Forumi Horizont Gjithsej 122 faqe: « E parė ... « 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 » ... E fundit »
Trego 122 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Shqiperia, traditat kulturore (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=114)
-- Analizat qė provojnė se shqiptarėt janė me gjak arian (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=18724)


Postuar nga kurt datė 23 Shkurt 2013 - 06:26:

Citim:
Po citoj ato qė tha robert
Pse, a nuk u konsumua nje here kjo teme para nja nje viti! Apo, le te perseritet se s'u bw qiameti!? E thame dhe ne njehere: ky shefi i laboratorit, Grigor Zoraqi, duket kerkon i shkreti ndonje zorre, pra ndonje ndihme me leke nga shteti, qe te mundet te (mbi)jetoje.
E para nja nje jave ishte nje emision i bukur ne TV, mbi analizat e ADN (DNA) nga nje presor ne NjuJork, me rreth 30-40 vete, te racave dhe etnive nga me te ndryshme. Se fundi ai i ndau grupimet, si kishin qene para rreth 2-3 mije vjetesh, pastaj si kishin qene para rreth 10 mije vjetesh, (grupet u zvogeluan), si kishin qene para rreth 20-25 mije vjetesh -tani ngelen vetem dy grupe. Dhe para nja 70 mije vjetesh ishin nje grup te tere, panvarsisht se ishin nja dy aziatike te shkurtera, qe kishin akoma pak permbajtje te vecante, gje qe kjo pjese e tyre shkrihej tek grupi vetem para mbi 100 mije vjetesh.

Ndersa per Kurtin mund ti japim kete ndarje. Si fillim rodhen nga Gorilla afrikanet e Ugandes, nga shimpazeja ne shqiptaret, nga paviani gjermanet dhe nga orangutangu -kinezet. Nga ne te katert rodhen pastaj te gjithe popujt. Shpresoj te ngelet i kenaqur.

P,sh, nuk di ku te djeg ty robert me kto teorinat mija!?
Besoj se e kam bere te qart qe pak rendesi ka nese cilido nga nuk jemi gjenetikisht 100% "shqiptar" "ilir apo pellazg.. rendesi ka qe ne etnine qe egzistojm dhe gjejm veten sot, kto treva shqiptare mbajn lidhjen me te paster me me popujt e lashte te ktij territori, balkans.
Nese nje grek magjyp eshte udheheqesi i agimit te arte dhe haptas behet rracist kunder shqiptarve duke edhe u mburrur gjoja qe nje clown i tille eshte rrace superiore ndaj nesh, si mos te keme une apo cdo shqiptar goje apo baze te flasi kunder ktij fenomeni qesharak qe bota i merr edhe seriozisht te tille injoranta si "agimi i art"?

Jo vetem dna research perputhet me ato qe them une, por une kam sy dhe shikoj me syte e mij te hapur.
Ne nje forum evropian kam shikuar qindra mija foto shqiptaresh mga kosova dhe shqiperia, gjithashtu albume greke dhe serbe qindra mija foto, edhe nje idiot dallon qart nga ky observim vetem, qe shqiptaret ne pergjitesi duken autokton evropian, biles evropian qendror apo veri perendimore ne krahasim me fqinjet qe kane me shume elemente sllave apo lindore dhe aziatike.


  Gjithsej 122 faqe: « E parė ... « 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 » ... E fundit »
Trego 122 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.