Forumi Horizont Gjithsej 3 faqe: [1] 2 3 »
Trego 27 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Kuriozitete (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=164)
-- Jam kurioz te di pse?!?! (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=17438)


Postuar nga kurt datė 13 Nëntor 2009 - 04:06:

jam kurjoz te dij pse?!?!

Ka shume vite qe kam verejtur se kur dal jashte per te bere nje vrap apo duke ecur kembe naten, verej dritat e rruges qe fiken, apo digjen llampat vetem aty afer meje.
jo gjithmone dhe cdo hap kuptohet , por shume shume shpesh.
nuk po tallem, kjo gje ndodh aq shpesh sa eshte e pamundur te mos t'me shtyje kyrjoziteti te pyes ndoken tani!!!
ne disa raste kur jam duke bere vrap ne darke, gjithe drtiat e atij blloku ne anen time te rruges me ka ndodh qe jane fikur, ne shume raste te tjera vetem ato qe jane komplet aofer meje...
ne disa raste kur jam duke vozit makinen dhe rastesisht veshtroj ne ane te rruges me shkojn syte te llampat, shikoj driten duke u fikur, dy tre drita rresht nganjehere.
c'eshte kjo?!?!


Postuar nga lezhjani-82 datė 13 Nëntor 2009 - 04:17:

Po vjen fundi botes kurti...uuu sa frik !


Postuar nga AngelDevil datė 13 Nëntor 2009 - 07:27:

Citim:
Po citoj ato qė tha lezhjani-82
Po vjen fundi botes kurti...uuu sa frik !



Postuar nga dylan datė 13 Nëntor 2009 - 12:25:

Wink

ke ba keq kurti per zotin dikujt ja ke nda zemren ato ti dergon zoti me te thane qe shif mos mendo qe je fuqi e forte ka mbi ty


Postuar nga kurt datė 13 Nëntor 2009 - 14:04:

Citim:
Po citoj ato qė tha dylan
ke ba keq kurti per zotin dikujt ja ke nda zemren ato ti dergon zoti me te thane qe shif mos mendo qe je fuqi e forte ka mbi ty
kam bere gjynah thote kjo!!!
po une spo ankohem qe pikerisht kjo gje me turturon
me pozitve, pse mos ta interpretojm si nje shperblim, sikur kam ndonje sherbtor qe fik dritat kur une pertoj:p

nejse, eshte dicka e cuditshme kjo, me ndodh shume shpesh per shume vite


Postuar nga Fajtori datė 13 Nëntor 2009 - 14:10:

Cudi si te lene te shkosh ne Las Vegas se i nxirrke difiēit me poēa.


Postuar nga kurt datė 13 Nëntor 2009 - 14:23:

Citim:
Po citoj ato qė tha Fajtori
Cudi si te lene te shkosh ne Las Vegas se i nxirrke difiēit me poēa.
hahah
sic e shpejgova fillimisht nuk eshte aq ektreme sikur ajo video e mjkoll xheksonit qe kudo qe ven hapin ndizen apo fiken dritat...:p

thjesht ka nja 10 vjet qe e kam verejtur ket gje, ndoshta eshte nje aksident qe i takon llampes te djeget ne ate moment, por me ndodh mua ta shikoj. ndoshta nje fiksim...
hera e fundit ishte tek pizza e nje shiqptari, po rrinim te githe jashte duke bere muhabet, ne anen tjeter te ruges me shkuan syte lart tek drita dhe menjehere u digj llampa.
kjo ndodh kur nuk e pres, gjothmone rastesi, por shume e shpeshte ama..
kurse kur jam vetem duke bere vrap, me ka ndodh shume shpesh, dhe njehere ne kaliforni i gjithe blloku ne anen time
sinqerisht


Postuar nga dylan datė 13 Nëntor 2009 - 18:29:

Talking

Citim:
Po citoj ato qė tha kurti
hahah
sic e shpejgova fillimisht nuk eshte aq ektreme sikur ajo video e mjkoll xheksonit qe kudo qe ven hapin ndizen apo fiken dritat...:p

thjesht ka nja 10 vjet qe e kam verejtur ket gje, ndoshta eshte nje aksident qe i takon llampes te djeget ne ate moment, por me ndodh mua ta shikoj. ndoshta nje fiksim...
hera e fundit ishte tek pizza e nje shiqptari, po rrinim te githe jashte duke bere muhabet, ne anen tjeter te ruges me shkuan syte lart tek drita dhe menjehere u digj llampa.
kjo ndodh kur nuk e pres, gjothmone rastesi, por shume e shpeshte ama..
kurse kur jam vetem duke bere vrap, me ka ndodh shume shpesh, dhe njehere ne kaliforni i gjithe blloku ne anen time
sinqerisht



te ndjek ndonje hije nigjo mu se kshu seshte normale

mendo mire i ke dikujt borxh dicka se keq e ke punen


Postuar nga Piktor datė 13 Nëntor 2009 - 20:37:

Ndoshta jam i gabuar por mendoj se bie RL . Po i bej nje shpjegim te thjeshte RL qe eshte nje sensor drite qe kur bombardohet nga fotonet e drites se diellit stakon energjine.


Postuar nga AngelDevil datė 13 Nëntor 2009 - 20:39:

zakonisht ReLe-ja aktivizohet pra ndez driten kur kalon personi afer e jo te kunderten


  Gjithsej 3 faqe: [1] 2 3 »
Trego 27 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.