Forumi Horizont Gjithsej 6 faqe: [1] 2 3 4 5 6 »
Trego 52 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Tė qeshim pak... (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=132)
-- Qeshni edhe ju-kujdes jan te verteta:) (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=7136)


Postuar nga devolliu datė 03 Janar 2005 - 21:37:

Qeshni edhe ju-kujdes jan te verteta:)

ok po tregoj ca histori dhe qe mund te quhen edhe barcaleta te verteta

do tju tregoj per nje bure nga fshati im i cili quhet besnik ne e therasim beske.
Besniku eshte nje njeri i varfer hallexhi por shum shakaxhi dhe ka ber shum te forta dhe per kete edhe ne na quajn si fshati qe bejn te forta ose disa na tallin fshati i budallnjve na thon

ok qe mos e zgjas po tregoj pak te fortat e beskes

njer ne koh te shokut enver besnikun e theriten shoket qe te shkonin me mal edhe te benin drucka.E mire shkuan shoket qe pa u gedhire mir mengjezi dmf qe akoma erret edhe e therasin edhe cohet beska i shkret edhe shkon qe te nxjere gomarken por nuk kishte drita edhe i shkreti me vend qe tja vinte samrin gomarkes ja vuri lopes po per dreq e pa nje shoku i tij dhe keshtu mori fjala dhene.
Akoma edhe sot kur na pyet dikush se prej nga jeni dhe i themi pe babani jemi(babani quhet fshati im )na thon ahaaa ju jeni ata qe i vut samarin lopes.
E nejse sic thash fjala mori dhene edhe nje dit beska e kishte radhen qe te rinte dezhurni ne telefoni i fshatit , se ashtu qe ater nje telefon kishte fshati edhe cdo kryefamiljar rinte nje dit te caktuar.
E mir na e maren ne telefon besken edhe ata qen nga byroja politike dmf njerz te larte
e nejse bie zilja qe thuani ju edhe e ngre beska
alo_tha beska
Alo-kooperativa baban i tha ai i larti qe mori
Po_ju pergjigj besniku babani jemi
ahaa i tha ai buri ju jeni ata qe i vut samarin lopes
besnikun se mbajti me vendi ce i dogji miza te shkretit edhe ju pergjigj me ate zerin e tij te holle karakteristik
e po ne lopa na u ndodh lopes ja vume i tha se mos ishe ti edhe sta vum ty
ahahahaa ku e dinte i shkreti se me ke fliste kur pas 30 minutash u dhan aty xhipsat e te medhenjve por pastaj kur e pan besken e shkret i cili ka nje pamje me te vertet per te erdhur keq e lan sidomos kur e moren vesh qe ai qe dora vet qe i kishte ven samarin lopes o ahahahaha

shpresoj tju pelqeje dhe do tju tregoj prap te fortat e beskes edhe te tjera qe jan ber ne fshatin tim
jan mese te verteta


Postuar nga eng_girl datė 03 Janar 2005 - 22:05:

hahaha…
ka goxha te forta qe vijne nga periudha enveriste, por shumica e tyre shtrihen nen nje sfond vertete per te ardhur keq.

Devolliu, faleminderit qe shkrove me ate gjuhen e krahines…me bere te kujtoj gjyshen. Ajo eshte nje puro korcare, qe nuk e ka harruar ate theksin karakteristik te fjaleve te asaj zone, megjithese ka vite qe ka ikur qe andej…

Te pershendes!!!


Postuar nga myzeqari datė 03 Janar 2005 - 22:12:

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHA ...je i madh


Postuar nga devolliu datė 03 Janar 2005 - 22:25:

ahaha kam akoma per te treguar edhe jan mese te verteta po perdit edhe nga cacke jo tera pernjehresh

myzeqari flm
eng_girl azgje fare me cupke ske pshe te me thuash faleminderit e kam per ndermie bej ta fala gjyshes


Postuar nga devolliu datė 05 Janar 2005 - 16:40:

ja edhe nje e forte e beskes

njer beska po ecte ne ruge edhe na takon nje burre nga nje fshat tjeter

njatjeta beske i thote enveri (enver e quanin kete burrin )

tjeta jote ja kethen beska

edhe enveri deshte ta ngacmonte njecik edhe i thot me te tallur

bre beske i i thote c'eshte dashuria

edhe beska pergjigjen ne maj te gjuhes si gjithnje ja kethen

dashuria ti enver eshte nje luadh me gjemba ku kullosen gomeret e Graces
( graca eshte fshati i enverit)

hiihhiihi


Postuar nga juventini datė 06 Janar 2005 - 14:29:

Patrit jo te tera njeheresh po ca nga ca keto te fortat


Postuar nga eng_girl datė 06 Janar 2005 - 14:33:


Postuar nga brave_heart datė 06 Janar 2005 - 16:27:

per devolliun

o devolli kam degjuar dicka per ju...Ju jeni ato qe i vini lopes syze qe ti duket bari i thate si jonxhe????


Postuar nga devolliu datė 06 Janar 2005 - 16:36:

Re: per devolliun

Citim:
Po citoj ato qė tha brave_heart
o devolli kam degjuar dicka per ju...Ju jeni ato qe i vini lopes syze qe ti duket bari i thate si jonxhe????


ahaha pergjigjen e ke me lart looooool

po ja se te them edhe u pergjigjen personale sic e ke degjuar ti e kam degjuar edhe une dhe nese eshte e vertet ngaqe jemi te zgjuare loool

po sikur te ti vem ty ato syze si do te dukshe forumi ??ihihihihi


Postuar nga brave_heart datė 06 Janar 2005 - 20:20:

Re: Re: per devolliun

Citim:
Po citoj ato qė tha devolliu




po sikur te ti vem ty ato syze si do te dukshe forumi ??ihihihihi




lool,po une c'hy ktu...ca eshte ky muhabet me lidhje fare.mos gaboj e kishim fjalen per devollite apo jo??!!!


  Gjithsej 6 faqe: [1] 2 3 4 5 6 »
Trego 52 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.