Forumi Horizont Gjithsej 19 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 » ... E fundit »
Trego 181 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Video Muzikore (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=357)
-- Soundtracks - Kolonat zanore te filmave (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=15877)


Postuar nga AndreaPirelli datė 23 Qershor 2008 - 14:34:

Citim:
Po citoj ato qė tha Eria



Mos ki merak ore se do hyje prape Tulpja ke tema Sportit ,se nuk rri vetem ke muzika ajo....





Postuar nga Tulipani datė 23 Qershor 2008 - 20:10:

ore dhe ketu e futet futbollin ? :p

Po Toni pra thone se eshte ...
do kete menduar : boll po kthehem pa gol, te humb dhe penalltine mi prene kembet kur te kthehem


Postuar nga Katilesha datė 08 Korrik 2008 - 19:45:

Exclamation

The day after tomorrow

-hmmmmmm kaos , shkence, fantazi dhe nje muzike e mrekullueshme.

 


Postuar nga Tulipani datė 08 Korrik 2008 - 20:25:

Lightbulb The Hours

Kush se ka pare kete film ta beje sepse eshte shume i bukur. Kolona eshte bere nga Philip Glass qe eshte me te vertete nje gjeni i minimalizmit ne muzike. Oscar per Nicole Kidman.

Pa muziken e tij ky film s'do kishte qene i njejte.



Postuar nga Tulipani datė 19 Korrik 2008 - 12:08:

The Beach OST All Saints - Pure Shores

ndoshta The Beach kaloi si pa u ndjere por per mua eshte nga me te realizuarit e Leo Di Caprio. Idea e nje ishulli larg teknologjise e shoqerise nderthuret me faktin se ekzistenca e tij nuk eshte medoemos parajsa e se njerezit qe e popullojne ate jane po ata qe jane dhe ne shoqerine moderne qe kane lene pas me gjithe difektet e tyre.



Postuar nga Katilesha datė 14 Gusht 2008 - 15:54:

Tomb Rider

Mbreme pashe vetem disa sekuenca nga ky film. Interesant, por aksioni dhe fantazia e tepruar me te cilen ndertuar historia e heroines Lara Croft nuk me kane ngacmuar asnjehere te shoh filimin edhe pse me pelqen shume aktorja.

 


Postuar nga Katilesha datė 15 Gusht 2008 - 16:14:

The Jacket

Hmmm nje film shume interesant  qe te le ankth , mbresa dhe nje deshire per te udhetuar ne kohe ,per te ecur me shpejt se te tjeret.  Adrien Brody kur e kam pare tek filmi "Pianisti" nuk me ka lene ndonje pershtypje te vecante,por tek ky film me ka pelqyer shume. Sidomos syte e tij.

 


Postuar nga Katilesha datė 15 Gusht 2008 - 16:17:

The Jacket

Hmmm nje film shume interesant  qe te le ankth , mbresa dhe nje deshire per te udhetuar ne kohe ,per te ecur me shpejt se te tjeret.  Adrien Brody kur e kam pare tek filmi "Pianisti" nuk me ka lene ndonje pershtypje te vecante,por tek ky film me ka pelqyer shume. Sidomos syte e tij.

 


Postuar nga Katilesha datė 20 Gusht 2008 - 18:53:

Pretty Woman

Kur e kam pare per here te pare para shume viteve me ka pelqyer shume si film dhe per nje moment kam  besuar edhe une (atehere) ne nje princ te kalter qe do vinte te me merrte me kale. Gjithsesi R. Gere dhe J.Roberts jane nje cift i kendshem ketu. Kenga gjithashtu!

 

 


Postuar nga Balerina datė 22 Gusht 2008 - 03:04:

Long Long Time Ago - Pan's Labyrinth

Zhaneri nuk eshte ai qe pelqej une zakonisht, por e dua shume kete film pavaresisht zhanerit, sepse eshte egzekutuar shume bukur. Eshte me te vertete nje perralle per te rritur, sic ka thene regjizori Guillermo del Toro.


  Gjithsej 19 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 » ... E fundit »
Trego 181 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.