Forumi Horizont
Trego 49 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Psikologjia (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=6)
-- Femrat marrin 75% tė vendimeve. (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=18315)


Postuar nga lule datė 18 Mars 2011 - 15:31:

Femrat marrin 75% tė vendimeve.

Femrat marrin 75% tė vendimeve tė rėndėsishme nė shtėpi, pėrfshirė: financat, ku do tė jetojė ēifti dhe kur do tė fillojnė tė krijojnė familjen, etj.

Po meshkujt? Ata marrin vendime tė tipit se ē’makinė duhet tė ketė familja apo se ēfarė programi do tė shohin nė TV. Studimi i realizuar nga GINSTER, sugjeron se femrat gjithashtu kanė kontroll mbi vendimet, si psh. si t’a kalojnė kohėn e lirė, nė ē’orė tė shkohet nė shtrat si dhe sa duhet tė jetė temperatura e kondicionerit. “Duket se meshkujt nuk janė mė krerėt e familjes dhe ata e dinė mjaft mirė kėtė. Jemi shumė tė befasuar nga fakti se sa tė hapur janė meshkujt me mungesėn e vendim-marrjeve tė tyre nė jetėn e pėrditshme. Shumė syresh nuk e kishin problem tė merrnin leje pėrpara se tė bėnin gjėra tė ndryshme”,- ka thėnė zėdhėnėsi Larry File.

Studimi zbuloi edhe se 6 meshkuj nė 10 pranonin se ishin partneret e tyre qė vendosnin se kur dhe sa shpesh duhet tė bėjnė dashuri, ndėrsa 66% e meshkujve thanė se ishin totalisht tė varur nga partneret pėr vendime si: kur dhe ēfarė duhet tė hanė. “Ideja qė meshkujt janė koka e familjes ėshtė tashmė njė ide e qartė qė i pėrket sė shkuarės, duke parė se shumica e ēifteve pranojnė se gruaja ėshtė vendim-marrėsja kryesore”,- ka thėnė File.

Sondazhi me 3.000 ēifte zbuloi gjithashtu se femrat pėrdorin artin e manipulimit pėr t’i bėrė partnerėt qė tė kėrkojnė kėshilla nga to, pėrdorin flirtimin apo veshje tė caktuara pėr tė arritur qėllimin e tyre, ndėrsa meshkujt zgjedhin ēokollatat pėr tė ėmbėlsuar partneret e tyre.

Po ju si mendoni: femrat janė bėrė seksi dominues apo meshkujt janė tė lumtur me njė jetė mė pak tė komplikuar pa vendim-marrje tė pėrditshme?

Radio NRG


Postuar nga AngelDevil datė 18 Mars 2011 - 15:49:

Ja paskan fut kot lule ... po te ishin kaq te zonjat femrat sdo kishte kaq shume politika gjinore ngo-ra fushata etj etj ne favor te femrave


Postuar nga al74 datė 18 Mars 2011 - 19:14:

femna gjithmone ka vendos , nen rrogoz po ka vendos.
mashkulli o mendjelehte i prishet mendja per hic gje.
po edhe une do marr nji vendim pa pyt fare. do vesh fiston qe te bohet nji gjullurdi leshnash e papame derisa pulti te vije ne doren time te vogel .


Postuar nga Fajtori datė 18 Mars 2011 - 19:16:

Edhe thone masnej pse s'martohen meshkujt...

Ne shpi te mēefin dhe breket, i vetmi territor personal ngelet makina


Postuar nga cecilia datė 18 Mars 2011 - 19:19:

Une besoj shume te vendimmarrja e femrave

Ato jane nje force e qete ne te gjitha rastet!

E forta e historise eshte se mashkullit i duket sikur vendos ai por eshte komplet e kunderta ...vendimi eshte marre me kohe e me vakt nga femra.


Postuar nga al74 datė 18 Mars 2011 - 19:26:

Citim:
Po citoj ato qė tha cecilia
Une besoj shume te vendimmarrja e femrave

Ato jane nje force e qete ne te gjitha rastet!



edhe une sidomos kur jane vendime pozitive . ja psh. kalamajt e mi po rriten nen kete fryme bindese te edukuar te tipit: "maa posso andare in bagno , me shpetoi" e une qe lutem ne gjunje - thuaj PO !


Postuar nga lule datė 18 Mars 2011 - 21:50:

Citim:
Po citoj ato qė tha AngelDevil
Ja paskan fut kot lule ... po te ishin kaq te zonjat femrat sdo kishte kaq shume politika gjinore ngo-ra fushata etj etj ne favor te femrave


Angel kurse un i besoj totalisht..jane te pakte ata meshkuj qe mendojn se ja arrin femres..ne ēdo aspekt.
Pa shif ēik ne anen e Politikes, ngaqe rezulton me shum seksi mashkull mori flake bota.

Ka luft ne Angli? Ja nje prove kjo..mos hyjm me kerku me thell .


Postuar nga lost_soul datė 19 Mars 2011 - 01:05:

Keni degjuar per rregullin 80/20?
Mua me duket shume interesante ndarja 75/25.


Postuar nga kendrevica datė 19 Mars 2011 - 03:13:

[QUOTE]Po citoj ato qė tha cecilia
Une besoj shume te vendimmarrja e femrave

Ato jane nje force e qete ne te gjitha rastet!

E forta e historise eshte se mashkullit i duket sikur vendos ai por eshte komplet e kunderta ...vendimi eshte marre me kohe e me vakt nga femra.
[/QUOTE

Po e vertete,kur behet fjale per familjen.


Postuar nga lule datė 19 Mars 2011 - 11:11:

Me sa di un ke 80 hyn xhelozia..sdi a ka lidhje me temen


Un besoj qe Femra ..eshte force shume, me e madhe se ne statistikat e parashtruara.


Postuar nga lost_soul datė 19 Mars 2011 - 15:26:

Jo jo, s'ka lidhje xhelozia.
Ja ta gjeta ne Wiki. http://en.wikipedia.org/wiki/Pareto_principle
80% i efekteve shkaktohen nga vetem 20% te shkaqeve.

Pra ne rastin tone do te perkthehej qe ai 25% i vendimeve qe marin burrat, bejne 75% te punes.

Megjithate ishte thjesht nje vrojtim, se nuk eshte shkence ekzakte. Gruaja force e madhe thuaj.


Postuar nga Dulcis in Fundo datė 19 Mars 2011 - 15:36:

Ndoshta nuk do ishim bere force kaq e madhe pa ndihmen e burrave.. po te mos bashkejetonim me mangesite dhe dobesite e tyre ndoshta as qe do e kishim nuhatur forcen tone!


Postuar nga Petter datė 19 Mars 2011 - 15:51:

Ca ti besh heyday, mashkulli ka mangesi ne pergjithesi shume siperfaqesore do thoshte seksi femer... po thuaj shyqyr, zoti na beri qe siperfaqet tona te plotesojne boshlleqet tuaja.. dhe ju te jeni nje force e madhe ne shoqeri


Postuar nga al74 datė 19 Mars 2011 - 19:37:

po thuhet se per cfare i marrin vendimet femrat se mu ne shumicen e rasteve me rezulton qe kane qene
sasia eshte dicka por cilesia ama eshte themeltare.
qysh kur nuk ju pelqe ene modeli i flokve sapo keni dale nga floktorja vaj halli te tjerat

e ka njeri numrin e Migone , kshu rastesisht?


Postuar nga AngelDevil datė 22 Mars 2011 - 20:57:

Citim:
Po citoj ato qė tha lost_soul
Keni degjuar per rregullin 80/20?
Mua me duket shume interesante ndarja 75/25.



ne Shqiperi eshte 70/30 e di ti


Postuar nga lorie datė 22 Mars 2011 - 22:54:

haha degjoni njecik kete ketu poshte

e thoni juve po une do te doja te kisha nje 'nothing box' for a change.

http://www.youtube.com/watch?v=AQ9L9YBJkk8

nqs s'iu del, titullohet men's and women's brains.


me shkul sa here qe e degjoj


Postuar nga lost_soul datė 23 Mars 2011 - 03:43:

,

I loooove the nothing box


Postuar nga lorie datė 24 Mars 2011 - 03:04:

Thumbs up

e goditur eee. E ka gjetur tamam ai. I ka nxjerre pikat e forta dhe te dobeta te te dyja paleve, qe hic mos ia bej njeri as gek as mek.


Postuar nga dylan datė 26 Mars 2011 - 16:37:

poshte meshkujt


Postuar nga cupka datė 28 Mars 2011 - 18:45:

Citim:
Po citoj ato qė tha Fajtori
Edhe thone masnej pse s'martohen meshkujt...

Ne shpi te mēefin dhe breket, i vetmi territor personal ngelet makina



hahaha ooo c'me bere te qesh me te madhe...btw mos je gje partneri im in disguise ti? se kete shprehje e ka ne maj te gjuhes ai...ja sistemova ne nje sirtar keto allatet tuaja burnore, jo brisqe jo shkume rroje e deodorant, dhe si duket pa mendje (vertet pa mendje) kisha futur aty dhe nje kapse flokesh dhe me theret nga banjoja "do i mbaj gjerat e mija ne makine se ti dhe ne sirtarin tim do leshosh rrenje" lol, nuk e shikoj se cfare eshte big deal me ju cunat, nese ka vend per nje kapse flokesh atehere perse te mos e leme aty? ajo eshte kaq e vogel, cpo ju ben, ja ne qosh te sirtarit ka zene nje mm vend...jo po hajd te ngreme thikat tashi, jo kapsa jote jo sirtari im.


Postuar nga cupka datė 28 Mars 2011 - 19:11:

Re: haha degjoni njecik kete ketu poshte

Citim:
Po citoj ato qė tha lorie
e thoni juve po une do te doja te kisha nje 'nothing box' for a change.

http://www.youtube.com/watch?v=AQ9L9YBJkk8

nqs s'iu del, titullohet men's and women's brains.


me shkul sa here qe e degjoj



interstate of emotions, haha sa e goditur. Ne nje liber qe kam lexuar vite te shkuara "you dont understand me" thosh qe ndryshimi mes burrave dhe grave eshte simply qe burrat sa degjojne nje problem apo nje ankese angazhohen menjehere ti gjejne zgjidhjen problemit dhe to move on with life, ndersa grate ja nxjerrin fundin me si, qysh, tek, pse, kush, ke. Eshte nje bisede e pafund, si rreth vicioz. Nje here ne bisede e siper me vellain tim, pa filluar une akoma me paralajmeron "motra, po deshe mos ma fillo muhabetin qe ne 1982" (viti i ditelindjes time)...do i kisha keputur nje te share, po eshte bere baba dhe sikur s'ka lezet te shash nje baba.


Postuar nga lorie datė 28 Mars 2011 - 20:35:

haha

ashtu? se po te mos ishte baba do e kishe kurdisur ti heh?

E po e kam vene re dhe une, 'leri detajet, me thuaj thelbin,ku do te dalesh?' ehuu, pa prit icik!


Postuar nga al74 datė 28 Mars 2011 - 22:08:

Citim:
Po citoj ato qė tha dylan
poshte meshkujt

avash se na zbulove ujtin e ngrofet ...vendimet merren nga Nalt


Postuar nga lule datė 20 Janar 2012 - 18:22:

Citim:
Po citoj ato qė tha Petter
shyqyr, zoti na beri qe siperfaqet tona te plotesojne boshlleqet tuaja


Petter yeah , me ato siperfaqet e juaja , papritur pakuptuar , fillon e ben bebysiter pastaj e kerrcen katjushka

Puthe ēik per mu , meqe ra llafi eshte gjeja me e bukur , qe t'fal zoti


Postuar nga AngelDevil datė 20 Janar 2012 - 19:02:

ja kan fut kot


Postuar nga lezhjani-82 datė 20 Janar 2012 - 21:22:

Citim:
Femrat marrin 75% tė vendimeve.

ehe...


Postuar nga Ana1 datė 23 Janar 2012 - 00:29:

99% po. Po ai 1% I ve vulen mendimit vecse.


Postuar nga dylan datė 23 Janar 2012 - 00:36:

ku jan meshkujt e dikurshem moj zot me te arll gjynaf si jua kemi marr ne kthese


Postuar nga al74 datė 23 Janar 2012 - 17:45:

Citim:
Po citoj ato qė tha dylan
ku jan meshkujt e dikurshem moj zot me te arll gjynaf si jua kemi marr ne kthese


cka po te duhet dylan? vete e kerkut


Postuar nga AngelDevil datė 23 Janar 2012 - 23:36:

Citim:
Po citoj ato qė tha al74


vete e kerkut

qe do te thote?


Postuar nga dylan datė 24 Janar 2012 - 01:22:

Citim:
Po citoj ato qė tha al74


cka po te duhet dylan? vete e kerkut



ju dueht me jua qi nonen tre her ne dit me te firr bab thats it


Postuar nga al74 datė 24 Janar 2012 - 10:48:

Citim:
Po citoj ato qė tha AngelDevil
qe do te thote?


do te thote ajo qe ju nuk dini me c'kerkoni. e keni kompliku kaq shum thjeshtesine e mashkullit me kerkesat e juaja absurde saqe po behet rrace ne zhdukje po kjo vec ne syte e juaja.

mu psh. me dhurun i kornize ku ishte shkrujt kshu pak a shume :
ne shpi komandoj une . im shoqe merret vetem me marrjen e te gjitha vendimeve.
tashi hajt po ta mbajti me kundershtu . o bo si e modes qe ma e lehta rruge kerkohet divorci me gjith rrjedhojat e saj. sot o shum e thjeshte me i shkaterru jeten nji mashkulli. flas per ku jetoj qe kane ligje me ta fal zoti shpirtin.

ps. dylan e paske lli .


Postuar nga AngelDevil datė 24 Janar 2012 - 11:29:

Citim:
Po citoj ato qė tha al74


do te thote ajo qe ju nuk dini me c'kerkoni. e keni kompliku kaq shum thjeshtesine e mashkullit me kerkesat e juaja absurde saqe po behet rrace ne zhdukje po kjo vec ne syte e juaja.

mu psh. me dhurun i kornize ku ishte shkrujt kshu pak a shume :
ne shpi komandoj une . im shoqe merret vetem me marrjen e te gjitha vendimeve.
tashi hajt po ta mbajti me kundershtu . o bo si e modes qe ma e lehta rruge kerkohet divorci me gjith rrjedhojat e saj. sot o shum e thjeshte me i shkaterru jeten nji mashkulli. flas per ku jetoj qe kane ligje me ta fal zoti shpirtin.

ps. dylan e paske lli .



le te flasim konkretisht

une pershembull e di cdua dhe e di ckerkon partneri kshu qe jam pro vendimeve te perbashketa ndoshta ja fus kot por deri tani ka funksionuar

Ti po thua qe ne shpine tate pantallonat i ka vesh gruja jote? Dhe kjo per shkak te frikes se divorcit? ket po thua?


Postuar nga al74 datė 24 Janar 2012 - 11:47:

Citim:
Po citoj ato qė tha AngelDevil


le te flasim konkretisht

une pershembull e di cdua dhe e di ckerkon partneri kshu qe jam pro vendimeve te perbashketa ndoshta ja fus kot por deri tani ka funksionuar

Ti po thua qe ne shpine tate pantallonat i ka vesh gruja jote? Dhe kjo per shkak te frikes se divorcit? ket po thua?



ne shpi timen kam vendos 100 % vete konkretisht qe 16 vjec. ( kuptohet ne te mire te familjes sime me gjithe gabimet qe mbarten)
nuk po flasim per personale megjithate ja ti pergjigjem edhe asaj punes se divorcit.
kur i kom hy ktij sporti ene kom sjell ne jete ene dy kalamaj i jap prioritet te pakten e rritjes se tyre deri ne moshe madhore .
tashi nqs. kjo e drejte do te me hiqet per ca ligje absurde kuptohet qe ktu nuk o pune frike apo trimerie .
ktu pastaj je i detyrum me bo zgjidhje drastike ku truni hyn shum pak ne funksion.


Postuar nga cecilia datė 24 Janar 2012 - 12:32:

Cjane kto mendime keshtu?

Mua me duket se vendimet e gruas jane me realiste dhe me efikase. Nuk do te thote se ajo i merr per inat apo per kaprico. I merr per te miren e shoqerise se cilivizuar


Postuar nga dylan datė 24 Janar 2012 - 13:02:

Citim:
Po citoj ato qė tha al74


do te thote ajo qe ju nuk dini me c'kerkoni. e keni kompliku kaq shum thjeshtesine e mashkullit me kerkesat e juaja absurde saqe po behet rrace ne zhdukje po kjo vec ne syte e juaja.

mu psh. me dhurun i kornize ku ishte shkrujt kshu pak a shume :
ne shpi komandoj une . im shoqe merret vetem me marrjen e te gjitha vendimeve.
tashi hajt po ta mbajti me kundershtu . o bo si e modes qe ma e lehta rruge kerkohet divorci me gjith rrjedhojat e saj. sot o shum e thjeshte me i shkaterru jeten nji mashkulli. flas per ku jetoj qe kane ligje me ta fal zoti shpirtin.

ps. dylan e paske lli .




urrej nej mashkull femer urrej te mbaj veten siper nje mashkulli as sdo doja kurr ta beja
po kur meshkujt llapen e malle e shpirtin e keq ateher skam meshire mundohem ku smundem ti jap ca kerkon

lli e kam po ca me ba ne fact ai mbetet mendimi im per meshkujt e ska zog none qe me ndrron mendim ,hipi para se me te hyp i them un ksaj


Postuar nga AngelDevil datė 24 Janar 2012 - 13:45:

Citim:
Po citoj ato qė tha al74


ne shpi timen kam vendos 100 % vete konkretisht qe 16 vjec. ( kuptohet ne te mire te familjes sime me gjithe gabimet qe mbarten)
nuk po flasim per personale megjithate ja ti pergjigjem edhe asaj punes se divorcit.
kur i kom hy ktij sporti ene kom sjell ne jete ene dy kalamaj i jap prioritet te pakten e rritjes se tyre deri ne moshe madhore .
tashi nqs. kjo e drejte do te me hiqet per ca ligje absurde kuptohet qe ktu nuk o pune frike apo trimerie .
ktu pastaj je i detyrum me bo zgjidhje drastike ku truni hyn shum pak ne funksion.



Me jep 1 shembull zgjedhje drastike qe ta kap fillin e mhb

nqse gruja te thote do i cojme cunat ti bejme piktora kurse ti i thu jo du me i bo futbollista si ja boni?


Postuar nga AngelDevil datė 24 Janar 2012 - 13:47:

Citim:
Po citoj ato qė tha cecilia


Mua me duket se vendimet e gruas jane me realiste dhe me efikase. Nuk do te thote se ajo i merr per inat apo per kaprico. I merr per te miren e shoqerise se cilivizuar



qe kur shoqeria e civilizuar kategorizohet nga steriotipet gjinore?


Postuar nga cecilia datė 24 Janar 2012 - 14:16:

Flm per ortografin. E kisha edhe une ate dyshim.

Kurse pyetjes tende si jap dot pergjigjen ndoshta qe pret sepse as une se kisha ne ate sens qe mendon ti. Une thjeshte thashe qe vendimet e grave jane me funksionale per te miren e familjes. Ketu nuk flas per vendime inacore apo ku di une...


Postuar nga AngelDevil datė 24 Janar 2012 - 14:25:

Citim:
Po citoj ato qė tha cecilia
Une thjeshte thashe qe vendimet e grave jane me funksionale per te miren e familjes. Ketu nuk flas per vendime inacore apo ku di une...


Sme bind


Postuar nga al74 datė 24 Janar 2012 - 18:55:

Citim:
Po citoj ato qė tha AngelDevil


Me jep 1 shembull zgjedhje drastike qe ta kap fillin e mhb

nqse gruja te thote do i cojme cunat ti bejme piktora kurse ti i thu jo du me i bo futbollista si ja boni?


shof qe nuk e paske kap muhabetin se kjo pytja qe ben nuk ka te beje me vendime e aq me pak me sa thashe me siper. thjesht do plotesohet deshira e femise . nuk vendoset ne kete drejtim.
gjithsesi muhabeti eshte subjektiv ne cdo cift po duke pas edhe parasysh
rregullat shoqerore qe e rrethojne.
nqs. femres i duket nje vendim i rendesishem se ca ngjyre duhet me i ble breket apo ku do behet shoping athere te thomi qe ka vendos.


Postuar nga AngelDevil datė 24 Janar 2012 - 19:51:

Citim:
Po citoj ato qė tha al74

thjesht do plotesohet deshira e femise . nuk vendoset ne kete drejtim.
gjithsesi muhabeti eshte subjektiv ne cdo cift po duke pas edhe parasysh rregullat shoqerore qe e rrethojne.
nqs. femres i duket nje vendim i rendesishem se ca ngjyre duhet me i ble breket apo ku do behet shoping athere te thomi qe ka vendos.



Spo flasim per blerje brekesh e sutjenash ketu o Al por per vendime te rendesishme ne cift te tipit duhet ble 1 makine 1 shpi e re du te shkoj ne Dubai me pushime them une kurse partneri im thote ne Kube, du te martohemi du me pas femije du me u nda etj etj pra ne keto vendime kush e ve vulen ti apo gruja .... si dhe femija eshte ne moshe te mitur nuk mund te marre vendime vete prandaj jane prinderit qe duhet te vendosin per te nuk mund te lihet ne doren e femijes


vari trapin teme koti


Postuar nga BIONDIA datė 25 Janar 2012 - 09:32:

Citim:
Po citoj ato qė tha AngelDevil

i thu jo du me i bo futbollista si ja boni?



ketu vendimin e merr burri qe ju befsha kurban ju befsha se mendim ma te bukur ska pas noj here ne gjithe keto vite martese (do thoja) futbollista dhe cke me te te behen dhe mundesisht te famshem si del Piero im


Postuar nga AngelDevil datė 25 Janar 2012 - 10:35:

Citim:
Po citoj ato qė tha BIONDIA


ketu vendimin e merr burri qe ju befsha kurban ju befsha se mendim ma te bukur ska pas noj here ne gjithe keto vite martese (do thoja) futbollista dhe cke me te te behen dhe mundesisht te famshem si del Piero im



paska buRRe shpia pse sthu ti


Postuar nga dylan datė 25 Janar 2012 - 13:12:

Citim:
Po citoj ato qė tha BIONDIA


ketu vendimin e merr burri qe ju befsha kurban ju befsha se mendim ma te bukur ska pas noj here ne gjithe keto vite martese (do thoja) futbollista dhe cke me te te behen dhe mundesisht te famshem si del Piero im




hahahhaha s akam qesh
pse thuj

sa bukur e ke then ju befsha kurban ju befsha




per temen desha me than ska burra ma per zotin vec ca rrejn kot se krjet femrat e kan marr ne dor


sfus veten ktu jam teper shpirtmir mendoj gjithmone si per vete e per ket humb gjithe

po cti besh zoti ehste me mu


e jo po deshta me tahn lumi ai burr qe mka me pas mu qe sja prish kurr ,as ku shkove as ca bane as me ke e bane as kujt ja lle as sa ja llle ,vec po ca duhs is dush pro gjithe ncnncncn hahahhaha po qesh maaaaaaa


Postuar nga BIONDIA datė 25 Janar 2012 - 17:48:

Citim:
Po citoj ato qė tha AngelDevil


paska buRRe shpia pse sthu ti

ne fak spo flisja per shtepine time une ti shoqe e kisha kshu ne pergjithesi...ke votra ime ka 2 burra io dhe une vendimet i marrim bashke 45 % ai dhe 55% une ke e imja kam fut dhe qypin.


Postuar nga dylan datė 26 Janar 2012 - 01:43:

Citim:
Po citoj ato qė tha BIONDIA
ne fak spo flisja per shtepine time une ti shoqe e kisha kshu ne pergjithesi...ke votra ime ka 2 burra io dhe une vendimet i marrim bashke 45 % ai dhe 55% une ke e imja kam fut dhe qypin.



gjithe mendoja qe burri kishte vendim kryesor per ty bjonde cfare ndolli me surprizove


Postuar nga BIONDIA datė 26 Janar 2012 - 17:39:

Citim:
Po citoj ato qė tha dylan



gjithe mendoja qe burri kishte vendim kryesor per ty bjonde cfare ndolli me surprizove

vetem ne krevat dylan ka a vendimin kryesor ai sja bej fjalen 2 i jap te drejte behet si thote ai.


Postuar nga dylan datė 27 Janar 2012 - 00:10:

Citim:
Po citoj ato qė tha BIONDIA
vetem ne krevat dylan ka a vendimin kryesor ai sja bej fjalen 2 i jap te drejte behet si thote ai.



wowwwwwwww qenkam e vetmja une si duket acoma me kohete vjetra kot sthem nuk gjindet dhe nje zemer si e imja

ndersa me mu ai gangstjeri im ben qef arsyeja per cfare dhe smerr zemer te me tralltoj kurr ngaqe e ka rrugen e hapur m=per mu si deshiron ne cdo gje


e gjithe cfare mund ti bej une ndonje kritike psh sbehet kshu apo nuk flitet ashtu e vetmja arsye ku mund ti kundershtoj


 
Trego 49 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.