Forumi Horizont Gjithsej 4 faqe: [1] 2 3 4 »
Trego 188 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Njohja me anėtarėt e forumit (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=131)
-- Mendoni qe dita e Shen Valentinit duhet te hiqet? (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=10887)


Postuar nga ~Enigme~ datė 12 Shkurt 2006 - 18:18:

Mendoni qe dita e Shen Valentinit duhet te hiqet?

Hidhni mendimet tuaja!

E hapa kete teme me shume per diskutim.
Duke degjuar lajmet atje nje gazetar drejtoi kete pyetje nqs dita e shen valentinit duhet shfuqizuar. Me beri pershtypje dhe e pasova ketu ne ju


Postuar nga ida19ath datė 12 Shkurt 2006 - 18:28:

urime per temen Enigme. mendoj se jo. per cfare arsye duhet te hiqet?


Postuar nga ~Enigme~ datė 12 Shkurt 2006 - 18:34:

Sepse e mendojne si nje feste per tregtaret nje feste qe shton materializimin dhe komercizlizmin .
E quajne si "commercial holiday" nje kurth qe njerzit bien nga pas...
Juve si mendoni?


Postuar nga Klodel datė 12 Shkurt 2006 - 18:47:

enigma duhet menduar qe midis krishtlindjeve dhe pashkeve duhet nje feste per te bere harxhe . megjithate dakort jam se kesaj i thone tregim i dashurise me suste


Postuar nga tresh datė 12 Shkurt 2006 - 18:56:

edhe ashtu e prisni....me suste dashurine....
pse nje per nje ti numeroni te gjitha ''festat'' po nuk moret dhurate per Shen Valentin
per mua le te qendroje....


Postuar nga ~Enigme~ datė 12 Shkurt 2006 - 18:56:

Talking HHAHAH

Ana eshte vertet e percmuar. Po i leme bizneset dhe komercizlizmin te na gelltisin keshtu pa u pertypur fare.
Fillojne blene diamante lule sa mire do ishte te kishim shen valentin cdo dite ahahahah Une per vete e votoj cdo dite :p te kemi shen valentin do na mbajne ne pellemb te dores valle apo do ju theresin mendjes te shikojne se cfare eshte kjo vertet!!!!


Postuar nga Klodel datė 12 Shkurt 2006 - 19:07:

treshi un du dhurata vetem per ditelindjen time ate po ta nxij jeten nese nuk marr apo nese harrohet, sme del e keqja asnjehere


Postuar nga Zhylien Sorel datė 12 Shkurt 2006 - 19:12:

ahahahaha

e po shqiptaret nuk kan gje tjeter per te bere vetem te HEQIN E TE VEN DUAN.

me sa duket u lodhen se dashuruari....


Postuar nga cancer datė 12 Shkurt 2006 - 22:42:

vallahi me mire te hiqet se ketu ne Shqiperi njerezit sebep duan per te festuar nje cik. Mbushen kodrat e liqenit me pleq e plaka me femije e familjare qe "festojne " shen valentinin. Vetem naten feston rinia e shkrete


Postuar nga Cindi datė 12 Shkurt 2006 - 23:14:

Citim:
Po citoj ato qė tha cancer
vallahi me mire te hiqet se ketu ne Shqiperi njerezit sebep duan per te festuar nje cik. Mbushen kodrat e liqenit me pleq e plaka me femije e familjare qe "festojne " shen valentinin. Vetem naten feston rinia e shkrete


Pse ore edhe ne dimer veni ju nga kodrat e Liqenit.

Per mua ja vlen te qendroje, se te dashuruarit kane nevoje per romantizem, por edhe magazinat kane nevoje per para. Nje ide jane te gjitha.

Ca lule, ca qirinj dhe ca cokollata nuk demtojne kerkend. Nje "te dua" me teper shton nje dashuri me shume. Kemi nevoje ta degjojme dhe jo ta nenkuptojme.


Postuar nga NS-6 datė 12 Shkurt 2006 - 23:24:

per mendimin tim duhet te hiqet...nese nenjoni do ndokend nuk ka nevoje qe te prese ate dite me ja tregu!


Postuar nga pipi datė 12 Shkurt 2006 - 23:29:

per mendimin tim,shen valentin per te dashuruarit eshte cdo dite.dhe nuk kane shume nevoje per daten se ne si gjithmone do ta gjejme menyren si tia kalojme,problemi qendron ketu cpune kane te tjeret qe fusin fundet???pse sduan ti lejne me fitu edhe ata qe skane????apo se jane bere bosa per vete,dhe tani sduan qe te tjeret te fitojne leke???ata skane pune fare me ate dite.ajo u perket rinise dhe ajo vendos nese e do apo jo.gje qe jam e sigurt qe e duan.gjithsesi eksiston gjithmone nje menyre per tia dale mbane,dhe besoj qe rinia shqiptare apo ajo e cdo shteti do ta gjeje ate. :p


Postuar nga cancer datė 12 Shkurt 2006 - 23:32:

football

ketu te ne njerezit ecin sipas parimit "asnje kenge asnje valle vetem pune" nqs me kuptove ku e kam llafin. Ketu vetem te jete koha me diell, le te jete temperatura minus, nuk pyesim ne dalim festojme nga liqeni


Postuar nga Orion datė 13 Shkurt 2006 - 00:41:

Mua single me zuri serishte ,.... kershtu qe nuk kam ndonje preferenc te rri apo te hiqet
Plus me sa kam pare ne shum cifte ate dite behen ndarje se sa kalohet bukur .... ose ndahen nje dite me para dmth 13 :p


Postuar nga Cindi datė 13 Shkurt 2006 - 00:52:

Re: football

Citim:
Po citoj ato qė tha cancer
ketu te ne njerezit ecin sipas parimit "asnje kenge asnje valle vetem pune" nqs me kuptove ku e kam llafin. Ketu vetem te jete koha me diell, le te jete temperatura minus, nuk pyesim ne dalim festojme nga liqeni


Me shkrive, po besoj se shkoni brenda neper lokale jo jashte apo jo.
Ah c'me kujtove ato mezete e Lokalit te vetem qe ka qene dikur, romstek me salce kosi dhe krem karamel. Lere ato birrat e ftohta dhe orkestra jashte ne behar.


Postuar nga kurt datė 27 Janar 2009 - 11:49:

jo vetem qe duhet te hiqet! por nese dikush kapet ne flagrance duke bere rromancitet ate dite, duhe te arrestohet patjeter...
me duken fake gjithe tufat/ciftet ne ate dite...


Postuar nga Friendly-Boy datė 27 Janar 2009 - 20:37:

pershendetje!!!!!!!! epo nese hiqet apo nuk hiqet shen valentini kjo s prish shum pun..... te dashuruarit s duhet te presin shen valentinin qe te bejn dashni... mjer per ta nese do ishte vetem kjo dit... por gjisesi une mendoj se nuk duhet heq per shkak te historis se saj dhe domethenjes. gjithashtu c pun prish kjo fest ne morin e festave te kota qe kemi. RROFSHT SHEN VALENTINI....


Postuar nga lezhjani-82 datė 27 Janar 2009 - 21:08:

Si te hiqet? Shen Valentini nuk esht fest zyrtare!


Postuar nga briseide datė 11 Shkurt 2009 - 19:10:

Citim:
Po citoj ato qė tha kurti
jo vetem qe duhet te hiqet! por nese dikush kapet ne flagrance duke bere rromancitet ate dite, duhe te arrestohet patjeter...



Jam d'akord :p


Postuar nga kotka datė 12 Shkurt 2009 - 17:35:

JO

Pse te hiqet, eshte feste e bukur. kudo sheh, zemra te kuqe, buze te kuqe, trendafila te kuq, luleshtrydhe te kuqe me cokollata, gota shampanje e vere.

Une do te thoja te hiqet festa e shtrigave (Hallowen), ku sheh gjithandej maska, skelete, merimanga e fantazmata te bardha e kufoma me gjakra.

Ne fund te fundit eshte nje faste qe celebron kultin e dashurise.


Postuar nga shelgu datė 12 Shkurt 2009 - 19:34:

Re: JO

Citim:
Po citoj ato qė tha kotka
Pse te hiqet, eshte feste e bukur. kudo sheh, zemra te kuqe, buze te kuqe, trendafila te kuq, luleshtrydhe te kuqe me cokollata, gota shampanje e vere.

Une do te thoja te hiqet festa e shtrigave (Hallowen), ku sheh gjithandej maska, skelete, merimanga e fantazmata te bardha e kufoma me gjakra.

Ne fund te fundit eshte nje faste qe celebron kultin e dashurise.



Llafi jot ne vesh te Zotit


Postuar nga AndreaPirelli datė 12 Shkurt 2009 - 19:48:

Te zhduket fare se s'kena mo leke ............ .


Postuar nga kotka datė 12 Shkurt 2009 - 19:52:

Citim:
Po citoj ato qė tha turll
Te zhduket fare se s'kena mo leke ............ .


kur s'ka leke festohet ma mire
keshtu thone lajmet dhe gazetat jo une


Postuar nga Demokrate4ever datė 12 Shkurt 2009 - 19:54:

Une mendoj qe dashruria njerezore s'duhet te jete vetem nje dite simbolike.
Pse mos te behen te gjitha ditet te shenjta si 14 shkurti


Postuar nga shelgu datė 12 Shkurt 2009 - 19:57:

Citim:
Po citoj ato qė tha turll
Te zhduket fare se s'kena mo leke ............ .


Pse pagu ti Turll, pagu?

sa e ke tarifen?


Postuar nga kiss-kiss datė 12 Shkurt 2009 - 21:50:

edhe emri valentin te hiqet nga lista e emrave sepse me vjen peshtire nga ai emer demode.


Postuar nga ColdFire datė 12 Shkurt 2009 - 22:53:

Citim:
Po citoj ato qė tha lezhjani-82
Si te hiqet? Shen Valentini nuk esht fest zyrtare!


. Po pra... po te ishte...dmth do paguheshim dhe do e kishim pushim.... prandaj une do votoja pro Shen Valentinit...

Per mua eshte festa me opsionale...nuk sjell shume debate :p


Postuar nga AndreaPirelli datė 13 Shkurt 2009 - 01:14:

Citim:
Po citoj ato qė tha kotka


kur s'ka leke festohet ma mire
keshtu thone lajmet dhe gazetat jo une



Nuk e ha me ate kokrra te udhirit dynjaja .......... vetem zogu kendon pa pare ....... thuj ishalla spo perfundojme me ndonje xhakete lekure apo ndonje "Coach" se s'ma mo kanari ........... .


Postuar nga ColdFire datė 13 Shkurt 2009 - 01:22:

Citim:
Po citoj ato qė tha turll


thuj ishalla spo perfundojme me ndonje xhakete lekure apo ndonje "Coach" se s'ma mo kanari ........... .



Mos...dhe antar i PETA je ti turll?


Postuar nga AndreaPirelli datė 13 Shkurt 2009 - 17:59:

Citim:
Po citoj ato qė tha Donika Arianiti


Mos...dhe antar i PETA je ti turll?



C'eshte kjo PETA me??? Ndonje shoqate per mbrojtje kafshesh???? Pamela eshte krietare???? mahhhhh .... Kam patur fatin e mire te assistoj ne ngordhjen (vrasjen) e 5000 kafsheve ne nje dite .......


Postuar nga ColdFire datė 13 Shkurt 2009 - 18:02:

Hahahahaha ... no comment....


Postuar nga IQVLORA datė 15 Shkurt 2009 - 14:13:

Besoj se shoqate e maceve dhe e qenve!!!


Postuar nga Ari. datė 18 Shkurt 2009 - 14:18:

O AGATHIA

po perse moj xhane deshiron te hiqet kjo dat kaq e shenuar dhe me e shenjt ne shqiperi..

shqipetaret punojne nga mengjezi deri ne dark
dhe eshte i vetmi vend ne evrop qe nuk ka dite festash ja shiko dhe kalendarin
vetem per kultet fetare kemi vetem 3 dite

ti kerkon tu heqesh dhe kete dite !!!!?????

pastaj shqipetaret japin leksione botes si te adhurojne dhe te bejen
femrat per vete
kan klas kan stil...

ah agathia gabim shume ....


Postuar nga Lord_Of_The_Strings datė 19 Shkurt 2009 - 18:18:

Une mendoj se duhet lene dhe mos te ngacmohet si feste. Personalisht nuk ua bej qejfin spekulatoreve qe i shesin gjerat dy-tre-fish ate dite.

Por ne halene ku jetojme, me mire te kemi nje dite gezimi me teper... Perse te duam ta heqim?


Postuar nga agata datė 16 Prill 2009 - 08:36:

Re: O AGATHIA

Citim:
Po citoj ato qė tha Ari.
po perse moj xhane deshiron te hiqet kjo dat kaq e shenuar dhe me e shenjt ne shqiperi..

shqipetaret punojne nga mengjezi deri ne dark
dhe eshte i vetmi vend ne evrop qe nuk ka dite festash ja shiko dhe kalendarin
vetem per kultet fetare kemi vetem 3 dite

ti kerkon tu heqesh dhe kete dite !!!!?????

pastaj shqipetaret japin leksione botes si te adhurojne dhe te bejen
femrat per vete
kan klas kan stil...

ah agathia gabim shume ....



O Ari nuk e kuptova, cun i dashur, pse me je drejtuar mua...?!!!
Po shikoja nje nga nje mesazhet e thashe me vete mos kam hedhur ndonje mendim dhe nuk me kujtohej por un as qe e kisha pare qe nje teme e tille egzistonte.... Apo ngaterove Enigmen me mua?

Eh punto nera, punto nera ahahahah


Postuar nga AndreaPirelli datė 16 Prill 2009 - 11:15:

Re: Re: O AGATHIA

Citim:
Po citoj ato qė tha agata


O Ari nuk e kuptova, cun i dashur, pse me je drejtuar mua...?!!!
Po shikoja nje nga nje mesazhet e thashe me vete mos kam hedhur ndonje mendim dhe nuk me kujtohej por un as qe e kisha pare qe nje teme e tille egzistonte.... Apo ngaterove Enigmen me mua?

Eh punto nera, punto nera ahahahah



Me sa kuptoj une e ka me Agathine, jo me ty rrusho .......


Postuar nga ~Enigme~ datė 16 Prill 2009 - 17:57:

Bobo sa te revoltuar.....festoheni o njerez diten e dashurise cdo dite, kush ju ndalon! Dashuria nuk blihet me para.

Motoja e kesaj dite eshte te dhurosh dashuri, por ja qe fatkeqesisht dashuria ne kete dite matet ndryshe dhe per kete nuk kini juve faj por media, roli i saj ne kete dite eshte te krijoje presion per t'u turur neper dyqane.

E pra matja e nje ndjenje ne kete dite percaktohet me sasine apo nivelin e kualitetit te dhuratave. Sa me shume dhurata te dhurosh mundesisht sa me te shtrenjta aq me shume presupozohet se e do personin. Thjeshtesia humbet ne kete dite me duket mua.


Postuar nga briseide datė 16 Prill 2009 - 19:08:

Pse te mos festosh me dhurata?S'besoj se atyre qe shkruajne mbi materializmin(qe qendron) e festes nuk u pelqen te marrin nje present ate dite.
Festat jane trasformuar te gjitha ne objekt shitje,mijera ide cdo vit vihen ne jete per t'u pergjigjur ēka konsumatori kerkon edhe perpara se ta dije ate qe do.Keshtu ecen bota dhe te gjitheve mire u vete perderisa s'ben njeri perpjekje per te ndryshuar.


Postuar nga ~Enigme~ datė 17 Prill 2009 - 15:13:

Dhuratat i do dhe mbreti thote populli. Personalisht me pelqen, por ajo qe nuk doli ne pah me shkrimin tim me siper eshte mbase ndjesia qe me krijon. Dakord, dhe nga ana ekonomike shitjet-blerjet jane motori per te nxitur dobi ne ekonomi.

Ne pikepamjen time, personalisht, per mua ka vlere nje buqete me lule kur une vertet kam nevoje, psh ne nje dite te lodhshme dhe te stresueshme, dhe kur une nuk e pres. Kjo suprize me frymezon dhe me clodh. Pra vlera eshte teper me e madhe sesa ne nje dite qe buqeta eshte bere norme. Keshtu qe ne diten e shen valentinit lulet (llafi qe vjen) apo cdo veprim me duken si te imponuara dhe nuk me lene te njejten ndjesi si ne nje dite tjeter. Plus mos harro se dhe cmimet ate dite jane ne stratosfere.

Mesazhi qe dua te le per mos i rikthyer kesaj teme eshte qe te mos nxitemi vetem nga dita e shen valentinit per t'ju perkushtuar te dashureve tane.


Postuar nga AndreaPirelli datė 17 Prill 2009 - 16:07:

Citim:
Po citoj ato qė tha ~Enigme~
Dhuratat i do dhe mbreti thote populli. Personalisht me pelqen, por ajo qe nuk doli ne pah me shkrimin tim me siper eshte mbase ndjesia qe me krijon. Dakord, dhe nga ana ekonomike shitjet-blerjet jane motori per te nxitur dobi ne ekonomi.

Ne pikepamjen time, personalisht, per mua ka vlere nje buqete me lule kur une vertet kam nevoje, psh ne nje dite te lodhshme dhe te stresueshme, dhe kur une nuk e pres. Kjo suprize me frymezon dhe me clodh. Pra vlera eshte teper me e madhe sesa ne nje dite qe buqeta eshte bere norme. Keshtu qe ne diten e shen valentinit lulet (llafi qe vjen) apo cdo veprim me duken si te imponuara dhe nuk me lene te njejten ndjesi si ne nje dite tjeter. Plus mos harro se dhe cmimet ate dite jane ne stratosfere.

Mesazhi qe dua te le per mos i rikthyer kesaj teme eshte qe te mos nxitemi vetem nga dita e shen valentinit per t'ju perkushtuar te dashureve tane.



Ca libri po lexon, se s'me lene kembet te shoh titullin ........


Postuar nga lule datė 01 Nëntor 2010 - 22:59:

Nuk ekziston ajo feste..do e quaja me mire Fest Biznesi .


Postuar nga RAIMONDI datė 08 Janar 2011 - 05:46:

--------------Te hiqet dhe urgjentisht biles ,
------------------------- dhe te vihet Festa e shen Hasanit


Postuar nga moonlight datė 29 Janar 2011 - 12:45:

Citim:
Po citoj ato qė tha RAIMONDI
--------------Te hiqet dhe urgjentisht biles ,
------------------------- dhe te vihet Festa e shen Hasanit




ohh zot sa kam qesh.


Postuar nga al74 datė 12 Shkurt 2011 - 22:30:

san Valentino - iu pre koka per shume devotshmeri ndaj Zotit.

kohe moderne - devotshmeri ndaj seksit femer.
ktu nqs. ka nevoje per proteste duhet ta beje mashkullia.


Postuar nga sassari datė 12 Shkurt 2011 - 22:31:

al fale ne per ket vit

mos e hiq


Postuar nga Deb* datė 12 Shkurt 2011 - 22:33:

Me mire te hiqen dhuratat. Na grine nga leket.


Postuar nga sassari datė 12 Shkurt 2011 - 22:36:

Citim:
Po citoj ato qė tha Deb*
Me mire te hiqen dhuratat. Na grine nga leket.
rralloi

deri sa te mbaje xhepi dhe kapaciteti


Postuar nga Eria datė 12 Shkurt 2011 - 22:38:

S'me intereson...eshte ''feste'' tregtare...


Postuar nga sassari datė 12 Shkurt 2011 - 22:39:

Citim:
Po citoj ato qė tha Eria
S'me intereson...eshte ''feste'' tregtare...
tregetia tregeti dashuria ka cmimin e vet


Postuar nga Vizioner datė 12 Shkurt 2011 - 22:40:

Mendoni qe dita e Shen Valentinit duhet te hiqet?

Normal qe PO. Eshte thjeshte Komerz, asgje me shume!!!

Ai/ajo qe dashuron, dashuron 365 dite dhe nuk pret ate dite ta tregoji por, e tregon cdo dite te vitit sa vlera ka per te partneri!

Mendimi im ky.


  Gjithsej 4 faqe: [1] 2 3 4 »
Trego 188 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.