Forumi Horizont Gjithsej 145 faqe: « E parė ... « 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 » ... E fundit »
Trego 145 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Politika Shqiptare (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=45)
-- Edi Rama, nje Politikan frikacak (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=18411)


Postuar nga arturm datė 23 Tetor 2011 - 10:57:

Visioner nuk jam dakort me shkrimin tend te fundit.

Cfare kuptimi ka "te kthehemi ne dhe te vritemi"?
Nuk mund te krahasosh rolin ton me rolin e Rames.
Ne jemi persona qe, sic thua ti, shtyjme kohen duke folur per politike dhe NUK KEMI ASNJE IMPENJIM KARSHI ASNJE SHQIPTARI DHE MBI TE GJITHA SHQIPERISE.
Ndersa Edi Rama eshte aty ku eshte sepse U KA PREMTUAR (nje pjese te madhe te shqiptareve) DICKA. Atehere duhet ta arrije ate qe ka premtuar ose te hiqet menjane.
NUK JA KA POROSITUR MJEKU QE TE PERBALLET ME SALI BERISHEN.

Mendoj se te gjithe ketu, ne kete forum apo edhe ne gjithe shqiperine, te djathte dhe te majte, jane te lodhur me Sali Berishen dhe me politiken qe ai ka prodhuar dhe prodhon (jam i bindur qe ai qe e mbron Salen ose ka interesa ose "aq mbush").
Mendoj se, une dhe ti po e po, por edhe nga Piktori e deri tek Lulja, do "ta hidhnin poshte qe neser" Saliun nqs Edi Rama (ose ndokush tjeter) i ofronte nje alternative vizion te ri qe ta conte politiken shqiptare drejt nje funksionimi europian. Per fat te keq Rama nuk na e afron as neve (dhe jo me Piktorit apo Lules) kete gje.
Obama morri nje lume me vota ne SHBA, dhe nje shumice e madhe e tyre ishte edhe republikane. Pse?

E pra, nuk mund te besh nje paralelizem mes nesh dhe dhe Rames. Nqs e ben le te rije, nqs jo, te iki dhe mos na iludoje kot.

Me kujtove me kete qe shkrove historine e Luan Hoxhes.
KOMANDANTI I FORCAVE TONA TE ARMATOSUR, GJENERAL BIRI I BOTES, VETE DHE QAN TEK AMBASADORI AMERIKAN SE KA FRIKE PER JETEN. A mund te thuash ti, "po pse s'vete une te behem gjeneral" dhe ta justifikosh ate? JO, une mendoj qe ky nuk eshte paralelizem i drejte.
Ne prandaj e kemi vene ne ate detyre (dhe nuk e ka vene njeri me zorr) qe ne diten e caktuar ai te jape edhe jeten per Shqiperine (imagjino sikur ta kapte armiku ate fare gjenerali, do e bente ne breke).
Keshtu qe paralelizmi yt nuk eshte me vend, per mendimin tim.
Eshte nje zgjidhje qe kemi bere, shume nga ne ne emigrim jane te diplomuar dhe bejne pune te rendomta por nuk qahemi, edhe Edi ka zgjedhur ate rruge dhe le ta coje deri ne fund pendryshe le te rrinte neper plazhet e Frances, apo jo?
Do dilte dikush tjeter ndoshta me i mire.

P.s. Pavaresisht qe e "nxiva" pak situaten, nuk mendoj se ka ndonje rrezik REAL per jeten e Edi Rames, apo dajes tend ne Shqiperi (ka shume gazetare ne shqiperi kundra rregjimit dhe, shyqyr zotit, gjalle jane).


  Gjithsej 145 faqe: « E parė ... « 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 » ... E fundit »
Trego 145 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.