Forumi Horizont Gjithsej 2 faqe: [1] 2 »
Trego 16 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Kuriozitete (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=164)
-- Cili liber eshte me i lexuari ne bote ? (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=15623)


Postuar nga klaudio datė 26 Mars 2008 - 21:51:

Cili liber eshte me i lexuari ne bote ?

Cili liber eshte me i lexuari ne bote?! !!!!

Un mendoj se eshte "Bibla"...


Postuar nga el-Nino datė 30 Mars 2008 - 16:06:

une nuk mendoj se eshte "Bibla"...


Postuar nga Lord_Of_The_Strings datė 31 Mars 2008 - 10:52:

Une e di me bindje... Eshte Bibla....


Postuar nga survive-live datė 04 Gusht 2009 - 13:44:

KURANI -padyshim


Postuar nga lost_soul datė 04 Gusht 2009 - 21:20:

Bibla thone qe eshte me i lexuari, jo kurani. Megjithate nqs ndonjerit i nevojitet nje ngushellim, njeri eshte po aq i pavlere sa edhe i dyti.

Hadje paqe dhe bythe te forta.


Postuar nga survive-live datė 04 Gusht 2009 - 21:39:

kush ka vlere per ty pra ?? jane libra t'shenjta .edhe nese nuk i respekton mos e shpreh. nejse ... pune per ty


Postuar nga fig32 datė 04 Gusht 2009 - 22:02:

E pse qenkan te shenjte keta libra? diku kam pare nje video qe e kishte postu fajtori ku fliste per krimet biblike qe me turbudhoi menjen nga poshtersit. noshta duhet me thon se librat e fese si jan kurani dhe bibla jane me te shumfishuarit dhe jo mo te lexumit. Dy vllezrit e mi mo te mdhenj u moren ca kohe me kisha protestante dhe kur i pyshsa une mo vone kur hiken nga kishat me thon se nuk e kishin lexu hic biblen, vetem e nigjoshin kur ja lexote pastori edhe i knonte ne kish. libri mo i lexum esht historia e piter panit, dum apo sdum ne. I shenjte eshte vetem zoti dhe jo librat. ato i boj njerzit dhe zoti nuk ka as shtypshkronje e as shpi botimi si puna e mero bazes.

Un mendo se libri mo i lexum osht ai i dan brownit qy per pak muj shiti miljona kopje dhe robt nuk e blen me i gris faqet per me shit kausha me thona. kurse binblat ene kuranet kane mira vjet qy stampohen ene nuk lexohet po shuica i majn kot ne shpi


Postuar nga shelgu datė 05 Gusht 2009 - 01:00:

Citim:
Po citoj ato qė tha fig32
E pse qenkan te shenjte keta libra? diku kam pare nje video qe e kishte postu fajtori ku fliste per krimet biblike qe me turbudhoi menjen nga poshtersit. noshta duhet me thon se librat e fese si jan kurani dhe bibla jane me te shumfishuarit dhe jo mo te lexumit. Dy vllezrit e mi mo te mdhenj u moren ca kohe me kisha protestante dhe kur i pyshsa une mo vone kur hiken nga kishat me thon se nuk e kishin lexu hic biblen, vetem e nigjoshin kur ja lexote pastori edhe i knonte ne kish. libri mo i lexum esht historia e piter panit, dum apo sdum ne. I shenjte eshte vetem zoti dhe jo librat. ato i boj njerzit dhe zoti nuk ka as shtypshkronje e as shpi botimi si puna e mero bazes.

Un mendo se libri mo i lexum osht ai i dan brownit qy per pak muj shiti miljona kopje dhe robt nuk e blen me i gris faqet per me shit kausha me thona. kurse binblat ene kuranet kane mira vjet qy stampohen ene nuk lexohet po shuica i majn kot ne shpi



Ku je o figure, qenke i kenduar.Edhe une si ty mendoj. Perjashto biblen dhe kuranin, piter pan eshte


Postuar nga lost_soul datė 13 Shkurt 2011 - 20:49:

S'ka liber me te shenjte sesa "Si te gatuajme".


Postuar nga sassari datė 13 Shkurt 2011 - 20:58:

pervec librave te shenjte

besoj

dante aligeri


  Gjithsej 2 faqe: [1] 2 »
Trego 16 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.