Forumi Horizont Gjithsej 14 faqe: « E parė ... « 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14]
Trego 14 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Mediat Shqiptare (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=129)
-- Rregullat e reja moderne per policine Shqiptare ! (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=16011)


Postuar nga AngelDevil datė 07 Nëntor 2009 - 13:31:

Kush eshte Drejtori i Pėrgjithshėm i Policisė sė Shtetit Hysni Burgaj, i sapo emėruari nė krye tė Policisė sė Shtetit:

Z. Hysni Burgaj ka lindur nė vitin 1960 nė Shkodėr.

Ka pėrfunduar studimet nė shkollėn e Ministrisė sė Brendshme nė vitet 1981-1984. Ka pėrfunduar kursin e plotė tė “Drejtimit dhe menaxhimit tė lartė tė Policisė” organizuar nga Misioni PAMECA nė vitin 2007.

Gjatė ecurisė nė karrierė ka kryer njė sėrė trajnimesh dhe specializimesh, si brenda dhe jashtė vendit nga organizata dhe organizma qė asistojnė policinė shqiptare si MAPE, PAMECA etj., nė vende tė ndryshme tė Evropės dhe nė SHBA. Ka njė karrierė tė gjatė policore. Nga viti 1984 kur ka mbaruar studimet ka punuar nė struktura tė ndryshme tė Policisė sė Shtetit. Nė sajė tė ecurisė sė tij nė karrierė ka fituar njė eksperiencė tė ēmuar jo vetėm policore, por dhe menaxhuese dhe drejtuese. Nisur nga pėrvoja dhe rezultatet e larta nė detyrė ėshtė emėruar dhe ka punuar si drejtor nė Drejtorinė e Policisė sė Qarkut Kukės (dhjetor 2005-dhjetor 2007) dhe nė Drejtorinė e Policisė sė Qarkut Gjirokastėr (dhjetor 2007-korrik 2008).

Prej mė se njė viti ėshtė emėruar nė detyrėn e zv.drejtorit tė Pėrgjithshėm tė Policisė sė Shtetit pėr Shėrbimet Mbėshtetėse. Me vendim tė Kėshillit tė Ministrave tė datės 28.10.2009 u emėrua drejtor i Pėrgjithshėm i Policisė sė Shtetit.


  Gjithsej 14 faqe: « E parė ... « 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14]
Trego 14 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.