Forumi Horizont Gjithsej 6 faqe: [1] 2 3 4 5 6 »
Trego 58 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Tema Shoqerore (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=313)
-- Financuar nga greket forumi... (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=11042)


Postuar nga Petrit Kola datė 26 Shkurt 2006 - 00:57:

Financuar nga greket forumi shqiptar...

A medoni se forumishqiptar financohet nga greku?

Ja dhe eksperienca ime:-

Forumi shqiptar dhe besimi Qillomandro

Ndodhem ne rruge para “nderteses’ se ForumitShqiptar tash qe po jua tregoje ndodhine time…

O huuuu –me tha miku im nga Saranda.
Valto defi!
Pse-i thashe une.
Sepse nuk eshte ashtu sic thua ti. forumishqiptar.com i Albos financohet nga greku dhe boshti i tij eshte avancimi i interesave greke ne Shqiperi… Ata fshine cdo mesazh proshqiptar. Metodat?-Greke te “thikes pas shpine”, pa njoftuar autorin dhe dhene arsyen e veprimit te tyre…
Skutha te vertet jane ata. Pa asnje paralajmerim do ta shikosh veten ne rruge jashte asaj ‘ndertese” te qelbur qe quhet forumishqiptar.com.
Do te ishte me mire qe ne hyrje te ‘nderteses” me te madhe te shkruhej forumigrek.com i Albos, qe te perputhej forma me brendine…

M**i mullar u befte,-thashe-do ta provoje, do te futem nje here, dhe gulldum brenda.
Te them te drejeten binte ere. Pavarsia e Kosoves jo shume e pelqyer, shqiptaret jane te pa edukuar dhe te pacivilizuar sepse na i merziten Papuliasin ne Sarande, qe Shqiperia te perparoje duhet qe 100% e ekonomise te jete ne duart e grekut dhe jo me si deri tani qe eshte 85%, minoriteti grek 500 mijesh eshte pa te drejta, persekutuar, terrorizuar dhe rreziku i eleminimit fizike eshte shume eminent. NATO beri gabim qe nderhyri ne Kosove, ajo duhet te kish bombarduar Shqiperine qe te shpetonin minoritaret grek te “rrezikuar”..At Marku, eshte i pa udhe, Anastas Janullatos Qillomandroja…. Ups…prape e thashe…? Dhe kjo me mori ne qafe…
Sa permenda Jano Qillomandrone, mercenaret e tij te forumitshqiptar(grek).com me shoqeruan deri tek dera e forumit duke e perplasur ate forte dhe paralajmeruar mua qe te mos guxoja te ofendoja besimin e tyre fetar pavarsisht se ku do me shpinin udhet…
Cfare? Qillomandroja eshte besim fetar? Uaaaaa… Qillomandroja ishte vete Perendia….! Dhe une mendoja se shqiptaret kane tre besime (mysliman, ortodoks dhe katolike) dhe nje Zot (shqiptarizmin), por tek forumishqiptar(grek).com aplikohen ligje te tjera fizike,morale, fetare, kombetare….Atje Anastas Qillomandroja eshte i gjithe fuqishmi, financuesi dhe vete Perndia e tyre, dhe jo superagjenti grek me thiken ne dore te ngulur ne shpine te Shqiperise
Valto defi.
Petrit Kola


Postuar nga amoxil datė 26 Shkurt 2006 - 12:05:

Petrit u be kaq kohe qe nga koha qe jam ndeshur me ate problem tek forumi i Albo-greko-bytho-shqeto.

Atje nuk egziston shqiptarizem vecse propaganda greke dhe aty perpunon sa mundet te rinjte shqipetare.

Albon e di se kur te veje ne Shqiperi e ka gjyqin gati.(Eshte ne Amerike njeherepernjehere).

Atje eshte nje fatkeqesi e gjallle me sy hapur ..........forumi shqiptar!


Postuar nga Petrit Kola datė 26 Shkurt 2006 - 15:01:

...

Tani se fundi Albo me egersi te papare kundershton peticionin per Pavarsine e Kosoves. Albo do pavarsi per Vorio Epirin dhe jo per Kosoven.


Postuar nga Lela_Dr datė 26 Shkurt 2006 - 23:55:

Nuk e kam idene, sepse s'kam lexuar asnje postim te ketij forumi, nuk me ka terhequr asnjehere.


Postuar nga Petrit Kola datė 27 Shkurt 2006 - 02:05:

Albo

Ja dhe...


Postuar nga Klodel datė 04 Mars 2006 - 18:41:

kryepiskopi i kishes orthodokse . a mund t'i jape njeri mesime shqip albos?


Postuar nga Indrit datė 04 Mars 2006 - 19:04:

Ne fakt votova variantin 3, sepse nuk e di shume te sakte kete fakt.
Sigurisht qe jam i ndergjegjeshem qe Albo anon nga politika greke, eshte nje adhurues i mjekerthinjurit Janollatus por perderisa nuk kam fakte te qarta se funancohet nga greket nuk di cte them...

Nderkohe ajo qe di mire eshte se ne ate nenforum, ka tendenca greke por ka edhe njerez qe e kundershtojne fuqishem, dhe personi me i sulmuar ne ate nenforum eshte vete Albo.
Une i kam marre nje here nje paralajmerim ka nje vit e ca.
Nuk di cte them me shume por tek indeksi i albasuol.com shkrimi i pare ishte per hiresine e tij Janullatosin qe na ishte kurorezuar ku di se cfare se se mbajta mend.
Pra pershtypjen ta jep sikur ka gisht janullatosi ne te, por ama fakte konkrete nuk kam.


Postuar nga Petrit Kola datė 04 Mars 2006 - 20:00:

Re: Financuar nga greket forumi shqiptar...

Citim:
Po citoj ato qė tha Petrit Kola
A medoni se forumishqiptar financohet nga greku?

Ja dhe eksperienca ime:-

Forumi shqiptar dhe besimi Qillomandro

Sa permenda Jano Qillomandrone, mercenaret e tij te forumitshqiptar(grek).com me shoqeruan deri tek dera e forumit duke e perplasur ate forte dhe paralajmeruar mua qe te mos guxoja te ofendoja besimin e tyre fetar pavarsisht se ku do me shpinin udhet…
Cfare? Qillomandroja eshte besim fetar? Uaaaaa… Qillomandroja ishte vete Perendia….! Dhe une mendoja se shqiptaret kane tre besime (mysliman, ortodoks dhe katolike) dhe nje Zot (shqiptarizmin), por tek forumishqiptar(grek).com aplikohen ligje te tjera fizike,morale, fetare, kombetare….Atje Anastas Qillomandroja eshte i gjithe fuqishmi, financuesi dhe vete Pernedia e tyre, dhe jo superagjenti grek me thiken ne dore te ngulur ne shpine te Shqiperise
Valto defi.
Petrit Kola


Postuar nga SHKODRANI I QESHUR datė 04 Mars 2006 - 20:37:

Nuk kam fakte qe te argumentoj pergjigjen time(meqe nuk e kam frekuentuar forumin ne fjale)prandaj votova per variantin e trete.

Por dicka shum te rendesishme mun ta denoncoj nga pervoja personale.

Me ka ndollur kohet e fundit te vizitoj shpeshhere(per arsye biznesi) fshatrat me shumice greke ne jug te vendit ,dhe te them te drejten kam bindjen se kane me shum te drejta minoritaret se sa vete shqiptaret.
Duke ja filluar tek tabelat e rrugeve e duke perfunduar tek pushteti lokal gjithcka flet greqisht.

Un nuk jam kundra..perkundrazi eshte e drejte qe pakicat kombetare te kene te drejta te barabarta sikur te gjith shtetasit,por me nervozon jasht mase kur degjoj ne medjat greke se te drejtat e minoritareve ne Shqiperi jane te dhunuara.

Dhe cfare eshte me absurdja,kercenojne me faktin se dyert e Shqiperise ne Europe kalojne neper Greqi..duke bere presion qe te zgjillin nje konflikt imagjinar qe egziston vetem ne ultranacionalizmin e tyre mesjetar.
Faktikisht te drejtat e grekeve qe jetojne ne Shqiperi jane brenda te gjitha rregullave dhe ligjeve nderkombetare.

Dhe si per ironi te shkrimit tim..teksa po e shkruaj me dalin parasysh ata qindra-mijera familje ēame te debuara me dhune pas luftes..dhe qe sot qeveria Greke po ju shet pronat legjitime.

Nuk eshte racizem dhe as kendveshtrim fanatik ky i imi,por do theksoja se cilido qe ne nje fare menyre merr nje pozicion pro Grek ne shkrimet e tij nuk eshte Shqiptar.


Postuar nga Petrit Kola datė 04 Mars 2006 - 20:42:

Ashtu eshte si ne forumin e Albos...

Po nuk je me orientim greke nuk te hapen dyert e pushtetit ne shqiperi. Ne fakt viktimat jemi ne qe nepermjet te paguarve shqiptar (politikane qeveritar) na eshte ndaluar zhvillimi i vendit dhe eshte vrare shpresa...


  Gjithsej 6 faqe: [1] 2 3 4 5 6 »
Trego 58 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.