Forumi Horizont Gjithsej 14 faqe: « E parë ... « 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 »
Trego 133 mesazhet në një faqe të vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Psikologjia (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=6)
-- Nga se vjen "depresioni" (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=935)


Postuar nga lorie datë 31 Korrik 2012 - 01:27:

yeah, zakonisht njerezit shume inteligjente mund ta maskojne ate.


Postuar nga dylan datë 31 Korrik 2012 - 13:43:

m siper lexova qe a iken depresioni

po flas me fjalet emia e me cfar me esht dhene te shikoj

besoj qe iken ,e besoj qe esht me shume ajo semundja ne trunin e njeriut sevet si semundje
njef nje person qe merr ilace depresioni hapa me nje fjal ,dhe sa kam shiku si japin ndonje ndihme te malle , mund ti japin pak per momentin e qetsojne pak po agsje me shume , ( ti japesh vitamina ne vend te hapave te depresionit thot njejt me ben efekt) dicka qe e kam ber lol
.kshu qe besoj sherohet duhet vetem njeriu te mendoj pozitiv te ket njerez pran mos te jet i shqetesuar te ket qetsi dhe besoj qe kalon si semundje


flas pa flaj doktorate vete gjera te shikuara ,esht vetem truni i njeriut e gjitha qe e ka ne dor ta bej

si nje qe thot srri dot pa alkol ose pa duhan ,po po rrin se njeriu rrn pa cdo gje po duhet te jet bindes ne vetvete ket them une


Postuar nga lule datë 05 Gusht 2012 - 17:24:

Citim:
Po citoj ato që tha shelgu
Vertet USA ka nje numur te madh te semuresh me MDD (Major Depresion Disorder).
Teknikisht duhet thene se MDD nuk sherohet. Nese thellohesh me tej ne terapine e depresionit, arrin ne disa thenje qe te depresojne vertet. Terapia medikamentoze eshte vetem ndihmese dhe nje nga menyrat me te mira per te trajtuar depresionin eshte largimi i shkakut. Por si mund te largosh shkakun tek nje familje qe ka humbur shtepine, punen, i eshte vrare djali ne lufte, etj etj. Jeta ne USA eshte e tille prandaj edhe ka shume MDD.


Dhe kjo mu desh mu ta lexoja , qe tme iki deshira akoma me shum me ardhe ne usa , ça taksirati kam un me ardh me u prish menç atje tu qen rehat ktu ...
Ndaj shoh ndryshime tek njerezit qe lejn europen apo shqip kur vijn jetojn atje ..boh
Citim:
Po citoj ato që tha raid
Mire se vjen, po a iken depresioni?



Postuar nga dylan datë 05 Gusht 2012 - 17:28:

Citim:
Po citoj ato që tha lule

Dhe kjo mu desh mu ta lexoja , qe tme iki deshira akoma me shum me ardhe ne usa , ça taksirati kam un me ardh me u prish menç atje tu qen rehat ktu ...
Ndaj shoh ndryshime tek njerezit qe lejn europen apo shqip kur vijn jetojn atje ..boh






se ka fajin usa moj po truni i ropit qe e lollenper gjera qe sduhet ,duhet ti japim cik qetsi

ateher mos te dergofte zoti ne njerez te prishet se ta prishin dhe trurin ,psh kjo me ka ndoll lol skam shku ne depresion po me shkaterru nervash


Postuar nga lorie datë 06 Gusht 2012 - 04:24:

Citim:
Po citoj ato që tha lule

Dhe kjo mu desh mu ta lexoja , qe tme iki deshira akoma me shum me ardhe ne usa , ça taksirati kam un me ardh me u prish menç atje tu qen rehat ktu ...
Ndaj shoh ndryshime tek njerezit qe lejn europen apo shqip kur vijn jetojn atje ..boh





ehhh


Postuar nga lorie datë 06 Gusht 2012 - 04:29:

Shelg, ik mos e tremb cupen.


Postuar nga kurt datë 06 Gusht 2012 - 05:08:

Citim:
Po citoj ato që tha lule

Dhe kjo mu desh mu ta lexoja , qe tme iki deshira akoma me shum me ardhe ne usa , ça taksirati kam un me ardh me u prish menç atje tu qen rehat ktu ...
Ndaj shoh ndryshime tek njerezit qe lejn europen apo shqip kur vijn jetojn atje ..boh

Kjo nuk eshte aspak e vertet. Shelgu gabon ktu se faktikisht amerikanet jane te shquar per njerz friendly humble dhe te gezuar pergjitehsisht. Vetem e vetem nga ky fakt francezet varin edhe turinjt ndaj nesh.
Ndersa komplet te kunderten mund te themi per evropianet.

Mark twain e ka thene perfect: let te qeshin evropianet me ne, le te tallen, une jam amerikan qe besoj cdo enederr eshte e realizueshme.
(Nejse dicka kshtu)


Postuar nga bledarcela datë 06 Gusht 2012 - 16:49:

Un them qe depresioni vjen kur fillon dhe flet me shume katundare fushe dhe mali.


Postuar nga Misha datë 22 Gusht 2012 - 19:14:

depresioni vjen me shume kur hormonet nuk shkarkohen sic duhen


Postuar nga lule datë 12 Tetor 2012 - 13:39:

Citim:
Po citoj ato që tha kurti
amerikanet jane te shquar per njerz friendly humble dhe te gezuar pergjitehsisht. Vetem e vetem nga ky fakt francezet varin edhe turinjt ndaj nesh.
Ndersa komplet te kunderten mund te themi per evropianet.



Hello kurti , amon re sa inat i ke francezet , ku e pe qe varin turit ndaj jush??? me mek ti mu...!
kur jeni njerez te gezuar " pergjithesisht" pse shpeshher te shoh te stresuar un ty neper citime ma thuaj pak?!?!

Citim:
Po citoj ato që tha kurti
Mark twain e ka thene perfect: let te qeshin evropianet me ne, le te tallen, une jam amerikan qe besoj cdo enederr eshte e realizueshme.
(Nejse dicka kshtu)




Nejse diçka kshu , apo e vertet ?
Ok e supozojme qe ti bje dakort me kte thenie , aktualisht per X apo Y arsye , dashje pa dashje zgjohemi ne te njejtat orare e thithim te njejtin ajer , pime ndoshta edhe te njejten lloj kafeje( shaka kjo e ) me bind mua tani pse Amerika edhe Amerikanet jan vendi /njerezit , ku ti /ju gjen/gjeni/duhet te gjej vetveten ?Ku ti arrin endrrat "deri-tani te parealizuara" , ku qendron ndryshimi i nje amerikani/e me te tjeret ..ti konkretisht me sa kam ven re ke udhetuar edhe jetuar edhe ne shtete te tjera e perfundove ne Amerike.. ça ke arritur atje qe nuk e arrite dot ne vendet e tjera ?

Me bind mua pse AMERIKA duhet tme fali mua' (p.sh) diçka qe Franca sma fali dot?

Citim:
Po citoj ato që tha lorie
Shelg, ik mos e tremb cupen.



  Gjithsej 14 faqe: « E parë ... « 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 »
Trego 133 mesazhet në një faqe të vetme

Materialet që gjenden tek Forumi Horizont janë kontribut i vizitorëve. Jeni të lutur të mos i kopjoni por ti bëni link adresën ku ndodhen.