Forumi Horizont Gjithsej 6 faqe: « 1 [2] 3 4 5 6 »
Trego 289 mesazhet në një faqe të vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Diskutime Shoqërore (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=125)
-- Njeriu njihet nga...! (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=15605)


Postuar nga Gjergj Kastrioti datë 27 Mars 2008 - 17:00:

Citim:
Po citoj ato që tha kotka


Yes Lela, you're happy, you love people and you just smile and never stop smiling till death, no matter what happen to you.



wow wowwwo wow... "teto" :p hold on... SHQIP!

Njeriu njihet nga... respekti per gjuhen ame! :p

p.s : kotka te me besosh nuk ka te bej me ty... absolutisht... perkundrazi... por ti me frymezove!



Pra, mallkue njai bir Shqyptari,
qi këtë gjuhë të Perëndis',
trashigim, që na la i pari,
trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.


Postuar nga briseide datë 28 Mars 2008 - 02:35:

Njeriu njihet nga RESPEKTI.


Postuar nga kurt datë 28 Mars 2008 - 10:25:

Citim:
Po citoj ato që tha Gjergj Kastrioti



Por... a mund te mundohemi ti njohim...
... Kurti me lejon te nxjerr konkluzione per menyren se si ti paraqitesh...
Une nuk kam kohe te te analizoj fije e per pe...
... edhe kohe te kisha nuk do te mund te beja nje njohje te thelle e te vertete!

Bazohemi ne ate qe te tjeret na japin...
... eshte shume here me mire qe ti marrim ato gjera qe na ofrohen ashtu thjesht... pa zbukurime... dhe manipulime te shumta... sesa te mendojme... " po me kete c'donte te thoshte... po pse e beri kete... c'fare fshihet pas asaj e kesaj..."

Nuk besoj eshte menyra me e mire e te menduarit!

  o gjergj e kena ba lemsh krejt me kta analizimet tona!:)po ne thjesht muhabet po bejm..

une them qe njerzit ndryshojne cdo minute cdo dite cdo second, disa per mire disa per keq, por shumica behen me te mire. kjo nuk ka nevoje per ndonje analize apo reading between the lines, se kjo nuk eshte nje stil i imi te folurit. being ambiguous it just isn't  me:)

 sa per thjeshtesi o gjergj, sometimes i think i define simplicity:) (m'fal se e bana lamsh tu perzi gjuhet)

thjesht muhabeti, nuk mund te pretendoj qe i njoh njerzit kurre, pikerisht kte po them, qe mos ti japim zbukurime dhe manipulime, dhe konkluzione. une i marr ashtu sic me paraqiten ne ate moment. a jam zhgenjyer ne jete?!?! shume here. por kjo nuk do ma ndorroje mendjen, nuk duhet ti besojme me jeten tone cdokuj! por persa i perket si karakter une kurr nuk do dyshoj ne karakterin e askujt, deri sa ta tregoje veten se kush eshte para meje.

 te gjithe jane inocent till prooven guilty..:):)

kjo eshte menyra si mendoj une, per te analizuar me thelle njerzit me duket pune e rende, dhe ta them te verteten, jam pak dembel.

pershendetje

 

 

 

 


Postuar nga kurt datë 28 Mars 2008 - 10:32:

Citim:
Po citoj ato që tha Enya
=S`ka dreq ne bir te shkembit te Kavajes qe e njeh njeriun SOT.

Mos pretendoni se i njihni njerezit prej "gjurmeve" qe rastesisht lene

ne jetet tuaja! Ata lloj njerezish nuk njihen kurre. Edhe me nje njeri qe

jeton, pffffff sa te fshehta ka; askurre nuk arrini ta njihni.




ps: Kotka, sa do deshiroja te te njihja keshtu sic te njoha.

ps: Kurti, a me lejohet te te puth pak synin e bukur, pasi vertet shkruan bukur.

flm Enya


Postuar nga IQVLORA datë 28 Mars 2008 - 11:29:

Re: Njeriu njihet nga...!

Citim:
Po citoj ato që tha Gjergj Kastrioti
Duke folur... me miqte e mi... sot ... degjova dicka ... e cila me "frymezoi" te hapja nje teme ketu...

Njeriu njihet nga... kjo ishte shprehja...
ne fakt ka shume detaje me ane te te cilave arrijme ne nje perfundim... per nje person te caktuar...

Qofshin keto detaje qe kane te bejne me karakterin, fizikun, sjelljen...
... jane detaje te cilat na bejne te kuptojme shume nga nje person...!



Psh...

Njeriu njihet nga dhembet...!
Per mendimin tim... (dhe jo vetem timin besoj) dhembet dhe dhemballet pa dyshim tregojne shume per personin!




Me ke shkrire se qeshuri me kete shprehjen e fundit e cila eshte nje shprehje popullore.Po jo mor patriot nga dhembet njihen gomaret jo njerzit.
Per te njohur karakterin e nje njeriu ka shume menyra qe une nuk po ndalem ti spiegoje.
Por po te tregoje nje rast konkret.Dikush po mbante nje fjalim ne nje rreth shoqeror ku ndodhesha edhe vet personalisht.Dikush pyeti:E ke te gjate fjalimin? Nje tjeter pyet nga e kemi kete mik?shikoje nga qimja iu pergjigj nje lab nga Nivica e Tepelenes,por lindur e rritut ne qytetin tone.
E pra edhe une i njoh njerzit se cfare pendesh kane ne koke Budi.


Postuar nga kotka datë 28 Mars 2008 - 13:29:

Citim:
Po citoj ato që tha Gjergj Kastrioti


wow wowwwo wow... "teto" :p hold on... SHQIP!

Njeriu njihet nga... respekti per gjuhen ame! :p

p.s : kotka te me besosh nuk ka te bej me ty... absolutisht... perkundrazi... por ti me frymezove!



Pra, mallkue njai bir Shqyptari,
qi këtë gjuhë të Perëndis',
trashigim, që na la i pari,
trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.



Ke te drejte o Skenderbe, por edhe mua me frymezoi kurti dhe ja ktheva ne anglisht :p, se Leles nuk dija t'ja ktheja ne italisht

Une per vete njerezit i njoh se nga cfare xhaqi jane, nga etiketa ne tavoline.
Greket p.sh jane bernut ne tavoline, se i mbushin tavolinat me kartopeceta dhe me krujtese dhembesh, flasin, e qeshin, e bertasin me gojen plot dhe ta shpifin.


Postuar nga Pleshtja datë 28 Mars 2008 - 15:32:

Se pari Kotke e dashur ta puth syrin e te perqafoj fort e fort....

Persa i perket temes - nje person kurr nuk mund te arrijme ta njohim ne te vertete, ne te gjithe kemi aftesine te sillemi me tjetrin ashtu siq mendojme qe kjo eshte menyra qe tjetri pret nga ne. Thelle ne zemer asnjeri nuk arrine te shkoje apo te lexoje dhe kjo eshte fatmiresi sepse te gjithe kemi karaktere qe nuk deshirojme tua zbulojme atyre qe nuk duam...

Qe ti bie shkurt mendimit tim ose me thjeshte nje vequri per te njohur sado pak nje person eshte te "punosh me te" e theksoj vetem atehere kur punon me nje shok apo shoqe fillon e sheh ngjyrat e verteta tek shkelqejne....

Gjergj teme e qelluar - komplimenta.!


Postuar nga Demokrate4ever datë 28 Mars 2008 - 17:01:

Perderisa njerezit jane ne progres me jeten, shoqerine dhe cdo dite eshte e ndryshme nga tjetra atehere s'mund te kene nje formule ekzakte per njohjen e plote te njeriut,por nepermjet disa grimca te vogla apo te medhaja ngjyrash mund te krijosh nje pikture pa korniza per X njeri.Dmth thjesht nje pershtypje per ate njeri
Nje nga keto ngjyra eshte fjala...
Fjala eshte monedha e shpirtit- thote nje miku i im.Dhe jam shume dakort me te.Fjala eshte nismetare dhe perfundimtare e cdo gjeje,eshte pikerisht fjala qe e shet dhe blen njeriun ne cdo moment nepermjet shprehjes, veprimit apo sjelljes se tij/saj.


Postuar nga Demokrate4ever datë 28 Mars 2008 - 17:06:

Re: Njeriu njihet nga...!

Citim:
...

[i]Njeriu njihet nga dhembet...!

Per mendimin tim... (dhe jo vetem timin besoj) dhembet dhe dhemballet pa dyshim tregojne shume per personin! [/B]


Edhe ujku dhembet te tregon..


Postuar nga Gjergj Kastrioti datë 28 Mars 2008 - 17:09:

Re: Re: Njeriu njihet nga...!

Citim:
Po citoj ato që tha IQVLORA



nga dhembet njihen gomaret jo njerzit.





Postuar nga Gjergj Kastrioti datë 28 Mars 2008 - 17:15:

Shpesh here...kur jetoja ne Itali... degjoja te thoshin...


Njeriu njihet... ne emigrim!


Postuar nga SmoKer datë 28 Mars 2008 - 17:53:

that is true.


Postuar nga briseide datë 28 Mars 2008 - 17:58:

Njeriu njihet nga toleranca! - Jam e bindur qe kjo ndjenje a sjellje si te merret mund te ndryshoje gjithcka ne jeten e dikujt. - me pelqen


Postuar nga Gjergj Kastrioti datë 28 Mars 2008 - 18:17:

Citim:
Po citoj ato që tha briseide
Njeriu njihet nga toleranca! - Jam e bindur qe kjo ndjenje a sjellje si te merret mund te ndryshoje gjithcka ne jeten e dikujt. - me pelqen


Njeriu njihet edhe nga vendosmeria ama!


Postuar nga AndreaPirelli datë 28 Mars 2008 - 18:56:

Sa i komplikuar po me duket vetja..............


Postuar nga Gjergj Kastrioti datë 28 Mars 2008 - 18:58:

Citim:
Po citoj ato që tha turll
Sa i komplikuar po me duket vetja..............


na shpjego!


Postuar nga AndreaPirelli datë 28 Mars 2008 - 19:04:

Citim:
Po citoj ato që tha Gjergj Kastrioti


na shpjego!



Aty qendron problemi ........ se nuk po di si me shpjegu veten me.... . Te jem kaq i ngatarruar valle?????
Naaahhh ...... . Qe ne takimin e pare do e marresh vesh ca lloj robi jam ..... nuk do shume filozofi .
Dhe fakti qe jam pa dhembe...... nuk do te thote qe jam emblematik.


Postuar nga Gjergj Kastrioti datë 28 Mars 2008 - 19:29:

Citim:
Po citoj ato që tha turll


Aty qendron problemi ........ se nuk po di si me shpjegu veten me.... . Te jem kaq i ngatarruar valle?????
Naaahhh ...... . Qe ne takimin e pare do e marresh vesh ca lloj robi jam ..... nuk do shume filozofi .
Dhe fakti qe jam pa dhembe...... nuk do te thote qe jam emblematik.



hahaaaaaa
mos e vrit mendjen plako... mos na kujto kaq siperfaqesor!

Njeriu njihet edhe nga... por jo vetem!
Ne fakt jane nje mori faktoresh qe ndikojne ne formimin e nje ideje mbi personin qe ke perpara!

Psh... nje nga keto eshte... sinqeriteti!





Peace!


Postuar nga Ari. datë 28 Mars 2008 - 19:35:

Citim:
Po citoj ato që tha ari77labi
njeriu njihet nga"" bemjet"---thoshte gjyshi im...nje here e ne nje koh


po ta kishin marre vesh kete shprehjen ,,nuk do mundoheshin te shkruanin carcafe kot me kot njerzit..dhe do ti hiqnim lloin dhe kesaj teme


Postuar nga AndreaPirelli datë 28 Mars 2008 - 19:38:

Citim:
Po citoj ato që tha ari77labi


po ta kishin marre vesh kete shprehjen ,,nuk do mundoheshin te shkruanin carcafe kot me kot njerzit..dhe do ti hiqnim lloin dhe kesaj teme




Postuar nga SmoKer datë 28 Mars 2008 - 19:40:

ta marrim me lehte ...

Njeriu njihet nga emri, shume thjeshte :o


Postuar nga AndreaPirelli datë 28 Mars 2008 - 19:44:

Citim:
Po citoj ato që tha SmoKer`
ta marrim me lehte ...

Njeriu njihet nga emri, shume thjeshte :o



Qeramudin per shembull cfare lloj robi eshte??????


Postuar nga Piktor datë 28 Mars 2008 - 19:47:

Njeriu njehet nga mesuesja e fillores.


Postuar nga Lela_Dr datë 28 Mars 2008 - 20:01:

Njeriu njihet nga Ndjeshmeria


Postuar nga belga datë 28 Mars 2008 - 20:03:

Citim:
Po citoj ato që tha Lela_Dr
Njeriu njihet nga Ndjeshmeria


njeriu njihet nga tiparet dhe karakteri që ka !!!


Postuar nga kotka datë 28 Mars 2008 - 20:49:

Po kjo si ju duket, nga benevreket dhe nga bixhamet


Postuar nga Pleshtja datë 28 Mars 2008 - 20:52:

Po harrove breket moj Kotke, se edhe keto jane tu shumellojshme tashme...!

Si te kam e dashur, me fal ka kohe qe nuk kam marr pjese por kemi pasur disa probleme ketu ne pune... Te puf  fot e fot...


Postuar nga andeta datë 28 Mars 2008 - 21:01:

nje cik si veshtire ta njohesh nje njeri...
per mendimin tim njihet nga si reagon ne veshtiresi...


Postuar nga Ari. datë 28 Mars 2008 - 21:06:

po ZOTO KAPLLANI---nga njihej?????


Postuar nga kotka datë 28 Mars 2008 - 21:18:

Citim:
Po citoj ato që tha Pleshtja
Po harrove breket moj Kotke, se edhe keto jane tu shumellojshme tashme...!

Si te kam e dashur, me fal ka kohe qe nuk kam marr pjese por kemi pasur disa probleme ketu ne pune... Te puf  fot e fot...



po edhe une e zene kam qene, prandaj fillova te flas per benevreke se nuk i ndjek dot te tjeret se c'shkruajne.

Une te them te drejten akoma nuk njoh veten time mire, mire dhe jo te njoh te tjeret pastaj.

Hajt mo se cdo gje siperfaqesore eshte, sa kohe qe nuk i hyn thelle muhabeteve.....

Njeriu njihet me mire kur kemi kendeveshtrime te ndryshme, sepse po te shikojme nga e njejta qoshe te gjithe, nuk kemi per ta njohur kurre njeri-tjetrin.

Ciao tutti

and have a great weekend


Postuar nga diabolic datë 28 Mars 2008 - 21:31:

Njeriu sipas meje nuk njihet kurre.
Une ka shume gjera nuk guxoj tja them vetes imagjino te tjereve.
Ndoshta kjo eshte per faktin se karakteri im eshte i tille,por dikush qe me njeh siperfaqsisht nuk do ta thoshte kurre dhe une jam i sigurt per kete gje.
Kjo per faktin sepse sjellja ime dhe gjendja ime shpirterore dhe karakteri im jan gjera te kunderta.
Ndonjehere per te vrare frikat i mija i sulmoj duke u sjellur ne menyren e kundert te asaj qe ndiej.
Kjo eshte nje lufte e perjetshme qe une do te kem me veten.
Ndonjehere kjo eshte menyra ime per tu mbrojtur nga bota qe me rrethon,ndonjehere gaboj, ndonjehere me ndihmon vertet.
Marre nje shembull konkret.
Shume njerez qe me njohin vetem nga shkrimet e mia ne forum kane nje opinin per mua i cili nuk perputhet me ate qe kane nje pjese e mire e njerzve jashte kontureve te ketij virtualiteti.
Ne forum shpesh here del ne pah nje pjese e brishte e imja qe ne jeten e perditshme sdo dilte kurre.
Kur dikush lexon poezit e mia jashte ketij forumi nuk e beson kurre qe i kam shkruar une sepse nuk arrijne te besojn kurre qe nje person qe eshte shumicen e kohes karagjos,tangerrliks, here here bastard,here here indiferent (ato qe me kane thene te tjeret :p ) mund te shkruaj poezi ose te kete ndjenja rreth nje personi.
Kjo gje per faktin se sjellja ime nuk eshte ne nje pjese te rasteve pasqye e karakterit tim.
Gjithsesi se u zgjata shume ne nje pjese te mire te rasteve ndryshe jemi , nryshe bejm, ndryshe na shikojn.
Nejse se po bej autobiografi...


Postuar nga lezhjani-82 datë 29 Mars 2008 - 03:13:

Diabolic, me pelqeu ajo mesiper...!


Postuar nga Tulipani datë 29 Mars 2008 - 14:41:

Njeriu njihet nga gjuha verbale dhe ajo jo verbale qe eshte shume e veshtire per tu fshehur e per tu modifikuar sipas situatave sepse ne shumicen e rasteve eshte e pavetedijshme.

Kjo sa per te dhene nje si shpjegim si gjoja shkencor

Une besoj se secili nga ne ka nje si tip manuali e sipas tij percakton ne i njeh apo jo njerezit ... tani se nuk funsionon perhere eshte pune tjeter.

Une psh i shikoj nga menyra se si relacionohen me te tjeret, interesat qe kane etj

 

ps. se c'ka ketu ne forum ca qe e heqin veten si bastarde ohuuuuu bastardet jane te tjere kot e kane :p

 


Postuar nga Enya datë 29 Mars 2008 - 15:38:

Re: Re: Njeriu njihet nga...!

Citim:
Po citoj ato që tha Demokrate4ever


Edhe ujku dhembet te tregon..



hahahahahaha, sa po qesh kushe. Jo po per DBD(gjergj kastriotin pra)
njeriu njihet prej numrit te sutjetane,
-hahahahahahaha-

I never liked his ideas, also I`ll never like him...Shttttt...


Postuar nga Enya datë 29 Mars 2008 - 15:41:

Citim:
Po citoj ato që tha lezhjani-82
Diabolic, me pelqeu ajo mesiper...!


edhe mu me pelqen aj poshte, -hahahahahaha
=qe do te thot se edhe ti ke dica me shtu mas Diabolic; por je ma i rrafinum
dmth, hiqesh sikurse je(pasi je n`postin e udhrrefysit virtual, -hahahaha-)

ps:- se la pa ta marr hakun, mos harro se jam Burrnesh edhe une.


Postuar nga Gjergj Kastrioti datë 29 Mars 2008 - 15:43:

Re: Re: Re: Njeriu njihet nga...!

Citim:
Po citoj ato që tha Enya

I never liked his ideas, also I`ll never like him...Shttttt...



e kishe fjalen per... ujkun... apo per BDB?!


Postuar nga Enya datë 29 Mars 2008 - 15:49:

Re: Re: Re: Re: Njeriu njihet nga...!

Citim:
Po citoj ato që tha Gjergj Kastrioti


e kishe fjalen per... ujkun... apo per BDB?!



Nuk shof asnji ndryshim mes personazheve te tregimit tend DBD. Nuk mund t`i njoh me shume sesa ke shkru ti.
Bye...


Postuar nga Gjergj Kastrioti datë 29 Mars 2008 - 15:54:

Re: Re: Re: Re: Re: Njeriu njihet nga...!

Citim:
Po citoj ato që tha Enya


Nuk shof asnji ndryshim mes personazheve te tregimit tend DBD. Nuk mund t`i njoh me shume sesa ke shkru ti.
Bye...




pak me pak acide... shfaqesh dot ti?!
Dhe pak me teper SHQIP... te flisje me mire do ishte ... se s'te kam marre vesh asgje!


Postuar nga IQVLORA datë 29 Mars 2008 - 16:04:

Citim:
Po citoj ato që tha ari77labi
po ZOTO KAPLLANI---nga njihej?????




Zotua,ose cecoj nga Kanina ka qene njeri i mire.Ai njihej nga burrat e zakonshem spse ai kishte jo dy por tri kembe.E kam njohur personalisht,rahmet paste i varferi.


Bud-i jam shume dakord me ty kur thua se njeriu njihet kur eshte ne emigracion se cfare burri eshte.Para 9 vitesh kur erdha ketu ku jetoj tani, u merzita qe diten e pare te mbrritjes. Sorollatjet e qellimshme qe mu bene me cfiliten.Une isha gati qe te nesermen te kthehesha mbrapsht.Nje shofer taksie i zi te cilin e morem per te na cuar ne nje hotel,mbasi i treguam sorollatjet , merzitjen dhe lodhjen ai na tha:''Mos u merzitni, sepse ua bejne qellimisht qe ju te ktheheni mbrapsht.Kete e kam provuar edhe vete kohe me pare''.Kshilla e tij ne nje moment stresi na beri qe te duronim dhe te fitonim.Dua te them se nje njeri i mire edhe me nje kshille te ndihmon shume.Une per vete kam ndihmuar te aferm ,miq edhe te panjohur fare me kshilla por edhe me ndonje ndihme te vogel financiare pa te drejte kthimi.Kam mbajtur njerez edhe ne shtepine time per disa dite.Dikush e ka vleresuar,dikush jo por per mua nuk ka rendesi.Ata kane qene djem te rinj, shoket tuaj nga mosha.Ne nje vend te huaj,ne qytet te madh,ne kushtet kur nuk di te as te komunikosh me njerzit,nuk di as ku ndodhet ndonje dyqan per te blere dicka per te ngrene,te ndodhen apo nuk te ndodhen pak te holla ne xhep ,e ndjen veten ne nje situate teper te veshtire.Por kur dikush te hedh doren e te ndihmon qofte edhe me nje fjale te ngrohte, te jepe shprese qe te luftosh e cash perpara.


Postuar nga Gjergj Kastrioti datë 29 Mars 2008 - 16:12:

Citim:
Po citoj ato që tha IQVLORA

Bud-i jam shume dakord me ty kur thua se njeriu njihet kur eshte ne emigracion se cfare burri eshte.Para 9 vitesh kur erdha ketu ku jetoj tani, u merzita qe diten e pare te mbrritjes. Sorollatjet e qellimshme qe mu bene me cfiliten.Une isha gati qe te nesermen te kthehesha mbrapsht.Nje shofer taksie i zi te cilin e morem per te na cuar ne nje hotel,mbasi i treguam sorollatjet , merzitjen dhe lodhjen ai na tha:''Mos u merzitni, sepse ua bejne qellimisht qe ju te ktheheni mbrapsht.Kete e kam provuar edhe vete kohe me pare''.Kshilla e tij ne nje moment stresi na beri qe te duronim dhe te fitonim.Dua te them se nje njeri i mire edhe me nje kshille te ndihmon shume.Une per vete kam ndihmuar te aferm ,miq edhe te panjohur fare me kshilla por edhe me ndonje ndihme te vogel financiare pa te drejte kthimi.Kam mbajtur njerez edhe ne shtepine time per disa dite.Dikush e ka vleresuar,dikush jo por per mua nuk ka rendesi.Ata kane qene djem te rinj, shoket tuaj nga mosha.Ne nje vend te huaj,ne qytet te madh,ne kushtet kur nuk di te as te komunikosh me njerzit,nuk di as ku ndodhet ndonje dyqan per te blere dicka per te ngrene,te ndodhen apo nuk te ndodhen pak te holla ne xhep ,e ndjen veten ne nje situate teper te veshtire.Por kur dikush te hedh doren e te ndihmon qofte edhe me nje fjale te ngrohte, te jepe shprese qe te luftosh e cash perpara.



Tamam!


Postuar nga briseide datë 29 Mars 2008 - 18:55:

Citim:
Po citoj ato që tha Gjergj Kastrioti


Njeriu njihet edhe nga vendosmeria ama!



Tolerance # doreleshuar.


Postuar nga Ari. datë 29 Mars 2008 - 19:08:

Citim:
Po citoj ato që tha briseide


Tolerance # doreleshuar.



briss ca ke., nuk je mire keto dite..???'

(


Postuar nga briseide datë 29 Mars 2008 - 19:12:

Citim:
Po citoj ato që tha ari77labi


briss ca ke., nuk je mire keto dite..???'

(



Pse? - Asgje s'kam.Flm Ari

Njeriu njihet nga nje fjale e mire


Postuar nga Gjergj Kastrioti datë 29 Mars 2008 - 20:01:

Citim:
Po citoj ato që tha briseide

Njeriu njihet nga nje fjale e mire



jam d'akord...!

Njeriu njihet edhe nga... deshira per te degjuar!

psh mua me thone shpesh - here... "Je nje degjues shume i mire aktiv"


ps : kete ma ka thene nje miku im psikolog... i cili ne nje moment me tha... "ore... po jam une psikologu apo ti"
se une isha duke bere ... "ehe..." kur ai ishte duke me folur...


Postuar nga kurt datë 30 Mars 2008 - 02:43:

njeriu njihet ktu, ne ket forum...

ktu jemi te lirshem ta shprehim veten si te dojme ne...

ktu i flet shpirti atyre qe shkruajn poezi dhe skrime personale...

ktu ulurijme kur na qan zemra...

ktu, kam rrespekt per shume njerz...


Postuar nga Zani datë 30 Mars 2008 - 23:22:

Citim:
Po citoj ato që tha kurti
njeriu njihet ktu, ne ket forum...

ktu jemi te lirshem ta shprehim veten si te dojme ne...

ktu i flet shpirti atyre qe shkruajn poezi dhe skrime personale...

ktu ulurijme kur na qan zemra...

ktu, kam rrespekt per shume njerz...



Drejt kurti ke shume te drejt ...dhe ne (une)  per Ty kam respekt ...te pershendes!

Njeriu  them une ne disa raste njihet nga perjetimi i shpirtit qe ka...!


Postuar nga kujta1 datë 31 Mars 2008 - 00:33:

Njeriu njihet nga Ambicjet qe ka


Postuar nga Zani datë 06 Prill 2008 - 00:13:

Pershendetje!

 

Njeriu nuk njihet kurr deri ne fund...tersisht!
Ndersa ato që më së shumti e shkatërrojn njeriun janë:


  1. Dashuria
  2. Urrejtja
  3. Zilia
  4. Lakmia dhe
  5. Mosdija.


Postuar nga lulja_1 datë 08 Prill 2008 - 15:14:

Citim:
Po citoj ato që tha ari77labi
nga qeni
traktori
zetori
gruaja ose burri(qe ka)
shtepia
paraja
librat
veshja
ngrenia
te folurit
te shkruarit



me specifike nuk mud te jet kjo tema skenderbe????


Keni harrua qe njihet edhe nga numri i kepuceve!(pak shaka)


Postuar nga Gjergj Kastrioti datë 09 Prill 2008 - 16:41:

Citim:
Po citoj ato që tha lulja_1

Keni harrua qe njihet edhe nga numri i kepuceve!(pak shaka)



Jo me... pse shaka... edhe nga numri i kembes njihet... :p


  Gjithsej 6 faqe: « 1 [2] 3 4 5 6 »
Trego 289 mesazhet në një faqe të vetme

Materialet që gjenden tek Forumi Horizont janë kontribut i vizitorëve. Jeni të lutur të mos i kopjoni por ti bëni link adresën ku ndodhen.