Forumi Horizont Gjithsej 24 faqe: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 » ... E fundit »
Trego 239 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Dashuria (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=48)
-- Thuamė se mė Dashuron.. (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=12220)


Postuar nga Demokrate4ever datė 20 Shtator 2006 - 21:47:

Thumbs up

Citim:
Po citoj ato qė tha Klodel
Remarku eshte i paarritshem. Por ne fakt une do thoja TREGOME jo thuame.
njerezit kane tendencen te ngopen me fjale, por vetem kur ne vend te fjaleve ka veprime konkrete atehere eshte dashuri e vertete.

respekte





sapo mendoja te shkruaja dicka te tille Ana ,por tani ngelet te bashkohem me mendimin tend.


Postuar nga durrsake_topolake datė 26 Shtator 2006 - 17:57:

Re: Thuamė se mė Dashuron..

Citim:
Po citoj ato qė tha agata
Thuamė qė me do, duame e thuama kete...............

(ERICH MARIA REMARQUE)



ti pergjigjemi erich-ut me kengen e ponit

 

te dua per koken tende

do vi qe ti them sat'eme

zemren sec ma pervelove

u terbofsh se me terbove.


Postuar nga agata datė 27 Shtator 2006 - 20:50:

Pershendetje topolake

Ahahahah. e lezetshme kjo kenga e Ponit


Postuar nga agata datė 27 Shtator 2006 - 21:31:

E embel dhe e dashur, me fole ne telefon dhe neper zhurmen e oqeanit zeri yt nganjehere me vinte fare i qarte si kembane, si kembane qe tingellon e buēet nga skaji tjeter i tokes...
O yll i dashur i agimit qe ndriēon mbi druret e gjymtuar prej predhave, jam shume i paduruar dhe here pas here nuk i zoteroj dot nervat e nderkohe nuk gjej asnje gezim prej atyre qe me rrethojne.
Por papritur me kaplon nje vale, vala e aromave te barit te thate e barishteve te ndryshme, tamam sikur te jem ne mes te fushave te gjera ne vere, ne mes te flutyrave, gjinkallave e me ca balona letre diku tej qe i kan ngritur femijet. Dhe kjo vale e bute me duket sikur ka aromen tende, sikur me sjell lajme prej teje dhe atehere largohen te gjitha fatkeqesite sepse te ndjeje prane dhe nuk ndjehem me i hidheruare i vetmuar sepse po afron koha qe do te shihemi dhe ēdo gje tjeter shnderrohet ne dhembje te embel, ne malankoli te lumtur, ne melodi te tristueshme sepse e ndjeje se ti mendon per mua dhe un jam ne gjendje ta ndjeje kete.
Fatkeqesi jane vetem vedekja dhe katastrofat, ndersa ti je vetem jeta, batica e gjelber qe perplaset ne shkembinjte e bregu, si prane asaj anijes ne Venecia prane brigjeve te Lidos qe legundesh gjithmone e mbremjeve futesh me thelle ne det me afre horizontit ku lekunden edhe shume te tjera tamam si tufa e flamingave ngjyre alabastri qe presin eren e ngrohte te mbremjes...
O ti, gezimi im...


Remark


Postuar nga atiola datė 28 Shtator 2006 - 01:13:

Citim:
Po citoj ato qė tha agata
E embel dhe e dashur, me fole ne telefon dhe neper zhurmen e oqeanit zeri yt nganjehere me vinte fare i qarte si kembane, si kembane qe tingellon e buēet nga skaji tjeter i tokes...
O yll i dashur i agimit qe ndriēon mbi druret e gjymtuar prej predhave, jam shume i paduruar dhe here pas here nuk i zoteroj dot nervat e nderkohe nuk gjej asnje gezim prej atyre qe me rrethojne.
Por papritur me kaplon nje vale, vala e aromave te barit te thate e barishteve te ndryshme, tamam sikur te jem ne mes te fushave te gjera ne vere, ne mes te flutyrave, gjinkallave e me ca balona letre diku tej qe i kan ngritur femijet. Dhe kjo vale e bute me duket sikur ka aromen tende, sikur me sjell lajme prej teje dhe atehere largohen te gjitha fatkeqesite sepse te ndjeje prane dhe nuk ndjehem me i hidheruare i vetmuar sepse po afron koha qe do te shihemi dhe ēdo gje tjeter shnderrohet ne dhembje te embel, ne malankoli te lumtur, ne melodi te tristueshme sepse e ndjeje se ti mendon per mua dhe un jam ne gjendje ta ndjeje kete.
Fatkeqesi jane vetem vedekja dhe katastrofat, ndersa ti je vetem jeta, batica e gjelber qe perplaset ne shkembinjte e bregu, si prane asaj anijes ne Venecia prane brigjeve te Lidos qe legundesh gjithmone e mbremjeve futesh me thelle ne det me afre horizontit ku lekunden edhe shume te tjera tamam si tufa e flamingave ngjyre alabastri qe presin eren e ngrohte te mbremjes...
O ti, gezimi im...
Remark



Me ngjadhe shume emucione Agata pershendetje


Postuar nga atiola datė 28 Shtator 2006 - 01:15:

te them te dua
po ti a me don me thuaj po te lutem dhe nese nuk e ndjen
me thuaj po dhe eja prane meje
dua te jem me ty ne kete nate
me mungon
po une te mungoj
me thuaj po
thuaj qe me dashuron
thuaj qe jam e vetmja per ty
se ti je i vetmi per mua


Postuar nga Animal datė 29 Shtator 2006 - 18:13:

ke provuar te diskutosh me shikime....kane me shume fjale se cdo fjalor..
dashuri, ngrohtesi..sinqeritet..syte nuk genjejne...
eshte bisede e zemres..eshte........pa fjale por me ndjenja


Postuar nga Presidentja datė 07 Tetor 2006 - 14:49:


Postuar nga atiola datė 07 Tetor 2006 - 15:05:

Citim:
Po citoj ato qė tha atiola
te them te dua
po ti a me don me thuaj po te lutem dhe nese nuk e ndjen
me thuaj po dhe eja prane meje
dua te jem me ty ne kete nate
me mungon
po une te mungoj
me thuaj po
thuaj qe me dashuron
thuaj qe jam e vetmja per ty
se ti je i vetmi per mua


Postuar nga agata datė 12 Nëntor 2006 - 11:48:

E dashur, ne nentor ditet jane te shkurtra, ndersa netet te gjata. Diten edhe mund te merresh me diēka e te bredhesh neper qytet apo te besh ndonje gje tjeter, por kur shkulmat e para te eres bien qe nga ana e Harkut te Triumfit mbremjes dhe mbi shamps d'Elize ndizen dritat e reklamave, zemra ime mer fund se s'ka ku te kapet me e atehere ajo fillon te jepet mbas enderrimeve.
Enderron te vij me ty te Megi Ruth dhe Klice, te Fuke, ne Shvar, te ekpozita persjane dhe ne Luver, ajo rend, rend...
Krijese shume e dashur qe rrjedh shpejt e njekohesisht e perjetshme si nje rrahje e vetme zemre, qiell mbi nje karvan ndjenjash, qe enden si karvani i ciganeve, o qiell si ai ne tablone e Van Gongut qe ndodhet ne Luver, e dashur ishte mrekullin koha qe ndenja me ty! Ishte nje vere e tere plot drite, det e rini! Ne e ushqenim njeri-tjetrin me rini e gjalleri te ndjenjave dhe e ardhmja kthehej prape ne nje fre te tendosur ne duart tona, qe drejton disa kuaj bashke te mbrehur ne nje karroce qe vrapon ne rrugen e gjate drejt se panjohures e se ardhmes.
Ishte nje mrekulli te te shihja ty, e dashur, te rinuar, te shihja ēapkenlleqet e tua qe NIēe i ka quajtuar supertrimeri e i vrojtur ne kohen e vet me shume vemendje.
Ti i ngjaje nje anije qe shkeputet pa zhurme nga bregu, qe eshte ngarkuar me nje mall te ēmuar e se ciles gjate kohes qe ka qene ne port, i eshte bere nje remont shume i kujdesshem nga duar miqesore e tani ajo lundron me vela te shpalosura te fryra prej ererave te mbara...
Por tani ti je larg e ketu qendron e gjithe puna. Nuk kam pothuajse asgje se me ēfare te genjej veten. Dita, eh, edhe shtyhet, por ah, as naten as diten nuk ia dal dot.
Me nje fjale, fakti qe nuk jemi bashke s'ka asnje kuptim... Mbremja bie mbi ēatite e shtepive dhe ti ngul ata syte e tu te kuq, ne dritare e nderkohe lind pyetja e pyetjeve, pyetja e vetme, pyetja e mbremjes dhe e nates, ajo pytja budallaqe: ku do te jesh valle tani, a do te shoh shpejt valle, dhe A ME DO ME APO JO? Kur u nise heren e fundit kujtoja se te dashuroja, por tani e di se ajo nuk ishte ende dashuri e plote dhe mendoj se nuk jam i afte te te dashuroj me shume se tani sepse vetem tani te dua plotesisht pa lene asgje manget. Cdo gje imja eshte perqendruar te ti.
Adio, adio e dashur, e Vetmja ime.

REMARK


  Gjithsej 24 faqe: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 » ... E fundit »
Trego 239 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.