Forumi Horizont
Trego 1 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Kinematografia (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=127)
-- The Secret Life of Your Bodyclock (documentar nga BBC) (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=17180)


Postuar nga Fajtori datė 13 Korrik 2009 - 15:35:

The Secret Life of Your Bodyclock (documentar nga BBC)

E dini se...

Trupi dhe truri juaj ka nje ore biologjike qe rregullon ritmet ditore. Nderkohe qe kjo njihet prej kohesh, studimet e fundit kane ndihmuar ne spjegimin e shume fenomeneve. Ky dokumentar ben nje permbledhje te mire, duke intervistuar kerkues dhe profesore te njohur ne rang boteror. Padyshim interesant per psikologet dhe edukatoret.

Dokumentari eshte anglisht, por nuk ka kuptim ta ve tek gjuha angleze, pasi ēdo film i kesaj bote eshte ne gjuhe te huaj. S'do kishte kuptim ti shperndajme neper gjuhet perkatese.


5 pjese te ndara ne Youtube:

1-5


2-5


3-5


4-5


5-5


 
Trego 1 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.