Forumi Horizont Gjithsej 13 faqe: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 » ... E fundit »
Trego 13 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Ceshtja kosovare dhe me gjere (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=162)
-- "Trafiku i Organeve" dhe fushata serbe kunder Shqipetarve (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=17113)


Postuar nga IQVLORA datė 16 Qershor 2009 - 10:10:

Une kam ndjekur pjese te nje pjese te ketij emisioni ku ishte i ftuar edhe nje ******hate me syze nga Shqiperia.i cili kish punuar me ate gomarin amerikan,per hesap te BBC(mendoj te Serbise).Nje emisin ku u diskutua, per ato qe kish deklaruar surratkafsha K del Ponte ne librin e saj ''Gjuetia'' dhe ato te gomarit ,ku ndodhej edhe qorri shqiptar e kam ndjekur ne nje Tv te Shqiperise,por nuk me kujtohet se kush.
Ndersa ne Prishtine qorri u perkrah fuqishem nga dy gazetare apo analiste kosovar, e kunderta ndodhi ne Tirane.Ate pothuajse nuk e lane te fliste,por e degjeneruan dhe ai mbeti si ******hate.Ne Tirane ishte i ftuar edhe nje deputet i parlametit te Kosoves,i cili i hodhi poshte me neveri shpifjet dhe trillimet.
X--File ti dukesh ne forum nje here ne hene dhe me vjen shume keq per qendrimin tuaj kaq menefregal.Si kosovar t'i duhej te jepje me shume informacion per ne rreth zhvillimeve ne Kosove,por t'i kujtohe kur te te teket.Sikur na je edhe moderator apo jo.ndonjehere kujtohesh si kete radhe per te sulmuar tinez ,tamam si ndonje idhnak anetare te FH,si ne kete rast per te sulmuar Jeta Xharen.Nqse e ke pare emisionin ne RTK,beje komentet e tua rreth tij e jo te publikosh pallavrat e kesaj gazete se ciles ,Jeta me investigimet e saj i ka shkelur ne kallo ose ndonjerit nga ata krimba si kryetari i komunes se Skenderajt,i cili abuzon me fondet publike e ndersen zagaret e gazetes ta sulmojne ate.Ky person me veprimet e tij ju sherben serbve ne Beograd e jo gazetarja ne fjale.Ky hajdut i fondeve publike leshon edhe nje zagar te sulmoje gazetaret,t'ju rrembeje forcerisht kaseten ku ato kishin filmuar.Asgje me teper nuk beri,pervecese diskreditoi e dekonspiroi veten e vet.Ai duhet te jete tani nen investigimin e prokurorise,per pislleqet e tij.Eshte turp per ne shqiptaret te sulmojme femrat,ne kete rast gazetaret.As ne Serbi nuk e ka prekur kush me dore Natasha Kandic-in e cila pa ja bere syri terr perkrah pavaresine e Kosoves,pervecse e kane kercenuar nacionalistet.Po te kujtoj ty X-File se kjo vajze e guximshme iu turr gomarit amerikan(i cili bashke me qorrin punon per interesat e Beogradit) tamam si nje shqiponje e maleve shqiptare me rreth 10 pyetje rreth shkrimeve te tij.Kush e ka ndjekur ka pare ne zerin e jetes,zemerim e urrejtje per ata qe cpifin per djemte e UCK_s.Pse nuk shkruan rreth kesaj keta zvarranik,por e sulmojne tani qe ajo me investigimet e saj po ju ******hen nenat te korruptuarve.Turp per kete gazete.Turp per ate qe sulmoi ekipin e gazetareve.Ai nuk eshte shqiptar,por nje perdhunues ,tamam si serbet!Qeveria qendrore dhe organizmat nderkombetare e denuan kete akt,i cili kerkon t'i mbyll gojen medjave.Edhe ti X-File je nje si ata gazetaret e Kosova Expres a si dreqin quhet ajo gazete,ose je ne sherbim te tyre gjersa e publikon ato shpifje kunder J XHares!

PS:Gjate kohes se luftes une jam njohur me njerez te UCK-s qe punonin ne qytetin tim,per mbledhjen e armve per luften.Ti X-File mos kujto se nuk kam dijeni se cfare ka ndodhur ne ate kohe.


  Gjithsej 13 faqe: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 » ... E fundit »
Trego 13 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.