Forumi Horizont Gjithsej 20 faqe: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 » ... E fundit »
Trego 192 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Probleme Sociale (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=312)
-- Skena seksi ne nje shkolle publike (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=11857)


Postuar nga Niqua datė 10 Qershor 2006 - 23:49:

kjo eshte nje gje skandaloze dhe turp i madh per gjinin femrore. amore alucius mua me cudit dicka me shkrimet tuja qe actin e Inis Gjonit e denoje ti kur ne nje kohe ajo ishte dicka intime mes saj dhe te dashurit e ekspozuar nga whoever. kurse kjo adolishentja ktu e ekspozoj vetveten pa fe turpit. sexi oral eshte dicka normale por jo normale neper banka shkolle, kjo do arrestim dhe pike. turp turp turp


Postuar nga Admirali datė 11 Qershor 2006 - 01:11:

...

Dreqe

Vetem qe arrestim nuk mund te kete, nqs behet fjale per nxenes te viteve te treta apo te katerta, ligjerisht ata nuk jane minorene(nqs e mbaj mend korrekt) si dhe perderisa gjithcka aty eshte vullnetare, nuk ka ligj ne bote (vetem ne ShBA qe jane ca si shume konservatore me ne krye shefin e shtetit) qe ti denoje edhe nqs jane minorene. Shtepi riedukimi nuk ka per keto gjera, keshtu qe ata o do e kalojne me nje shpulle nga prindi dhe ndoshta perjashtim nga shkolla (nqs jane dhe drejtuesit e shkolles konservatore ne kulm) ose me ndonje paralajmerim te tipit "Te keqen xhaxhi/teta mos beni me gjera te tilla se jane turpe, jeni te vegjel akoma, dhe ta dini se ju ka sjellur lejleku kur keni lindur "

Nuk e di, ka apo nuk ka ndonje ligj apo rregullore neper shkollat ne Shqiperi qe ndalohet seksi ne ambientet e shkolles midis nxenesve. Ndonje mund te hedhe drite mbi kete gje?


---------------------------------------------------------------

Dhe Dreqe, akti i Inis Gjonit u denua me teper per faktin e perdorimit te droges pershkak te asaj qe ajo perfaqeson ne boten e spektaklit ne Shqiperi, jo sepse ja mori ne goje k**** atij tjetrit (ne fakt i futi nje vize nga ajo qe pashe, se ca ka ndodh me vone nuk e di, por as nuk perjashtohet nje gje e tille) dhe ai i futi nje llape asaj, dhe ka shume ndryshim.


Postuar nga Admirali datė 11 Qershor 2006 - 01:33:

...

Dhe e fundit per sot, kush nga ju ketu, e ka pare gje videon ne fjale, apo i besoni gazetave?

Personalist as une nuk e kam pare videon, dhe nuk mund te them qe ka personazhe shqiptare ose jo. Po te degjojme gazetat, nga njera ane kemi Panoramen qe thote jane shqiptare, kurse pervec Balkanweb une sapo lexova dhe tek Shekulli qe video nuk eshte me nxenes nga Petro Nini.

Perfundimisht jemi ne nje qorrsokak.

Po me ra ne dore kjo video jua publikoj qe te bindeni se kush eshte e verteta, deri atehere, mbani syte hapur per ndonje link (ose kush e ka por i vjen zor ta publikoje, comeni nje pm, se e publikoj une, pa problem, garantoj anonimitetin).


Postuar nga amor alucius datė 11 Qershor 2006 - 11:25:

Akuza: Emri i vajzės qė pėrmendet nė video, ndodhet nė regjistrin e njė gjimnazi tė kryeqytetit


Zbulohet nxėnėsja e seksit nė shkollė

Prokuroria e Tiranės nis hetimin, sekuestrohet videoja pornoZbulohet adoleshentja e videos sė turpshme, qė ėshtė regjistruar nė njė prej gjimnazeve tė kryeqytetit.

Dy prokurorė dhe tre oficerė tė Policisė Gjyqėsore tė Prokurorisė sė Rrethit Gjyqėsor Tiranė, kanė sekuestruar dje videon filmike nė tė cilėn dy nxėnės tė shkollės sė mesme janė regjistruar gjatė skenave tė nxehta erotike nė ambientet mėsimore. Sipas burimeve zyrtare nga organi i akuzės, Prokuroria e ka filluar kryesisht hetimin e ēėshtjes, nisur nga materialet e publikuara pėr skandalin nė mediat e shkruara dhe elektronike. “Nuk kemi pasur kallėzim penal pėr kėtė rast, procedimi penal ėshtė filluar me iniciativėn tonė bazuar nė nenin 108 tė Kodit Penal pėr veprime tė turpshme, duke pasur parasysh problematikėn e pėrhapjes sė materialeve tė tilla nė shkolla”, thanė prokurorėt. Ata kanė pohuar se mėngjesin e djeshėm, fillimisht kanė sekuestruar pamjet e plota tė videos qė po qarkullon nė mijėra aparate celularėsh, qė pėrdoren nga adoleshentėt e kryeqytetit.

Videoja
Mė pas, hetuesit kanė parė me vėmendje videon erotike pėr mė shumė se tri herė, ku njė vajzė kryen seks oral me partnerin e saj tė sė njėjtės moshė. Nė pamjet filmike qė, sipas hetuesve zgjasin rreth 4 minuta, dėgjohet i plotė emri dhe mbiemri i vajzės. Gjithēka ka nisur si njė batutė mes nxėnėsve, pas njė sharje qė djali ka bėrė ndaj vajzės, duke pėrmendur organin e tij seksual. Vajza, sipas hetuesve, ndoshta nėn efektin e njė lėnde narkotike, ka kryer seks oral me partnerin e saj, pikėrisht nė kundėrpėrgjigje tė fjalėve qė ka thėnė djali, ndėrsa nė filmimin 4-minutėsh duket qartė njė tjetėr nxėnės, edhe ai duke filmuar nga celulari i tij. Sipas burimeve hetimore, nė sfond kuptohet mjedisi shkollor pėr shkak tė dukjes sė dėrrasės sė zezė dhe ban-kave. Pas vajzės sė parė, njė tjetėr vajzė, me flokė tė gjatė, afrohet tek i njėjti person, duke realizuar edhe ajo seks oral me nxėnėsin, qė ka dalė nga banka e tij, duke marrė karrigen me vete dhe duke qėndruar para klasės. Sipas hetuesve, videoja pėrmban dialog nė gjuhėn shqipe, i cili pavarėsisht zhurmės, ėshtė i kuptueshėm. Konfirmohet se ditėn e djeshme organi i akuzės dhe policia, kanė kryer veprime hetimore nė gjimnazin “Petro Nini”, por burimet hetimore nuk pranuan tė komentojnė nėse skena ka ndodhur nė kėtė institucion arsimor. Njė fakt i tillė u pėrfol qė nė momentet e para tė publikimit te videos, zotėruesit e sė cilės pretenduan se ajo ishte regjistruar nė gjmazin “Petro Nini”.

Hetimi
Menjėherė sapo kanė dėgjuar zėrat e tė paktėn katėr gjimnazistėve tė tjerė qė shqiptojnė emrin e adoleshentes, prokurorėt e kanė mbajtur shėnim atė dhe janė nisur pėr tė verifikuar nė shkollat e mesme nė kryeqytet, nėse njė emėr i tillė rezulton i regjistruar, apo jo. Verifikimi nė regjistrat e shkollės ka qenė edhe pika mė e nxehtė e hetimeve tė ditės sė djeshme. Prokurorėt kanė fotokopjuar faqen e regjistrit, nė tė cilin ndodhet emri i vajzės qė shfaqet nė video, duke bėrė seks oral me partnerin e saj. Prokuroria nuk preferoi tė publikojė tė dhėna rreth vajzės, por konfirmoi se ajo ėshtė nxėnėse nė shkollėn e mesme tė kryeqytetit dhe se tė paktėn dy herė vitin e kaluar ka pozuar pėr njė revistė tė pėrjavshme pėr tė rinj. Hetuesit thanė se procedimi penal i filluar tashmė do tė vijojė me identifikimin e personit tė tretė, i cili ka regjistruar nga celulari i tij, skenėn e nxehtė mes dy shokėve tė tij. Nga videoja qė po qarkullon nė celularėt e kryeqytetasve, kuptohet qartė se skena ėshtė ndjekur nga tė paktėn pesė ose gjashtė nxėnės tė tjerė, mes tė cilėve ėshtė edhe personi, qė ka regjistruar pamjet dhe qė mė pas i ka pėrhapur ato. t.s/k.b

Petroninsat mohojnė videon: Nuk ėshtė xhiruar nė shkollėn tonė

I gjithė komuniteti i nxėnėsve dhe mėsuesve tė shkollės “Petro Nini Luarasi” nė kryeqytet, ka reaguar dje pėr skandalin e videos, ku dy gjimnazistė janė xhiruar duke bėrė seks oral. Drejtoria e shkollės dhe mėsuesit e kanė mohuar faktin qė ato pamje tė jenė marrė nė njė nga klasat e tyre. Po kėshtu edhe njė grup gjimnazistėsh. Ndėrsa tė tjerė janė shprehur se i njohin personazhet e pak minutave film qė qarkullon prej dy javėsh nė celularėt e shumicės sė nxėnėsve tė kėsaj shkolle. Tė ndarė nė opinione tė kundėrta, atmosfera nė njė prej gjimnazeve mė tė rėndėsishėm tė Tiranės, prej disa ditėsh ėshtė shndėrruar nė njė “koshere bletėsh”, ku gėlon kureshtja dhe habia. Drejtuesit e shkollės shprehen se kjo situatė ėshtė pėrdorur qėllimisht pėr tė tėrhequr vėmendjen e maturantėve dhe pėr t’i shpėrqendruar ata nga provimet e Maturės Shtetėrore. “Videoja, e cila qarkullon nė celularėt e nxėnėsve, nuk ėshtė realizuar nė shkollėn tonė dhe kjo duket mjaft qartė se edhe veshjet e tyre janė dimėrore dhe po kėshtu nxėnėsit, tė cilėt janė “protagonistė” nuk janė tė shkollės sonė. Ne kemi mbledhur qeverinė e nxėnėsve dhe drejtorinė pėr tė bėrė njė peticion dhe ēdo gjė do ta lėmė nė dorė tė drejtėsisė”, ėshtė shprehur nėndrejtori i shkollės “Petro Nini Luarasi”. Ndėrsa shumė tė tjerė mendojnė se videoja ėshtė regjistruar nė kėtė shkollė, madje edhe fytyrat janė tė njohura. “Atė vajzėn e kam parė, ėshtė nė vitin e tretė”, ėshtė shprehur njė prej nxėnėsve tė shkollės. Askush nuk dėshiron tė flasė mė gjatė pėr kėtė ēėshtje qė i ka tronditur tė gjithė. Edhe Ministria e Arsimit, e cila ka shpėrndarė urdhrin pėr ndalimin e celularėve nė orėt e mėsimit, ėshtė e pafuqishme tė ndalojė pėrhapjen e teknologjisė nė radhėt e adoleshentėve. Sipas burimeve nga ky dikaster, pas shpėrndarjes sė urdhrit janė drejtoritė ato qė duhet ta zbatojnė atė. Mėsuesit nuk duhet tė lejojnė qė nė orėn e mėsimit tė ketė celularė tė hapur, tė cilėt mund tė shkaktojnė bezdisje dhe prishje tė 45 minutėshit kur shpjegohet mėsimi. Por kaq. Askush nuk mund tė ndalojė njė nxėnės tė mbajė njė celular pas orės sė mėsimit, apo edhe gjatė minutave tė pushimit mes orėve. “Bluetooth-i” ėshtė shkaktari i pėrhapjes sė kėsaj videoje qė mbetet akoma pėr t’u vėrtetuar plotėsisht, nėse ėshtė marrė nė ambientet e shkollės shqiptare, apo ėshtė nė njė shkollė tė huaj, siē pretendojnė drejtues tė arsimit dhe ėshtė hedhur nga interneti nė memorien e telefonave celularė tė gjimnazistėve tė “Petro Nini Luarasit”.


Postuar nga rumial datė 11 Qershor 2006 - 14:14:

Iku koha e arrestimeve

Na moj naqe dreqe
po te jete per me i fute ne burg atehere na duhet me ba burgje te reja ose me i kthyer shkollat ne burgje sepse me sa kuptova nuk merrke vesh se ēfare ndodh ne gjimnazet tona.
Sa per Deja-vu nuk ka rendesi se si e ku e sa por a ishin ne rregull me vehten ata se mesa di une te shkolla shkohet te behet mesim e jo seks
mesojme duke gabuar e jo gabojme per te mesuar.


Postuar nga Fajtori datė 11 Qershor 2006 - 23:20:

 Skandali i kesaj videoje do ishte njesoj edhe po te mos ishte bere ne shkolle, sepse thelle ne intimitet shumica skandalizohet nga liria e seksit. Keto probleme ndodhin ne gjithe boten dhe zakonisht nuk i kalojne kufijte e shkolles ku ndodhin. Nderkohe qe per ne eshte problem kombetar. Kjo do te thote qe halli nuk eshte tek shkolla Petro Nini, por shume me tutje...
Zakonisht flet xhelozia e brezave te vjeter, te brumosur me antseksizmin tipik lindor dhe te hutuar nga mos ekzistenca e masturbimit si mjet i vetem kenaqesie, sic ishte njehere vaktit.

Me ne fund shoqeria shqiptare po perplaset me problemet e seksit dhe si zakonisht puritanizmi i fshehur me pretekste te ndryshme mundohet ta perdhose ate.

Turp atyre nxenesve qe u munduan te mohojne realitetin. Nxenes qe bazojne krenarine e vet tek moralet e diskutueshme popullore (njesoj sic fitojne votat politikanet). Ehhh, vajzat e mbara...


Postuar nga Unstoppable datė 12 Qershor 2006 - 00:13:

Citim:
Po citoj ato qė tha Fajtori
. Nderkohe qe per ne eshte problem kombetar. Kjo do te thote qe halli nuk eshte tek shkolla Petro Nini, por shume me tutje...
Zakonisht flet xhelozia e brezave te vjeter, te brumosur me antseksizmin tipik lindor dhe te hutuar nga mos ekzistenca e masturbimit si mjet i vetem kenaqesie, sic ishte njehere vaktit.

Me ne fund shoqeria shqiptare po perplaset me problemet e seksit dhe si zakonisht puritanizmi i fshehur me pretekste te ndryshme mundohet ta perdhose ate.


Ke te drejte kur thua qe problemi i kalon muret e shkolles per vete faktin qe shkolla nuk asht institucion orgjie por arsimimi dhe edukimi..!
Nuk asht puna se po shemben disa mentalitete te vjetra por po shemben te gjitha , edhe ato qe predikojne cilesi ne shoqerine shqiptare !
Eshte liria jote te besh seks me ate qe ke qef ti dhe anasjelltas por liria jote shkon deri aty ku cenohen lirite e individit tjeter ( ose institucionit )
Se di ca thote ligji per orgji seksuale por e di qe seksi eshte i ndaluar ne vende publike ( jo vetem ne Shqiperi por ne te gjithe boten )
Pse..?! Sepse jane kunder seksit ? JO ! Sepse nga ky akt mund te preket ( ofendohet ) liria e tjetrit qe mund te jete i pranishem per arsyet e veta !
Nuk mund ta quaj revolucion te dobishem seksual berjen seks ne mes te autostrades Tirane-Durres apo ne shkollen per te cilen po behet fjale !
Kjo eshte shkelje e ligjeve qe mbrojne kto institucione..!
Si te duket ty te jesh duke shetitur neper blvd me familjen tende dhe te shohesh ne trotuar nji cift duke ba seks ?
Ndjen xhelozi apo ndjehesh i ofenduar ?Ky nuk quhet revolucion seksual por predikim imoraliteti sepse not everything is about sex !
Revolucion seksual e quaj shembjen e tabuse se 'Virgjerise' dhe edukimin e brezit me anet pozitive dhe negative te seksit qe ne moshe te re..!


Postuar nga Fajtori datė 12 Qershor 2006 - 03:03:

Ne fakt shkolla duhet mbrojtur, sepse ka rregullat dhe politikat e veta. Por muret e shkolles nuk ka pse ti kaloje. Sepse deri me sot askush nuk eshte ankuar per njerez qe bejne seks ne publik. Ketu ankohen se behet seks ne shkolle si princip, por jo ne publik. Dhe deri ketu i takon shkolles te ankohet, jo prokurorise te hape hetim sikur do kape kriminelet e kombit.

Se dyti me shume sesa seksi ne shkolle kjo teme skandalizon prej faktit qe brezi i ri ka arritur te beje seks lirshem ne prezence te njeri tjetrit. Dhe kjo gje i duket e pakonceptueshme shume emigranteve.

Se treti po i rikthehem seksit ne publik. Kuptohet qe ne publik nuk lejohet te besh seks, por duhet patur parasysh qe keto limite jane thjesht shoqerore. Cfare eshte publiku? Nese une bej nje feste private quhet publik? Po ata gjimnazistet qe benin seks tek Petro Nini a quhen publik? Tek e fundit legjislacioni shqiptar akuzon thjesht per "Kryerje aktesh te turpshme". Kete akuze e lexova edhe per nje mesues pedofil para dy javesh. Kuptohet qe perderisa nje ligj i vetem kap veprime kaq te ndryshme si te besh seks ne rruge dhe te ngacmosh seksualisht nje femije, dmth qe parlamentaret tane nuk jane shume te qarte ne mendjen e tyre. Ose me sakte cilesimi "akt i turpshem" u lika ne dore te nje gjykatesi qe e interpreton sipas edukates familiare qe ka marre. Tani sipas teje, ne periudhen qe jetojme, eshte e pranueshme qe morali i brezit te ri te lihet ne dore te edukates familiare te nje gjykatesi? Atehere pse behen ligjet kur ne fund vendos Maliqi?

Ah, edhe dicka. Ne mos gaboj akuza e kryerjes se akteve te turpshme ju vesh edhe nje prostitute qe po bente punen e saj ne nje motel te Tiranes, kur policia nderhyri ne menyre te befasishme duke e kapur ne flagrance. Mos valle vete seksi eshte akt i turpshem? Por edhe ne u gabofsha, cfare kuptimi ka te luftohet seksi kaq eger. Prostitucioni ekziston ne gjithe boten. Madje ne Itali nuk ka nje ligj qe denon prostitucionin por ka ligj qe denon "shfrytezimin e prostitucionit". Si rrjedhoje denohen protektoret por jo prostitutat. Ku e gjejne te drejten morale parlamentaret shqiptare te luftojne berjen e seksit si koncept. Ku e gjejne pastaj prokuroret qe kane hapur hetim per 4 kalamaj qe eksperimentojne seksin ne klase. Per cfare do i akuzojne? Per kryerje aktesh te turpshme?

Dilema te parpambetura te historise sone.
Qeveri qe nuk dine te perballojne me takt ndryshimet dhe kerkesat e brezit te ri. Dinosaure te zbritur ne dyqanin e qelqurinave.

P.s. Jo se jam pro orgjive kombetare, por keto jane zgjedhje intime qe duhen bere me mend ne koke, jo te imponohen me ligj nga hipokrizia jone klasike.


Postuar nga ksenia datė 12 Qershor 2006 - 07:50:

Mesa di une video e shumeperfour eshte sjelle nga Greqia...

Per sa i perket gazetes PAnorama ajo tashme eshte ne proces te disa ceshtjeve gjyqesore me figura te njohur dhe me pak te njohur per shpifje apo shtremberime faktesh...

Do te ishte skandaloze ne syrin tim nese video eshte marre ne ndonje gjimnaz tonin megjithate cdokush nga ne ben mire te mire informohet perpara se te ngreje akuza per nje shoqeri te tere sigurisht nese nuk i pelqen diskreditimi socialo kulturor i Shqiperise...

Te ngresh akuza kaq skandaloze dhe te ferkosh barkun kur skandale te tilla ndodhin mua me duket rrenqethese...


Postuar nga Unstoppable datė 13 Qershor 2006 - 03:17:

Citim:
Po citoj ato qė tha Fajtori
Ne fakt shkolla duhet mbrojtur, sepse ka rregullat dhe politikat e veta. Por muret e shkolles nuk ka pse ti kaloje. Sepse deri me sot askush nuk eshte ankuar per njerez qe bejne seks ne publik. Ketu ankohen se behet seks ne shkolle si princip, por jo ne publik. Dhe deri ketu i takon shkolles te ankohet, jo prokurorise te hape hetim sikur do kape kriminelet e kombit.

Ne fakt dakort jam me ty qe ky duhet te ishte problemi i shkolles por problemi mori permasa jasht mureve te shkolles per faktin qe filmimi me celular u perhap ne mijera celular te rinjsh te cileve pervec anes argetuese ka edhe efekt tjeter , ate publicitar si nji lloj modernizmi 'cool' per brezin e ri shqiptar !

Citim:
Se dyti me shume sesa seksi ne shkolle kjo teme skandalizon prej faktit qe brezi i ri ka arritur te beje seks lirshem ne prezence te njeri tjetrit. Dhe kjo gje i duket e pakonceptueshme shume emigranteve.

C'lidhje kane emigrantet..? A thu te jene shtresa me e prapambetur e shoqerise shqiptare...?
Masandej , seks ne prezence te njeri-tjetrit...? Kush eshte morali i veprimi...? Qe kafshet dhe njerezit jane njelloj...?
Kafshet bejne seks ne prezence te njeri-tjetrit , ne publik etj etj ! Njerezit kane parime , llogjike , ndjenja dhe kane turp !Te ishte kaq normale sa e thua ti , s'do egzistonin rrobat per te mbuluar trupin e njeriut , s'do egzistonte dashuria por vetem seksi ...nejse kto jane norma te pergjithshme te nji shoqerie ( jo vetem asaj shqiptare ) por orgjia seksuale mund te praktikohet fare mire ne ambjente 'private' sic e the vet dhe nuk besoj se do shkelej ndonji ligj por si fenomen besoj qe ka me shume ane negative se sa pozitive !

Citim:
Se treti po i rikthehem seksit ne publik. Kuptohet qe ne publik nuk lejohet te besh seks, por duhet patur parasysh qe keto limite jane thjesht shoqerore. Cfare eshte publiku? Nese une bej nje feste private quhet publik? Po ata gjimnazistet qe benin seks tek Petro Nini a quhen publik? Tek e fundit legjislacioni shqiptar akuzon thjesht per "Kryerje aktesh te turpshme". Kete akuze e lexova edhe per nje mesues pedofil para dy javesh. Kuptohet qe perderisa nje ligj i vetem kap veprime kaq te ndryshme si te besh seks ne rruge dhe te ngacmosh seksualisht nje femije, dmth qe parlamentaret tane nuk jane shume te qarte ne mendjen e tyre. Ose me sakte cilesimi "akt i turpshem" u lika ne dore te nje gjykatesi qe e interpreton sipas edukates familiare qe ka marre. Tani sipas teje, ne periudhen qe jetojme, eshte e pranueshme qe morali i brezit te ri te lihet ne dore te edukates familiare te nje gjykatesi? Atehere pse behen ligjet kur ne fund vendos Maliqi?

Ah, edhe dicka. Ne mos gaboj akuza e kryerjes se akteve te turpshme ju vesh edhe nje prostitute qe po bente punen e saj ne nje motel te Tiranes, kur policia nderhyri ne menyre te befasishme duke e kapur ne flagrance. Mos valle vete seksi eshte akt i turpshem? Por edhe ne u gabofsha, cfare kuptimi ka te luftohet seksi kaq eger. Prostitucioni ekziston ne gjithe boten. Madje ne Itali nuk ka nje ligj qe denon prostitucionin por ka ligj qe denon "shfrytezimin e prostitucionit". Si rrjedhoje denohen protektoret por jo prostitutat. Ku e gjejne te drejten morale parlamentaret shqiptare te luftojne berjen e seksit si koncept. Ku e gjejne pastaj prokuroret qe kane hapur hetim per 4 kalamaj qe eksperimentojne seksin ne klase. Per cfare do i akuzojne? Per kryerje aktesh te turpshme?

Dilema te parpambetura te historise sone.
Qeveri qe nuk dine te perballojne me takt ndryshimet dhe kerkesat e brezit te ri. Dinosaure te zbritur ne dyqanin e qelqurinave.

P.s. Jo se jam pro orgjive kombetare, por keto jane zgjedhje intime qe duhen bere me mend ne koke, jo te imponohen me ligj nga hipokrizia jone klasike.


Legjislacioni shqiptar eshte shume i varfer kur perballet me 'semundjet' e perendimit per faktin e thjesht se sapo ka fillu ti pershtatet jetes perendimore nga nji diktature komuniste dhe nuk eshte i pregaditur me kto fenomene qe po shfaqen!
Qeverite dhe sistemet shemben shume me shpejt se mentalitetet e njerezve !Kto duan shume kohe qe te emancipohen por s'jam dakort qe emacipimi te filloje nga skaji i saj sic mund te jete liria seksuale pertej te gjitha normave te konceptueshme te shoqerise egzistente shqiptare..!


  Gjithsej 20 faqe: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 » ... E fundit »
Trego 192 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.