i shokut te shokut tim... e ku mund ta kuptosh ti se ketyre bar-thatave nuk i hyn kurre ne mendje se te qenit i mencur eshte dicka tejet e kundert me sjelljen e disa ciu-ciuve. Eshte i vogel- me thote ky shoku dhe nuk do e kuptoje kurre se gbibi shpesh qendon edhe tek te mencurit te cilet gabojne rende sepse duke debatuar me laraska padshur i bejne ato te bejne figure te mencuarash dhe 'intelektuleshualesh".
Me thote ky shoku im...qe te mos perzihem shume me ...ose me drejt qe ndonjeri nuk duhet te harroje se te gjitha qjerat qe jane me vrime nuk do te thote se nuk jane Wc.

Tung


  Gjithsej 68 faqe: « E parė ... « 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 » ... E fundit »
Trego 3362 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.