Forumi Horizont Gjithsej 31 faqe: « E parė ... « 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31]
Trego 31 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Figura tė shquara (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=117)
-- Kulture dhe figura te qytetit te Shkoders (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=12387)


Postuar nga kurt datė 15 Shkurt 2008 - 11:39:

kur lexoj fjalet qe ju shkruani per shkodren dhe karakterin e shkodranit ne pergjithesi, (e kam fjalen per juve qe nuk jeni shkodran) ndjej nje kenaqesi. dhe me duket se ju njoh me mire si njerez.
pa e ditur moshen tuaj e di se jeni njerz te pjekur me jeten, with wisdom.
se e shoh veten duke kuptuar me shume, me moshen. si te mesosh me shume ne jete dhe me i pjekur te behesh, do jesh injorant mos ta vlersoah karakterin e shkodranit. sinqeritetin, besnikerine, etj etj etj.

nuk po e them kte si shkodran, por ju betohem qe kto jane leksionet qe me ka mesuar jeta. nuk kam qene ne shkoder qe ne 95, dhe kam jetuar ne shume vende te ndryshme te botes, me shoqeri nga rrethe te ndryshme te shqiperise dhe vende te ndryshme te botes.

por me vjen edhe inat me veten qe mu desht te iku kaq larg, e kaq shume kohe, qe ta mesoj te verteten e bukur te karakterit dhe besnikerise shkodrane.

po i flas kto fjale jo si shkodran se e ndjej edhe si fatkeqesi qe nuk njoh shume shkodran, por po flas si nje student i jetes. dhe kur lexoj fjalet tuaja o miq te mire shqiptar, se i dua te gjithe shqiptaret, e kam pershtypjen se ju flitni me te njejtin sinqerietet.


  Gjithsej 31 faqe: « E parė ... « 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31]
Trego 31 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.