Forumi Horizont Gjithsej 4 faqe: [1] 2 3 4 »
Trego 196 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Tė qeshim pak... (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=132)
-- Anekdota reale! (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=17103)


Postuar nga cecilia datė 08 Qershor 2009 - 08:56:

Anekdota reale!

Nuk e di te dashur forumista por po degjoja nje kenge dhe ne mendje po me vinin shume anekdota te cilat i kam degjuar apo kam qene vete prezent.

Mendova qe shume prej jush do kene pasur gjera te tilla sidomos me shoqerine.

Jane momente vertet shume te bukura,te cilat i kujtojme shpesh...


Po ju tregoj nje:

Ishin nje grup djemsh ne plazh,ulur rresht,me nga nje birre perpara dhe pak poshte ne breg,ishin nja 5 vajza te huaja (pa rrobat e lartme te banjos)te shtrira per shtat pale qefe...
Kur njeri nga shqiptaret hidhet dhe thote: Kush te pelqen ty? njeri thote: kjo tjetri ajo e kshtu me rradhe,kur hidhet nje shqiptar dhe thote: hej pushoni se dine shqip ato...njeri ngrihet ne kembe dhe tha: ika une se po na therrasin policine se skam as letra...




Shkon po prape nje shqiptar te blej kepuce ne nje dyqan grek dhe gjysma -gjysma i shkreti i thote shitsesh," dua nje pale kepuce saranda-dysh", te tjeret u shkrine gazit...


Dua vertet qe dhe ju te ndani keto momente me ne...Une kam akoma por me jepni dhe ju shkas...


Uroj t'ja kalojme mire!


Postuar nga bruni22 datė 08 Qershor 2009 - 20:29:

ta them edhe un nje meqe jam ktu?
sa e vertet esht kjo un nuk e di, me te degjuar e kam. nejse pak rendesi ka tek e fundit edhe kjo ben pjes tek ato brockullat qe thuhen mes miq'sh kush genjen me teper

nje patrioti jon i sapo ardhur ne itali duke pritur nje shok ne rrug e ndalon policia

e pyet njeri nga policet

(cosa fai qua?) ca ben ktu
pergj..
sto tagliando un amico... donte te thonte po pres nje shok

kjo me erdhi ne mendje x sonte kur te kem te tjera do ju bej te ditur


Postuar nga Deb* datė 08 Qershor 2009 - 20:36:

Re: Anekdota reale!

Citim:
Po citoj ato qė tha cecilia2006





," dua nje pale kepuce saranda-dysh", te tjeret u shkrine gazit... 

[/B]


E c'donte te thoshte me kete ai se nuk e kuptoj?!


Postuar nga Eria datė 08 Qershor 2009 - 20:56:

Re: Re: Anekdota reale!

Citim:
Po citoj ato qė tha Debora*


E c'donte te thoshte me kete ai se nuk e kuptoj?!



Idem


Postuar nga Glaukus datė 08 Qershor 2009 - 21:06:

saranda - 40

sarandadysh - i takon 42



p.s. - fershtein ??


Postuar nga Deb* datė 08 Qershor 2009 - 21:12:

Citim:
Po citoj ato qė tha Glaukus
saranda - 40

sarandadysh - i takon 42



p.s. - fershtein ??



Saranda = 40?

Ku e  perdorin kete mo Glaukus?


Postuar nga Glaukus datė 08 Qershor 2009 - 21:18:

ne Greqi


Postuar nga Deb* datė 08 Qershor 2009 - 21:20:

Citim:
Po citoj ato qė tha Glaukus
ne Greqi


Flm per sqarimin.


Postuar nga cecilia datė 10 Qershor 2009 - 06:54:

Re: Re: Anekdota reale!

Citim:
Po citoj ato qė tha Debora*


E c'donte te thoshte me kete ai se nuk e kuptoj?!





Po keni te drejte nuk jam sqaruar ashtu sic duhet.


Kjo dmth, qe ky shqiptari i kerkoi shitses nje pale kepuce nr 42-shi,po ne vend ti thoshte i dua "saranda dhio' (shqip dyzet e dyshi)- i tha: i dua "saranda dyshi" dmth 40 e tha ne greqisht dhe dyshin ne shqip.
Po ka vazhdim sepse shitsja i pruri nr 40 (se ate nr kuptoi) dhe ky i thote ato vishi vete...



Kam nje tjeter.
Ishin dy burra ne nje tarace kafe-je,duke diskutuar vjen nje moment qe njeri e kishte rrugen perballe i thote:- hej hej shif nje makine pa shofer! ky tjetri kthen koken dhe qesh me te madhe sepse ca te shikoj,zezaku su dukte fare brenda...
ciao


Postuar nga cecilia datė 10 Qershor 2009 - 07:05:

ndihme!!

Jeni te lutur te me gjeni trullin ne kete teme,kush e gjen ka shperblim...
I bej thirrje bjondes,debores nqs me degjojne...
(shaka eee)


Postuar nga BIONDIA datė 10 Qershor 2009 - 11:10:

Re: ndihme!!

Citim:
Po citoj ato qė tha cecilia2006
Jeni te lutur te me gjeni trullin ne kete teme,kush e gjen ka shperblim...
I bej thirrje bjondes,debores nqs me degjojne...
(shaka eee)



shperblimi sa eshte per gjetjen e tij car ofron ;leke nje jave pushime apo nje darke ne ndojne qytet romantik se kot kshu gratis nuk lodhem une ?????...une jetoj ne itali deri imen ketej ska kaluar perpara se te vije ketu ku jam une mendoj se kalon afer shtetit ku jeton ti ndoshta e gjen vete ne pa ndihme ....ah po e gjete thuaji qe e kerkoj dhe une kam per ti thene nje llafe sekrete .....


Postuar nga Deb* datė 10 Qershor 2009 - 13:46:

Re: ndihme!!

Citim:
Po citoj ato qė tha cecilia2006
Jeni te lutur te me gjeni trullin ne kete teme,kush e gjen ka shperblim...
I bej thirrje bjondes,debores nqs me degjojne...
(shaka eee)



Ja mi s'po ta prish. Po e therras njehere.

Turlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll
lllllllllllllllllllllllllllllllllllll????????????

p.s Une e bera timen, for free lol, jo si Biondina, dhe po se degjoi s'kam faj.


Postuar nga IQVLORA datė 11 Qershor 2009 - 13:41:

Fillimisht kam jetuar ne nje lagje ose si ta themi,pjese te qytetit te Londres e cila thirret:''Crystal Palace''.Anglezet e shqiptojne Cristol Palas.Ishte viti 1999,sapo kishim ardhur.Nje dite po kthehesha nga puna dhe ne vendin e quajtur Peckham disa njerez po prisnim autobusin me Nr 63 tek qendrimi i i ketij numri.Aty paskej qene edhe nje shqipo qe kish blere nje traste me mish lope dhe kish ngaterruar rrugen a nr e autobusit.Hypi para meje dhe pyeti shoferin ne shqip.Shkon ky autobus ne Kristo palacho.Shoferi nje djale i ri zezak me mirsjellje i tha nuk te kuptoj,por shqipua vazhdonte te thoshte kr palacho vetem.Mbas 5'-sh me kembe e me duar per ta sqaruar, zezaku e humbi durimin,hapi deren e kabines ku qendronte dhe i tha :''fuck off,get out'' dhe e shtyu duke e nxjerr jashte.Shqipua e dinte kete shprehje,sepse jane te parat qe mesohen dhe iu kthye;''Te q..sha robt gabel muti''.


Postuar nga kurt datė 11 Qershor 2009 - 23:07:

nje moment femirije qe me kujothet gjithe jetes dhe gjithmone me ben te qesh...

ne lagjen ku jam rrit eshte bere gjithmone gallat batuta, eshte lozur kumar, shah dominah dhe penallti me lek venin baste futboll etj ku u mblidhnim te gjithe ne nje vend cdo mbasdite nga te gjitha moshat..

ishte nje cun i rritur i sapo kthyer nga ushtria dhe kishte marre nje grua te persosur nga jugu qe te gjithe lagja e rrespektonte. ky ishte shume gallatxhi dhe gjithmone u shante me ne grupin e femijeve, kshtu tja bera nenes tende mbreme, kurse ne ia kthenim kshtu tja beme gruas tende dhe nenes, por i shim te vegjel dhe as nuk dinim c'eshte sexi.

mirepo ne grupin tone kishim nje cun qe ishte shume i veshtire/i dhastuar dhe e shante kyt te rriturin e lagjes pa kufi nganjehere dhe e turperonte/tepronte ne mes te shokeve te tij kur ai ishte duke lozur dominah me shoke, sic beri nje mbasdite.

dhe ky i rrituri gallatxhi, me nje gjakftohtesi e len lojen e domonahit dhe na mbledh te gjitheve dhe me nje seriozitet thote se me lejoni tjua tregoj nje heistori qe me ndolli mbereme...

fillon e tregon ky: isha mbreme vone naten tek cezmja dhe aty ishte nje grua me pallto te mbuluar koken me kapuc, dhe nuk e dalloja dot se kush ishte!
i shkoj nga mbrapa dale ngadale dhe ia fus duart nga poshte! (thote kty)

(tani ne ket moment vemndja jone dhe perqendrimi ishte maksimal, se ishim te vegjel dhe nuk dinim nga kto gjera kurre, kuptohet qe as te puthura nuk shikonim te tv, sic jeni rritur te gjithe ashtu...)

fillon ky dhe thote ia futa duart dhe ajo grua filloi te bente ato klithmat e saj, (qe ky po i imitonte bukur)
ne me syte e zgurdulluar nga kureshtja...

kur ajo u nxeh shume vazhdon ky, vendosa tja heq kapucin e palltos dhe tja shikoj fytyren.
kur c'te shoh i habiur, dhe pastaj thote emrin e nje gruas ne lagje qe ishte nena e ktij cunit qe e tepronte nganjehre...

rreagimi i ktij moshtarit tone ishte me te vertet sikur dikush i ka vrare prinderit t ij me thike, me te qara e te bertitura, duke marre gure duke u shqyer me ulurima, sa qe gjithe lagja aty u cuditen se cfar ka ndodhur..

kjo ndodhi ngaqe ky gallatxhiu e tregoi historin me aq bukuri dhe seriozitet, saqe me te vertet ne te tjeret ishim te gezuar qe nuk na e punoj ne nje loje aq te rende.

kurre nuk me del nga mendja ulurima dhe nervat e shokut tone...
gallat...


Postuar nga cecilia datė 12 Qershor 2009 - 08:29:

PERSHENDETJE TE GJITHVE!

kurre nuk me del nga mendja ulurima dhe nervat e shokut tone...
gallat...


Ne fakt imagjinoj ate djale sa keq e ka ndjer veten ne ate moment.
Shpresoj ta kete kuptuar me vone qe ka qene nje shaka e interpretuar bukur...(dhe mos ti ket ngelur mendja aty).




Kam nje te forte fare:
Ishin nja kater burra te ftuar ne nje darke (po me teper per te pare nje ndeshje) ne shtepine e njerit prej tyre.
I thote burri gruas se tij:- o gru na ve ndonje meze ketu perpara se nuk shifet ndeshja. ok thote ajo dhe vendos nja tre cope salcice e nejse
-thote ky,po ca jane keto mi dreq, keto shko futi ne b***... kjo ia kthen po futi ti po deshe...hidhet njeri nga keto cunat e thote- hej po pushoni o burri dheut se na leshoi goja leng ...u shkrin gazit.
Kur ma treguan jam shkri gazit.


Postuar nga kurt datė 12 Qershor 2009 - 08:57:

edhe kjo eshte pak banale, por qe nje shok i imi nga nga maqedonia ma tregoj ket.

ky shoku im kur ishte femij dhe me disa shoke te tjere po kalonin diten tek shpia e nje shoku, (ne shkup) ku edhe priderit e tij ishin aty.
babai fillon e i thot djalit e te gjithe shokeve t'ij, ikni e lozni jashte tani! ata perseri nuk po leviznin..
ikni e delni diku! jeni te rinj dhe keni nevoje te te kaloni kohe jashte! kembngul babai i ktij shokut. kta perseri nuk levizin, dhe te cuditur mbas shume kerkesave te babait te dilin nga shpia, djali e pyet babain.
po pse o bab po don me na nxjerr jashte kot?

babai i nevrikosur i pergjigjet:
se nanen po du me ta qi!

p.sh teme e lezetshme kjo. me disa shoke ne vegas shume shkembenim historina e tilla duke pire...


Postuar nga bruni22 datė 12 Qershor 2009 - 18:45:

Citim:
Po citoj ato qė tha IQVLORA
Aty paskej qene edhe nje shqipo qe kish blere nje traste me mish lope


nje gje nuk mora vesh un! po ti nga e more vesh qe kish bler mish lope e jo mish vici!?

........


Postuar nga IQVLORA datė 13 Qershor 2009 - 10:25:

Citim:
Po citoj ato qė tha aldo11


nje gje nuk mora vesh un! po ti nga e more vesh qe kish bler mish lope e jo mish vici!?

........




Ah mor djale qe ju bie fare shkurt ketyre gjerave dhe kerkon te me kapesh mat mua.Mba vesh dicka nga une,se nga ato qe kam shkruar ketu gjate gjithe kohes qe jam ne FH,nuk me ka shkuar mendja te rreje ndokend,sepse nuk jam tip i till.Kurre nuk dua te dukem,sepse nuk me shkon.Une mor miku im e njoh se cfare mishi eshte ,thjesht nga ngjyra,.Ti ndoshta di vetem te hash dhe nuk ke faj,sepse je djale i ri, keshtu jane edhe te pjellet e mij njesoj si ti e lot te tjere.Apo mos te ka dhembur tjeter vend e do te na beshe te squtin thone nga Tirona?
Edhe ty, mjafton te shoh vetem njehere e te te percaktoj se kush je.Nje personazh te till,shko se e gjen tek Briganti!


Postuar nga IQVLORA datė 13 Qershor 2009 - 11:20:

Para 3 ditesh erdhi nje miku im nga Shqiperia,i cili ka qene deputet gjer me 2005.Dje na ftoje per dreke ne lokalin e tij nje miku i mikut tone cham(cham),por shume burre kavalier.Hengrem nje dreke speciale me peshk,fish & chips,plot sallatra,veze peshku etj.Pime edhe vere te bardhe franceze sa u dendem.Miku im nga Shqiperia eshte vllah,por di te kendoje labce.U ngrohem nga vera me thene te drejten dhe e pyetem bossin,se a mund t'ja marrim ashtu sic dime vete.Po tha ai.Dhe ja moren disa kengve.Ai ja merrte e une ja prisja e anasjelltas.Ishin edhe tre te tjere,djali i mikut tim,bosi dhe nje vlleh tjeter qe banon ketu,por ata nuk ja thoshnin.Ajo qe dua te them eshte nje histori reale qe na tregoi miku im ish deputet.Kush ka lexuar Ali Pashe Tepelenen ose A Kolen ka dijeni rreth vllehve te Janines.(Edhe origjina e mikut tim eshte nga i njejti fshat i Janines,por mbas luftes se pare boterore ish shperngulur ne Vlore e mbeti aty).Pa ju dhene titulli Vezir ose Pasha Aliut ,vllahu nga Janina ne nje rast i kish shpetuar jeten Aliut.(Miku im i tha edhe emrin,por une nuk e kujtoj).Aliu mbasi e falenderoj i tha se do t'ja shperblente.Kur u be Vezir i Janines ai e thirri vllahun,i cili ishte armatoll i zoti ne Janine dhe i tha cfare dhurate kerkonte nga Aliu si shperblim.Nuk dua asgje i tha,vetem te te kem mik ty.Jo i tha Aliu dicka dua te te jap,por perseri vllahu paki trembur i tha jo.Mire i tha do te te jap si dhurate nje dash te vecante.Urdheroi oborrtaret dhe ja sollen dashin.Shikoje filan i tha.Briret e dashit ishin te veshur me flori.Merre kete dash dhe nuk do ta theresh,nuk do lejosh te ta vjedh ndokush se ndryshe te iku koka.Siurdheron pasha iu pergjigj.Vetem nqse ta ha ujku ose e vret vetetima nuk mban pergjgjegjesi.Shoket dhe miqte e tij u bene xheloz per dhuraten e cmuar dhe miqesine e tij me Aliun dhe po mendonin se si t'ja merrnin dashin.Ata e dinin se ai ishte qejfeli dhe i cuan nje cingije te bukur e cila kendonte e kercente para tij dhe atij i leshonte goja leng.E do i thane miqte cingien.Po ta leme i thone ata,por me nje kusht,qe te na japesh dashin.Ndenji i mendua pak dhe me ne fund vendosi e tha qe dashi ju qofte.Ata moren dashin e theren dhe koken me gjithe brire ja cuan Aliut.Kur e pa Aliu i dergoi xhevap qe te paraqitej ne Janine urgjent.Vllahu e dinte se ce priste dhe po i vinte mendja vedalle cfare ti thosh vezirit qe do t'i hiqte koken.Mendoi shume versione,por perseri asnjeri nuk ishte iasnje bindes.U paraqit ne pallat dhe e cuan para te tmerrshmit Ali Pasha.Pa he na thuaj pse e theri dashin filan?Aty per aty midis frikes dhe tmerrit,vllahu vendosi t'i thosh keto tri fjale:''Per dy gisht vend'' e bera pasha.Aliu qe ish i thekur per kesi gjerash i tha:''Qofsh i falur!''.


Postuar nga bruni22 datė 13 Qershor 2009 - 12:19:

Citim:
Po citoj ato qė tha IQVLORA



Ah mor djale qe ju bie fare shkurt ketyre gjerave dhe kerkon te me kapesh mat mua



mbase ke te drejt qe i rash kaq shkurt, po un nje pyetje te bera s'te vrava! nuk te duket qe dhe ti i re pak gjat me pergj...?

urime x syrin e pushkes qe e dallon vetem nga ngjyra se ca mishi esht!

klm mir miku im. mundohu te mos marresh c'do gje me kaq seriozitet


Postuar nga Deb* datė 13 Qershor 2009 - 14:04:

Ma kane treguar kete. Ai qe ma tregoi me tha qe ishte e vertete, por dhe si besohej shume atij se ishte shume shakaxhi.

Ne nje shkolle te mesme, ne nje fshat, u thote mesuesi kujdestar qe te nesermen do iknin ne ......

Nje nga vajzat per tu bere sa me e mire kishte lyer floket dhe vetullat me boje te zeze kepuce.

E nesermja qelloi kohe e vrenjtur, dhe rruges i zuri shiu. I doli boja e kepuces vajzes, dhe i'u mbulua surrati dhe rrobat me ngjyre te zeze. 

P.s E treguar dhe e demostruar nga ai me ane te gjesteve ishte e pamundur ti rezistoje te qeshurit.


Postuar nga al74 datė 13 Qershor 2009 - 18:18:

ne adoleshence luanim peskatesh me letra , kuptohet lulishteve.
shuko im me i ngushte nuk ia thoshte fare dhe e hante gjithmone derrin mac.
po luanim dhe ngaqe ky e kishte te mbrojtur apo e kishte vete derrin mac ne dore (nuk me kujtohet tamam) therret gjithe qef e inat bashke:
- he provoje te ma fusesh derrin kete dore , te me fusesh k....!

na falni banalitetin!


Postuar nga Glaukus datė 13 Qershor 2009 - 18:19:

- budalliqe ne jete ndodhim dhe degjojm perdite , por mua me ka ngel ne mendje e shajtmja ma spektakolare ndermjet dy ēunave te lagjia ime ( kush o durrsak edhe e ka degju )

si gjithmon sebep sherri jan femrat , njoni me shkoll nga keta tjetri i rruges .

fillon ky i rruges ( pra rrugaēi ) o """""" , o """""""" , etj ...

e duron e duron ky tjetri dhe i thote :

- ti nuk je tjeter veēse nji pjelle bastarde e bashkeveprimit te pavullnetshem seksual te dy prinderve te tu idiote .

kur e zbertheu Japja shkret te shajtmen , kishte arrit te komiteti A Zaimi .


Postuar nga Deb* datė 13 Qershor 2009 - 19:18:

Hmmm, qe thoni ju na erdhi njehere policia ne dhome ne konvikt. Arsyeja?

Se kush ishte tall me ne nga konvikti i cunave. Kishte lajmeruar policine ne tel. qe ne po prishnim qetesine publike me zerin e larte te muzikes. Ishim mbledh nja 10 goca dhe po rrinim ne dhomen tone. Disa degjonin muzike , benin muhabet .Une po shkruaja nja dy leksione. Ne dhome ishte shume qetesi ne fakt, dhe muzika shume e ulet, dritaret mbyllur. Hapet dera jone e shqyer me furri. Hyn vet shefi i i komisariatit te policise, dhe me doren qe i vervitej ne ajer uleret.'' Cfare behet ketuuuuuuuuu!''

Ne shtangem. Syte e shefit u perqendruan te nje shoqja jone me trup te vogel, por me goxha boobs. 

Ajo kish vesh nje kanotjere te hapur goxha perpara. Ne te tjerat s'po na shikonte fare, por syte e fiksuar te gjoksi i saj dhe ulerriste kot se koti, na akuzoi dhe qe ishim lakuriq. Ne te shkretat veshur normal. Po ku po shikonte me ai, i ishin zgurdulluar syte dhe ngrire te gjoksi i asaj.  Qysh e kemi mbajt te qeshurin. Ajo e shkreta u be flake e kuqe. 


Postuar nga AngelDevil datė 13 Qershor 2009 - 21:31:

po dhe ju do kishit bo ndonje gje Deb se kot sju erdhi ne dhome ai :p loool


Postuar nga Deb* datė 13 Qershor 2009 - 21:53:

Citim:
Po citoj ato qė tha AngelDevil
po dhe ju do kishit bo ndonje gje Deb se kot sju erdhi ne dhome ai :p loool


Per Zotin asgje. Dhe kujdestarja e konviktit qe e shoqeroi te dhoma jone u habit. Dhe ajo u shpreh qe shefi e teproi me ju. Edhe e kemi ngritur volumin e zerit here te tjera, por jo ate dite te pakten. Pastaj cunat nga ata qe i shqetesonte muzika jone ishin...:p


Postuar nga AngelDevil datė 13 Qershor 2009 - 21:55:

mos qe ajo shoqja me kanatjere ne dritare moj dhe i ra ne koke shefit e ju erdhi lart :p


Postuar nga Deb* datė 13 Qershor 2009 - 22:04:

Citim:
Po citoj ato qė tha AngelDevil
mos qe ajo shoqja me kanatjere ne dritare moj dhe i ra ne koke shefit e ju erdhi lart :p


Jo mi jo. Ishte dhe dite me shi ate dite, e ftohte.

P.s Ka dhe nje histori tjeter me policat, por s'po e tregoj tani per tani.

Haha kemi patur te forta me policat. 


Postuar nga Deb* datė 13 Qershor 2009 - 22:32:

Ne oren e leksionit te matematikes.

 Ishim nja tre klasa se bashku ne nje salle te madhe. Pedagogu po na shpjegonte nese ekuacioni kishte zgjidhje apo jo.

''Po'' thashe une e mencura .:p

''Ec tha pedagogu, na e zgjidh ne derrase''

Dua te theksoj qe pedagogu yne ishte cik si teper ironik.

Shkruaj ne derrase une X, dhe ai nderhyn. ''Si te vogel e bere , zmadhoje njecik'' E fshij une,  por pa e kthyer koken fare nga pedagogu, dhe harrova faktin qe ai i kishte fiksim ironite. E hengra une, edhe per faktin qe klasa ishte shume e madhe.

E bera X-in me te madh. Vetem kur degjova te qeshuren e pedagogut. Se kisha pare ndonjehere pedagogun te qeshte ashtu. Kthej koken nga klasa. Te gjithe po veshtronin nga une dhe vesh me vesh lol. C'te beja qesha dhe une.  

P.s

1) Ushtimi  s'kishte zgjidhje btw.

2)Shoqeria ime me pergezoi se u nxora gjumin. :p


Postuar nga kurt datė 14 Qershor 2009 - 07:53:

ne 96-97-98 kemi qene nje grup i vogel shqiptaresh ne las vegas, qe rastesisht te gjithe patem perfunduar ne ate qytet, tipa aq te vecante sic thote nje fjale e urte popullore, po t'i lypesh me shkop e me strajce nuk gjen dot tipa te tille ne te gjithe boten. not even i fiction characters.
gallatxhi, kavaljera por shpirtra te humbur komplet...

nje shoke i yni punonte si blackjack dealer ne montekarlo kazino sa ishte hapur e re ne atekohe, ky ishte shume tip i hedhur dhe shume i shoqerise, amerikant dhe te gjithe njerzit e donin shume ne pergjithesi...

une dhe genti, nje shok i imi durrsak vedosem nje nate te shkojm tek puna e tij dhe te pinim nje gote gjithashtu te shikonim kazinon e re per here te pare...
vendosem te shikojm per kyt shokun tone, meqe dilte nga puna rreth asaj ore te nates.
kur e shikojm ne petritin, tavolina e tij ishte e mbushur me nje grup turistash amerikan, goca dhe djem te rinj, dukeshin qe po beinin qejf te gjithe.

kur une dhe genti i afrohemi tavolines qe te lejm me dite petritin se do e presim tek bari kur te dali nga puna, ai e ndalon muhabetin qe po bente me njerzit dhe thote me ze te lart:
zonja dhe zoterinj!! me lejoni tju prezantoj dhe t'u bej nje mireseardhje shokeve t'mij.
dhe tja fut nje pordh aq te fuqishme ky, sa te gjithe jane shperthyer duke qeshur aq shume, sa kurre nuk e harroj.
edhe para pak kohesh ne vegas po e kujtonim me gentin dhe petritin ate moment gallate.


Postuar nga IQVLORA datė 14 Qershor 2009 - 19:09:

Citim:
Po citoj ato qė tha aldo11


mbase ke te drejt qe i rash kaq shkurt, po un nje pyetje te bera s'te vrava! nuk te duket qe dhe ti i re pak gjat me pergj...?

urime x syrin e pushkes qe e dallon vetem nga ngjyra se ca mishi esht!

klm mir miku im. mundohu te mos marresh c'do gje me kaq seriozitet



OK,Ok aldo 11.Elbete mosha.Pastaj jam person serioz qe nuk genjej asnjehere dhe me duket fyese kur dikush aludon mendime te tilla karshi meje.
Te uroj gjithe te mirat!


Postuar nga Fajtori datė 14 Qershor 2009 - 20:20:

Ne shkolle te mmesme na sillnin here pas here produkte disi te ēuditshme per moshen tone. Ne fillim sollen prezervativa, me shpresen se do edukohet brezi i ri. Po kujt i duheshin prezervativat thuaj, 80% e mbaroi shkollen akoma te virgjer. Megjithate prezervativat ishin argument per humor. Nje nga ēunat e fryu si tollumbace dhe ne ore te mesimit shikoje prezervativin qe fluturonte nga nje cep i klases ne tjetrin.
Mesuesja po spjegonte dhe bente sikur nuk shikonte. Befas ja keput: "Ore boll tani luajtet me tollumbace". Zgjat duart dhe me sa fuqi kishte e plas. Dhe vazhdon te spjegoje. Mirepo pas 5 sekondazh ndalon dhe kthehet nga klasa. "Ore ēfare eshte kjo gjeja, ky lengu". Gjithe klasa ja plasi se qeshuri. "Ate e kishte perdor Labi u degjua njeri". Aty e kuptoi mesuesja qe ishte komplet jashte situates.





Ndersa njehere tjeter sollen tampax (per gocat tona qe... pikaaaa, vetem njera kishte provuar tampax dhe te tjerat e konsideronin kurve). Nje shoku jone dihej qe kishte xhepat e shpuar, sepse tallej me njerezit duke futur gjera nga nje xhep per ti nxjerre nga tjetri. E duke pritur vetem okazione per te krijuar gallate, merr nje tampax dhe i fryn siper nje rezerve te kuqe. Pastaj vjen dy hapa larg nje goce e ndrojtur qe ndiqte rite myslimane si vajze e mbare. Shiko ēfare magjistari jam, i thote asaj. I tregon nje tampax te ri dhe e fut ne xhep. Fut doren te xhepi tjeter dhe nxjerr tampaxin me boje qe dukej i perdorur. Asaj gocej ju kthye stomaku dhe vrapoi per ne banje. Kusuri i klases ja plasi te qeshures.
E si te mos talleshim me ate rast. Te besh te vjelle tjetren me dy xheste ishte aftesi e larte teatrale. Aq me teper qe "vajza e mbare" ishte apsajt jetes, klases, dhe shoqerise tone.


Postuar nga AngelDevil datė 14 Qershor 2009 - 21:14:

looooool ajo puna e "tullumbaces" qe shume e forte loool


Postuar nga BIONDIA datė 14 Qershor 2009 - 21:37:

Ne shqiperi jetonim bashke me gjyshen dhe ajo ne darke i pelqente te hynte ne dhomen tone ku flija une me motren e te degjonte muhabetet tona nje nate une doja te pyesja motren per dicka po sdoja qe nana ta merrte vesh dhe i thashe "mori njeri ne tel sot "motra ime mu pergjigj duke me shkel syrin " po mori ajo shoqa jote Genta neser do vije " nana me nje sy mbyll tha "kush moj genti i (tha emrin e se jemes )... " ne pame njera-tjetren dhe ja plasem se qeshurit me te madhe sepse ajo e kishte kuptuar shume mire per cin po flisnin dhe une i thashe "oj nane po flasim per nje goce qe kam une ne shkolle " ajo me sy mbyll perseri me tha "e pra ne une per ate po flas per ate gocen qe sa here shkojme e marrim pencionin me ty ai sjell gjyshen e vet o cun i mire me pelqen ......me ka ngel ne mendje kjo gje sa here e kujtoj me motren qesh do ja hidhja une gjasme


Postuar nga bruni22 datė 14 Qershor 2009 - 22:37:

k'te qe do ju tregoj me te degjuar e kam. sa reale esht nuk ju garantoj asgje

behet fjal x BEXHETIN ky bexheti na ishte nje pijanec...
sa her kalonte te bari i lagjes nuk i behej te mos hynte x te pir. mundohej ti shmangesh barit por tentazioni ishte i madh

nje dit vendos ta kthej dhimbjen ne forc, e thot sot nuk do ndaloj. kur afrohet afer barit thot me vete ( hec bexhet vazhdo rrugen bexhet mos e kthe koken bexhet) si perfundim arriti te kaloj afer barit e nuk hyri. ndalon e thot! "BRAVO BEXHET X KTE QE BERE E MERITON NJE DOPIO"


Postuar nga AngelDevil datė 14 Qershor 2009 - 22:39:

hahahaaaaaaaaaaaa bexheti


Postuar nga Fajtori datė 14 Qershor 2009 - 23:52:

Shkoder

Nje burre qe pinte shume ishte bere problem per familjen dhe gruan e vet. Nje dite i thote gruaja: "Degjo, sot mos shko neper klube po ec ne shtepi se kemi njerez per dreke". Mire, thote burri.

Vijne njerezit nga ora 12 dhe i pret gruaja, por burri s'po vinte. Priti sa priti gruaja dhe del neper lagje te kerkoje burrin. E gjen ne nje klub duke pire dhe i thote "Po ēfare ben more burre. Po pse pin mor, pse pin?".

Burri ngre syte dhe duke ju marre goja pyet gruan: "Po ti pse s'pin?"

Thuhet se ka ndodhur vertet


Postuar nga cecilia datė 15 Qershor 2009 - 08:08:

Si cdo fundjave dy tipa shkojne ne disko,njeri tek 40-tat dhe tjetri 48 vjec,beqar akoma ky i fundit...
Futen brenda,ulen ne bar,fillojne e pijne, vijne oret e para te mengjesit, ky 48-vjecari kishte kohe qe po observonte nje bjonde te leztshme dhe e fton te kercejne bashke,ajo pranon...kercejne por ky eshte perballe atij tjetrit i ulur ne bar, kerkon te seductoj kete femren dhe ne ato momente "magjike" i bie masela nga goja mbi shpatullat e asaj...
Imgjinoni ca skene ne ate moment...


Postuar nga amor alucius datė 15 Qershor 2009 - 12:12:

Kisha nje zysh letersie ne kolegj qe vishte nga ato fundet qe jane te hapur totalisht dhe qe mbeshtillen e lidhen ne njeren ane. Ulej ne karrige derebardha dhe sapo ulej, kapte anet e fundit dhe i hapte, i shkonte e ēara deri ne thellesi te kofsheve. Tani mua dhe nja ca te tjereve, si adoleshentė qe vetem briret na mungonin, na kishin vene ne bangat e para te izoluar nga nj-tj. Ky shoku im e kishte bangen tamam ne front ballor me zyshen. I thote kjo "he filani, kush qendronte ne bazat e romanticizmit?".
Ai i trapi me syte nen tavolinen e saje i pergjigjet:"ne breket e romanticizmit qendronte...".

E njejta zysh na shoqeronte ne teater. E mire, mbaroi pjesa e teatrit dhe na merr te takonim aktoret. Hap nje dere andej ne prapaskena, kokrra e moshkllit lakuriq qe po nderrohej. "O zyshe, s'o mesim biologjie ky".


Postuar nga IQVLORA datė 15 Qershor 2009 - 15:58:

Sabri Kuta,
njihej nga gjithe qytetaret vlonjate si pianeci i qytetit,por edhe nje person qe leshonte batuta te forta humoristike.
Po ju tregoj nje ngjarje te jetuar.
Ngjitur me Lulishten tek Sheshi i Flamurit,prane varrit te patriotit I Qemali ka qene nje pijetore,restorant,e cila ndodhet po aty sot e kesaj dite me emrin Sazani.Mbi te eshte hoteli i vjeter po me te njejtin emer.Sic dihet nga te gjithe ne Shqiperi edhe pse klientet pinin birre e sigurisht kishin nevoje te shkonin ne tualet nuk e vriste mendjen askush.Ate dite ndodhesha edhe une me dy shoke e po pinin ndonje birre.Une dhe njeri prej shokve u ngritem e shkuan tek nje tualet qe ndodhej tek kendi i lulishtes diametralisht me pietoren.Kur u kthyen i rame lulushtes permes per me shkur.Nga jashte klubit tek nje dritare me xhama e me perde mbi nje mure rreth 1m lartesi shohim Sabriun qe po shurronte thote Arjan cani i Zone e Lire.Por cte shohim,Sabrua kujtonte se e kish nxjerre manxerrin jashte,por ne te vertete e kish akoma brenda pantallonave.Ne qeshem dhe shoku im E...d i tha :''Sabri nxirre jashte se po e bene ne breke''S'ka mundesi tha duke qeshur me gojen me komplet dhembet e pare te rene lart e poshte dhe uli koken.Kur pa qe pipia po i pikonte nga poturret ai tha:

[B]''Pse s'thoni ju,mua me qenkan shpuar topet''


Postuar nga halfgang datė 18 Qershor 2009 - 19:53:

xhepistat

Sic dihet xhepista vetem nuk qarkullojne jane gjithmone grup, njeri  vjedh portofolin dhe ia pason tjetrit qe te humbi gjurmet, dhe historia vazhdon keshtu...

Mbasi i hoqi njerit portofolin nga xhepi dhe ia pason shokut tjeter ai para se ta fusi tek menga e xhaketes portofolin i heq 200 euro dhe i fut ne xhep qe mos ti ndante me grupin keto leke... zbresin nga autobusi tek stacioni i pare dhe aty fillon biseda

- hoqe leke nga portofoli - po bertiste ai qe vodhi portofolin

- qenca bir kur(v)e jo - tha tjetri

- une te pash me syte e mi, mos me genje mua dhe futi doren tek xhepi i shokut dhe nxorri 200en euro

- ca jane keto ??? - i tha ai i nxehur ne kulm

-  po nuk guxon tjetri te jete bir kur(v)e mo burr i dheut - u pergjigj hajduti xhepist per te qetesuar gjendjen...


Postuar nga cecilia datė 18 Qershor 2009 - 22:40:

e forte kjo lart.


Postuar nga AngelDevil datė 18 Qershor 2009 - 23:03:

shiko cme ndodhi dje

isha ne zyre e vjen 1 cun qe duhej ta takoja per pune pune qe me priste te salla e mbledhjes nejse une cohem e shof nga larg qe simpatik dreqi e tu hec gjithe tangerllik mendo sandalet e zeza me take fustani normal si per zyre dhe sa i jap doren e i prezantohem atij me rreshket kemba e bie ai tjetri tu me mbajt nga krahu e tu pa nga kembet e ca brekesh kisha vesh ... booo ca sikleti jam ndjere ketej kisha hall se u vrava e ketej ulja fustanin.... e njehere qe bera tangerllik une lash nam loooool


Postuar nga Glaukus datė 18 Qershor 2009 - 23:34:

- shyqyr qe nuk ka fillu vapa akoma se do i kish ran noj infrakt tjetrit

 

.. ( marr shkas nga ajo puna e whisit a si quhej )

..... diku nga 93  na vjen ne itali ne nji shok nga shqiperia , hera e pare qe dilte ne perendim , e nejse mooooooo per ti bo rrespektin ne , plus edhe vet ato vite e gdhinim diskove , e cojme ne diskoteke .  Ne ishim bo si te shtepise aty , sa hyme njoni ne banak , tjetri direkt e ne piste , e rremuje hesapi .

- Mos rri si i hutum - i themi ktij -  po rri lirshem e boj ca te dush

... nejse mo , mos me u zgjat , mbas nji fare kohe vjen ky i habitem dhe thote :

- a nuk ishin ato gocat qe po pinin ke banaku , ato te gjatat ...

- po - i themi ne - e cfare

- po njonen nga keto po e shihja , me qeshi - i qesha dhe ma beri me shenje . E pashe qe mori drejtimin nga banjo dhe i shkova pas ..

    ne fillum me qesh se e dinim qe ishin trans .

- po pastaj ? - e pysim ne

- ē'a - thot ky shoku i habitur - ajo e bonte sh""""" n'kam .... si ne

    fillum tu e ngacmu ne , jo pse nuk i fole , pse nuk i fute durt .....

 

 


Postuar nga AngelDevil datė 18 Qershor 2009 - 23:36:

hahahhahaaaaaaaaaaa i ziu ai e paskeni shokuar looool


Postuar nga cecilia datė 20 Qershor 2009 - 12:51:

Para ca ditesh erdhi nje shqiptar nga Shqiperia per vizite tej nje shok i ngushte.
Atje,per ta takuar erdhen dhe ca cuna lagje.
Duke diskutuar ne pergjithesi, ishte njeri qe kishte vite pa shkuar ne Shqiperi,keshtu gjen rastin te pyesi per "shoket" e lagjes.
E mbyti ne pyetje ate te shkret (vizitorin)

E ke pa filonin ? Ca ka bo? Me ca merret ? ...etc
Ky i shkreti u merzit pak se s'kishte ardh aty me dhen te gjitha te dhenat e te tjerve.

Ky s'pushonte prape.
Po filonin e ke pa?
Ky rri, rri dhe shume seriozisht ia kthen, - jo me, ky i shkreti ka vdek. Jo me, sa gjynof po me vjen.

Prape ky,- po ate qe rrinte tek filan vend ca ka bo?
Ky ia kthen - kush me ? ai eh, ca thu ti, ate e ka shtyp makina ,se o bo per ramet...

Ky e kuptoi qe ky po e tallte ( see kishte merzit me pyetje)i thote ne fund ,- po amon o burr i dheut se gjynah me ja nill te keqen,se cuna te rinj...
E boni gjysem e lagjes te vdek vizitori


Postuar nga beni-77 datė 21 Qershor 2009 - 22:47:

Makaronat

Nje dite prej ditesh ne nje familje ishin gatuar makarona dhe te gjithe ishin ulur per dreke ne tavoline. Djali i vogel po i bente naze pjates dhe babai per ta bere me interesante dhe ta vinte djalin te hante i thote : Haji shpirt i babit haji se te rritet rrushi. E shoqja e shikon dhe i thote o ti o lum madh ha per vete . :p


Postuar nga BIONDIA datė 21 Qershor 2009 - 23:04:

Re: Makaronat

Citim:
Po citoj ato qė tha beni-77
Nje dite prej ditesh ne nje familje ishin gatuar makarona dhe te gjithe ishin ulur per dreke ne tavoline. Djali i vogel po i bente naze pjates dhe babai per ta bere me interesante dhe ta vinte djalin te hante i thote : Haji shpirt i babit haji se te rritet rrushi. E shoqja e shikon dhe i thote o ti o lum madh ha per vete . :p



hahahah mesues beni po ku shkoi ai serioziteti jot cjane keto barsaleta pikante .....kush ishte ky i makaronave luciano i letersise se per ate thone qe e kishte icik si te vogel


Postuar nga kurt datė 21 Qershor 2009 - 23:05:

hahah, e fort kjo ben...


Postuar nga beni-77 datė 21 Qershor 2009 - 23:13:

Re: Re: Makaronat

Citim:
Po citoj ato qė tha BIONDIA



hahahah mesues beni po ku shkoi ai serioziteti jot cjane keto barsaleta pikante .....kush ishte ky i makaronave luciano i letersise se per ate thone qe e kishte icik si te vogel

Te lutem jo me emra konkrete se mund te na behet dhe deputet tjetri dhe mos na duhet ,por nuk eshte ai jo te siguroj


  Gjithsej 4 faqe: [1] 2 3 4 »
Trego 196 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.