Forumi Horizont Gjithsej 68 faqe: « E parė ... « 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 » ... E fundit »
Trego 3362 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Arkiva (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=356)
-- mendime te castit... (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=8245)


Postuar nga eliz datė 24 Qershor 2006 - 17:02:

Ca njerez s`ndryshojne kurre.Do zoti s`jam nje e tille!


Postuar nga lorie datė 24 Qershor 2006 - 18:55:

mendimi tani:me duhet te fokusohem

planet qe kam bere. yep yep


Postuar nga Demokrate4ever datė 24 Qershor 2006 - 20:30:

Nganjehere magjepsem nga shkrime te disa anetareve kur i lexoj. Noshta eshte nje ndarje qe ne i bejme ne baze te pelqimit tone?!
E adhuroj ne te gjitha menyrat e tij te shprehjes.
Bote e larmishme. Njerez te vecante.

Dhe ky shi s'ka ndermend te pushoje..


Postuar nga Cindi datė 25 Qershor 2006 - 02:19:

Citim:
Po citoj ato qė tha Demokrate4ever
Nganjehere magjepsem nga shkrime te disa anetareve kur i lexoj. Noshta eshte nje ndarje qe ne i bejme ne baze te pelqimit tone?!
E adhuroj ne te gjitha menyrat e tij te shprehjes.
Bote e larmishme. Njerez te vecante.

Dhe ky shi s'ka ndermend te pushoje..



 

Ta adhurosh moj Deni ta adhurosh, se ja vlen ta adhurosh..... :p

 

Une sot jam shume e lumtur, qe bera folene private te djemve te mij, por edhe e hidheruar se mu duk sikur nje pjese e trupit dhe shpirtit tim u shkeput nga ajo e se teres.  Nuk e di nese do te mesohem te rroj ketej e tutje ne nje apartament bosh vetem me shokun tim te jetes pa djemte e mij.  Qenka e rende, vertet e rende.


Postuar nga Cindi datė 25 Qershor 2006 - 02:23:

Citim:
Po citoj ato qė tha GANGOO
Pse ke frike te shprehesh nje mendim casti zemra ime?

Te perqafoj ENGJELLI IM MBROJTES



Edhe une gjithashtu Helga.

 

Nuk kam frike te shpreh mendimet e mia, por ndonjehere shprehjen e mendimeve idiote te nje momenti, disa njerez i marin kaq personale dhe behet nje mish-mash qe vetem Losti eshte i afte ta c'mpleksi me fjalorin e tij strategjik


Postuar nga Demokrate4ever datė 25 Qershor 2006 - 02:43:

Kisha nje mendim perpara se te regjistrohesha te shkruaja ..m'u ngaterru me shume te tjere..
Akoma shiu vazhdon dhe koka ime gjithashtu qe s'gjeti pushim ne kete dite te shpifet..
Jane disa gjera qe te bejne te qeshesh dhe disa te tjera te qash..Nuk jane vetem gjera ,por mbi te gjitha jane njerez..

p.s football pershend e dashur..

Ne zemren time ka vend dhe per te tjere. Njerezit i adhuroj dhe dashuroj me shpirt.. dhe ty gjithashtu..
Je nje mama e mrekullueshme.Do doja te isha aq e mire sa ty ne te ardhmen time..
Djemte ta gezojne folene e tyre dhe me fat te mire ishalla.
Besoj se ke/kane bere zgjedhjen e duhur te tyre. Suksese.Kisses


Postuar nga rumial datė 25 Qershor 2006 - 05:09:

re njerez

[QUOTE]Po citoj ato qė tha Demokrate4ever
Jane disa gjera qe te bejne te qeshesh dhe disa te tjera te qash..Nuk jane vetem gjera ,por mbi te gjitha jane njerez..

[/QUOTE
njerzit njihen realisht betem kur jane perballe
(demokratforever)


Postuar nga roke datė 25 Qershor 2006 - 08:27:

Citim:
Po citoj ato qė tha football


 

Ta adhurosh moj Deni ta adhurosh, se ja vlen ta adhurosh..... :p

 

Une sot jam shume e lumtur, qe bera folene private te djemve te mij, por edhe e hidheruar se mu duk sikur nje pjese e trupit dhe shpirtit tim u shkeput nga ajo e se teres.  Nuk e di nese do te mesohem te rroj ketej e tutje ne nje apartament bosh vetem me shokun tim te jetes pa djemte e mij.  Qenka e rende, vertet e rende.


me shqip cdo te thote;Qe djemte u martuane u shkeputen,apo u bleve shtepi me vete.Pastaj me ate"shokune jetes" simbolizohet bashkeshorti.nqs se Po,atehere pse se thua me kuptimin e plote apo te duket sikur nuk tingellon mire


Postuar nga darma datė 25 Qershor 2006 - 15:49:

Roke ke anashkaluar faktin qe ajo ka shkruar apo ka thene "mendime te castit" dhe mendoj se e ka thene ate qe ka dashur te thote.....
Burri apo i dashuri a nuk jane ne fund te fundit shoket tane te jetes....e c'ndryshoje nje cope leter apo nje darke e kercyer dhe e ngrene nga te tjeret......e beri Burre .......apo e beri burrin e saj ....ai eshte shoku i saj ai eshte miku i saj edhe nese ai kete titull e quan per nje ofendim (apo te mendoje se ajo nuk e quan burre por do ta mbuloje me fjale te bukura) per mendimin tim "ai" qe e mendon ne kete menyre e ka shume shume gabim.......sepse nuk ka titull me te bukur se shok...


Postuar nga Klodel datė 26 Qershor 2006 - 01:29:

do doja te thyeja heshtjen e nates. E kam hap televizorin ne kulm sepse kjo heshtja sikur me gllaberon, edhe pse nuk kam asnje mendim ne koke... thjesht po perqendrohem ne libra. sa e mire eshte politika nga nje ane, ta ben rrafsh trurin nga labirintet e mendimeve. E qete me ne fund.... edhe pse me emocione.


Postuar nga lorie datė 26 Qershor 2006 - 02:28:

Hej Ana

mendimi i castit me erdhi kur te lexova ty tani.
Nuk besoj se do ia dilja te jetoja vetem sic ben ti.Une dua te komunikoj me patjeter me dike perdite.
te perqafoj nga larg zemer

oh nje mendim tjeter i castit: Me duhet te mbaroj paper project per Multiple personality disorder(dissociative identity disorder) ne abnormal psych qe kam per pasneser. It's soooo interesting and so mind drilling at the same time


Postuar nga Klodel datė 26 Qershor 2006 - 02:45:

Lorinka po une s'jetoj vetem. Jam nonstop me njerez gjate dites, por rri naten shume vone zgjuar, kur te gjithe jane ne gjume. Dhe heshtja i referohej nates si psh tani ora 4 pa cerek, jo dites . te perqafoj.
PS: s'di pse te perfytyroj si ajo shkrimtarja qe shkruante ato librat e dyzimit te personalitetit si tek basic instinct. mendoj qe ne nje te ardhme do behesh nje shkrimtare e tipit stephen king


Postuar nga roke datė 26 Qershor 2006 - 06:05:

Citim:
Po citoj ato qė tha darma
Roke ke anashkaluar faktin qe ajo ka shkruar apo ka thene "mendime te castit" dhe mendoj se e ka thene ate qe ka dashur te thote.....
Burri apo i dashuri a nuk jane ne fund te fundit shoket tane te jetes....e c'ndryshoje nje cope leter apo nje darke e kercyer dhe e ngrene nga te tjeret......e beri Burre .......apo e beri burrin e saj ....ai eshte shoku i saj ai eshte miku i saj edhe nese ai kete titull e quan per nje ofendim (apo te mendoje se ajo nuk e quan burre por do ta mbuloje me fjale te bukura) per mendimin tim "ai" qe e mendon ne kete menyre e ka shume shume gabim.......sepse nuk ka titull me te bukur se shok...


Hi darma Ne fakt ke disi te drejte sepse une sjam martuar ndonjehere dhe smund ti di mire keto "mendime te castit".Une s'kisha asgje kunder me football vecse shpreha dicka qe nuke dija.mgjth kjo fjala"shoku dhe shoqja" aktualisht eshte ne mode edhe tek ataqe jane te dashuruar,ku fare mire keto degjohen edhe ne Tirane ku nuk shprehen me(jo te gjithe) i/e dashur/a im/e ,por shoku ose shoqja ime
welcome to Boston


Postuar nga Eyesight datė 26 Qershor 2006 - 07:24:

Sapo mbylla 2 dite te gjata, nuk e di sesi por u riktheva pas ne kohe, te njejten njerez te njejtat debate.. si nuk ndryshuam njehere... jam perseri une ajo drejt se ciles te tjeret drejtojne gishtin per ta nxjerre fajtore... fajtore per cfare?? .. vendimet nuk kane qene te miat, une thjesht zgjodha te jetoj... e do ta bej ne menyren time sa te kem fryme!!!


Postuar nga ksenia datė 26 Qershor 2006 - 08:52:

Citim:
Po citoj ato qė tha Klodel
do doja te thyeja heshtjen e nates. E kam hap televizorin ne kulm sepse kjo heshtja sikur me gllaberon, edhe pse nuk kam asnje mendim ne koke... thjesht po perqendrohem ne libra. sa e mire eshte politika nga nje ane, ta ben rrafsh trurin nga labirintet e mendimeve. E qete me ne fund.... edhe pse me emocione.


E dashur!
Ende nuk je penduar qe ke ndjekur politiken??? Une ka vite qe e kam kuptuar qe kot me se koti ju perkushtova kesaj dege...Tani jam ne periudhen e mesimit me te keqen prane...

p.s. Mendimet e castit shkojne tek objekte qe sillen ne forme rrumpallike rreth meje.


Postuar nga GENTI_the_KING datė 26 Qershor 2006 - 10:20:

kjo bote eshte e mbushur me genjeshtra dhe genjeshtare.


Postuar nga Cindi datė 26 Qershor 2006 - 14:52:

Citim:
Po citoj ato qė tha roke

Hi darma Ne fakt ke disi te drejte sepse une sjam martuar ndonjehere dhe smund ti di mire keto "mendime te castit".Une s'kisha asgje kunder me football vecse shpreha dicka qe nuke dija.mgjth kjo fjala"shoku dhe shoqja" aktualisht eshte ne mode edhe tek ataqe jane te dashuruar,ku fare mire keto degjohen edhe ne Tirane ku nuk shprehen me(jo te gjithe) i/e dashur/a im/e ,por shoku ose shoqja ime
welcome to Boston



 

Hej Roke Bostoni, ke te drejte edhe ti, po mua asnjehere ajo fjala "burri" nuk me ka tingelluar kurre mire ne vesh dhe ne goje.  Aresyen nuk e di, sikur e vulgarizon ate besimin dhe ngrohtesine qe mund te ndjeje gruaja tek bashkeshorti, kur ne te njejten kohe nuk eshte vetem bashkeshort, por edhe nje koleg dhe shok i mire i jetes, te cilit nuk i fsheh asgje.  

Sa per djemte edhe leke te kisha, kurre nuk do tu blija apartement.  Te djersitin njehere mire e mire vete, se ashtu i gezojne me mire parane dhe dhuratat e prinderve dhe behen njerez me te afte per shoqerine e sotme dhe veten e tyre.  U be ai plani qe te kisha thene me pare, jane ne folene e tyre.  Erdhi koha qe zogjte ikin nga foleja e prinderve.  Liria eshte mbi te gjitha, si per neve te vjetrit edhe per juve te rinjte.


Postuar nga ~Enigme~ datė 26 Qershor 2006 - 22:32:

Pa dyshim qe puna ka gjetur rugen ne cdo ore te dites thanks to beepers...celulareve dhe e-maileve!!!!


Postuar nga Enya datė 27 Qershor 2006 - 00:08:

ik o pash zotin, ca mos me tu cu nervat?

Na asht ba ky forum si han muslimansh!Ma randesi i kushtojne

me nxjerr ne drite se kush asht ken Shen-Maria para 2000 e kusur vitesh

sesa kush jan keta per vedin e tyre....PFFFFFFFFFFFF...


Postuar nga Lela_Dr datė 27 Qershor 2006 - 09:52:

Dashuria virtuale eshte vetem nje vuajtje shpirtrore.


Postuar nga Isra datė 27 Qershor 2006 - 10:07:

mendim casti:

sa te varfer jane ata qe nuk kane durim


mendim casti tjeter:

sa keq me vjen qe dikush shqetesohet per monotonine e virtualitetit


Postuar nga Demokrate4ever datė 27 Qershor 2006 - 23:32:

Kisha harruar c'date ishte sot..Mbeta e habitur kur ma kujtuan,por te njejten kohe ndjeva dhe mall. Pese vjet nga hera e fundit qe kembet me kane shkelur aty ku kam lindur.Dhe sa valle? Mbase dhe pak shume pak. Shume gjera kane ndodhur dhe une nuk isha present.Ndjej mall ne kete moment..vetem mall per njerezit e zemres.
Ndjehesha e lehte porsi pupel, enderr e nje fancule, por sot jam shume ndryshe..
E dini kam ndryshuar shume.. Sot ,c'do gje ka peshe ne zemren time.


Postuar nga lezhjani-82 datė 27 Qershor 2006 - 23:49:

Se di pse e shkuara me duket gjithmone e bukur dhe e pakthyeshme???...gjithmone si nje enderr qe e kam pare shume kohe me pare e cila me ngjall nje melankoni te thelle .
Sado i forte qe tregohem me problemet e jetes, kjo melankoni me ben te ndihem i dobet...i dobet mbi kohen qe smund ta kthej me.


Postuar nga Enya datė 28 Qershor 2006 - 03:03:

Exclamation

Sa e urrej "pordherine mashkullore"!!!

Kujtohen vetem kur zoti i braktis, per njeriun qe kane lenduar ne jeten e tyre!!!

Meshkuj te dobet!!!-Vrisni veten me mire!!!

-----------------------------------------------------------------------


Postuar nga Fajtori datė 28 Qershor 2006 - 04:31:

Beh, mendoj se truri i njeriut ka dy versione, normal mode dhe learning mode. Une tani jam ne learning mode.

Por... kur kthehem prapa, e kuptoj qe dhe ato vajza te dala per here te pare nga autoriteti i familjes jane ne learning mode. Dhe ja pse autoriteti familjar eshte i rrezikshem. Sa me shume te mbash nje femije mbyllur, aq me shume do kthehet ne learning mode kur te dale jashte. Dhe aq me shume e ardhmja varet nga impakti qe ke ne learning mode.... Prostitucioni nuk eshte nje dhune e vazhdueshme, por nje menyre jetese e mesuar ne learning mode. Amen femra.


Postuar nga Eyesight datė 28 Qershor 2006 - 07:08:

Nuk e di se si por ka shume njerez qe jane si minjte ne nje anije, kur eshte gati per tu fundosur ata jane te paret qe e ndjejne rrezikun e jane gjithmone gati per tia mbathur.. Zgjuarsi nga njera ane por dhe mungese pergjegjesie.. c'jane keta njerez qe nga njera ane mbahen me te madh dhe nga ana tjeter s'jane aspak te zote te perballojne veshtiresite... burracake!!!


Postuar nga Eyesight datė 28 Qershor 2006 - 14:15:

Cfare dite revolucionare kjo e sotmja...


Postuar nga lost_soul datė 28 Qershor 2006 - 15:08:

kam frike se uria seksuale na eshte futur ne psiken tone, nuk eshte me ceshtje vetem fizike, sepse pak a shume seksi eshte sheshit ne shqiperi, .. por duke u nisur nga fakti qe gjenitalet e lesit apo asaj laraskes tjeter eshte ceshtje kaq shume terheqese.. me jep te mendoj qe fatkeqsisht kjo uri na ka hyre ne DNA.... nuk e kuptoj dot mire, cfare eshte terheqese ceshtja apo gjenitalet... nejse...


Postuar nga lezhjani-82 datė 28 Qershor 2006 - 21:01:

Sa gabim qe disa njerez nuk dine ta ndajne te miren nga e keqja dhe flasin aty ku s'duhet...!


Postuar nga buzeqeshja datė 28 Qershor 2006 - 21:05:

sa sakrifica te medha qe paska kjo jete ....duhet shum pune per te arrit ate qe do dhe kjo bote me kta njerez qe jan bere si ujqer qe duan te shqyejn njeri-tjetrin ste lejn te qet te arrish ate ti do per te cilen thur shum endrra e ben shum sakrifica.........


Postuar nga lost_soul datė 28 Qershor 2006 - 21:20:

ja dhe klithmat e adoleshenteve or quasi.. qe ngadale po dalin nga nje bote e embel e mbushur me te puthura nga mami, babi, gjyshja, halla, tezja, dashnorja komshiut etj, etj, dhe qe ngadale po njohin ligjet reale te jetes, ... ngadale por pashmangshmerisht po vijne ne nje bote ku ata s'jane me te paret e shtepise, ku mund te perplasin kembet dhe deshirat t'i realizohen... welcome to adulthood...


Postuar nga NS-6 datė 28 Qershor 2006 - 22:25:

enderroni...por mos harroni realitetin...


Postuar nga posejdoni datė 28 Qershor 2006 - 22:35:

Citim:
Po citoj ato qė tha Fajtori
Beh, mendoj se truri i njeriut ka dy versione, normal mode dhe learning mode. Une tani jam ne learning mode.

Por... kur kthehem prapa, e kuptoj qe dhe ato vajza te dala per here te pare nga autoriteti i familjes jane ne learning mode. Dhe ja pse autoriteti familjar eshte i rrezikshem. Sa me shume te mbash nje femije mbyllur, aq me shume do kthehet ne learning mode kur te dale jashte. Dhe aq me shume e ardhmja varet nga impakti qe ke ne learning mode.... Prostitucioni nuk eshte nje dhune e vazhdueshme, por nje menyre jetese e mesuar ne learning mode. Amen femra.



mendoj se mendoni krejtesisht gabim i nderuar Fajtori. Se pari truri nuk mundet kurresesi te jete ne versione pavarsisht formave dhe ndryshime antropologjike dhe morfologjike. Se dyti flitet se truri ka nje produkt qe quhet ndergjegje dhe qe eshte instanca me e larte e psikikes se njeriut (homo sapient)

Nese do te egzistonte forma "learning mode" e propozuar pre jush , ne me te shumten e rasteve i binte qe ju te ishit ne pozitat e formes habitore dhe duke drejtuar pyetje (flas per forumin).
persa i perket asaje forme qe ju quani "version normal" druaj se do te qe nje "arritje" dmth nese ju do te kishit miresin qe karakterizon liderat dhe do te na thoshit se c'kuptoni ju me "normale".

Psh: ju jeni lider i Administratoreve dhe sipas nje logjie te thjeshte i bije qe te jeshe ne "normale" sepse ju beni si ju thote mendjerregullorja juaj...rrjedhimisht nuk besoj se jeni nie learning mode.

PSh , pa dashur te fyej kerekend dhe me te drejten e opinionit te anetarit te ketij forumi une kam mendimin se ju jene me nje nivel te ulete ne ate qe quhet koeficenti i inteligjences, i varfer dhe kopjac ikeq ne ate qe quhet fjalor, frazeologji dhe artikulim i mendimit, si dhe me nje nivel shume te ulet intelektual.

Si pronar i FH-se duhet me mire te beni sehir sepse ka gjasa qe learning mode nese e merrni seriozisht tju nxerre nga kllapia e injorances dhe idea e pronesee se mendimit dhe superioritetit te tij (vlere te cilen se paku ne kete jete nuk do e keni privilegjin ta keni)

PS: Opinioni im eshte tejet personal dhe nuk e kam vetem me Fajtorin per edhe me tufen e tjere te fajtoreve.

Rsespekte per shokun tim qe me qe me shaka e quaj FAIK


Postuar nga ~Enigme~ datė 28 Qershor 2006 - 22:48:

LOOK who is back !!!


Postuar nga Klodel datė 28 Qershor 2006 - 22:51:

moi?


Postuar nga ~Enigme~ datė 28 Qershor 2006 - 23:01:

ahahah moi toi et tous les autres


Postuar nga Enya datė 28 Qershor 2006 - 23:03:

=Ah ky gjumi i pasdites sa te kthjellon mendimet.Hap syte dhe perballesh me vetveten tende ne pasqyre.Edhe pak do kem kohe te fle...po shfrytezoj kohen,-derisa koha te me shfrytezoje mua...

 

ps:-nje anetar i ri-i saporregjistruar, nga shkodra, me nick trendafili-blu

datelindja 5 korrik `85,i dit e vit para mejet...pfffffffffffffff

vjen ere e keqe...


Postuar nga Klodel datė 28 Qershor 2006 - 23:04:

me oui biensure e thava franglishten :p mu po me vjen shume me qesh


Postuar nga lorie datė 28 Qershor 2006 - 23:08:

Unhappy i am so sad today

so sad.......


Postuar nga ~Enigme~ datė 28 Qershor 2006 - 23:13:

loretke leri merzitjet menjane s'ka vend per merzitje shiko gjithmone anen e ndritshme ....always smile


Postuar nga Klodel datė 28 Qershor 2006 - 23:29:

lorinka po pse mi ca ka ndodh? se na ngre gjakun. tell me


Postuar nga Enya datė 29 Qershor 2006 - 00:12:


Postuar nga Fajtori datė 29 Qershor 2006 - 00:36:

Pasi lexova 62 mesazhet e posejdonit, dhe pasi verifikova qe eshte Wolf_Cub, mendimet e gjoja castit nga Patosi heroik mu duken komplimenta. Ndersa listes se injorimit ju shtua dhe nje frenues viskoz i lengjeve lubrifikuese.

E cuditshme me ca tipa, mire qe vijne ere po ngjiten dhe pas kepuce. Duhet nderruar trotuar per bese. Ose duhet ndaluar qarkullimi i dythudnrakeve.


Postuar nga Klodel datė 29 Qershor 2006 - 18:54:

ip faje nuk domethen qe eshte i njejti person. Kush ka sy e kupton qe jane dy te ndryshem qe nganjehere shkruajne nen nje nik gjera qe ndodhin . sa per dythundraket e di qe plehu i tyre eshte shume i dobishem per bimet dhe per jeten ne pergjithesi? ka efekte disifektante

un s'kam asnje mendim pervecse po me vjen me qesh me lubrifikimet dhe antilubrifikimet hahahah


Postuar nga posejdoni datė 29 Qershor 2006 - 20:22:

Eshte interesante se si shfaqen gomeret ..pikerisht gomarisht. Jan gomari i ka vene vulen. i shikon te teret dhe udo sheh thundra. I gjori eshte mesura te njohe verem kembekoken e tije ne frorme thundre.
Miku im qe e quaj me shaka Faik diku thoshte se keta kafshe emigracioni nuk do te thote se jane grykes vetem per makarona... shpesh mendja e tyre noton vetem ne sex dhe ne trurin e tyre notojne vetem bordello...duket sikur spermatozoidohen ne gjithcka thone. Epo c'ti besh nga nje gomar nuk mund te presesh me shume ( e jo me ti kerkosh argument) ja o forumiste te nderuar) azospermiku mendimtar ne vend te mbrohej me fjale ka bere gjoja sikur ka bere zbulim te madh.. hahahah

E more deficent ...

Duhet ta konsiderishnje nder te madh qe po konsumoj kohen time te vyer qe te tengre ne syte e te gjitheve ne lartesine e gomarit. Qe nga momenti qe do ta kuptosh kete do jete fati i jetes tende. Ej edhe dicka tjeter,... "il mondo e un paese" prandaj mos personalizo. E di aq mire se ush je sa to te te turperoja ne jete te jeteve. Dmth nese do te isha edhe une gomar do e beja prandaj mos u frikeso se nuk e be. bne fund te fundit cmimin e ke


Postuar nga Eyesight datė 30 Qershor 2006 - 07:49:

Para pak ditesh isha ne makine duke pershkuar rruget e qytetit. Ulur ne vendin e pasagjerit te pare, kisha vene berrylin tek dritarja, dora me arrinte faqen dhe ashtu e perkulur po mendoja. Ne kryqezim kembehemi me nje makine ku drejtuesja e mjetit kishte marre te njejtin pozicion te mendueshem... Njerez te ndryshem, krejtesisht te panjohur.. e megjithate... i njejti qendrim. Per cfare po mendonte valle? Me erdhi ne mendje nje figure: ajo e nje nusje qe kam pare ne makine para nje vitit. E veshur ne te bardha, me siguri po drejtohej sebashku me njeriun e saj te jetes drejt shtepise se tij. E megjithate ajo kishte te njejtin qendrim te siperpermendur. Me beri menjehere pershtypje: nje vajze e re ne nje nga ditet me te rendesishme te jetes se saj... a nuk duhej te ishte e qeshur, rrezellitese??? Nuk e di...


Postuar nga Fajtori datė 30 Qershor 2006 - 11:34:

E cuditshme si eshte puna e amerikaneve. Kane kaq vjet qe na cajne koken me "lirine e individit" dhe kur vjen puna liria e secilit perkufizohet ne shtepi prej derrase ku cdo grahme private degjohet nga komshiu.

Pastaj... Ne vendin e madh, ku te gjithe kane makina te medha, te cilat ecin ne rruge te medha, duke harxhuar dyfishin e karburantit... pra ne amerike... shtepite kane permasa qesharake, me hapesira te ngushta dhe WC feminore, me dritare te vogla dhe dyer prej kartoni.

Kur bleva nje aparat para disa javesh kishte ulje cmimi po te paguaja pas 6 muajsh, por jo nese paguaja menjehere. Kjo bote po ecen mbrapsh, tani fuqine nuk e ka ai qe ka lekun ne dore, por ai qe ofron te lidhe jeten me kontrata qesharake te ndonje instituti kreditor. Kemi arritur ne piken ku leket dhe produktet nuk kane me vlere, sepse sistemi kapitalist ka nevoje te bleje te ardhmen e njerezve per te konfirmuar vazhdimesine. Ka dicka qe nuk shkon ne kete mes.

Eh kjo bote e kontradiktave qe e ka zanafillen ne amerike...


Postuar nga Cindi datė 30 Qershor 2006 - 14:10:

Adhuroj kaq shume njerezit qe nuk fshihen mbas maskave te ndryshme qe perdorin ne jete, por qe te perdornin njerezit kaq shume maska dhe pseudonime edhe ne boten virtuale, kjo do te thote se sa shume frike kane edhe nga vete hija e tyre ne boten reale. Sado te na pelqejne maskat, perseri goja nga te cilat nxjerrim fjalet mbetet e jona, syte me te cilat shohim realitetin jane tonat, veshet me te cilat degjojme pikerisht ato qe duam te degjojme ne, perseri jane tonat dhe vrimat e hundes thithin po te njejtin ajer. Pra me nje fjale, shume pak ndryshon brendia edhe nga perdorimi i shumte i maskave te ndryshme.
Thelbi eshte po ai, megjithese mundohemi ti japim ngjyra te ndryshme ketyre maskave, boja e re nga perdorimi i tepert do te dali dhe do te cfaqet pak a shume ajo e vjetra e sharlatanit te maskuar.


Postuar nga GENTI_the_KING datė 30 Qershor 2006 - 14:39:

kur kerkon dicka nuk te vjen , kurse e ke perpara syve kur te prish pune............


Postuar nga lezhjani-82 datė 01 Korrik 2006 - 21:59:

Brazili - Shihemi pas 4 vjetesh:p


  Gjithsej 68 faqe: « E parė ... « 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 » ... E fundit »
Trego 3362 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.