Forumi Horizont Gjithsej 3 faqe: [1] 2 3 »
Trego 148 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Probleme Sociale (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=312)
-- Virgjeria mashkullore dhe mendimi juaj. (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=5372)


Postuar nga tresh datė 12 Qershor 2004 - 12:12:

Virgjeria mashkullore dhe mendimi juaj.

Ja te flasim pak bashke.....
ēfare mendoni per virgjerine e mashkullit???
Nje mashkull duhet te veje i virgjer ne martese...??


Postuar nga hirushja datė 13 Qershor 2004 - 09:03:

Talking

Well, ska qene asnjehere ndonje problem per meshkujt dhe pse duhet te jet ne te ardhmen? Burri me nje kove me uje lahet, c'ti besh femres!


Postuar nga ENISS datė 14 Qershor 2004 - 11:02:

Citim:
Po citoj ato qė tha hirushja
Well, ska qene asnjehere ndonje problem per meshkujt dhe pse duhet te jet ne te ardhmen? Burri me nje kove me uje lahet, c'ti besh femres!


C'ti besh femres qe....?

Si shpjegohet qe ceshtje te tilla te mund te perftohen sipas nje llogjike te tille? Burri me nje kove uje lahet, c'ti besh femres.... qe nuk lahet me nje kove uje? Mos i duhet nje fuci acid? or what? Nuk arrij dot kurre ti gjej shpjegim.

Ore njerez, ka ndonje qe mund ta hedhi poshte idene se shprehje te tilla '' jane produkt i injorances dhe provincialitetit?''

dhe e keqja me e madhe eshe se edhe vete femrat sic duket dhe me siper, nuk jane te ndergjegjesuara ende lidhur me seksualitetin e tyre, me diskriminimin e perpuljen qe u behet ne kete aspekt.


Postuar nga hirushja datė 14 Qershor 2004 - 21:38:

OK, Eniss ti ke te drejte e une jam gabim.

Tung.


Postuar nga Klodel datė 14 Qershor 2004 - 21:42:

hahahha tresh pse egziston virgjeria e mashkullit :p

se mos merret vesh ndonjehere apo ka ndonje prove te fshehte

tani mu kujtua nje e forte e imja lidhur me synetin s'di pse ngaqe me perpara se kam dit ca ishte syneti e lidhja me virgjerine e mashkullit hahahahha anyway kjo ishte sa me tregu qe kjo teme eshte gallate fare

tresh pse nuk hap nje lidhur me synetin :p

lidhur me ate nese duhet apo jo te shkoje " i virgjer" ne martese larg qofte hahahah se del vetem me kolopuca sa here ben dashuri e te behen rresht keshtu nja 12 cope :p :p :p hahahahha

kjo me kujton ca te forta me kosovaret po s'po i them
i kam pyetur njehere pse bejne aq shume kalamaj pergjigjen po jua lej te lire ta imagjinoni


Postuar nga tresh datė 16 Qershor 2004 - 06:34:

Citim:
Po citoj ato qė tha analistja
hahahha tresh pse egziston virgjeria e mashkullit :p




me bind qe nuk ekziston virgjeria mashllore.......:p
une te them se ekziston dhe jam i binur per kete

Them se edhe ajo e femrave lahet me ''nje kove uje'' te pakten teknikisht mqs ne Afriken e Veriut ne vendet e Magrebit ka Klinika ne te cilat mund rregullohet cdo humbje ''aksidentale'' e virgjerise femrore (ky eshte statusi i ktyre klinikave)
ps.virgjeri mashkullore e sunetllek s'kane asgje te perbashket,
pastaj ca lidhje ka virgjeria mashkullore me kolopucat se ndoshta une s'gjej asnje lidhje direkte :p

hahaha Analisteeeeeeeee hajgare te madhe po ban :p
tung


Postuar nga agata datė 16 Qershor 2004 - 13:50:

Citim:
Po citoj ato qė tha ENISS


C'ti besh femres qe....?

Si shpjegohet qe ceshtje te tilla te mund te perftohen sipas nje llogjike te tille? Burri me nje kove uje lahet, c'ti besh femres.... qe nuk lahet me nje kove uje? Mos i duhet nje fuci acid? or what? Nuk arrij dot kurre ti gjej shpjegim.

Ore njerez, ka ndonje qe mund ta hedhi poshte idene se shprehje te tilla '' jane produkt i injorances dhe provincialitetit?''

dhe e keqja me e madhe eshe se edhe vete femrat sic duket dhe me siper, nuk jane te ndergjegjesuara ende lidhur me seksualitetin e tyre, me diskriminimin e perpuljen qe u behet ne kete aspekt.



jam shum dakort me ju Eniss.

me e keqja eshte, se kur e shpreh kete mendim, jam e pare pak si nje vajze e "keqe" e mundohem te mos i them mendimet e mia hapur...

per sa i perket temes...viergjeria exziston tek mashkulli dhe femra, por ne kohet tona si femra ashtu dhe mashkulli para se te martohen kane ekperjenca seksuale, me te njejtin partenere ose te ndryshme.
mendoj se nuk ka pse nje mashkull te jete i virgjer kur martohet, ashtu sikur them se as edhe femra nuk ka pse te jete...
me respekt sabina...


Postuar nga hirushja datė 16 Qershor 2004 - 14:24:

Sabina

E dashur po perballemi me jeten reale. E them edhe njehere per meshkujt s'do jet asnjehere ndonje problem virgjeria e tyre. Per femrat po deri ne nje fare kohe. Jam dakort kur thua qe si mashkulli e si femra duhen te jene te barabarte.


Postuar nga Klodel datė 16 Qershor 2004 - 16:09:

Citim:
Po citoj ato qė tha tresh


me bind qe nuk ekziston virgjeria mashllore.......:p
une te them se ekziston dhe jam i binur per kete


hahaha Analisteeeeeeeee hajgare te madhe po ban :p
tung



mundesh te me japesh prova si te bindemi per pastertine mashkullore :p


Postuar nga tresh datė 16 Qershor 2004 - 16:25:

Citim:
Po citoj ato qė tha analistja


mundesh te me japesh prova si te bindemi per pastertine mashkullore :p


cfare lidhje ka virgjeria mashkullore me pastertine mashkullore


Postuar nga Klodel datė 16 Qershor 2004 - 16:26:

i pacenuar si me thene pasterti simbolike e trupit. s'ka lidhje me higjenen


Postuar nga Indrit datė 16 Qershor 2004 - 16:40:

Hem

kam degjuar se eshte zbuluar ilaci i sides, dhe e di kush ishte.

Ndershmeria

Patjeter qe virgjeria eshte e vlefshme per te dy sekset pasi ngjan me nje rrobe te re te cilen kur e veshe vesh pa merak ke qef qe te dalesh me te pasi e re eshte.
Ndersa e kunderta ngjan me rroben e blere tek gabi qe kushedi te ngjit koleren.


Postuar nga amor alucius datė 26 Qershor 2004 - 18:37:

Virgjeria e mashkullit eshte poaq e rendesishme sa ajo e femres,tani se sa kane rendesi ne teresi vendoseni vete.


Postuar nga sibora datė 05 Korrik 2004 - 16:41:

Wink jngrkjfgnrkj

virgjeria mashkullore ekziston, vetem po nqse mashkulli e ka te bere synet


Postuar nga alinos datė 06 Korrik 2004 - 19:48:

une do te thoja nese mashkulli e ka te prere fare

Sidoqofte virgjeria si tek femrat si tek meshkujt tregon mungese eksperience qe ne boten e sotme shihet si minus.
mua per vete nuk me ben shume pershtypje, por besoj se eshte e veshtire per t'u gelltitur nga ata qe jane ende te tille, dmth te virgjer...


Postuar nga sibora datė 07 Korrik 2004 - 01:15:

Cool mdfkgklf

M.Tresh ti me siguri o do te jesh ndonje qe akoma nuk ke bere sex kurre ose je fenomenal ne sex,edhe se per pak harrova shume enigmatik


Postuar nga roke datė 07 Korrik 2004 - 05:59:

Bravo sibora!!!!!Te marre te keqen Flamur Topi tek emisioni "Seksi dhe te fshehtat e tij"


Postuar nga SUNBELOVED datė 07 Korrik 2004 - 10:35:

Varet Alinos, ka vajza qe kane shancin qe te humbin virgjerine qe 13 vjec dhe vazhdojne ta ruajne deri ne 18, ne kete rast nuk besoj se tregon mungese eksperience. Po mungese eksperience mund te tregoje per nje vajze qe ka deshire ta humbe virgjerine qe 18 vjece dhe nuk e humb deri ne 23

P.s Nuk e di pse u fiksova me keto shifra, por te njejten gje mund te themi edhe per nje mashkull.


Postuar nga dena datė 08 Korrik 2004 - 13:04:

Wink .....!?

Pershendetje!

.....Gjithmone ka nje here te pare si per femren dhe per mashkullin, meqe tema eshte per mashkullin, mendoj se nje mashkull i virgjer para heres se pare, ka po ate tension sic ka dhe nje femer po e tille.
Nuk jam e mendimit se nje mashkull duhet te jete patjeter me eksperience para se te martohet....madje nese do te ishin te dy te virgjer akoma me mire, sepse asnjeri prej tyre s'ben dot krahasime, nje dijetar ka thene:
"Kur femra dhe mashkulli jane te dy te virgjer, lodrojne ne krevat."

Kur flitet per virgjerine, flitet per nderin, dhe nderi ka te njejten vlere, si per njėrin dhe per tjetrin...



----------------------------------
Ne dashuri, ashtu si ne beteje, cdo njeri ka fatin e vet.


Postuar nga Lela_Dr datė 08 Korrik 2004 - 14:26:

Re: .....!?

Citim:
Po citoj ato qė tha dena
Pershendetje!

.....Gjithmone ka nje here te pare si per femren dhe per mashkullin, meqe tema eshte per mashkullin, mendoj se nje mashkull i virgjer para heres se pare, ka po ate tension sic ka dhe nje femer po e tille.
Nuk jam e mendimit se nje mashkull duhet te jete patjeter me eksperience para se te martohet....madje nese do te ishin te dy te virgjer akoma me mire, sepse asnjeri prej tyre s'ben dot krahasime, nje dijetar ka thene:
"Kur femra dhe mashkulli jane te dy te virgjer, lodrojne ne krevat."

Kur flitet per virgjerine, flitet per nderin, dhe nderi ka te njejten vlere, si per njėrin dhe per tjetrin...



Dena ke shume te drejte, qe virgjeria eshte edhe nder, jam dakort me ty..... ciao


----------------------------------
Ne dashuri, ashtu si ne beteje, cdo njeri ka fatin e vet. [/B]


Postuar nga roke datė 09 Korrik 2004 - 19:43:

Do na fusni ne burg me keto mendime,ju vajza!!


Postuar nga agata datė 09 Korrik 2004 - 19:49:

Citim:
Po citoj ato qė tha roke
Do na fusni ne burg me keto mendime,ju vajza!!


ahahhaha
me shkrive roke..
nga kush ke frike ti roke...


Postuar nga roke datė 09 Korrik 2004 - 19:59:

hahaaaaa!Po ca frike,na i bete seksin bumerang.Apo e keni llafin per vajzat e vogla qe jane drejt rritjes(0-10 vjec),qe ato mos te bejne gabimin qe keni bere ju.Po juve ju pelqeu,se njeri me zor nuk ju mori,haaaaaa.
me duket se e ndryshova temen,hahaaaaa


Postuar nga agata datė 09 Korrik 2004 - 20:05:

roke si shume liri i dhe vetes ...
kush jane gabimet qe kemi bere ne...a mund ta di?

dolem nga tema fare por ja ca ti bej rokes un....


Postuar nga roke datė 09 Korrik 2004 - 20:13:

O rrush!Fjalet e mia erdhen nga nje pjesez mesazhi e shkruar nga dikush qe:'Djali dhe femra lodrojne ne krevat kur jane te virgjer' E beson ti kete????eshte njelloj sikur te thone ty tani ja ku ke avionin dhe shko drejtoje se ke pare ne televizor si niset avjoni.Me kupton besoj.
Dolem nga tema qe cke me te.
Eshte vape tani per hollesira,por po u ula ne darke te sqaroj me hollesisht,te pakten me ate injorancen time:p:p:p Ciao!


Postuar nga tila datė 09 Korrik 2004 - 20:57:

opinoni im

o ZOT cfare katastrofe
nje mashkull nuk duhet te jete i virgjer per disa arsyeje dhe nje nga keto eshte se duhet te kete eksperience qe te kete nje maredhenie shume te suksesshme sexuale
duhet ta mbaje nusen satisfied dhe kur nuk din se si ajo do te largohet dhe ndoshat mund ta tradhetoje ate prandaj sa ME SHUME AQ ME MIRE
si mendoni ju per kete

Te GjItHe JeNi sHuMe tE MiRe

JENI DAKORT VAJZA?


Postuar nga amor alucius datė 09 Korrik 2004 - 20:59:

Tila

po ajo qe the per mashkullin nuk vlen dhe per femren? :p

Roke:aman ca po me lexojne syte,hajde-hajde cfare krahasimesh,femrat me avionet lol


Postuar nga roke datė 09 Korrik 2004 - 21:03:

Nuk e di tani,i ula vleren femres,apo i rrita famen avionit .


Postuar nga tila datė 09 Korrik 2004 - 21:03:

Per Roke

hey kete e kam per ty nje gje qe ju duhet te shikon eshte "SEX AND THE CITY"
jam shume dakort per ato qe ke thene
eshte shume e vertete qe per djemte nuk eshte me shume rendesi por kur flet me femrat eshte nje teme tjeter
thank you per mirekuptimin


Postuar nga tila datė 09 Korrik 2004 - 21:05:

PER FEMRAT SHQIPETARE

Varet per cfare femra eshte fjala
ahahahah


Postuar nga tila datė 09 Korrik 2004 - 21:10:

AMOR

JO TE LUTEM ME FAL NESE NUK JAM SQARUAR MIRE ESHTE E VERTETE SE E NJEJTA GJE NDODHE DHE PER NJE FEMER
nese ajo nuk e mban burrin e say satisfied dihen resultati ose konklusione se ku do shkojne gjerat
jam shume dakort me ju por sic e thashe dhe me pare varet se cfare femrash jane per kete bisede
nuk po flasim per nje femer qe thjesht mer nje burre dhe me vrap ben femije dhe kjo eshte jeta nuk jam dakord me kete
DUHET TE JETE NJE FEMER QE E DI SE CFARE ESHTE QEFI
dhe ne mentalitetin e shume vajzave shqipetare sot kjo eshte pak larg
ME FALNI VAJZA SE VJA FEMER VETE POR CFARE PO THEM ESHTE E VERTETE


Postuar nga roke datė 09 Korrik 2004 - 21:15:

U prish bota me duket.....ajo shqiptare


Postuar nga amor alucius datė 09 Korrik 2004 - 21:33:

Tila

Problemi ke robt shqiptare eshte ky mesa kam vene re: qe cuni te veje me kč te doje e te beje ca te doje kurse kur vjen puna per nje lidhje serioze e do gocen pa eksperience.Nuk kuptoj se si tipa te tilla mund te kerkojne dicka si kjo,ok per ata qe kerkojne dike me te njejtin nivel eksperiencash si veten por ama per ca te tjere... Lundrim hipokrizie Mgjth jam e mendimit qe ne nje lidhje nuk eshte aq e rendesishme qe te jesh "satisfied",rendesi te vertete kane gjera te tjera si respekti,dashuria...Pastaj,nuk kuptoj se sa "satisfied" mund te jete nje femer duke ditur qe ai"satisfaction" eshte i ndertuar ne lidhjet e kaluara te partnerit. :p


Postuar nga erinda datė 10 Korrik 2004 - 03:41:

Talking

Hi all.
Per mendimin tim mashkulli dhe femra duhet te kene patur me pare mardhenie sexsuale ne kete menyre qe te dy shijojne momentin dhe nuk jane te ndrojtur per asgje. Por puna eshte se meshkujt shqipetare ( ne pergjithesi e kam fjalen ) vajzen qe e duan te kalojne jeten e duan te virgjer te ndershme ndersa per veten e tyre le te kene bredhur me 100 te tjera. Me duket se dola pak nga tema sryyyy
Ok hajde naten .LoVe u AlL


Mwahhhhh PaCiM


Postuar nga dena datė 12 Korrik 2004 - 12:15:

Wink

roke, ti djale i mbare, ndoshta mund te kesh kaluar 13- femra a me shume, dhe duke pasur kaq shume, kam frike se kur te martohesh, nuk ke per tu adoptuar dot me nusen ne ceshtjen seksuale, jo per gje sepse je velur dhe nuk te ben me pershtypje mė se cdo te thote seks! Kjo per faktin sepse e ngaterron konceptin marredhenie seksuale(njerezore) me ate qe eshte kafsherore, sepse te besh seks pa kufi me shume lloj femrash, nuk ka dallim nga kafsha....te besh seks do te thote te besh njekohesisht dhe dashuri, te falesh ngrohtesi dhe te marresh per te krijuar nje raport stabel me partneren, ne menyre qe dashuria te shtohet ne kuadrin e respektit dhe dashurise per njeri-tjetrin.
Meqe i bere koment mendimit tim, do te thote qe se ke kuptuar kete thenie me se te vertete....
Lus Treshin te na fale qe dolem nga tema.

-----------------------------------------------


Postuar nga roke datė 12 Korrik 2004 - 12:32:

Pra ti bere komente vetem per arsye qe te pergjigjeshe,vajze e mbare dhe me edukate te nje shkalle te larte seksuale.Sa per veljen,ta thote roke qe nuk jam veluar,ta garantoj,pasi nuk me njeh dhe nuk mund te flasesh me hamendje,pasi nuk ke as eksperience(te pakten sipas mendimit tend dhe ti s'mund ta rrezosh vetveten)Konceptin une nuk mund ta ngaterroj,por te vertetat ndonjehere nuk mund te percillen dot,nga te tjeret/at .Ti me duket se ajo qe ke shkeputur ate thenien qe:kur femra dhe mashkulli jane te virgjer mund te lodrojne ne krevat.ja ku po ta them qe nuk eshte e vertete(te pakten per pjesen dermuese).Nuk e di per ne kohen e rilindasve,por kjo pothuajse eshte dicka qe ka mbetur nga edukata jo e plote qe eshte marre nga brezat dhe njerezit skeptike para nesh.Pse virgjeria(per te dy sekset) e sjell lirshmerine ne seks??:p:p Pse ajo e tregon se sa e forte eshte lidhja??Aspak Dena.Eshte zemra,rrahjet e saj,ndjenja,dashuria!1Pse ata,ato,qe kane kaluar dy-tre partnere/a nuk mund te lodrojne ne krevat???me fal qe u zgjata,por e ke mbaruar vitin e pare te shkolles se mesme??:p Jo per gje,por ta di qe edhe ne debatet ne vazhdim ta shtrydh apo jo trurin per nje te vertete sa me te mundshme,ne te kundert ka te drejte mami qe te ka thene ashtu.Sorry!!!
na fal 3sh qe hyme dhe dolem nga tema.
Ciao!!


Postuar nga dena datė 12 Korrik 2004 - 13:37:

Wink

Pershendetje roke,
Me vjen mire qe e more seriozisht angazhimin per te bere replike, edhe pse me ke keqkuptuar, nejse, mendimi eshte subjektiv, keshtu qe secili mund te jape opinonin e vet. Jam dakort me kete qe thua ti:

Po citoj:
**************************************************
******
Pse virgjeria(per te dy sekset) e sjell lirshmerine ne seks?? Pse ajo e tregon se sa e forte eshte lidhja??Aspak Dena.Eshte zemra,rrahjet e saj,ndjenja,dashuria!1Pse ata,ato,qe kane kaluar dy-tre partnere/a nuk mund te lodrojne ne krevat??
**************************************************
*****
Dmth, qe nuk doja ta perjashtoja kete fakt, nuk ka receta absolute, kuptohet.
Sa per te shuar kuriozitetin, sapo kam mbaruar fakultetin.
Nuk dua te zgjatem mė, gjithe te mirat



---------------------------------------------

njeriu eshte me i forte se guri dhe me i brishte se lulja


Postuar nga Klodel datė 12 Korrik 2004 - 15:55:

une mbeshtes roken qe e vetmja gje qe ka rendesi eshte zemra ndjenja. megjithate eksperienca e mashkullit eshte e rendesishme ne menyre qe femra te kuptoje se cfare i pelqen asaj. mashkulli e ben femren femer, e ben te njohe vetveten nga te gjitha anet. po femra mashkullin mashkull se besoj.


Postuar nga roke datė 13 Korrik 2004 - 05:11:

Denes!!

Ke mbaruar fakultetin??Per cfare dege!!


Postuar nga dena datė 13 Korrik 2004 - 08:45:

Wink

Po citoj ato qė tha analistja:

Une mbeshtes roken qe e vetmja gje qe ka rendesi eshte zemra ndjenja. megjithate eksperienca e mashkullit eshte e rendesishme ne menyre qe femra te kuptoje se cfare i pelqen asaj. mashkulli e ben femren femer, e ben te njohe vetveten nga te gjitha anet. po femra mashkullin mashkull se besoj.
****************************************
?????????????????????????????
vetem ndjenja???!!!!!!
po arsyeja?
Do te thuash qe zemra ska arsye, apo qe zemra ka arsye qe arsyeja nuk i njeh??!!
Kam mendimin se po te udhehiqej dashuria vetem nga ndjenja pa u nderthurur aspak me racionalen, shumica e cifteve, ashtu sic po ndodh masivisht kudo ne bote, nuk do i rezistonin raporteve as dhe 1 muaj...
Sepse ne kete menyre truri i mashkullit ndodhet poshte pantallonave....dhe jo aty ku e caktuar Zoti.
Per ti'u rikthyer temes, ajo qe kerkon Treshi prej nesh eshte virgjeria mashkullore,..dhe po e theksoj perseri, qe virgjeria mashkullore eshte po aq e rendesishme sa dhe e femres, sepse eshte ceshtje nderi, dhe sjam aspka me opionioin e disave qe mashkulli duhet te jete patjeter me eksperience, (nuk perjashtohet mundesia qe te jete), .
Mashkulli ndihet mashkull dhe behet mashkull kur pervetesohet nga femra dhe anasjelltas, pra te dy i zbulojne te fshehtat e njeri-tjetrit duke eksploruar njeri-tjetrin ne intimitet...
Pershendetje dhe dite te mbare te gjitheve!!!

_________________________

Une e mbroj idene time sepse eshte ideja ime....


Postuar nga Laila datė 13 Korrik 2004 - 18:00:

X Denen

Dmth, nese nuk e kuptova gabim, kush eshte i virgjer,mashkull apo femer qofte,eshte i/e NDERSHME ndersa ajo qe mbetet nuk eshte i/e NDERSHME???!! Kete doje te thoje Dena?


Postuar nga unforgiven datė 13 Korrik 2004 - 19:02:

Kaq e rendesishme eshte kjo teme sa ja paskeni shtuar ne 5 yjet???


Postuar nga agata datė 13 Korrik 2004 - 19:18:

Citim:
Po citoj ato qė tha mona
Kaq e rendesishme eshte kjo teme sa ja paskeni shtuar ne 5 yjet???


Sapo doja te thoja te njejten gje Mona per ja, qe e paskeni thene ju para meje...

siē e kam e thene edhe me pare diku ne mesazhin tim, per mua virgjeria nuk ka asnje rendesi, e ekperjenca gjithashtu nuk ka rendesi...
ajo, qe per mua eshte e rendesishme, eshte thjesht dashuria, ndjenja, forca, qe do kem per ta dashur partenerin...., lumturia, qe ai njeri do me dhuroj per te jetura nje jete te lumtur....., dashuria, qe do mund ti jam....
e forma mrekullore se do mare jeta ime....
Virgjeria eshte nje fjale, qe per mua nuk duhet te egzistoje ne fjalor....

pershendetje Sabina.


Postuar nga roke datė 13 Korrik 2004 - 19:58:

Ti thua qe virgjeria eshte nje fjale qe nuk duhet te ekzistoje ne fjalor.Per mendimin tim te pakten te jete ne muze,qe brezat e ardhshem ta vizitojne e ta shohin dhe te mendojne fuften tone.pse mos te jete???Bota mban ende Hitlerin,Stalinin.Vetem ne i hodhem poshte.Te pakten te kembengulim per kete.:p:p
Ciao!


Postuar nga dena datė 14 Korrik 2004 - 11:03:

Wink

leila, edhe ti sme kuptove, nejse, merreni si te doni, ska rendesi shume, secili e mendon sipas kendveshtrimit te vet,
greetings to all.


--------------------------------
njeriu eshte me i forte se guri dhe me brishte se lulja


Postuar nga Laila datė 14 Korrik 2004 - 18:14:

XDenen

Per cfare s'te kuptoj une ty Dena?! Kur citon qe "virgjeria eshte ceshtje nderi"?? Ketu s'ka shume per te kuptuar...apo jo!!??
Duket qe hendeku eshte shume i madh persa i perket principeve apo domethenies se konceptit "Ndershmeri" midis shumices qe kam lexuar ketu dhe pakices ku beke pjese edhe ti!!
Diku lexova per princin Filipe te Spanjes qe eshte martuar para pak kohesh me nje gazetare qe na ka qene e martuar me nje profesorin e saj dhe eshte ndare para se te njhte princin Filipe. Sipas teje gruaja e Princit na dilka jo e "Ndershme" sepse nuk ka ka qene e virgjer ne martese!!??(hajde kohe e qepes hajde)
Dhe, a thua se princi e ka pasur problem qe te zgjedhi ne gjithe ate Spanje apo edhe ne gjithe Europen nje te virgjer!!?? Logjika te thote qe ka triunfuar DASHURIA dhe jo VIRGJERIA!! Dhe me beso qe ketu s'ka fare te bej modernizmi. Kush shkon e virgjer ne martese bravo i qofte nese i ka vene detyre vehtes por te me thuash qe kush nuk shkon e virgjer ne martese apo ka pasur nje te dashur dhe ka qene e pafat, te jete e "pandershme" une nuk arrij dot as ta coj neper mend jo ta shtjelloj si problem!!
Po sic e the dhe vete, mendje mendje kjo dynja!!


Postuar nga Njera datė 14 Korrik 2004 - 19:19:

Pershendetje,

Nje mashkull duhet te jet i virgjer ne martes???

Eshte nje pyetje qe nuk i perket realitetit te sotem ne te cilin jetojm.
Per mendimin tim JO. Sepse nuk arrij te konkludoj kush do ishte arsyeja qe ai duhej te jet i virgjer.
Do te ishte i virgjer ndoshta po te martohej 15. Por jo se kjo do ishte merita e tij(nese do quhej merit) por sepse ne moshen 15 njeriu fillon reflektimin e ndjenjave. Gjithashtu s'do ta besoja kurr qe nje mashkull, per arsye te tij, do vendoste te martohej ne moshen 40 vjec dhe deri atehere do ishte i virgjer. S'besoj se ka ekszistuar ndonjehere nje mundesi e tille.
Do i kundershtoja personat qe flasin per mosha 12, 13 apo dhe 14, eshte absurde duke qen se kjo moshe eshte akoma FEMIJE dhe si pasoj do quhej abuzim me ndjenjat vetjake (nese gabim me thoni)
Aspak s'do ta quaja virgjerin tek nje mashkull(meqe per te eshte tema) te rendesishme sepse nuk eshte virgjeria ajo qe karakterizon NDERIN tek nje mashkull mbasi c'do gje e ka nje fillim, para martese apo ne martes.
Megjithate kjo s'do te thot se u jap miratim meshkujve me eksperience te teperuar (s'me pelqejn extremistat)

bye all.


Postuar nga flori_dr datė 14 Korrik 2004 - 19:46:

asnje nuk eshte i virgjer ose e virgjer


Postuar nga dena datė 15 Korrik 2004 - 08:55:

leila, mor merr kot e dashur, e perseris qe nuk me kuptuar ashtu si disa te tjere, jam dakort me mendimin tend , dhe kjo nuk do te thote qe une besoj bindshem qe mashkulli duhet te jete patjeter i virgjer, madje as femra.Historite e secilit jane relative, keshtu qe nuk ka asgje absolute.
Madje dhe nderi eshte nje koncept tjeter, nuk doja ta perkufizoja me virgjerine ne kuptimin e ngushte te fjales....por doja te thoja..qe mashkulli si dhe femra duhet te perpiqen te jene sa me te moralshem, pra jo lule me lule....nuk perjashtohet fakti qe te dy mund te kene pasur eksperienca ne te kaluaren..kaq..
Pse kaq shume mundim per ta kuptuar, duke me dhene shembuj me princer dhe princesha...........

Nuk kam cte shtoj me, ...
qofsh mire,
--


Postuar nga Lela_Dr datė 15 Korrik 2004 - 14:43:

o Flori

O Flori c'do te thote kjo qe thua ti????
asnje nuk eshte i virgjer apo e virgjer......
ma shpjego iciki si eshte kjo puna......
Te puth fort Lela


  Gjithsej 3 faqe: [1] 2 3 »
Trego 148 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.