Forumi Horizont Gjithsej 68 faqe: « E parė ... « 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 » ... E fundit »
Trego 3362 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Arkiva (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=356)
-- mendime te castit... (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=8245)


Postuar nga Enya datė 22 Prill 2006 - 02:58:

Qesh qesh ti, po une sapo bera nje dush laskuriq fare.Sexy mu duk vetja ne pasqyre, sidomos kur isha laskuriq.
Shihemi ne mengjes ne ora 8".Mos harro.

ps:-se mos shkruajta ndonej fjale te piste maj
se ate duan komunet.


Postuar nga lost_soul datė 22 Prill 2006 - 02:59:

Citim:
Po citoj ato qė tha CRAZY AND BEAUTIFUL


Po ku te le admirali te hedhesh castin e lire pash zotin.Ketu lirise i vihen celesat e prangave,
akoma pa prekur castin tend lirisht.

E modifikova per te vetmen arsye se urrej tabelat e "miresjelljes" te dhena nga fallciviteti mendor...(brenda castit te tij kuptohet).


po kushedi admirali e mori personalisht se edhe ai mashkull eshte.. ..
ti duhet ta kishe thene te gjithe meshkujt jane ... pervec admiralit.. :p:p


Postuar nga Demokrate4ever datė 22 Prill 2006 - 03:01:

hahahahahahaha

ej me bej telefon se e di ti jam gjumashe.. Sidomos kur me kalon nata me endrra s'kam qef te zgjohem fare..


Postuar nga Enya datė 22 Prill 2006 - 03:02:

Citim:
Po citoj ato qė tha lost_soul

po kushedi admirali e mori personalisht se edhe ai mashkull eshte.. ..
ti duhet ta kishe thene te gjithe meshkujt jane ... pervec admiralit.. :p:p



Mesa kuptova une admirali nuk kishte ---, por sic duket do kete ---


Postuar nga Enya datė 22 Prill 2006 - 03:04:

Vetem lostin te ndaloj te shohesh ne enderr,
pa per te tjeret i behet halli kollaj.Me nej fshirese xhamash,
u hiqet gjurma.Ndersa losti le gjurme te thella.Eshte i zgjuar dreqi.


Postuar nga lost_soul datė 22 Prill 2006 - 03:04:

une e kuptova ndryshe.. po kete dileme e zgjidh vete admirali sikur t'i heqi breket..


Postuar nga lost_soul datė 22 Prill 2006 - 03:06:

Citim:
Po citoj ato qė tha CRAZY AND BEAUTIFUL
Vetem lostin te ndaloj te shohesh ne enderr,
pa per te tjeret i behet halli kollaj.Me nej fshirese xhamash,
u hiqet gjurma.Ndersa losti le gjurme te thella.Eshte i zgjuar dreqi.


cudia me e madhe tre dite zgjat.. mbaje mend kete...


Postuar nga Enya datė 22 Prill 2006 - 03:14:

Citim:
Po citoj ato qė tha lost_soul

cudia me e madhe tre dite zgjat.. mbaje mend kete...



Po per keta qe jetojne gjith kohen ne boten e cudirave,
si i behet tre-diteshit te tyre ?!

Ja dhe nje batute( e vertete faktikisht):"Nje gjyshe po mundohej t`i mesonte
nipit te saj 5 vjecar mbledhjen e numerave.
Dhe po i thoshte "Gigi, 2 + 2=3."
No grandma, 2+2=4.
"Gigi, degjome mua,-jam 80 vjece e di mire tabelen e shumezimit."

E keshtu bejne dhe keta te "rriturit e edukuar."
-------------------

Naten e qete Lost.


Postuar nga lost_soul datė 22 Prill 2006 - 03:21:

ata te rriturit e edukuar jane pak te ceket... per mendimin tim
sepse duhet te kuptojne qe fjala ne vetvete s'ka peshe nqs nuk eshte pjese e nje mendimi....
ne rastin tend versioni i pare eshte njelloj me versionin e dyte ne kuptim, por me fjale pak ndryshe... e megjithate te rriturit.. i japin rendesi fjales dhe jo kuptimit...


Postuar nga lost_soul datė 22 Prill 2006 - 03:41:

Citim:
Po citoj ato qė tha analistja
hahahaha crasy sa kam qesh ne fakt s'me kishte vajtur mendja per kete krahasim ne kete lloj shpjegimi vetem se me duhet te shtoj dicka ... por here tjeter

jam shume kurioz per ate qe do shtosh..


Postuar nga Klodel datė 22 Prill 2006 - 09:50:

hahhaahaha s'ta them po mesa pashe filloi etimologjia e fjales ngritje . Mendimi i castit? hic nje e qeshur nga kto qe lexova me siper. si bejne faja dhe admirali si cuna te mbare u vdeksha un per miresjelljen e tyre . pse nuk e clironi veten djema


Postuar nga Admirali datė 22 Prill 2006 - 12:05:

Hmmm

Mirdita njerez

Crazy, boll u ankove sikur po te behen padrejtesi. Mendimin tend te lire mund ta shprehesh ketu, deri ne ate fare pike sa nuk cenon tjetrin. Dhe dje, ai postim kishte arritur deri ne ate pike.


Postuar nga Fajtori datė 22 Prill 2006 - 12:25:

Citim:
Po citoj ato qė tha analistja
si bejne faja dhe admirali si cuna te mbare u vdeksha un per miresjelljen e tyre. pse nuk e clironi veten djema


Nuk me ben pershtypje fjalori i bastardizuar, por mendimet e tilla. Meqe ra fjala tek ngritjet, cdo gje varet nga ngritja. Ka tema qe te "ngrene" mendjen, ka tema qe ta "ulin".


Postuar nga agata datė 22 Prill 2006 - 12:33:

E dini, do deshiroja sot te isha nje mashkull, te ndjeja si nje mashkull, te kisha hormonet e nje mashkulli, ndjeshmerine e forcen e tij..
Sot, do guxoja me shume se kurre te provoja drogen, te ngaēmoja femrat, ti jepja makines me me teper se 150km/oren..
Sot dua te shderrohem, ne nje qenie tjetrer.. nuk kam deshire te di si qahet, nuk dua te di si dashurohet, e as si te jesh e bute...

Mos kujtoni se te qenurit femer me ka lodhur, (eshte bukur te jesh femer, besomeni, se jam vete e tille) por sot.. nuk dua te jem petalja e trendafilit por gjembi i tij..


Postuar nga amor alucius datė 22 Prill 2006 - 12:38:

Mjafton ta kapesh per dore dhe ti tregosh rrugen.Ti besh te kuptoje qe mund te ndjehet mire dhe ne pozita te tjera.Shpesh nuk eshte qe s'duam por ngaqe s'dime...e trishtueshme si ide.


Postuar nga Admirali datė 22 Prill 2006 - 14:24:

Hmmm

Eh...


Postuar nga amor alucius datė 22 Prill 2006 - 15:36:

Re: Hmmm

Citim:
Po citoj ato qė tha Admirali
Eh...

ē'kane keto male qe renkojne?

Fija qe ndan banalitetin nga te qenit zheni eshte goxha e holle


Postuar nga Enya datė 22 Prill 2006 - 17:50:

Lightbulb

=Po kujt t`i flasesh se!
Edhe mendimet e castit t`i perdhunojne shoqeria e shqipes.
Kot s`e kemi shqipen me dy krere, -zot na ruaj nga kokeshumtet
dhe kokezbrazet.=


Postuar nga Fajtori datė 22 Prill 2006 - 20:01:

Keto dite kam filluar te mendoj se femrat e bukura kane shume vickla. Me siguri jane mesuar te kene te drejte me ane te bukurise. E forte do jete kur ti lere bukuria, me cfare do i balancojne pordhet pastaj. Ku do e gjejne ate shoqeri qe i hap dyert prej bukurise. Kush do ja heqi ate tegel qe qep mendjeshkurtesine me bukurine.

Hej me falni, e di qe po flas gjera te hidhura. Heheheh. Mund edhe ta kem gabim, apo jo?


Postuar nga Admirali datė 22 Prill 2006 - 20:03:

Re: Re: Hmmm

Citim:
Po citoj ato qė tha amor alucius

ē'kane keto male qe renkojne?



Kane rene ne dashuri me fushat


Citim:
Po citoj ato qė tha amor alucius
Fija qe ndan banalitetin nga te qenit zheni eshte goxha e holle


Eshte si fija e merimanges, e holle dhe pothuaj e padukshme


Postuar nga lost_soul datė 22 Prill 2006 - 20:43:

sa mendime te castit merjahu... keto kohet e fundit.. te gjitha filozofike... duket qe plloshtani ka influence ne kete forum...


Postuar nga agata datė 22 Prill 2006 - 21:17:

Citim:
Po citoj ato qė tha Fajtori
Keto dite kam filluar te mendoj se femrat e bukura kane shume vickla. Me siguri jane mesuar te kene te drejte me ane te bukurise. E forte do jete kur ti lere bukuria, me cfare do i balancojne pordhet pastaj. Ku do e gjejne ate shoqeri qe i hap dyert prej bukurise. Kush do ja heqi ate tegel qe qep mendjeshkurtesine me bukurine.

Hej me falni, e di qe po flas gjera te hidhura. Heheheh. Mund edhe ta kem gabim, apo jo?



Jo nuk e ke aspak gabim...
Por ne ditet tona, numri i femrave te bukura e intiligjente po rritet shume..


Postuar nga amor alucius datė 22 Prill 2006 - 21:19:

Re: Re: Re: Hmmm

Citim:
Po citoj ato qė tha Admirali
Kane rene ne dashuri me fushat


Fushat jane aq ...te sheshta,pa-relief.S'te duket?
Natyra eshte aq e larmishme,zgjidh ndonje krahasim me te denje Ndoshta kodrina :p


Postuar nga Enya datė 22 Prill 2006 - 21:21:

Exclamation

Kot nje pyetje drejtuar te gjithe ju qe ndiheni intelligjente...
"Perse i percmoni -adhuroni, apo perse i analizoni mendimet e castit te nje individi?!
Mos valle casti juaj nuk prodhon ndonje gjurme te re,
pervec se analizimit germe me germe te mendimeve te castit te meparshem?!"


Kaq kisha,-brenda nje casti kuptohet.
(meqe shkak u bera une gjasme brenda nje mendimi casti duke personifikuar
boten mashkullore me nje hic casti....)
-------------------------------------------------------------------\\


Postuar nga lost_soul datė 22 Prill 2006 - 21:58:

ka shume menyra per te klasifikuar njerezit.. dhe njera nga keto eshte se ku e kerkon heroin cdo njeri...
dikur wolfi ka thene.. gjasat jane qe heroi i vertete te jete vetja jone e parealizuar... e ne kete pike njerezit ndahen ne dy grupe.. ne ato qe e shohin veten si hero.. dhe ne ato qe kapen pas te tjereve, duke iu dukur keto te fundit si heronj...

keto gjera ndodhin ne subkoshience ore.. jo me vetedije..


Postuar nga Demokrate4ever datė 23 Prill 2006 - 01:41:

wolfi ka gjithmone te drejte ,te pakten deri tani se si dihet me vone edhe pse ne disa raste eshte shume i nxituar,por jo me pak dhe ti lost soul ke te drejte..
por ketu eshte nje ambjent pa heronj ,thjesht si miza qe fluturojne ne ajer..

ej dicka dua une ajo cudia me e madhe qe zgjaste 3 dite .. me te thene apo me te bere?.

prap sonte qenkam nen efektin e se qeshures..


Postuar nga Klodel datė 23 Prill 2006 - 18:27:

Re: Hmmm

Citim:
Po citoj ato qė tha Admirali
Mirdita njerez

Crazy, boll u ankove sikur po te behen padrejtesi. Mendimin tend te lire mund ta shprehesh ketu, deri ne ate fare pike sa nuk cenon tjetrin. Dhe dje, ai postim kishte arritur deri ne ate pike.



ne fakt nuk kuptoj se ke cenonte crasy me mesazhin e vet matane oqeanit. po kjo eshte dicka qe s'kam per ta kuptuar. bota ka miliarda njerez dhe secili nga ata miliarda njerez eshte i ndryshem pse duhet gjithshka te personalizohet?

Sot jam e dashuruar me gjithe boten, sot e kam shpirtin te mbushur plot. sot jam e lumtur qe love is my backbone. dhe ju kam shume xhan te gjitheve sepse mendoni cfare fuqie shpirterore kemi kur bashkohemi se bashku dhe i sjellim buzeqeshje njeri tjetrit. Mos me thoni qe jeni imune dhe nuk e keni ndier ndonjehere efektin. Pse mos e kemi kete efekt perdite??? Pse te humbim kaq sh kohe me ndarje kur mjafton te jesh vetem pak tolerant/e dhe edhe shpirti te qesh me shume?

perqafime te sinqerta te gjitheve juve qe nuk u njof dhe juve qe ju njof


Postuar nga Enya datė 23 Prill 2006 - 20:14:

Serish e dashuroj, edhe pse jetet tona kane marre forma dhe ngjyra te reja,-e dashuroj po aq sa dua heshtjen time...Cudi c`po ndodh me mua.
Te gjitha mendimet me cojne vetem aty,ne vendtakimin tone "virtual".


Postuar nga SHKODRANI I QESHUR datė 23 Prill 2006 - 22:11:

Asgje me shum se nje trokitje e shkurter ne dyert e kujteses...
Ajo hyri ...me pershendeti...iku ..si gjithmon!!

Nuk eshte e veshtire te biesh ne dashuri... me e veshtire eshte ta harrosh dashurine.


Mendime qe nuk me bejne te ndihem mire,prandaj po ja le naten realitetit.


Postuar nga ~Enigme~ datė 25 Prill 2006 - 01:46:

E gjej veten serisht ketu duke hedhur mijra mendime. Hezitoja dikur te sperkatia nje mendim personal jo se kisha friken e fjales ne kete rast friken e nje butoni qe do te merte vemendjen e shikueseve por sepse kjo bote ishte shume abstrakte dhe nuk e kuptoja. Nuk kuptoja se si nje qenie njerzore arin te shkruaje mendime personale ne nje ambjent ku kalimtaret jane te shumte. Sa qesharake dhe paradokse eshte jeta tani jam pjese e ketij abstrakti.


Postuar nga lost_soul datė 25 Prill 2006 - 04:03:

Citim:
Po citoj ato qė tha Demokrate4ever
wolfi ka gjithmone te drejte ,te pakten deri tani se si dihet me vone edhe pse ne disa raste eshte shume i nxituar,por jo me pak dhe ti lost soul ke te drejte..
por ketu eshte nje ambjent pa heronj ,thjesht si miza qe fluturojne ne ajer..

ej dicka dua une ajo cudia me e madhe qe zgjaste 3 dite .. me te thene apo me te bere?.

prap sonte qenkam nen efektin e se qeshures..


ne te thene cdo gje mund te jete e vertete.. ne te bere tregon qe ne bote normale rrjedha e jetes per cdo njeri duhet te jete aq e vrullshme sa te pelcase disa mite-heronj-fllucka sapuni te momentit... kurse, .. ne bote-mendjet e njerezve qe jetojne ne boten e cudirave ato tre dite mund te jene dite polare ose dite planetare(?!!)...

qe te mos keqkuptohemi.. bota e cudirave nuk eshte aq e panjohur.. bota e endrrave eshte e tille.... bota e emocioneve te forta.. etj...


Postuar nga Eyesight datė 25 Prill 2006 - 12:39:

Gonxhet e trendafilit qe sapo po cel

Neser d ote mund te kepus nje e ta mbaj ne zyre...


Postuar nga lost_soul datė 25 Prill 2006 - 17:04:

asnjehere s'kisha menduar se do t'u beja askushi
gjithmone kisha menduar se do t'u beja si gjithkushi
dikur mendoja se do t'u beja dikushi


Postuar nga ~Enigme~ datė 25 Prill 2006 - 18:25:

Dikush ka thene se puna eshte magjia a pazevendesushme per te care ne labirintet e jetes per te lartesuar portretin njerezor Por sekreti eshte kur je ne ate pune qe adhuron !!!!!!!!!!!!!!!!


Postuar nga Enya datė 25 Prill 2006 - 19:15:

Lightbulb

E ndjej qe je aty...


Postuar nga Cindi datė 25 Prill 2006 - 19:20:

Me pelqen te shoh henen vazhdimisht, se e di qe e sheh edhe ti dhe pikat tona te veshtrimit takohen ne nje pike atje lart.


Postuar nga Demokrate4ever datė 25 Prill 2006 - 19:30:

Citim:
Po citoj ato qė tha CRAZY AND BEAUTIFUL
E ndjej qe je aty...


jo jo sot nuk punon laptopi.. I love you sis

p.s lost soul flm per pergjigjen.. asgje nuk eshte cudi sot ,aq me pak dhe e papranueshme..


Postuar nga lost_soul datė 26 Prill 2006 - 04:17:

edhe une ashtu them.. asgje nuk eshte cudi... !!!


Postuar nga lost_soul datė 27 Prill 2006 - 20:06:

sot ndjehem me i robotizuar se kurre.. kisha nje kurs mbi ndjekjen e proceseve dhe konsistencen e ndjekjes se proceseve...na cane gajden... tipike e firmave-shtet... epo helbete.. s'mund te manaxhohen ndryshe dhjetra mijera punonjes...


Postuar nga Klodel datė 27 Prill 2006 - 20:09:

Sot dicka brenda meje u shkund nga themelet. Sa e veshtire eshte te mos ndryshosh thelbin, sa e lehte eshte te ndjekesh turmen dhe sa e veshtire eshte te mbetesh vetja jote. dyluftim i perhershem brenda vetes.


Postuar nga lost_soul datė 27 Prill 2006 - 20:29:

Nick Bostrom nje nga liderat e transhumanizmit thote..
njeriu kenaqet kur lexon ndonje poezi, ose del nje shetitje ne ndonje park.. dhe pastaj.. sa hap e mbyll gjithcka mbaron .. te rremben jeta e rutines dhe kujtimi i bukur humbet.. duhet ndryshuar..!!!!


Postuar nga capkenia durrsake datė 28 Prill 2006 - 18:46:

shuuuum e cuditur ,e lumtur


ndonjeher rastesia ben cudira


Postuar nga lost_soul datė 28 Prill 2006 - 19:24:

mendimet e castit ndonjehere behen me konsistente dhe fillojne te zejne nje pjese me te rendesishme te mendimeve...


Postuar nga Cindi datė 28 Prill 2006 - 20:56:

Sa here na mundon mendimi "c'fare do te thone bota". Me cfare banaliteti dhe kend veshtrimi do ta shohin kete aktin tim njerezit perreth. Sa kohe kam, qe nuk me mundojne pyetje te tilla, sepse bota, as nuk e di qe une ekzistoj.

Me vjen keq per te gjithe ata qe jane nen daren e shtrenguar te ketyre mendimeve dhe nuk mund te marrin fryme lirisht, por vetem mohojne vetveten. Sa shume emra kane.............une kam vetem nje emer "football"

Ndihem kaq e lumtur qe jam vetevetja, dhe thith kete ajrin e fresket te dites ne mengjes.


Postuar nga Klodel datė 28 Prill 2006 - 21:02:

hahahahah kujdes cik me emrat se football eshte gjini asnjanese :p :p :p

un kisha shum mendime tash po kthehem kah puna se ajo me con kah drita


Postuar nga Cindi datė 28 Prill 2006 - 21:17:

Citim:
Po citoj ato qė tha analistja
hahahahah kujdes cik me emrat se football eshte gjini asnjanese :p :p :p

un kisha shum mendime tash po kthehem kah puna se ajo me con kah drita



Per mua tash nuk kane rendesi gjinite, mund te jene edhe shumeanese.
Une kam nje dhe vetem nje emer, I CILI ESHTE UNIK. Gjinite kane rendesi per ata qe jane ne gjuajtje te gjinive.
Tani une nuk gjuaj me gjini, une gjuaj male, fusha, dete, hapesira, piktura, lule, peme, parqe e plot te tilla ku gjinia eshte nje dhe vetem nje: NATYRA- NJERI, KOHA DHE HAPESIRA........ deri sa keto te behen nje tunel i zi ku rrezja e drites te hyje ne shpirtin tim.........


Postuar nga Klodel datė 28 Prill 2006 - 21:22:

per njerezit qe e ndiejne se jane UNIKE

 


Postuar nga Klodel datė 28 Prill 2006 - 21:25:

Thumbs up


Postuar nga Cindi datė 28 Prill 2006 - 21:30:

Ana per mua e solle apo per ndonje tjeter?

Per kedo qe ta kesh sjelle, thank you so much, because I enjoyed really.



Have a nice weekend.

Bye-Bye


Postuar nga iliriusa datė 29 Prill 2006 - 00:03:

Analistja sikur te ishin te bardhe ata trendafilat..... hmmm....


  Gjithsej 68 faqe: « E parė ... « 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 » ... E fundit »
Trego 3362 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.