Forumi Horizont Gjithsej 10 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »
Trego 458 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Mbi kėtė forum (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=111)
-- Per cdo lloj problemi teknik qe keni me Forumin Horizont. (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=15252)


Postuar nga Lela_Dr datė 15 Janar 2008 - 13:40:

Per cdo lloj problemi teknik qe keni me Forumin Horizont.

Kjo teme do te sherbej per cdo lloj problemi teknik qe keni ne kete Forum.

1. Per Userat e rinj qe rregjistrohen, duhen te konfermojne linkun qe i shkon ne mail. Dhe nese ky link nuk vjen brenda pak casteve, duhet te kontrolloni edhe BulkMail Ose AntiSpam.

2. Kur nuk keni mundesi te shkruani ne forum, per probleme te ndryshme, si.psh kur meret ban, kur pret konfermen e forumit per tu bere user, ose per te ndryshuar dicka ne profilin tuaj mund te na kontaktoni ne adresen e meposhtme


admin@forumihorizont.com


Respekte


Postuar nga klaudio datė 27 Janar 2008 - 11:20:

lela-dr

E di si thojne turket Halal shqiptar edhe asnje tjeter :(

Te flasim per ate qe eshte?

Un ka nga nje here kur po i pergjigjem temes dhe normalish qe vonohem, se nga nje here nuk me vijne mendimet ashtu sic duhen dhe kur behem gati ta dergoj wesiti automatikisht me ka log of duhet  qe te bej log on perseri edhe ta shkruaj temen nga filimi ! Si shpjegohet ?

 


Postuar nga Lela_Dr datė 27 Janar 2008 - 13:41:

Shko tek Profili jot -> Pastaj kliko Modifiko Opsionet -> aty te dalin disa opsione. Tek kjo Identifikim automatik kur hap faqen e forumit? (pėrdoren cookies) duhet te besh te klikueshme PO dhe ky opsion ta mban gjithmone log-in forumin ne pc tend. Nese je ne vende (si netkafe ose ne pune a ku di une) te keshilloj te besh gjithmone Largohu qe ndodhet ne fund te faqes se forumit.


Postuar nga klaudio datė 28 Janar 2008 - 16:05:

perseri me ben log off automatikisht

nuk e di se C'fare ka ky web sa here qe dua te shkruaj nje mesazh te gjate me ben log off

ka njeri qe e shpjegon ??

Te gjitha proceset apo opseonet qe the ti i bere, po perseri me ben log offf

IQvlora hape mesazhin privaj ose lejo qe te dergoj e-mail se desha te them diqka okay


Postuar nga THe_AnSwEr datė 04 Shkurt 2008 - 01:32:

Psh

1.) Identifikohu Me Emrin Tend Ne Forum
2.) Kliko tek PROFILI, Eshte tek Butonat Lart Ne nje Grup me REGJISTROHU, PROFILI KALENDARI, ANETARET, KERKO, NDIHME
3.) Kliko tek MODIFIKO OPSIONET
4.) Ne ate Faqe, Fjalia e 2Te Thote: Identifikim automatik kur hap faqen e forumit? (pėrdoren cookies).
5.) Aty Ku e thote kete GJENE, Thote: Po dhe Jo, Ti Duhet te Klikosh tek PO.
6.) Ne Fund te Faqes Thote Azhorno Opsioniet E Profilit.
7.) Fundi
Kaq Behet, dhe sa here qe te hysh ne forum, duhet te identifikoj forumi vete.

PS. Sigurou qe passwordin e ke te sakte perpara se te besh kete opsion.

Per Cdo gje me kontakto


Postuar nga klaudio datė 04 Shkurt 2008 - 02:02:

Nje shpjeqim i vogel !!1

[QUOTE]Po citoj ato qė tha Korcari si yll
3.) Kliko tek MODIFIKO OPSIONET
4.) Ne ate Faqe, Fjalia e 2Te Thote: Identifikim automatik kur hap faqen e forumit? (pėrdoren cookies).
Jam ne net caff o shqipe po te bej ate opsion me vjedhin passwordin !!!
e kuptove


Postuar nga Lela_Dr datė 04 Shkurt 2008 - 12:21:

O Klaudio ti ne dac tallu ne dac jo, ne po te themi mundesite qe ofron ky forum.
Nese nuk don qe ne netkafe te mos rrin cookiet, mjafton te besh LARGOHU sa here qe del nga forumi, dhe nickname jot nuk rrin me ne ate pc.
Passwordi pastaj mund te qendroj ne ate pc, vetem nese vete pc te jep Opsionin me rikujtuar Pass sa here qe hyn te ate pc. Nese ti ate opsion nuk e konfirmon atehere s'ka pse te rri pass jot ne ate pc te net kafe.

Mundesia tjeter eshte qe ti sa here te dalesh (log-off) nga pc i net te fshish gjithe cookiet e pc tek Tools -> Internet Options

Nese nuk kupton kaq gje, atehere shko be nje kurs per Pc, se mbase meson dicka me shume mbi Internetin dhe Pc.


Postuar nga Lela_Dr datė 10 Shkurt 2008 - 00:03:

Ju njoftojme qe tashme keni mundesine te vendosni Avataret 100x100 nga 80x80 qe ishin me perpara.


Postuar nga IQVLORA datė 26 Shkurt 2008 - 21:49:

Dua te dij se a ka patur probleme serveri rreth nje jave me pare,sepse nuk futesha dot?
thanks


Postuar nga Ari. datė 26 Shkurt 2008 - 22:00:

Citim:
Po citoj ato qė tha Lela_Dr
Ju njoftojme qe tashme keni mundesine te vendosni Avataret 100x100 nga 80x80 qe ishin me perpara.


epo shyqyr.....se na cmendet...kjo qe bonus per panvarsine e kosoves???apo ..doni sebep ju stafi per ti zmadhuar akoma me shume tuajat????

erdhi dhe dita jone me ne fund :p


Postuar nga BIONDIA datė 14 Prill 2008 - 09:57:

Sot kam postuar mbi tre here ne nje teme dhe asnjehr nuk ka dale me crregjistron menjeher sa postoj .
Shpresoj qe te arrij te rekuperoj ate qe ksiah shkruar se kush e shkruan perseri e kam modifikuar nga nje shkrim ne tjetrin .Flm


Postuar nga Lela_Dr datė 14 Prill 2008 - 13:02:

Kontrollo njehere Opsionet e tua nga Profili.


Identifikim automatik kur hap faqen e forumit? (pėrdoren cookies) kete beje te klikueshme tek PO .
Provoje dhe me thuaj nese te ben akoma kete problem nqe te nxjerr jashte mbas pak minutash.


Postuar nga Zani datė 14 Prill 2008 - 14:31:

Javen e kaluar qe nga e premtja dhe gjate wikendit  forumi ka pas problem  me hapjen nuk u hapte web faqja fare ,dhe kjo ka vazhdu bukur gjate.Moderatoret duhet te intervenojne me shpejt ne rregullimin e faqes,qe mos te kete problem me hapjen.

pershendetje


Postuar nga Lela_Dr datė 14 Prill 2008 - 15:39:

Zani nuk eshte e nevojshme te na e besh te ditur qe forumi ka qene mbyllur sepse e dime shume mire kete gje. Fakti qe ka qene mbyllur per kohe te gjate nuk eshte vetem i joni por dhe i Administratorve te servera ku qendron forumi. Jo c'do gje eshte ne doren tone.


Postuar nga AndreaPirelli datė 14 Prill 2008 - 15:56:

Pse je me nerva Lela????? Ca ka bo vaki????

p.s. edhe une e kam problemin qe diskonektem nga forumi, thjesht duke e lexuar......... . Po nuk eshte se me prish pune.


Postuar nga Lela_Dr datė 14 Prill 2008 - 15:59:

Po disa pyetjeve ne fakt eshte me mire mos t'i pergjigjesh fare.
A thua se ne nuk na ka rene ne sy qe forumi ka qene mbyllur.

Ti lexo kete temen tek faqja 1 dhe te shpjegon c'do hap per te mos dale nga forumi.

Ciao


Postuar nga AndreaPirelli datė 14 Prill 2008 - 16:17:

Citim:
Po citoj ato qė tha Lela_Dr

A thua se ne nuk na ka rene ne sy qe forumi ka qene mbyllur.

Po ku i dihet, tjetri mendoi, weekend, ka qene syri i mbyllur, hajt se po i them i here me la gojen.....

Ti lexo kete temen tek faqja 1 dhe te shpjegon c'do hap per te mos dale nga forumi.


Pertoj te shkoj te faqja 1, pastaj thashe, nuk me prish pune..... .

Ciao


Postuar nga Zani datė 14 Prill 2008 - 16:51:

Citim:
Po citoj ato qė tha Lela_Dr
Zani nuk eshte e nevojshme te na e besh te ditur qe forumi ka qene mbyllur sepse e dime shume mire kete gje. Fakti qe ka qene mbyllur per kohe te gjate nuk eshte vetem i joni por dhe i Administratorve te servera ku qendron forumi. Jo c'do gje eshte ne doren tone.


Lela!
Qenke me nerva vertet me vjen keq ...une asgje dhe askend se akuzova per asgje nese paraqita problemin, tema eshte se "cfardo problemi qe keni me forumin paraqiteni ketu" Ne nuk dijme cfare eshte dhe cfare nuk eshte ne doren tuaj ,kemi pasur probleme me forumin atehere pse mos te paraqesim ne jemi vetem anetare as nuk jemi moderatore as administratore.

Me gjithate pershendetje!


Postuar nga BIONDIA datė 14 Prill 2008 - 16:59:

Citim:
Po citoj ato qė tha Lela_Dr
Kontrollo njehere Opsionet e tua nga Profili.


Identifikim automatik kur hap faqen e forumit? (pėrdoren cookies) kete beje te klikueshme tek PO .
Provoje dhe me thuaj nese te ben akoma kete problem nqe te nxjerr jashte mbas pak minutash.



Flm Lela -Dr tani mund te shkruaj pa problem dhe pse nuk i bera asgje ndoshta ka qene ndonje difekt


Postuar nga Lela_Dr datė 14 Prill 2008 - 17:27:

Citim:
Po citoj ato qė tha Zani


Lela!
Qenke me nerva vertet me vjen keq ...une asgje dhe askend se akuzova per asgje nese paraqita problemin, tema eshte se "cfardo problemi qe keni me forumin paraqiteni ketu" Ne nuk dijme cfare eshte dhe cfare nuk eshte ne doren tuaj ,kemi pasur probleme me forumin atehere pse mos te paraqesim ne jemi vetem anetare as nuk jemi moderatore as administratore.

Me gjithate pershendetje!



Zani nuk eshte problem nervash. Tema eshte me shume per probleme qe secili prej jush mund te kete me forumin, dhe me opsionet e tij.

Normalisht kur forumi eshte i mbyllur, do te thote qe kemi probleme te gjithe jo vetem ti.

Pershendetje dhe ty.

Biondja ok. Per c'do gje ketu jemi.


Postuar nga Fajtori datė 14 Prill 2008 - 17:45:

Shkeputjet nga forumi mund te vijne prej disa ndryshimeve teknike te perkohshme. Sidoqofte kush ka probleme te tilla le ti shkruaje ketu ne menyre qe te kuptojme madhesine e problemit.

Faleminderit atyre qe njoftuan me pare.


Postuar nga AIR-FORCE-ONE datė 16 Prill 2008 - 15:08:

ciao

Po mese e vertet kam pasur shume probleme te shkruaja ne privat ,dhe me nxirrte jashte duke me kerkuar pasw dhe nofken ,pastaj sme lejonte hyja prape ...


Postuar nga Eria datė 16 Prill 2008 - 16:38:

E njejta gje ka ndodhur dhe me mua.3 ditet e fundit nuk futesha dot fare ne forum.Sa identifikohesha me c identifikonte automatikisht.
Mgjs sot u dukerka ne forme,se po shkruaj


Postuar nga AndreaPirelli datė 16 Prill 2008 - 18:14:

Kur ka me shume se pese veta qe lexojne forumin ....... eshte shume i busy.... ma busy se une sot .......... .


Postuar nga AndreaPirelli datė 18 Prill 2008 - 13:01:

O shefe, ish bashkeqytetare, se s'kam ca bej tani ne mengjes, u prishen planet ketej nga puna, ene duhet me shty kohen. Po shihja dje forumin, dhe "befasohem" me nje qerre tema te reja, pjesa me e madhe nga informatika. Nje sugjerim, a nuk do ishte me mire, qe gjithe ato artikuj te permblidheshin ne nje teme, psh, te reja nga informatika, sesa te hapej nje teme e re, per cdo mikrocip te ri qe del ne treg, apo model i ri laptopi a ku ta di une......... . Ndoshta do ndihmonte ne lehtesimin e forumit nga ngarkesa e tepert????
Just a suggestion ....... .


Postuar nga Lela_Dr datė 18 Prill 2008 - 14:30:

Tani meqe shefja jep vetem urdhera...dhe boll ka bere per forumin, do ja bej te ditur 2 Moderatorve te Zonen Informatike.

Flm per keshillen


Postuar nga AndreaPirelli datė 18 Prill 2008 - 14:37:

Uhhhhh, cfare relaxi ....... kisha frike mos po haja ndonje te bertitur se "c'me duhet me punet e forumit "........... po ja qe paska edhe njerez qe degjokan ......





Postuar nga Lela_Dr datė 18 Prill 2008 - 14:41:

Nuk jam aq mendjemadhe te mos marr parasysh mendimet e te tjerve....perkundrazi me pelqen qe dikush interesohet edhe per forumin, dhe jep keshilla, qe te mos mendojne qe ketu ligjin e ben shteti.

Mirepresim keshilla te tjera :p


Postuar nga AndreaPirelli datė 18 Prill 2008 - 14:51:

Citim:
Po citoj ato qė tha Lela_Dr
Nuk jam aq mendjemadhe te mos marr parasysh mendimet e te tjerve....perkundrazi me pelqen qe dikush interesohet edhe per forumin, dhe jep keshilla, qe te mos mendojne qe ketu ligjin e ben shteti.

Mirepresim keshilla te tjera :p



Shiko se oreksi vjen duke ngrene ...... jep doren merr krahun ....
P.sh. sikur te shtoje nja dy ikona te tjera tek sektori vet .... duke pire kafe (caj), tundje koke lart -poshte (shenje pohimi) majtas djathtas (mohimi), doren tek faqja (i menduar), mbeshtes mendimin (quote) ....... gjojna te tilla. Jane interesante .........

(don't kill me )


Postuar nga Eria datė 18 Prill 2008 - 14:57:

Une jam bllokuar prape he....
Nuk shkruaj dot,me identifikon dhe cidentifikon serisht!!!


Postuar nga Lela_Dr datė 18 Prill 2008 - 15:04:

Turll si nuk po e gjej ate kallashin qe me kane pruar nga Shqiperia

Eria e dashur, ki pak durim deri sa te rregullohet kjo gje, sepse nuk e kuptoj pse e ben kete gje.


Postuar nga AndreaPirelli datė 18 Prill 2008 - 15:08:

Citim:
Po citoj ato qė tha Lela_Dr
Turll si nuk po e gjej ate kallashin qe me kane pruar nga Shqiperia




Postuar nga Lela_Dr datė 18 Prill 2008 - 15:10:

Po pse re ti kujton se une kam kohe te merrem edhe me figurina tani...jo mer cun se kam halle te tjera ne jete. Po ti meqe do shtyke kohen ne pune, fillo e na i gjej keto figurina, se per t'i shtuar nuk don shume kohe

Hajt te keqen, - COLLABORAZIONE -


Postuar nga AndreaPirelli datė 18 Prill 2008 - 15:12:

Citim:
Po citoj ato qė tha Lela_Dr
Po pse re ti kujton se une kam kohe te merrem edhe me figurina tani...jo mer cun se kam halle te tjera ne jete. Po ti meqe do shtyke kohen ne pune, fillo e na i gjej keto figurina, se per t'i shtuar nuk don shume kohe

Hajt te keqen, - COLLABORAZIONE -



Me thuaj si behen se sot ......... te vras kohen dua ........


Postuar nga Lela_Dr datė 18 Prill 2008 - 15:14:

Ehuuuuuu, sa te rri te shpjegoj ty, me bie me shkurt ti bej vete

Po ja pra gjeji neper forume te tjera dhe me nis linket e figurave me MP..se i shtoj une pastaj


Postuar nga AndreaPirelli datė 18 Prill 2008 - 15:17:

Citim:
Po citoj ato qė tha Lela_Dr
Ehuuuuuu, sa te rri te shpjegoj ty, me bie me shkurt ti bej vete

Po ja pra gjeji neper forume te tjera dhe me nis linket e figurave me MP..se i shtoj une pastaj



Good girl .......... .


Postuar nga Lela_Dr datė 18 Prill 2008 - 16:03:

He se ti shtova disa te bukura

ja shikojini njehere si ju duken???

:cigare :lule :kafe:


Postuar nga AndreaPirelli datė 18 Prill 2008 - 16:07:

Njesh je, s'ke c'thua .......


Postuar nga briseide datė 18 Prill 2008 - 16:09:

Talking

Citim:
Po citoj ato qė tha Lela_Dr
He se ti shtova disa te bukura

ja shikojini njehere si ju duken???

:kafe:



, sidomos per te paren


Postuar nga AndreaPirelli datė 18 Prill 2008 - 16:16:

Ej kalamoja, nje falenderim per shefen per punen e bere sot duke shtuar disa ikona te reja, qe shpresoj ta bejne me fun kete forum......


Postuar nga Lela_Dr datė 18 Prill 2008 - 16:29:

Shume Flm prej teje Bris.

Po i them vetes


Postuar nga Piktor datė 18 Prill 2008 - 20:46:

Citim:
Po citoj ato qė tha turll
Ej kalamoja, nje falenderim per shefen per punen e bere sot duke shtuar disa ikona te reja, qe shpresoj ta bejne me fun kete forum......
Faleminderit shefe.


Postuar nga Lela_Dr datė 18 Prill 2008 - 22:28:

Ska gje....jemi gjithmone ne shperbimin tuaj 25 ore mbi 24

Mjafton te jepni idee se per t'i bere s'don shume..vetem pak vullnet
:lule


Postuar nga IQVLORA datė 19 Prill 2008 - 17:29:

Ciao shefe!Ju lutem a ka mundesi qe te rregullohet problemi teknik me Numratorin telefonik te Shqiperise? Kerkoja nje numer banke por numratori telefonik ishte out of order.Na ka ndihmuar shume here,por kesaj radhe ......
Thanks


Postuar nga Lela_Dr datė 19 Prill 2008 - 17:39:

Iqvlora me fal, por per cfare numratori e ke fjalen????
Apo thuan per ate tek faqja e fajtorit???? :konfuz

Nese eshte per ate, duhet te pyesesh direkt Fajtorin. Sepse faqja fajtori.com e ka ne dore vetem ai dhe askush tjeter.

Mos i kerkoni shefes qiqrra ne hell se skam gje ne dore pervec forumit. :gjuajpc

Pershendetje


Postuar nga Fajtori datė 20 Prill 2008 - 01:03:

Do mundohem ta rregulloj. Se kisha vene re qe nuk punonte.


Postuar nga AndreaPirelli datė 21 Prill 2008 - 12:21:

Boxhorrno Brazi .......

Sot ne mengjes doja te hapja faqen e forumit nga laptopi personal. Antivirusi me nxorri nje warning: trojan horse found. E provova dy here dhe e njejta gje.
Keshtu qe e lashe ate muhabet.
Tani po perdor laptopin e qeverise ........... kujt i plasi per te
Faje .... po don me na marr numrin e kartes se kreditit???


Postuar nga Lela_Dr datė 21 Prill 2008 - 13:10:

E njejta gje dhe mua sapo ndeza pc tim.
File Trojan nga Forumi Horizont.

Kjo gje mendoj qe vjen nga sulmet e ndryshme qe i behen faqes se forumit.
Por sapo e mbylla dhe e rihapa prap faqen nuk ma beri me.

Faje Helppppppppppppppppppp :bam


Postuar nga IQVLORA datė 21 Prill 2008 - 13:43:

Citim:
Po citoj ato qė tha Lela_Dr
Iqvlora me fal, por per cfare numratori e ke fjalen????
Apo thuan per ate tek faqja e fajtorit???? :konfuz

Nese eshte per ate, duhet te pyesesh direkt Fajtorin. Sepse faqja fajtori.com e ka ne dore vetem ai dhe askush tjeter.

Mos i kerkoni shefes qiqrra ne hell se skam gje ne dore pervec forumit. :gjuajpc

Pershendetje




Nuk e kam fjalen per ndonje numrator te shteteve perendimore,sepse nuk eshte veshtire per to,por per ate shqiptar.
Kur me thua se kerkoj qiqra ne hell do te thote se merzitesh aq shume me ne sa qe ke vendosur te thyesh PC screen..Per mua ishte hera e pare per rreth 5 vjet qe bera nje mini kerkese..Nuk e dija qe nuk kishe akses.''Te lutem mos e thyej screen-in e PC''

Fajtori Flm
Respekte per te dy!


Postuar nga Lela_Dr datė 21 Prill 2008 - 14:06:

Jo jo thyva PC e Fajtorit

Te thashe per numratorin sepse nuk e dija qe forumi kishte numrator prandaj, dhe harroj qe ju beni kerkesa edhe te Faqes se Fajtorit.com.


:cincin


  Gjithsej 10 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »
Trego 458 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.