Forumi Horizont Gjithsej 21 faqe: « E parė ... « 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 »
Trego 1007 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Bota e librit (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=107)
-- cili eshte libri i fundit qe keni lexuar.. (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=4171)


Postuar nga Klodel datė 28 Tetor 2010 - 21:08:

mbarova trilogjine e Stieg Larsson, vetem libri i pare dhe libri i trete haheshin. i dyti ishte paksa i dobet. Por duhen lexuar te treja qe te kuptohet e gjithe historia.

Jam duke lexuar nje liber shume interesant: who's your city te Richard Florida.


Postuar nga lule datė 28 Tetor 2010 - 21:16:

"The Fall" Albert Camus


Postuar nga kotka datė 28 Tetor 2010 - 22:20:

kam kohe qe nuk kam lexuar liber. i filloj dhe nuk i mbaroj dot, me duken te gjitha history te njohura dhe nuk me terheqin kohet e fundit.

ndihme... si te filloj te lexoj prape???? dhe ta ndjej leximin ne te njeten kohe, jo te torturohem


Postuar nga lule datė 28 Tetor 2010 - 22:22:

Citim:
Po citoj ato qė tha kotka
kam kohe qe nuk kam lexuar liber. i filloj dhe nuk i mbaroj dot, me duken te gjitha history te njohura dhe nuk me terheqin kohet e fundit.

ndihme... si te filloj te lexoj prape???? dhe ta ndjej leximin ne te njeten kohe, jo te torturohem



Evito dicka qe nuk e ke te domosdoshme..leri pak kohe vetes qe te relaxohesh me dicka qe vlen .


Postuar nga lubi datė 29 Tetor 2010 - 17:44:

po nis nderkohe "njembedhjete minuta" te Paul Colelho...me kane thene qe eshte i bukur...kam lexuar nga ky shkrimtar "Alkimisti"-n me ka pelqyer stili i te shkruarit.........t'a shohim tani kete..........


Postuar nga Klodel datė 11 Nëntor 2010 - 17:05:

Ngjarjet e fundit me bene t'i rikthehem the Empire of Illusion nga Chris Hedges. Nje nga librat me te fuqishem dhe me briliante qe kam lexuar ndonjehere.


Postuar nga Vizioner datė 11 Nëntor 2010 - 18:50:

Sapo mbarova se lexuari dhe mesuari librin mbi, Ligjishmerine e BE-se dhe ate gjermane, merrveshjet mbrenda shteteve te BE-se dhe me ato jashte tyre per qarkullimin-transportin e personave!


Postuar nga Piktor datė 11 Nëntor 2010 - 19:07:

Citim:
Po citoj ato qė tha Vizioner
Sapo mbarova se lexuari dhe mesuari librin mbi, Ligjishmerine e BE-se dhe ate gjermane, merrveshjet mbrenda shteteve te BE-se dhe me ato jashte tyre per qarkullimin-transportin e personave!
Interesante Keshtu eshte kur nuk ke kohe per te lexuar libra artistike. Mos ma merr per te keq se e kam me shume me temen kurse ty personalisht te bej komplimenta dhe te uroj suksese ne pune.

Libri i fundit qe kam lexuar nje roman misteresh "Dashuri dhe sekrete" te Amanda Quick.
Intriga, dyshime, magjia dhe mistere te gjitha ngjyrat e dashurise.


Postuar nga Vizioner datė 11 Nëntor 2010 - 19:14:

Citim:
Po citoj ato qė tha Piktor
Interesante Keshtu eshte kur nuk ke kohe per te lexuar libra artistike. Mos ma merr per te keq se e kam me shume me temen


Peshendetje Piktoro!

Por, a eshte Tema "Libri i fundit qe keni lexuar"? Dhe une, iu permbajta temes, te jem Politikisht Korrekt!

C'eshte e verteta libra kam lexuar shume (jo per dukje ketu tani) por, vitet e fundit i kam rralluar ca, fatkeqesisht!
Ka pas gjera te tjera primare ne jete, te cilave duhet t'i kushtoja kohe!
hm....


Postuar nga Deb* datė 11 Nëntor 2010 - 22:05:

Citim:
Po citoj ato qė tha kotka
kam kohe qe nuk kam lexuar liber. i filloj dhe nuk i mbaroj dot, me duken te gjitha history te njohura dhe nuk me terheqin kohet e fundit.

ndihme... si te filloj te lexoj prape???? dhe ta ndjej leximin ne te njeten kohe, jo te torturohem


Keshtu isha une nje fare kohe . Pas lindjes se cunit pervec librave qe me duheshin per shkollen nuk lexoja asgje tjeter. S'kisha durim. Tani kam deshire, por s'me lene femijet te perqendrohem fare. Lexoj vetem kur bie per te fjetur gjersa me ze gjumi me liber ne dore.


Postuar nga lule datė 12 Nëntor 2010 - 12:41:

Filozofia e bukurisė Isuf Luzaj ( jam ne lexim e siper).


Postuar nga Niqua datė 12 Nëntor 2010 - 15:42:

e kam nis te lexoj nje dhe spo me lexohet.. emerin sja mbaj mend dhe po pertoj ta shoh..lexoj libra vetem kur jam ne tren, apo avion..


Postuar nga ingmetalboy datė 02 Dhjetor 2010 - 08:26:

"Lilith's Brood" - Octavia Butler

Goxha e zgjut (for a women I mean ) dhe keshtu e perbrendshme. Libri eshte interesant po te mund te shohesh pertej races aliene qe na integron si pa gje te keqe dhe te ben te kuptosh goxha per racen humane. Po ju ra rasti lexojeni.


Postuar nga AngelDevil datė 02 Dhjetor 2010 - 09:19:

Perralla Shqiptare per 100+1 Nate te Virgjil Mucit


Postuar nga Vitriola datė 02 Dhjetor 2010 - 23:38:

Aksident Kadares...


Postuar nga AngelDevil datė 03 Dhjetor 2010 - 09:20:

Citim:
Po citoj ato qė tha Vitriola
Aksident Kadares...


Degjova qe ja vlen me e lexu


Postuar nga Sy_jeshilja datė 22 Dhjetor 2010 - 23:52:

"The girl with the dragon tatoo "

" The girl who played with fire"

" The girl who kicked the hornet's nest"- te tre vellime te Stieg Larsson. Megjithese kam kohe qe i kam lexuar ja vlen t'i permend .

Per momentin po lexoj " A thousand splendid suns" nga Khaled Hosseini , i njejti autor qe ka shkruar Gjuetari i Balonave. Jam diku nga gjysma, por mund te them qe po me pelqen goxha .

 

I sugjerueshem per lexuesin e gjere


Postuar nga lule datė 23 Dhjetor 2010 - 16:45:

Sikur Ana Rudina Xhunga

Dialogu i nje nene 22 vjecare me beben qe ajo pret.


Teper i keshullueshem ..per problemet qe hasim ne jeten e perditshme .


Postuar nga lost_soul datė 23 Dhjetor 2010 - 17:41:

Kam lexuar nje liber te botuar ne 1800 - e ca, te nje udhetari anglez qe vizitoi Shkodren dhe veriun e Shqiperise gjate kohes se luftes se Gucise ne Mal te Zi.
Jo shume interesant, por me bene pershtypje disa gjera.

Per shembull ai i quante shqipateret rrace me te zgjuar se sllavet. Eshte mire ta degjosh kete nga nje i huaj i paanshem dhe qe flet pa doreza.
Gjithashtu ai vinte re qe shqiptaret ia hidhnin fajin qeverise per hallet e tyre. Po mendoja qe hedhja e fajit tek qeveria qenka ceshtje tradite per shqiptaret me shume sesa ceshtje fakti.


Postuar nga Katilesha datė 23 Dhjetor 2010 - 19:36:

Citim:
Po citoj ato qė tha AngelDevil


Degjova qe ja vlen me e lexu



Vertete?

Mua ma kane bere dhurate dhe ngaqe eshte fjala "Kadare" me ka hequr deshiren per ta lexuar

Jam akoma duke lexuar "Burra qe urrejne grate". Uroj ta mbyll kete vit


Postuar nga Antip@tre@ datė 23 Dhjetor 2010 - 20:26:

burra qe urejn grat
per aq reklam sa i Ben , sikur sja vlen
po e pergjithshmja jo keq


Postuar nga cecilia datė 23 Dhjetor 2010 - 20:36:

Aman se kam nis dy libra dhe ngela po ne forum

Libri pare qe e nisa gjithe qef "FRAGMENTS D'UNE FEMME PERDUE" de Patrick Poivre D'Arvor

dhe

Libri i dyte qe me terhoqi nga titulli eshte: " La vie est brčve et le désir sans fin" de Patrick Lapeyre

Ju jap fjalen qe do t'i mbaroj vitin tjeter


PS: Po ju perkthej titujt ne Shqip.
1- "Fragmente te nje gruaje te humbur".
2- "Jeta eshte e shkurter dhe deshira e pa fund".


Postuar nga AngelDevil datė 13 Shkurt 2011 - 16:50:

Mosmarveshja nga Ismail Kadare


Postuar nga lubi datė 03 Mars 2011 - 23:36:

sapo mbarova se lexuari nje liber jashte mase romantik e madje erotik...nejse enderrandjelles!!!! "Dashuri me priftin puritan"..........

persa i perket"Aksidenti" te Kadarese me aq sa kam lexuar se fundi librat e ti jane bere thjesht per komerc e sidomos ky i afrohet sume pershkrimit te plakut me mendime perverse ....me vjen keq qe flas keshtu pasi Kadare eshte shkrimtari librat e se cilit dikur lexoja me se shumti e per te mos thene me endje!!!!!!!!!!!


Postuar nga RIP Gibbs datė 04 Mars 2011 - 14:03:

Dekameronin te treja vellimet


Postuar nga Katilesha datė 04 Mars 2011 - 14:40:

Jam duke lexuar " Kur qau Nicja". Nuk duhet humbur si liber!


Postuar nga lost_soul datė 04 Mars 2011 - 14:46:

Citim:
Po citoj ato qė tha cecilia
Aman se kam nis dy libra dhe ngela po ne forum

Libri pare qe e nisa gjithe qef "FRAGMENTS D'UNE FEMME PERDUE" de Patrick Poivre D'Arvor

dhe

Libri i dyte qe me terhoqi nga titulli eshte: " La vie est brčve et le désir sans fin" de Patrick Lapeyre

Ju jap fjalen qe do t'i mbaroj vitin tjeter


PS: Po ju perkthej titujt ne Shqip.
1- "Fragmente te nje gruaje te humbur".
2- "Jeta eshte e shkurter dhe deshira e pa fund".


Si po te ecen me keta librat?


Postuar nga BIONDIA datė 04 Mars 2011 - 19:15:

Citim:
Po citoj ato qė tha lubi


persa i perket"Aksidenti" te Kadarese me aq sa kam lexuar se fundi librat e ti jane bere thjesht per komerc




epo sqekam vetem une qe e mendoj kshu se te gjithe librat e fundit te tij me jane dukur pa interes ...tani skam lexuar asgje skam kohe .


Postuar nga ingmetalboy datė 06 Mars 2011 - 06:34:

"Versed" - Rae Armantrout. Zonja mund te shkruaje ca vargje.


Postuar nga al74 datė 25 Prill 2011 - 18:58:

"bianca come il latte , rossa come il sangue" i Alessandro D'avenia -
romance per adoleshente qe perpihet ne nje pasdite per clodhje.
pse jo edhe prekes.


Postuar nga bruni22 datė 25 Prill 2011 - 19:15:

http://pixhost.info/pictures/1778303


Postuar nga Dulcis in Fundo datė 25 Prill 2011 - 19:30:

Citim:
Po citoj ato qė tha Katilesha
Jam duke lexuar " Kur qau Nicja". Nuk duhet humbur si liber!

Ia vlen?


Postuar nga cecilia datė 01 Gusht 2011 - 07:39:

S'kam shume qe mbarova librin (mbas nje rekomandimi te dikujt) Neveria te Jean- Paul Sartre...


Postuar nga shelgu datė 01 Gusht 2011 - 19:29:

Citim:
Po citoj ato qė tha cecilia
S'kam shume qe mbarova librin (mbas nje rekomandimi te dikujt) Neveria te Jean- Paul Sartre...


Si tu duk? Mua  te them te drejten ne ra si rende.


Postuar nga Eria datė 01 Gusht 2011 - 19:49:

Po rilexoj Dreri i Trotuareve.


Postuar nga Keni datė 02 Gusht 2011 - 01:33:

Libri i fundit qe kam lexuar eshte romani me titull "Dallget" i autorit Vlashi Fili. Nje autor jo shume i njohur por qe shkruan bukur.


Postuar nga cecilia datė 02 Gusht 2011 - 06:26:

Citim:
Po citoj ato qė tha shelgu


Si tu duk? Mua  te them te drejten ne ra si rende.




Ah,shelgu s'me ra rende hic. Ishte nje personazh te cilin e kisha vetem ne imagjinaten time...ai njeri kishte sy kritik per masen.I jepnin neveri gjerat qe beheshin sepse i benin te gjithe. Ai edhe seksin e fuste ne kategorine e neverise. Ai nuk bente seks sepse te gjithe e benin...Ah, cfare tipi qe ai. Ishte jo si te gjithe...ishte i bute,i ndrojtur ne thelb.Ishte i vetmuar. Ai jetonte me te kaluaren thjeshte rregullonte gabimet e se kaluares. Kaq! Ishte tip fenomenal.


Postuar nga Piktor datė 02 Gusht 2011 - 20:30:

I burgosuri- Maria Masella

Liber shume interesant dhe do jua keshilloja nese keni mundesi ta lexoni. Nje tregim ne forme novele ose romani 250 faqe qe i lexon edhe per dy dite.
Me pak fjale ben fjale per nje tip te shkujdesur por edhe garip dhe i shkathet. Nje konteshe qe donte te hiqte qafe vajzen e burrit i propozon atij te martohet me te, mirpo vajza e quajtur Lavinia e transformon kete tipin qe quhet Nikolle ne nje person tjeter te sinqerte dhe alturist.


Postuar nga BIONDIA datė 02 Gusht 2011 - 22:02:

Bushtra -Artan Gjyzeli no koment ...


Postuar nga kotka datė 28 Shtator 2011 - 20:38:

Mekata e Murgeshes-Mihallaq Qilleri


Postuar nga AngelDevil datė 28 Shtator 2011 - 20:53:

Vajza e prape - Mario Vargas Llosa


Postuar nga al74 datė 28 Shtator 2011 - 21:03:

per ndokend qe deshiron te shprehet me lulet: 'il linguaggio segretto dei fiori' i Vanessa Diffenbaugh emocionues.


Postuar nga Antip@tre@ datė 29 Shtator 2011 - 17:51:

"Pertej cakut te dashuris"
te Anatoli Toss ja vlen per te lexuar


Postuar nga BIONDIA datė 24 Nëntor 2011 - 21:21:

Aleph -Paulo Coelho ja vlen .


Postuar nga emanuel1982 datė 25 Nëntor 2011 - 03:39:



Trilogjia nga Stieg Larsson per momentin kam lexuar 2 te parat dhe jam duke lexuar te fundit qe nuk ka shume qe ka dale ne gjuhen shqipe.

Jane vertet 3 vellime mahnitese qe ne fillim te duken te merzitshme dhe pasi lexon cerekun e te parit te shtohet kurioziteti aq shume saqe mua me ka mbajtur nete pa gjume derisa i kam mbaruar te dy dhe tashme jam ne gjysmen e botimit te fundit. Ja keshilloj te gjithe atyre qe pelqejne romanet policeske dhe histori spiunazhi.


Postuar nga Antip@tre@ datė 26 Nëntor 2011 - 21:16:

emanuel ti thu cerekun un them trecerekun e librit
fundi verte te mban lidh por filimi teper i hallakat dhe i bezdishem

sa per mua libri i fundit esht "Gruaja e njeriut qe udhetonte ne koh"
e Audrey Niffeneger nje far soji jo per te l'en mendjen


Postuar nga al74 datė 26 Nëntor 2011 - 23:13:

Citim:
Po citoj ato qė tha BIONDIA
Aleph -Paulo Coelho ja vlen .


fillimi qenka paksa i lodhshem .

te fundit : " le prime luci del mattino" - Fabio Volo
histori femre e koheve moderne - personalisht me ndricoi .
i rrjedhshem.
"le memorie di una geisha" - Arthur Golden
paksa njohuri mbi boten e "geisha" - interesant .


Postuar nga emanuel1982 datė 27 Nëntor 2011 - 06:22:

Citim:
Po citoj ato qė tha Antip@tre@
emanuel ti thu cerekun un them trecerekun e librit
fundi verte te mban lidh por filimi teper i hallakat dhe i bezdishem

sa per mua libri i fundit esht "Gruaja e njeriut qe udhetonte ne koh"
e Audrey Niffeneger nje far soji jo per te l'en mendjen



Botimin e pare te them te drejten mezi po e shtyja derisa arrita nga mesi se te jap te drejte kur thua qe eshte i bezdisshem dhe te hallakat por pasi u integrova pak me shume filloj te me pelqente

Tek libri qe permende me siper Gruaja e njeriut qe udhetonte ne kohe na jep ndonje pershkrim te shkurter ne ja vlen ta blejme dhe ta lexojme kur ta mbarosh Antipatrea


Postuar nga lule datė 27 Nëntor 2011 - 11:33:

Librin *Enver Hoxha* i Blendi Fevziut.


Postuar nga dylan datė 27 Nëntor 2011 - 12:03:

Citim:
Po citoj ato qė tha lule
Librin *Enver Hoxha* i Blendi Fevziut.


a ka dal per libri per saliun acoma a din gja


  Gjithsej 21 faqe: « E parė ... « 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 »
Trego 1007 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.