Forumi Horizont Gjithsej 6 faqe: « 1 2 3 [4] 5 6 »
Trego 289 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Diskutime Shoqėrore (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=125)
-- Njeriu njihet nga...! (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=15605)


Postuar nga StReSi_DhE_BiZnEsI datė 29 Qershor 2008 - 12:30:

;)

Ashtu si shikohet makina nga motorri per pjeset xhenerike si i ka dhe nqs se eshte cdo gje e mrekullushme makina ecen vaj.Ashtu shikohet dhe njeriu nga zemra (motorri trupit) sepse ajo perfaqson vetem te mirat


Postuar nga Gjergj Kastrioti datė 30 Qershor 2008 - 17:03:

Re: ;)

Citim:
Po citoj ato qė tha StReSi_DhE_BiZnEsI
Ashtu si shikohet makina nga motorri per pjeset xhenerike si i ka dhe nqs se eshte cdo gje e mrekullushme makina ecen vaj.Ashtu shikohet dhe njeriu nga zemra (motorri trupit) sepse ajo perfaqson vetem te mirat


Ne fakt, ok, njeriu njihet nga zemra... por s'besoj se perfaqeson vetem te mirat!
Sa mire do ishte sikur te gjitha te mirat te ishin te perqendruara ne zemer...
... Dua te them se jo gjithcka qe e bejme "me zemer" eshte e mire, e drejte etj... apo jo?!


Postuar nga perseri datė 31 Korrik 2008 - 11:58:

1.Nga menyra se si flet ( nje njeri qe ja ka sh nevojen diplomaciese ska sh kurajo...nje njeri qe flet sh bute dhe kur s'eshte per te folur ashtu prap ska kurajo...etj )

2.se si sillet me te tjeret( ka lidhje dhe me ate qe thash siper por kjo ka te bej me veprimet...nje njeri qe nuk reagon ne nje situat qe eshte e gabuar dhe njekohesisht nuk ka lidhje te dretjperdrejt me te eshte prap pa kurajo ose pa personalitet)

3.faktor te tjere ( paragjykues icik ne fakt ) jane:
-menyra se si shtrengon doren kur takon
-sa te sheh ne sy kur flet
-sa leviz kur flet
-si vishet
-si mban floket ( thash qe jane pak paragjykues por nganjeher vertet jane tregues per pjese te karakterit te personit )


Postuar nga Katilesha datė 31 Korrik 2008 - 16:42:

Citim:
Po citoj ato qė tha perseri

-si mban floket ( thash qe jane pak paragjykues por nganjeher vertet jane tregues per pjese te karakterit te personit )



...............



A mundesh me e shpjegu pak ma gjan ikyt aaaaaa?:p:p

 


Postuar nga el-Nino datė 31 Korrik 2008 - 18:11:

Citim:
Po citoj ato qė tha katilesha007





A mundesh me e shpjegu pak ma gjan ikyt aaaaaa?:p:p

 



e ka fjalen per vajzat dhe djemte me floke...se ata qe jane "bald" nuk ke nga i kap fare per t'i njohur :p

..une do thoja ka te beje shume menyra e te folurit dhe te shikuarit kur flet me te tjeret...


Postuar nga Katilesha datė 31 Korrik 2008 - 18:19:

Citim:
Po citoj ato qė tha el-Nino


e ka fjalen per vajzat dhe djemte me floke...se ata qe jane "bald" nuk ke nga i kap fare per t'i njohur :p

..une do thoja ka te beje shume menyra e te folurit dhe te shikuarit kur flet me te tjeret...



.................

Se mos e ka pas per naj menyre tjeter te mbjaturit flokesh Un interesohem shume per kete ceshtje :p per arsye personale  


Postuar nga diabolic datė 31 Korrik 2008 - 18:27:

Njeriu njihet nga katilesha :p


Postuar nga Katilesha datė 31 Korrik 2008 - 18:32:

Citim:
Po citoj ato qė tha diabolic
Njeriu njihet nga katilesha :p


............



Me leje a ta them nje send?:p


Postuar nga el-Nino datė 31 Korrik 2008 - 18:33:

..e di ca mu kujtua, nje film i vjeter me titullin "Forest Gump" ne mos gabohem..dhe thoshte ky tipi : "My mom says" qe njerezit njihen nga kepucet..ata tregojne shume per nje njeri..tregojne se ngavjen dhe se per ku po shkon...etj etj.. (pasi e kishte zakon qe gjithmone kur tregonte do thonte "My mom says" )
o kato une per vete kam ja 2 vjet qe nuk me ndrysho modeli flokeve po ju gjinia tjeter i ndryshoni nga dy here ne dite...prandaj jeni te veshtira ju vajzat


Postuar nga Katilesha datė 31 Korrik 2008 - 18:37:

Citim:
Po citoj ato qė tha el-Nino
..e di ca mu kujtua, nje film i vjeter me titullin "Forest Gump" ne mos gabohem..dhe thoshte ky tipi : "My mom says" qe njerezit njihen nga kepucet..ata tregojne shume per nje njeri..tregojne se ngavjen dhe se per ku po shkon...etj etj.. (pasi e kishte zakon qe gjithmone kur tregonte do thonte "My mom says" )
o kato une per vete kam ja 2 vjet qe nuk me ndrysho modeli flokeve po ju gjinia tjeter i ndryshoni nga dy here ne dite...prandaj jeni te veshtira ju vajzat



............

Modelin e flokeve nuk e ndrroj dy here ne dite po ngjyres ama i vi pak hakut ashtu sikur edhe mbjatjes se flokeve :p ,se ka edhe raste qe dal nga shtepia pak si e pakrehur ( problem ky) dhe nuk e kam fare problem se cfare mund te thone njerezit per kete. Heren e fundit qe me pa nje djale floket tha: " Ca Nirvanet qenke:p


Postuar nga Gjergj Kastrioti datė 31 Korrik 2008 - 18:40:

Citim:
Po citoj ato qė tha katilesha007


Un interesohem shume per kete ceshtje :p per arsye personale



Me kujtoi dicka kjo... arsyeja jote personale...

Njeriu (ose me mire femra...) njihet ...edhe... nga... sqetullat!
Nje femer sado e bukur te jete... nqs nuk i ka sqetullat te rruajtura... puuuuuuuuuuuuuuuuuu... asnjehere!!!
Dhe te me besoni qe... i kam bere dalje nje femre te tille!


Postuar nga el-Nino datė 31 Korrik 2008 - 18:49:

Citim:
Po citoj ato qė tha katilesha007


............

Modelin e flokeve nuk e ndrroj dy here ne dite po ngjyres ama i vi pak hakut ashtu sikur edhe mbjatjes se flokeve :p ,se ka edhe raste qe dal nga shtepia pak si e pakrehur ( problem ky) dhe nuk e kam fare problem se cfare mund te thone njerezit per kete. Heren e fundit qe me pa nje djale floket tha: " Ca Nirvanet qenke:p



imagjino te te shohi ndonje qe e ka si princip t'i njohi njerezit nga menyra e krehjes se flokeve kur je me floket pakrehur, do te paragjykoje tamam KATILE !! ha ha ..
e, shiko kur te dali ndonje cun i forumit tani te thote :" pse me kato ti ishe ajo goca qe i thashe une keshtu :p
p.s:naten kat' se erdh' mengjesi ketej nga une...ora 1:46 A.M ... kalo bukur!!


Postuar nga Katilesha datė 31 Korrik 2008 - 18:56:

Citim:
Po citoj ato qė tha el-Nino


imagjino te te shohi ndonje qe e ka si princip t'i njohi njerezit nga menyra e krehjes se flokeve kur je me floket pakrehur, do te paragjykoje tamam KATILE !! ha ha ..
e, shiko kur te dali ndonje cun i forumit tani te thote :" pse me kato ti ishe ajo goca qe i thashe une keshtu :p
p.s:naten kat' se erdh' mengjesi ketej nga une...ora 1:46 A.M ... kalo bukur!!



............



Zbardhi andej? Naten :p


Postuar nga perseri datė 31 Korrik 2008 - 20:58:

per sqarimin qe mu kerkua : nje model flokesh qe eshte ne mode dhe e sheh te te gjithe ( me gjithese jo vetem modeli i flokeve ...po kto kohet e fundit modeli flokve si sh me ka rene ne sy, si per djemte dhe per vajzat po flas...megjithese te djemt icik me sh ) dhe ky dhe pse nuk i shkon ABSOLUTISHT mbahet ...per njerzit qe ndjekin dhe per me teper KEQINTERPRETOJNE dhe KEQPERDORIN termin " mode " tregon pak personalitet dhe individualitet.

tjeter si mundet nje model flokesh te tregoj : nje model flokesh i sh sh kujdesur per nje ecje te thjeshte (te quajtur xhiro!!!!! ) apo per nje ore mesimi, tregon qe ai/ajo ka sh probleme prap me vetbesimin.

nje njeri qe ka dale me floke pakrehur tregon qe ka sh pune te tjera ( shyqyr ) per tu marre me floket te cilat kthehen ne detaj...dhe kjo me pelqen.

( gjithesesi si detaj siperfaqsor dhe paragjykues duhet te kihet parasysh dhe te mbetet i tille dhe te mos kushtezoj sigurisht ne nje mardhenie te mundshme me X person... )
...


Postuar nga amor alucius datė 31 Korrik 2008 - 21:13:

Citim:
Po citoj ato qė tha Gjergj Kastrioti
Me kujtoi dicka kjo... arsyeja jote personale...

Njeriu (ose me mire femra...) njihet ...edhe... nga... sqetullat!
Nje femer sado e bukur te jete... nqs nuk i ka sqetullat te rruajtura... puuuuuuuuuuuuuuuuuu... asnjehere!!!
Dhe te me besoni qe... i kam bere dalje nje femre te tille!


Egzistojne akoma femrat e tilla jashte Amazonise? Kane dalur dhe trajtimet laser tani per dembelet kronike.
I kam shume zet njerezit qe s'mbahen nga ana higjienike.


Postuar nga cancer datė 02 Gusht 2008 - 11:56:

po ti amor sa here ne vit i rruan?


Postuar nga Gjergj Kastrioti datė 02 Gusht 2008 - 15:04:

Perdite mo shoku...!
Ti e rruan mjekrren perdite... ose nje here ne dy dite...?!
Jo me femrat qe kujdesen pak me teper (mesatarisht) se meshkujt...!
Ato do i heqin qimet nga sqetullat sahere qe te jete nevoja!


Meqe ra fjala... te bejme nje permbledhje :
Njeriu njihet nga higjena personale!


Postuar nga amor alucius datė 02 Gusht 2008 - 15:38:

Citim:
Po citoj ato qė tha Gjergj Kastrioti
Meqe ra fjala... te bejme nje permbledhje :
Njeriu njihet nga higjena personale!


Shume e vertete kjo

Canco, ndonje dite leshrat dhe ne gjuhe kane per te te dale


Postuar nga belga datė 02 Gusht 2008 - 20:05:

njeriu njihet nga morali sinqeriteti si dhe higjena personale naturishtpastertia mbi te gjitha
pershendetje belga


Postuar nga cupka datė 06 Gusht 2008 - 21:35:

Citim:
Po citoj ato qė tha Gjergj Kastrioti




Moj cupke...
tani e dime qe... ne shqiptaret s'para e kemi shume per "zakon" te lajme dhembet dhe ti kurojme... por...
... Une kam ndermend me teper moshat e reja...
atyre i referohem... duke pasur parasysh qe edhe ketu ne forum pjesa me madhe rini jena



Tonaliteti i zerit!



sorry per vonesen ne pergjigje (se e di qe te ka ikur oreksi duke pritur repliken time)...

nuk qendron gjekundi kjo qe thua se standarti i te gjykuarit te njeriut duhet te jete rezistent i kohes per te qene i aplikueshem pa rezerva. Kjo e higjenes per shembull, qendron. Do e pranoj si pergjigje se merakliu dhe ne vitet para lavatrices dhe cezmes ne shtepi, do ja mbathte ne perrua e do pastrohej.

El-Nino, korigjim... Forrest thot "ma mama used to say", eshte nga jugu ai e ne jug nuk thot njeri my mom. This line is famous due to its originality so get it right :p ... and to finish it off, ma mama used to say life is like a box o chocolates, y'never know what y'gonna get


Postuar nga girl22 datė 31 Gusht 2008 - 16:43:

Red face

Citim:
Po citoj ato qė tha Gjergj Kastrioti
Perdite mo shoku...!
Ti e rruan mjekrren perdite... ose nje here ne dy dite...?!
Jo me femrat qe kujdesen pak me teper (mesatarisht) se meshkujt...!
Ato do i heqin qimet nga sqetullat sahere qe te jete nevoja!


Meqe ra fjala... te bejme nje permbledhje :
Njeriu njihet nga higjena personale!



gagaggagagaggagaaaaaaaaaaaa


Postuar nga girl22 datė 31 Gusht 2008 - 16:44:

Talking

njeriu njihet nga tiparet e jashtme


Postuar nga alba-lady datė 06 Shtator 2008 - 10:04:

Njeriu njihet nga vlerat e tij dhe karakteri i tij dhe jo vetem ne pamje te jashtme...por edhe ne virtytet e mbrendshme....


Postuar nga strellci datė 30 Shtator 2008 - 10:37:

Un mendoj qe njeriu njihet nga shoqria qe ka.nese rri me njerz te ndershem mund te quhet si i till nese rri me rrugaq mund te quhet i till..........................etj-etj.


Postuar nga Glaukus datė 30 Shtator 2008 - 22:59:

dhe ju mendoni se ........... njihet njeriu ??!!


............ them se JO !!! ėshtė e vetmja qėnie qė nuk mund tė njihet kurrė .... as nė tė mirė , as nė tė keq ... sepse AI ( njeriu ) ndryshon , ndoshta edhe vetė pa dashur , pa e kuptuar .

p.s. - ku je o Kurto ?? sa do ta doja nji Xhek Daniells sonte ............. po tė ishte edhe DEmoja do ishte megjithmen fantasike


Postuar nga BIONDIA datė 30 Shtator 2008 - 23:10:

Citim:
Po citoj ato qė tha Glaukus
dhe ju mendoni se ........... njihet njeriu ??!!


............ them se JO !!! ėshtė e vetmja qėnie qė nuk mund tė njihet kurrė .... as nė tė mirė , as nė tė keq ... sepse AI ( njeriu ) ndryshon , ndoshta edhe vetė pa dashur , pa e kuptuar .

p.s. - ku je o Kurto ?? sa do ta doja nji Xhek Daniells sonte ............. po tė ishte edhe DEmoja do ishte megjithmen fantasike



 

ke te drejte nuk njihet ...


Postuar nga dj party datė 12 Tetor 2008 - 13:08:

Qe te njohim nje persone kushe eshte duhet te kaloinj dy shkurte(dy vjet do te thot)


Postuar nga BIONDIA datė 12 Tetor 2008 - 14:12:

Une them se  njihet nga skuadra qe ai eshte tifos ...them TRULLI eshte fantastik se eshte tifoz me Juven mu desh nje sekonde ta them kete gje ....


Postuar nga AndreaPirelli datė 12 Tetor 2008 - 14:59:

Citim:
Po citoj ato qė tha BIONDIA
Une them se  njihet nga skuadra qe ai eshte tifos ...them TRULLI eshte fantastik se eshte tifoz me Juven mu desh nje sekonde ta them kete gje ....



Postuar nga bruni22 datė 12 Tetor 2008 - 16:50:

Citim:
Po citoj ato qė tha BIONDIA
Une them se  njihet nga skuadra qe ai eshte tifos ...them TRULLI eshte fantastik se eshte tifoz me Juven mu desh nje sekonde ta them kete gje ....


ohohohohohhhhoooo sa kam qesh hhiihih

bionde mos ja fut kot te keqen. pamvarsisht qe je juventine nuk je njeri i keq perkundrazi

mos harroni miq pamvarsisht nga feja e ideja apo ku di un tjeter nuk jan te gjith njelloj ok

bionde bravo x batuten


Postuar nga Enya datė 12 Tetor 2008 - 21:35:

Nga hipokrizia qe ka, ku dhe si e shfaq ate!


Postuar nga bona19 datė 13 Tetor 2008 - 12:22:

ishte njeriu njeihet nga


ok pergjigjem njeriu snjifet kurre
per me shume sjemi ne gjendje te njohim veten tone jo te tjeret njohim disa cilesi te njeriut disa ane po jo se njofim njeriun ne teresi
kurre mendoj une sa do qete qendrosh me nje njeri te kesh te besh me tene jete ta njofesh smundesh kurre

kurre smund ta njofesh nje njeri kjo ehste pergjigja ime

per me shume spo arrij te njof veten hahha


Postuar nga andeta datė 22 Tetor 2008 - 15:17:

nga si reagon kur i bie telefoni.......
hahahaha stresi i momentit.....


Postuar nga black cherry datė 14 Nëntor 2008 - 15:03:

po mire supozojme se ndonje person ka pesuar nje aksident dhe dy incisivet i ka te thyer ????
he mor kastriot,cdo te thoje ti tani?????
pastaj sipas statistikave vetem 1ne 3 burra i lane dhembet
si i gjykon ti shoket?


njerzit dallohen nga detajet dhe duart


Postuar nga SmoKer datė 14 Nëntor 2008 - 15:24:

Citim:
Po citoj ato qė tha black cherry
po mire supozojme se ndonje person ka pesuar nje aksident dhe dy incisivet i ka te thyer ????
he mor kastriot,cdo te thoje ti tani?????
pastaj sipas statistikave vetem 1ne 3 burra i lane dhembet
si i gjykon ti shoket?


njerzit dallohen nga detajet dhe duart



hajde hajde ...lool


Postuar nga Gjergj Kastrioti datė 14 Nëntor 2008 - 16:06:

Citim:
Po citoj ato qė tha black cherry
po mire supozojme se ndonje person ka pesuar nje aksident dhe dy incisivet i ka te thyer ????
he mor kastriot,cdo te thoje ti tani?????
pastaj sipas statistikave vetem 1ne 3 burra i lane dhembet
si i gjykon ti shoket?


njerzit dallohen nga detajet dhe duart



Shume interesant pikeveshtrimi yt
Ke shume te drejte, po une nuk jam aq siperfaqesor jo! Ideja ime ishte kjo... hapja e nje teme, analizimi i perceptimeve te ndryshme mbi perfaqesimin siperfaqesor, mbi impaktin e pare te nje personi mbi nje tjeter!
Materializmi, look-u... impresioni i pare jane shume te rendesishme, a lungo andare... kur thone italianet (me kalimin e kohes) perceptimi piqet, vleresimi nuk ngelet vetem ne nivel medyshje por arrin caqet e bindjes dhe dhembet e bukur mund te mos te interesojne me, me teper sesa rehatia e te ndjerit mire ne nje bisede ne puqje mendimesh etj etj ...



Postuar nga SmoKer datė 14 Nëntor 2008 - 17:36:

Sic eshte ajo fjala e urte , qe dita e mire shihet qe ne mengjes dhe personi njihet qe ne fjalen e pare

dth - njeriu njihet nga cka flet.


Postuar nga black cherry datė 16 Nëntor 2008 - 21:47:

gjergj jam dakort me ty dhe ideja ime ajo ishte tju pergjigja nje teme dhe te shihja impaktin e pergjigjes time mbi filtrat perceptues te individeve te tjer
njeriu varet nga ajo qe thot apo jo?


Postuar nga ColdFire datė 25 Nëntor 2008 - 01:20:

Citim:
Po citoj ato qė tha Gjergj Kastrioti


Ideja ime ishte kjo... hapja e nje teme, analizimi i perceptimeve te ndryshme mbi perfaqesimin siperfaqesor, mbi impaktin e pare te nje personi mbi nje tjeter!



Me pelqen kjo teme...(urime Gjergj per idene)

Kam degjuar shpesh here se njeriu njihet nga menyra sesi reagon ne momente extreme: i nevrikosur ose shume i gezuar. Nuk jam kunder, por pse te neglizhojme sjelljen e jetes te perditshme? Te gjithe e dime se ka shume momente ne jete qe nuk jemi shume krenare per to, dhe nqs do kishim mundesine ti jetonim prape do vepronim ndryshe. Keto reagime kane ndodhur pikerisht ne momente extreme, keshtu qe nuk duhet ti gjykojme njerzit duke u bazuar ne keto momente. Jeta e perditshme, duke kaluar kohe me dike e jep krejtesisht profilin e vertete te njeriut.
Ky eshte mendimi im,

qofshi mire


Postuar nga Ruby_DR datė 25 Nëntor 2008 - 21:41:

po nuk nejte dhe jetove me njeriun nuk njifet kurre...
sado qe jeton me nje njeri ke gjithmone per ti zbuluar ndonje gje te re te jetes te tij aktuale dhe te kaluar....


Postuar nga briseide datė 26 Nëntor 2008 - 06:03:

Citim:
Po citoj ato qė tha Donika Arianiti


Me pelqen kjo teme...(urime Gjergj per idene)

Kam degjuar shpesh here se njeriu njihet nga menyra sesi reagon ne momente extreme: i nevrikosur ose shume i gezuar. Nuk jam kunder, por pse te neglizhojme sjelljen e jetes te perditshme? Te gjithe e dime se ka shume momente ne jete qe nuk jemi shume krenare per to, dhe nqs do kishim mundesine ti jetonim prape do vepronim ndryshe. Keto reagime kane ndodhur pikerisht ne momente extreme, keshtu qe nuk duhet ti gjykojme njerzit duke u bazuar ne keto momente. Jeta e perditshme, duke kaluar kohe me dike e jep krejtesisht profilin e vertete te njeriut.
Ky eshte mendimi im,

qofshi mire



Edhe ato momente profilizojne nje ane te karakterit te dikujt


Postuar nga ColdFire datė 26 Nëntor 2008 - 18:20:

Citim:
Po citoj ato qė tha briseide


Edhe ato momente profilizojne nje ane te karakterit te dikujt



Pershendetje Briseide

Sigurisht qe dhe ato momente na tregojne shume per njeriun, une thjesht bazohem me shume tek menyra sesi sillet njeriu ne jeten e perditshme. Momentet extreme me ndihmojne te jap "penelin e fundit" te profilit qe kam krijuar per ate njeri.

P.S: Me pelqejne shume mendimet e tua, jane shume interesante


Postuar nga Deb* datė 15 Qershor 2009 - 12:58:

Nga veprat qe ben, dhe jo fjalet qe thote. Ka njerez qe ndryshe thone e ndryshe bejne. Blablablabla.............


Postuar nga Ruby_DR datė 17 Qershor 2009 - 21:05:

Citim:
Po citoj ato qė tha Debora*
Nga veprat qe ben, dhe jo fjalet qe thote. Ka njerez qe ndryshe thone e ndryshe bejne. Blablablabla.............



ke shume tedrejte


Postuar nga AngelDevil datė 17 Qershor 2009 - 21:56:

nga guna pastaj nga puna :p


Postuar nga cecilia datė 10 Gusht 2009 - 13:32:

Citim:
Po citoj ato qė tha Debora*
Nga veprat qe ben, dhe jo fjalet qe thote. Ka njerez qe ndryshe thone e ndryshe bejne. Blablablabla.............



Jam plotesisht dakort me ju Debora edhe pse dukem naive s'jam aq sa dukem.
Kjo per ato qe duan te dine pak me teper per mua.


Postuar nga AndreaPirelli datė 10 Gusht 2009 - 13:37:

Citim:
Po citoj ato qė tha cecilia2006



Jam plotesisht dakort me ju Debora edhe pse dukem naive s'jam aq sa dukem.
Kjo per ato qe duan te dine pak me teper per mua.



Hemmmm ...........


Postuar nga cecilia datė 10 Gusht 2009 - 13:41:

turll, po ti pse me ben hhmmm dhe i fut nje te mendume?! ashtu jam eshte fakt, bej sikur besoj por ne realitet nuk besoj asnje % te asaj qe thuhet.


Postuar nga AndreaPirelli datė 10 Gusht 2009 - 13:44:

Citim:
Po citoj ato qė tha cecilia2006
turll, po ti pse me ben hhmmm dhe i fut nje te mendume?! ashtu jam eshte fakt, bej sikur besoj por ne realitet nuk besoj asnje % te asaj qe thuhet.


Jo mo une i shkreti po mendohesha ............. "Pse duhej bere ai sqarim kur me sa kam lexuar ketu ........ asnje nuk ka aluduar per te kunderten " ...................


Postuar nga shelgu datė 10 Gusht 2009 - 13:56:

Njihet po edhe s'njihet.


  Gjithsej 6 faqe: « 1 2 3 [4] 5 6 »
Trego 289 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.