Forumi Horizont Gjithsej 10 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »
Trego 91 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Informatikė & Programim (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=112)
-- Programe te dobishme (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=10825)


Postuar nga Admirali datė 06 Shkurt 2006 - 13:11:

Programe te dobishme

Po e hap kete teme per t'iu dhene mundesi te gjitheve te tregojne ose te japin mundesine per te shkarkuar programe qe mund te na hyjne ne punen tone te perditshme. Keto mund te jene programe per multimedia (foto/muzike/video), programe per lundrim ne internet (http/ftp/download manager) programe per sigurine e pc etj etj.

Keto programe qe mund te keni deshiren ti ndani me ne ketu duhet ti permbahen disa kushteve:

1. Te mos jene programe spyware/ad aware
2. Te mos instalojne programe te tjera per te marre ne kontroll pc
3. Programet mund te jene freeware ose shareware (funksionale vetem per 30 dite ose me opcione te limituara)
4. Mund te ofroni dhe programe te plota se bashku me nr seriale apo keygen/crack (ju lutem jipni instruksionet sesi mund te perdoret nje keygen/crack pasi shumica ketu nuk e kane idene)
5. Nje shpjegim i vogel per programin nuk do qe keq per tu dhene


Po e filloj une i pari
Microsoft Student Calculator 2006. Program i plote, nuk ka nevoje per nr serial, mjafton vetem ta instalosh. Shume praktik per veprime matematikore qe nga veprimet me te thjeshta deri tek ato me te veshtira. Ka funksione te ndryshme matematikore ne dispozicion, te jep mundesine per te ndertuar grafiqe komplekse etj etj. Siti zyrtar eshte: http://www.microsoft.com/student/ProductDetails.aspx?pid=001&active_tab=Graphing

Ju mund ta shkarkoni nga: http://www.geocities.com/admiralius/Calc2006.zip
Mjafton vetem ta instaloni, nuk ka nevoje per nr seriale.


Postuar nga Lord_Of_The_Strings datė 07 Shkurt 2006 - 08:37:

Duhet te shtoje qe ky program punon vetem nese ke te instaluar Microsoft Framework 1.1 dhe jo versionin 2


Postuar nga Admirali datė 07 Shkurt 2006 - 09:02:

Hmmm

Citim:
Po citoj ato qė tha Lord_Of_The_Strings
Duhet te shtoje qe ky program punon vetem nese ke te instaluar Microsoft Framework 1.1 dhe jo versionin 2


Une i kam instaluar qe te dyja ver. e framework, dhe punon ne rregull. Gjithsesi ti ke me se shumti te drejte, duhej te shenoja dhe se cfare duhet te kete nje pc qe te punoje ai calc ne rregull, mbreme u kujtova por e harrova dreqin.

Per Microsoft .NET Framework 1.1 ja tek eshte link nga mund ta shkarkoni: http://www.microsoft.com/downloads/...&displaylang=en (ver ne anglisht, por po aty mund te zgjidhni gjuhen qe doni ta shkarkoni)

Kurse per Microsoft .NET Framework 2.0 link eshte: http://www.microsoft.com/downloads/...&DisplayLang=en


Postuar nga Admirali datė 24 Shkurt 2006 - 11:35:

Hmmm

Paint.Net eshte nje program me ane te cilit mund te zevendesoni programin Paint Brush qe vjen bashke me Windows.

Paint.Net eshte shume funksional, ka opcione shume te dobishme, ka mundesi per te futur layer (shtresa) neper foto per te bere manipulimet qe doni. Normale qe nuk mund te zevendesoje programe si Photoshop per foto teper profesionale, por ama mund te ofroje dicka shume afer profesionalitetit. Programi eshte falas dhe ofrohet vetem per sistemin operativ Windows 2000, XP, Vista, or Server 2003. Programi nuk suportohet nga Microsoft dhe nuk eshte prodhuar nga Microsoft. Paint.Net ne fakt eshte rezultat i nje projekti final qe disa studente te inxhinerise se programimit ne Washington State University paten si punim diplome. Projekti vetem sa pati si kujdestar kompanine Microsoft, pasi dhe punimi i diplomes u be me gjuhen C#, ka dhe disa rrjeshta kodi ne C++.

Paint.Net kerkon platformen .Net per tu instaluar. Gjithsesi link qe ofrohet per shkarkim perfshin dhe platformen .Net.


Paint.Net se bashku me .Net Framework

http://www.eecs.wsu.edu.nyud.net:80..._6_RC2_Full.exe

Paint.Net pa .Net Framework

http://fileforum.betanews.com/sendf...Net_2_6_RC2.exe

Faqja Zyrtare

http://www.eecs.wsu.edu/paint.net/


Postuar nga astras datė 03 Mars 2006 - 19:16:

Re: Hmmm

Admiralo!

A ka ndonje mundesi per download for free per software dhe musice pervec eMule e cila me duket shume dobet dhe imesh V6 qe eshte bere cope cope. Versioni pese qe ishte se bashku me guntellen eshte bllokuar se te nxjerr tabelen e uptade per versionin 6.

Nese di ndonje menyre tjeter.
Thanks1


Postuar nga team/UARE datė 06 Mars 2006 - 07:51:

ectaco eng-alb 2006!

ectaco eng-alb 2006

shkarkojeni qe ketu

code:
http://rapidshare.de/files/9639776/setup.exe.html


dhe fix per te

code:
http://rapidshare.de/files/14814625/LD_ENGALB_.rar.html


pass per arshiven team/UARE

team/UARE release


Postuar nga Admirali datė 07 Mars 2006 - 09:58:

Re: Re: Hmmm

Citim:
Po citoj ato qė tha astras
Admiralo!

A ka ndonje mundesi per download for free per software dhe musice pervec eMule e cila me duket shume dobet dhe imesh V6 qe eshte bere cope cope. Versioni pese qe ishte se bashku me guntellen eshte bllokuar se te nxjerr tabelen e uptade per versionin 6.

Nese di ndonje menyre tjeter.
Thanks1Personalisht perdor ndonjehere BearShare per shkarkime, versionin Pro. Por dhe vizitoj disa site ku gjej links per shkarkime, nje prej tyre eshte www.hitsgarden.com ose www.linkspark.net (po i njejti sit), ofrojne shume programe/muzike/video per shkarkime(nuk i kane ne serverat e tyre, vetem sa i indeksojne)


Postuar nga astras datė 07 Mars 2006 - 16:20:

Re: Re: Re: Hmmm

Citim:
Po citoj ato qė tha Admirali


Personalisht perdor ndonjehere BearShare per shkarkime, versionin Pro. Por dhe vizitoj disa site ku gjej links per shkarkime, nje prej tyre eshte www.hitsgarden.com ose www.linkspark.net (po i njejti sit), ofrojne shume programe/muzike/video per shkarkime(nuk i kane ne serverat e tyre, vetem sa i indeksojne)Faleminderit por do ta provoj njehere. Programi Paint .net ishte vetete i thejshte dhe i mire. ka bere disa pune te vogla me te dhe me pelqen


Postuar nga ~Enigme~ datė 01 Prill 2006 - 16:08:

Goran Ladman, drejtor i Microsofit per Europen Juglindore ne Tirane, lancon programin kompjuterik XP ne gjuhen shqipe me nje cmim prej 750 $. Kjo pakete permban te gjitha llojet e programve per te shkruar dhe per te ndertuar programe te tjera.


Postuar nga team/UARE datė 03 Prill 2006 - 08:16:

*nix ose linux !

nuk e duam.... eshte mire dhe anglisht...thuaj tja japi qeverise se i hyn ne pune !!!! ajo e e kerkoi .... !!!!

ne e kemi nda mendjen .... do perdorim *nix ose linux !!!! ka shume mundesi ky i fundit !!!

mos ju duket cudi...ka bashki qytetesh ne amerike qe e kane bijkotuar windows dhe perdorin linux ....me saktesi nuk me kujtohet tani ...por eshte e vertete !!!


  Gjithsej 10 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »
Trego 91 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.