Forumi Horizont Gjithsej 15 faqe: « E parė ... « 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15]
Trego 141 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Mjekėsia (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=266)
-- medical sciences (shkencat mjeksore) (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=8624)


Postuar nga ESHI datė 12 Qershor 2008 - 00:19:

Arsyeja perse te pyeta eshte pasi une kam krijuar opinionin tim ne lidhje me keto,qe vijon. Sigurimet shendetesore ketu ne amerike jane nje "Big Lie". Keto nuk i sherbejne asnjeriu (nenkuptoj:njerezit qe paguajne per te pasur keto sherbime) perveqse lobeve te tyre. usa eshte i vetmi shtet qe lejon spitale per profit,,,dhe gjithcka rrotullohet rreth keti fakti. Ketu eshte ndertuar nje network i tille ku sherbimet shendetesore kontrollojne dhe jane ne dijeni te per te gjitha , dhe ne baze te historise se shendetit tend ato vendosin te te pranojne ty si perfitues i ketyre sherbimeve apo jo. Prite Zot te kesh nje semundje serioze, s'ka ishurence te te pranoje ne planet e veta. They cure,treat ... you but the system kills you on the other side, with bills.
Dicka te tille kisha shprehur ne nje detyre kursi ktu ,,, oboobob vetem ta shikoje rreagimin e presoreshes, I am so sorry I am giving you that impression. Please let me know any question you may have so, you have a different opinion about this, because it isn't really like what you think. Pasi e qetesova qe kete peshtypje nuk e kisha krijuar nga teorite e saj por nga experienca personale dhe krahasimi i sistemit shendetesor ketu me ate te europes perendimore nuk e kuptova perse nuk e vazhdoi biseden me tej.
Kjo ishte dhe arsyeja perse isha e interresuar per mendimin e te tjereve rreth kesaj.

Te falenderoj per durimin dhe materialet interresante qe sjell ketu.


  Gjithsej 15 faqe: « E parė ... « 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15]
Trego 141 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.