Forumi Horizont Gjithsej 6 faqe: [1] 2 3 4 5 6 »
Trego 256 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Njohja me anėtarėt e forumit (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=131)
-- a ka rendesi mosha?? (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=10064)


Postuar nga Eria datė 10 Nëntor 2005 - 16:22:

Question a ka rendesi mosha??

Duke lexuar nje material ne nje reviste me lindi ideja per kete teme.
Si ju duken martesa te tipit Demi Moore&Ashton Kutcher,dmth gruaja me e madhe se burri.
Ju personalisht do ta vinit re moshen e njeriut qe doni?
Dmth nese do ishit vajze,djali duhet te ishte me i madh&anasjelltas,nese do ishit djale,vajza duhet te ishte me e vogel.....


Postuar nga Lord_Of_The_Strings datė 10 Nëntor 2005 - 16:52:

Mosha eshte vetem nje ide...


Postuar nga unforgiven datė 10 Nëntor 2005 - 17:42:

Mosha eshte si puna e pallateve ne Tirane:
A i keni pare ndertesat e reja shumekateshe si duken krahasuar me te vjetrat??(sado qe i ka suvatosur e llustrosur Edi Rama, te vjetrat po te vjetra ngelen))

Keto me lart i perkasin moshes si aparence, persa i perket shpirtit nuk besoj se eshte shume larg nga ajo e para..
Sado njezete vjecare te mundohet te jete Demi nuk mund te kete shpirtin e kalamajve te saj...


Mos genjeni veten o njerez se s'ka rini te perjetshme por ka perkujdesje dhe fisnikeri te perjetshme..

Sa bukur kane kenduar pleqte e Krujes dekada para...

Merre plakun, merre...


Postuar nga Cindi datė 10 Nëntor 2005 - 20:38:

Mosha ka shume rendesi, dhe sidomos kur flasim per diferenca te medhaja. Bukurija dhe rinija jane per nje kohe te shkurter, por c'te bejme qe jeta eshte e gjate.


Postuar nga Kela datė 11 Nëntor 2005 - 14:09:

S'kane rendesi vitet,por ka rendesi sesa vjece ndjehesh brenda vetvetes!!!

Njoh shume femra qe jane martuar me meshkuj me te rinj dhe per mendimin tim kjo ka ndodhur sepse ato jane me te papjekura sesa ata me te cilet jane martuar


Postuar nga Eria datė 11 Nëntor 2005 - 14:16:

Smile

Kela me pelqeu kjo qe the,per punen e papjekurise se femrave.
Une mendoj se mosha ka rendesi,vitet kalojne & i bie qe ti te behesh si gjyshe e burri qe ke ne krahe te mos ndryshoj hic.
Megjithate secili e zgjedh vete rrugen e tij....


Postuar nga Cindi datė 11 Nëntor 2005 - 14:17:

Citim:
Po citoj ato qė tha Kela
S'kane rendesi vitet,por ka rendesi sesa vjece ndjehesh brenda vetvetes!!!

Njoh shume femra qe jane martuar me meshkuj me te rinj dhe per mendimin tim kjo ka ndodhur sepse ato jane me te papjekura sesa ata me te cilet jane martuar



Edhe kjo eshte nje e vertete por jo pa pasoja. Mendje keto femra mund te mos kene po nje dite rrudha do te kene.


Postuar nga Indrit datė 08 Dhjetor 2005 - 10:56:

nuk e shoh te arsyeshme te martohem me nje femer me te madhe se une ne moshe.
Nuk eshte problemi, se e them une kete por jeta eshte e gjate, dhe kush me siguron mua qe kur ajo te behet 40 e ca e kur te bej llafe ndonjehere me te te mos ti them"Ti je bere si nena ime"?

Se dyti kjo nuk eshte zgjidhje e pershtacme as per vete femren, pasi natyra e femres eshte qe te mbeshtetet diku, te cilin e sheh me te forte te pakten fizikisht, dhe nuk e kuptoj si mund te ndjehej nje femer 30 vjecare me nje mashkull 20 vjecar...

Dhe e fundit, nuk i preferoj martesat me diference te madhe moshe pasi kjo ndikon ne moskuptim ndoshta, e mira eshte qe secili te gjeje moshatarin por ama nese eshte femra deri ne 4 vjet me e vogel nuk besoj se ka ndonje problem, me shume sme duket normale.
Se mos kane recete keto pune amon...


Postuar nga Syri_Magjik datė 09 Dhjetor 2005 - 01:22:

[QUOTE]Po citoj ato qė tha Indrit
[B]nuk e shoh te arsyeshme te martohem me nje femer me te madhe se une ne moshe.
Nuk eshte problemi, se e them une kete por jeta eshte e gjate, dhe kush me siguron mua qe kur ajo te behet 40 e ca e kur te bej llafe ndonjehere me te te mos ti them"Ti je bere si nena ime"?

Hmmm me pelqen se si e parashikon kete ceshtje, esht vertet normale!
Sukses ne jet Patriot!


Postuar nga PARIS datė 31 Dhjetor 2005 - 07:02:

Re: a ka rendesi mosha??

Citim:
Po citoj ato qė tha Eriosa
Duke lexuar nje material ne nje reviste me lindi ideja per kete teme.
Si ju duken martesa te tipit Demi Moore&Ashton Kutcher,dmth gruaja me e madhe se burri.
Ju personalisht do ta vinit re moshen e njeriut qe doni?
Dmth nese do ishit vajze,djali duhet te ishte me i madh&anasjelltas,nese do ishit djale,vajza duhet te ishte me e vogel.....



Sigurisht qe mosha ka te beje shume ne nje marredhenie,
qofte dashurore , me keq dhe martesore!
-Kur ka nje diference te madhe moshe mes nje cifti(5-10 vjet apo dhe 12-15 vjet qe eshte skandal fare))
femra(gruaja) do te plaket shume shpejt,
per arsye se vjen nje dite dhe mashkulli(burri)-do plaket, do thinjet
s`do kete me fuqi te plotesoje deshirat sexuale femerore
dhe femra duke jetuar me "plakun", sigurisht qe do plaket!

Dhe anasjelltas (per gjininine mashkullore)!

-Ndersa repektimi i moshes (2-3-5 vjet maksimumi)-sjell nje cift te bukur ne mendje, (me mendime te njeta pothuajse),-dine te diskutojne
-te meren vesh me njeri-tjetrin dhe sigurisht i plotesojne njeri-tjetrit
cdo boshllek si deshira jetesore ashtu dhe sexuale!


Postuar nga Vdekja_22 datė 25 Janar 2006 - 20:25:

Mosha

Nese behet fjale per pune zemrash mosha s'do t'ia dije por nese behet fjale per nje martese te shendoshe e nje familje normale duhen ndjekur ato rregullat e vjetra. Jo me kot mashkulli pergjithesisht eshte disa vjet me i madh. Femra plaket me shpejt + menopauza s'duhet ta ze mashkullin ne kulm te aftesive te tij riprodhuese. Pastaj persa i perket pershtatjes intelektuale do te ishte mire qe femra te ishte me e madhe ne moshe sepse ne kete menyre do ulej diferenca. Se mos me keqkuptoni... e kam fjalen qe mashkulli eshte me i zgjuar. Ok?
E ne fund do shtoja qe meshkujt vdesin per femrat e medha ne moshe por qe nuk e tregojne dhe aq kete te fundit (moshen)


Postuar nga kristela datė 28 Mars 2006 - 10:03:

Mosha ?
E po cfar thoni keshtu ore?
Si nuk paska rendesi mosha ,,,ka edhe shum.
Nuk e di por per mendimin tim esht shum e gabuar te lidhesh me nje person qe esht shum me i math/e se vetja .Diferenca duhet te jet e pershtatshme. Ne fillim komandon dashuria por vjen nje koh qe dashuria humb dhe ngelen interesat ,femijet,cheshtje martese ne mes, familiaret etj qe detyrohesh te rrish akoma me nje person.Keto jan gabime qe nuk rrugullohen lehte ne jet.Prandaj mos llogjikoni me zemer por me tru me mend ne kok.


Postuar nga MoLLa datė 28 Mars 2006 - 12:34:

A ka rendesi?

Sigurisht qe ka shume rendesi mosha ,une kurr nuk do martohesha me nje mashkull qe eshte 4 vjec me i madh se une,por kuptohet as me i ri nuk do pranoja.Nje moshe te njejte do ishte mire.


Postuar nga Animal datė 06 Shtator 2006 - 13:24:

as mosha, as feja, as nacionaliteti etc....asgje ska rendesi me shume per mua se dashuria...


Postuar nga diellza26 datė 06 Shtator 2006 - 13:48:

Mosha nuk eshte kriteri kryesor i mbarevajtjes ne nje cift nese behet fjale per lidhje shpirterore.
megjithate flas per nje diference te pranueshme, qe per mua ideale do ishte nje diference 5 vjet mashkulli me i madh se femra.
E prape sic jane shprehur disa ketu, nuk ka receta kur behet fjale per ndjenja. ata vijne vetiu pa e konsideruar moshen .

tung!


Postuar nga Vlonjati99Tave datė 06 Shtator 2006 - 16:32:

Re: Mosha

Citim:
Po citoj ato qė tha Vdekja_22
Nese behet fjale per pune zemrash mosha s'do t'ia dije por nese behet fjale per nje martese te shendoshe e nje familje normale duhen ndjekur ato rregullat e vjetra. Jo me kot mashkulli pergjithesisht eshte disa vjet me i madh. Femra plaket me shpejt + menopauza s'duhet ta ze mashkullin ne kulm te aftesive te tij riprodhuese. Pastaj persa i perket pershtatjes intelektuale do te ishte mire qe femra te ishte me e madhe ne moshe sepse ne kete menyre do ulej diferenca. Se mos me keqkuptoni... e kam fjalen qe mashkulli eshte me i zgjuar. Ok?
E ne fund do shtoja qe meshkujt vdesin per femrat e medha ne moshe por qe nuk e tregojne dhe aq kete te fundit (moshen)



 

 

skam ca shtoj me.. i ka  shtruar shum sakt  vdekja_22.. dhe sidmos   ajo e  fundit eshte  e vertet.. meshkujt i kan  qef shum femrat e medha ne moshe, po qe nuk e tregojne .....  mua personalisht me ka ndodh ne dy raste... nje nga  elbasani dhe nje nga shkodra... ajo nga  elbasani ishte 8 vjet me  e madhe, dhe  ajo na  shkodra  6 vjet .... ska gje me te bukur.. ja  vlen te kesh i lidhje te  atille... !


Postuar nga Amstel datė 06 Shtator 2006 - 17:38:

kota ti thjeshte kalove kohen por jo jeten per mua ka pak rendesi mosha nuk mund te thuaja shume por pak te pakten ju djemte behuni pak me real do te jetonit gjithe jeten tuaj me nje femer 10 vjet me ta madhe se vetja juaj?
une per vete nuk mund ta pranoja.


Postuar nga Vlonjati99Tave datė 07 Shtator 2006 - 08:34:

Citim:
Po citoj ato qė tha NIK_SERIOZI
ju djemte behuni pak me real do te jetonit gjithe jeten tuaj me nje femer 10 vjet me ta madhe se vetja juaj?
une per vete nuk mund ta pranoja.



 

 

helll no, lol

 

po  un sthash qe  ja  vlen    nje lidhje dmth per te jetuar jeten  ore. e kisha llafin keshu kalimthi, just  2 have  a good  time  4  a  while   se ate per jeten te jet nja 6 vjece me e  vogel lol


Postuar nga badboy_albania datė 07 Shtator 2006 - 13:04:






 


 


a ka rendesi mosha ??? shume pyetje e rendesishme ! ! !  Une do thosha dicka krejt tjeter : sipas viteve te fundit per FEMRAT SHQIPTARE spara ka rendesi mosha . mashkulli le te jete dhe me i vogel le te jete dhe 35 VJET me i madh ska rendesi fare ! ! !  mjafton qe mashkulli te kete PORTOFOLIN E MADH   te tjerat skane rendesi ! ! ! JETA DO SAKRIFICA   ! ! !  hahahha  ironia e fatit ! ! !


Postuar nga RIP Gibbs datė 12 Shtator 2006 - 20:27:

...

Mua personalisht te gjitha martesat me duken normale nuk eshte se e vras shume mendjen.


Postuar nga Katilesha datė 13 Shtator 2006 - 09:55:

....


aspak....


Postuar nga genco datė 13 Shtator 2006 - 10:16:

Po

Ka edhe at shume rendesi A!


Postuar nga mami e re datė 16 Tetor 2006 - 17:03:

dashuria ndjenja e pa varur prej askujt...........

Do ta besonit sikur t'ju thoja qe une jam 11 vjet me e vogel se im shoq??!!

E pavaresisht nga kjo diference(ne fakt jo dhe aq e vogel) nuk do te ishte e pa vertete t'ju thoja qe edhe pse kemi ato mosmarrveshje e konfliktet tona (si ēdo ēift tjeter ne fund te fundit) Kemi 6 vjet martese-2 femije te mrekullueshem__dhe me besoni kur ju them qe kemi nje harmoni e mikuptim te papare...........ndaj tani me ne fund e besoj qe mosha eshte thjesht nje iluzion--ajo qe ka rendesi eshte vetem lumturia ne ēift e familje..


Postuar nga Animal datė 16 Tetor 2006 - 17:47:

Re: dashuria ndjenja e pa varur prej askujt...........

Citim:
Po citoj ato qė tha mami e re
Do ta besonit sikur t'ju thoja qe une jam 11 vjet me e vogel se im shoq??!!

E pavaresisht nga kjo diference(ne fakt jo dhe aq e vogel) nuk do te ishte e pa vertete t'ju thoja qe edhe pse kemi ato mosmarrveshje e konfliktet tona (si ēdo ēift tjeter ne fund te fundit) Kemi 6 vjet martese-2 femije te mrekullueshem__dhe me besoni kur ju them qe kemi nje harmoni e mikuptim te papare...........ndaj tani me ne fund e besoj qe mosha eshte thjesht nje iluzion--ajo qe ka rendesi eshte vetem lumturia ne ēift e familje..



me vjen shume mire per ju te dy......
dhe ju pergezoj qe keni thyer nje tabu......
dashuria mbi te gjitha.................kur ekziston ajo asgje tjeter ska vlere...


Postuar nga Niqua datė 16 Tetor 2006 - 18:42:

dashuria nuk pyet per moshe..por per mua ka shume rendesi dhe do e perferoja dike me te madh se une..


Postuar nga Demokrate4ever datė 17 Tetor 2006 - 02:03:

Re: a ka rendesi mosha??

Po ka rendesi mosha. C'do gje njeh moshe.


Postuar nga arsona datė 17 Tetor 2006 - 07:04:

Po mosha ka rendesi. Ndjenjat ndoshta nuk njohin mosh, por jeta po.

Personalisht njoh nje rast kur gruaja eshte 26 vjet me e re se i shoqi.  Dhe sa ndenje lenduese qe eshte per ate grua kur i thone, eshte ky babai jot? Dhe une e kam bere kete gaf kur kam pare fotografit e asaj shoqes i kam thene po ky babi? dhe e pashe sa shume u prek ajo, dhe e di qe eshte penduar, pasi jeta eshte e gjate, jo nje vit apo dy. Ajo eshte ne moshen qe do te kete familje femije e te ardhme, ai eshte ne moshen te rrij shtrire e ka dal ne pensjon ka nje vit.

Dhe pyetja ime eshte vertet ekziston dashuria ne keto raste apo jane interesat e tjera qe i bashkojne keta dy njerez qe me kalimin e kohes ndjejne "piety" (keqardhje, dhe dashuri) ? Ajo shpesh here shprehet se dua ta bej tim shoq te lumtur, pasi e vetmja gje qe i ka mbetur nga jeta jam une, cdo gje qe ka dashur, enderr, deshir e ka realizuar.  Por ajo personalisht ka kapercyer shume caste te jetes me hapa te medha, dhe tani eshte me teper si nje person qe jeton ne shtepi e kujdeset per te shoqin.

Si konkluzjon po mosha ka shume rendesi!


Postuar nga SONY datė 17 Tetor 2006 - 16:38:

Une kur isha ne fillim te fakultetit thoja qe duhet te martohem me nje mashkull qe eshte te pakten 10vjet me i madh se une se te gjithe moshataret me dukeshin me mendje kalamani.
Kurse tani jam e martuar dhe im shoq eshte 3vjet me i vogel. Arsyeja? Ishte shume matur ne vendimet e tij dhe me shfaqte besim e mbeshtetje. Dhe jemi sh te lumtur. Kemi dhe ne 2femije te bukur e te mrekullueshem


Postuar nga Niqua datė 18 Tetor 2006 - 06:18:

Sony me jete kalamajt se i paske si drita

dhe ti me burrin shume cift simpatik dhe kombinoni..


Postuar nga ~Enigme~ datė 18 Tetor 2006 - 14:56:

Ne nje lidhje ka rendesi mirekuptimi dhe te ecurit ne te njejtin drejtim
kur keto te 2ja humbin atehere fillojne problemet.
Zemra shpesh here nuk njeh llogjike
dhe shume do te thoshin qe mosha ka rendesi dhe une bashkohem me ata. 
Eshte nje zgjidhje qe i ben jetes per gjithe jeten.
Mund te funksionoje ose jo eshte nje shans qe cdo kush mer.
Njoh shume qe partneri i tyre eshte shume me i madh
dhe cfare kam kuptuar eshte se dhe ti vjetersohesh me ritmin e partnerit


Postuar nga Klodel datė 18 Tetor 2006 - 15:05:

Varet ne cilen periudhe njihesh mbi 26 vjec nuk ka ndonje diference shume te madhe, mendoj. E rendesishme eshte si ndihet personi dhe cfare gjerash i ploteson partneri. deri ne 5 vjet me i vogel mashkulli me duket normale. por kam pare cifte qe jane martuar me 12 vjet diference dhe ja kalojne shkelqyeshem. NE e kemi cik si shume konceptin e moshes te tiposur, sepse ne shtetet e tjera nuk ka problem fare. Sheh pleq me gra 50 vjet diference, ashtu sic sheh dhe gra te moshes se mesme me te dashur 20 vjet me te vegjel.

Per mua e rendesishme eshte si ndihem dhe cfare me ploteson. por kete perputhje nuk para e kam pare tek moshataret


Postuar nga amor alucius datė 18 Tetor 2006 - 17:47:

Per mua personalisht maksimumi i pranueshem do ishte 9-10 vjet me i madh,per me te vegjel...pfff,jam ne nje faze te jetes qe se gjej veten me njerez me te vegjel.

Vjen nje moshe ku njerezit me nje diference te madhe moshe s'perputhen as seksualisht,as ne nivel mendor(te pakten po nese flasim per njerez me nje zhvillim normal)


Postuar nga RIP Gibbs datė 18 Tetor 2006 - 17:51:

Citim:
Po citoj ato qė tha amor alucius
Per mua personalisht maksimumi i pranueshem do ishte 9-10 vjet me i madh,per me te vegjel...pfff,jam ne nje faze te jetes qe se gjej veten me njerez me te vegjel.

Vjen nje moshe ku njerezit me nje diference te madhe moshe s'perputhen as seksualisht,as ne nivel mendor(te pakten po nese flasim per njerez me nje zhvillim normal)

Dakort me ty jam edhe une....nejse po nga ke qene me ke harru..


Postuar nga amor alucius datė 18 Tetor 2006 - 17:54:

Citim:
Po citoj ato qė tha psikonova
nejse po nga ke qene me ke harru..


Duhet te jesh me i vogel,ndaj duhet te te kem harruar


P.s.Kam qene cike e zene cuno keto kohe; jo Fakulteti,jo aktivitet jashte-Fakulteti,jo puna...Ti mire?


Postuar nga RIP Gibbs datė 18 Tetor 2006 - 17:56:

...

Mire me gjysme zeri......nejse une jam me i vogel.....kjo teme eshte per te rritur.....po largohem...


Postuar nga amor alucius datė 18 Tetor 2006 - 17:58:

Re: ...

Citim:
Po citoj ato qė tha psikonova
Mire me gjysme zeri......nejse une jam me i vogel.....kjo teme eshte per te rritur.....po largohem...


Beja shaka,une se di sa vjec je ti,keshtu qe s'mund te te them nese je me i madh ose me i vogel


Postuar nga RIP Gibbs datė 18 Tetor 2006 - 17:59:

...

Nejse tani e more vesh ....


Postuar nga amor alucius datė 18 Tetor 2006 - 18:00:

Re: ...

Citim:
Po citoj ato qė tha psikonova
Nejse tani e more vesh ....


Ku? Si?Kur?


Postuar nga RIP Gibbs datė 18 Tetor 2006 - 18:04:

...

A e pranova qe jam me i vogel se ty.....qepar me duket........keshtu qe.....


Postuar nga amor alucius datė 18 Tetor 2006 - 18:05:

Une pranova qe se di sa vjec je


Postuar nga RIP Gibbs datė 18 Tetor 2006 - 18:08:

...

Nejse u beme lemsh .....shkurt dhe qart une jam me i vogel se ty..........intuita jote ishte e sakte...


Postuar nga Zhylien Sorel datė 18 Tetor 2006 - 18:45:

[QUOTE]Po citoj ato qė tha amor alucius
jam ne nje faze te jetes qe se gjej veten me njerez me te vegjel.

tamam dhe une amor...se gjej veten me me te vogla.......:p


Postuar nga amor alucius datė 18 Tetor 2006 - 18:57:

Citim:
Po citoj ato qė tha Eric Darven
tamam dhe une amor...se gjej veten me me te vogla.......:p


E shef sa te perbashketa kemi ne?

P.s.Eric,per ty bej perjashtime natyrisht  


Postuar nga Cindi datė 18 Tetor 2006 - 18:57:

Kur jemi te dashuruar na duket sikur mosha nuk ka fare rendesi, por meqenese kjo dashuri nuk mban per shume vite, atehere duhet te dalim ne konkluzionin qe "PO" mosha ka rendesi dhe shume bile, per ata qe punojne me llogjike kur duan te krijojne nje familje me baza te shendosha. Rastet e vecanta nuk perbejne ate qe ne e quajme te pergjithshme. Dhe e pergjithshmja del nga eksperienca.


Postuar nga Zhylien Sorel datė 18 Tetor 2006 - 18:58:


Postuar nga RIP Gibbs datė 18 Tetor 2006 - 18:59:

...

Shume e drejte...


Postuar nga Endri datė 23 Tetor 2006 - 22:33:

Per Ashton Kutcher edhe Demi Moore Mosha s'ka shume rendesi



Edhe ai sgjeti ndonje me te mire po kte plake. Eja llogjikoje....
:o :o :o :o




Mosha ka rendesi per nje marredhenie te shendetshme ne shumicen e rasteve e kam fjalen, ka edhe raste te vecanta si puna e atij lart, personalisht do ta deshiroja partneren te ishte te pakten 3 vjet me e re se une.


Te reja fizikisht por te zhvilluara mentalisht eshte formula


Postuar nga Niqua datė 24 Tetor 2006 - 16:40:

i like older guys


Postuar nga Animal datė 24 Tetor 2006 - 16:46:

Citim:
Po citoj ato qė tha Endri
Per Ashton Kutcher edhe Demi Moore Mosha s'ka shume rendesi



Edhe ai sgjeti ndonje me te mire po kte plake. Eja llogjikoje....
:o :o :o :o




Mosha ka rendesi per nje marredhenie te shendetshme ne shumicen e rasteve e kam fjalen, ka edhe raste te vecanta si puna e atij lart, personalisht do ta deshiroja partneren te ishte te pakten 3 vjet me e re se une.


Te reja fizikisht por te zhvilluara mentalisht eshte formula




she is hoooooooooooot.........


Postuar nga Endri datė 24 Tetor 2006 - 17:44:

Citim:
she is hoooooooooooot.........


maybe 20 years ago...


  Gjithsej 6 faqe: [1] 2 3 4 5 6 »
Trego 256 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.