Forumi Horizont Gjithsej 21 faqe: « E parė ... « 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21]
Trego 1007 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Bota e librit (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=107)
-- cili eshte libri i fundit qe keni lexuar.. (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=4171)


Postuar nga RIP Gibbs datė 05 Shkurt 2013 - 23:56:

Une lexova Donin e qete, vellimin e pare, tani filloj zyrtarisht te dytin, jua keshilloj


Postuar nga shelgu datė 07 Shkurt 2013 - 02:04:

Citim:
Po citoj ato qė tha Piktor
Ka dallim prej komitit dhe kaēakut.
Komitet ishin luftetare te lirise atdhetare, ndersa kaēaket zakonisht ishin njerez te arratisur per motive te ndryshme.
Jo te gjithe kaēaket kane qene te keqinj.
Pastaj ishte e modes qe i quanin kaēake edhe komitet etj.




Ndoshta kush e di.



Doni i qete, eshte vertet nje mrekulli.


Postuar nga BIONDIA datė 07 Shkurt 2013 - 16:49:

Se ti abbraccio non aver paura
Ervas Fulvio.

Nje liber fantastik ku autori tregon udhetimin 3 mujor me moto ne Amerik dhe ne Guatemale te nje prindi bashke me djalin tij autistik 18 vjec .Zbulon shume gjera mbi kete semundje ka shprese ,magji ,dhimbje por dhe nje realitet i hidhur ne disa momente me ben te falenderoj Zotin qe im bir nuk eshte i tille.


Postuar nga Morfine datė 27 Janar 2014 - 20:17:

Inferno
Dan Brown.


Postuar nga moonlight datė 10 Korrik 2014 - 21:18:

"The Fault In Our Stars" John Green

.....“you gave me a forever within the numbered days and I can't tell you how thankful I am for our little infinity”
― John Green


Postuar nga Dulcis in Fundo datė 28 Korrik 2014 - 22:29:

"E kuqja dhe e zeza" - Stendhal


Postuar nga robert datė 01 Gusht 2014 - 19:43:

"Policia sekrete e Ali Pashe Tepelenes" 2 vell. nga Irakli Kocollari.
Ky autor, ka sjelle shume materiale nga jeta e njerit prej dy diktatorve me te medhenj qe ka pare bota shqiptare. Nen faktet e shumta, kuptohet edhe atyre terroriste dhe kanibaleske te Ali Pashes, te cilat Irakli Kocollari nuk mund ti fshehe, ky autor nuk le rast e kapitull pa derdhur panegjerizmin e tij pwr kwtw sadist mesjetar oriental, jo ralle duke treguar simpati perlotjeje deri ne adhurim per kacakun tepelenas, (sikur te kete jetuar ate kohe prane diktatorit jugor e ti kete lare kembet gjithe kenaqsi), aq sa nje lexues me pak njohuri sugjestionohet shpejt dhe merr edhe nje mesim jo real mbi kohen dhe figuren monstruoze te mjekrroshit te Janines.
Une vete nga origjina rrjedh prej nje krahine qe as ka patur te beje me Ali Pash Tepelenen, keshtu qe s'kam si te kem gjykime subjektive; por nga ato qw kam degjuar mbi 'te nga shume te vjeter, si dhe nga ato qe kemi lexuar, plus keto qe na ka sjelle Irakli Kocollari, (edhe ne librin tjeter poetik mbi 'te), nuk mund te deformoj realitetin e asaj kohe dhe veprimet (+veprimtarine) e Pashait. Biles jam i sigurte, -panvarsisht koheve te ndryshme-, Ali Tepelena ia kalon ne mizori, sadizwm, vrasje, presje, etj. disa here pasuesit tw tij tabelar ne krime, E. Hoxhes.


  Gjithsej 21 faqe: « E parė ... « 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21]
Trego 1007 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.