Forumi Horizont Gjithsej 26 faqe: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 » ... E fundit »
Trego 256 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Njohja me anėtarėt e forumit (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=131)
-- a ka rendesi mosha?? (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=10064)


Postuar nga Katilesha datė 13 Shtator 2006 - 09:55:

....


aspak....


Postuar nga genco datė 13 Shtator 2006 - 10:16:

Po

Ka edhe at shume rendesi A!


Postuar nga mami e re datė 16 Tetor 2006 - 17:03:

dashuria ndjenja e pa varur prej askujt...........

Do ta besonit sikur t'ju thoja qe une jam 11 vjet me e vogel se im shoq??!!

E pavaresisht nga kjo diference(ne fakt jo dhe aq e vogel) nuk do te ishte e pa vertete t'ju thoja qe edhe pse kemi ato mosmarrveshje e konfliktet tona (si ēdo ēift tjeter ne fund te fundit) Kemi 6 vjet martese-2 femije te mrekullueshem__dhe me besoni kur ju them qe kemi nje harmoni e mikuptim te papare...........ndaj tani me ne fund e besoj qe mosha eshte thjesht nje iluzion--ajo qe ka rendesi eshte vetem lumturia ne ēift e familje..


Postuar nga Animal datė 16 Tetor 2006 - 17:47:

Re: dashuria ndjenja e pa varur prej askujt...........

Citim:
Po citoj ato qė tha mami e re
Do ta besonit sikur t'ju thoja qe une jam 11 vjet me e vogel se im shoq??!!

E pavaresisht nga kjo diference(ne fakt jo dhe aq e vogel) nuk do te ishte e pa vertete t'ju thoja qe edhe pse kemi ato mosmarrveshje e konfliktet tona (si ēdo ēift tjeter ne fund te fundit) Kemi 6 vjet martese-2 femije te mrekullueshem__dhe me besoni kur ju them qe kemi nje harmoni e mikuptim te papare...........ndaj tani me ne fund e besoj qe mosha eshte thjesht nje iluzion--ajo qe ka rendesi eshte vetem lumturia ne ēift e familje..



me vjen shume mire per ju te dy......
dhe ju pergezoj qe keni thyer nje tabu......
dashuria mbi te gjitha.................kur ekziston ajo asgje tjeter ska vlere...


Postuar nga Niqua datė 16 Tetor 2006 - 18:42:

dashuria nuk pyet per moshe..por per mua ka shume rendesi dhe do e perferoja dike me te madh se une..


Postuar nga Demokrate4ever datė 17 Tetor 2006 - 02:03:

Re: a ka rendesi mosha??

Po ka rendesi mosha. C'do gje njeh moshe.


Postuar nga arsona datė 17 Tetor 2006 - 07:04:

Po mosha ka rendesi. Ndjenjat ndoshta nuk njohin mosh, por jeta po.

Personalisht njoh nje rast kur gruaja eshte 26 vjet me e re se i shoqi.  Dhe sa ndenje lenduese qe eshte per ate grua kur i thone, eshte ky babai jot? Dhe une e kam bere kete gaf kur kam pare fotografit e asaj shoqes i kam thene po ky babi? dhe e pashe sa shume u prek ajo, dhe e di qe eshte penduar, pasi jeta eshte e gjate, jo nje vit apo dy. Ajo eshte ne moshen qe do te kete familje femije e te ardhme, ai eshte ne moshen te rrij shtrire e ka dal ne pensjon ka nje vit.

Dhe pyetja ime eshte vertet ekziston dashuria ne keto raste apo jane interesat e tjera qe i bashkojne keta dy njerez qe me kalimin e kohes ndjejne "piety" (keqardhje, dhe dashuri) ? Ajo shpesh here shprehet se dua ta bej tim shoq te lumtur, pasi e vetmja gje qe i ka mbetur nga jeta jam une, cdo gje qe ka dashur, enderr, deshir e ka realizuar.  Por ajo personalisht ka kapercyer shume caste te jetes me hapa te medha, dhe tani eshte me teper si nje person qe jeton ne shtepi e kujdeset per te shoqin.

Si konkluzjon po mosha ka shume rendesi!


Postuar nga SONY datė 17 Tetor 2006 - 16:38:

Une kur isha ne fillim te fakultetit thoja qe duhet te martohem me nje mashkull qe eshte te pakten 10vjet me i madh se une se te gjithe moshataret me dukeshin me mendje kalamani.
Kurse tani jam e martuar dhe im shoq eshte 3vjet me i vogel. Arsyeja? Ishte shume matur ne vendimet e tij dhe me shfaqte besim e mbeshtetje. Dhe jemi sh te lumtur. Kemi dhe ne 2femije te bukur e te mrekullueshem


Postuar nga Niqua datė 18 Tetor 2006 - 06:18:

Sony me jete kalamajt se i paske si drita

dhe ti me burrin shume cift simpatik dhe kombinoni..


Postuar nga ~Enigme~ datė 18 Tetor 2006 - 14:56:

Ne nje lidhje ka rendesi mirekuptimi dhe te ecurit ne te njejtin drejtim
kur keto te 2ja humbin atehere fillojne problemet.
Zemra shpesh here nuk njeh llogjike
dhe shume do te thoshin qe mosha ka rendesi dhe une bashkohem me ata. 
Eshte nje zgjidhje qe i ben jetes per gjithe jeten.
Mund te funksionoje ose jo eshte nje shans qe cdo kush mer.
Njoh shume qe partneri i tyre eshte shume me i madh
dhe cfare kam kuptuar eshte se dhe ti vjetersohesh me ritmin e partnerit


  Gjithsej 26 faqe: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 » ... E fundit »
Trego 256 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.