Forumi Horizont
Trego 28 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Dashuria (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=48)
-- Shoqja e ngushte. (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=1865)


Postuar nga hirushja datė 27 Gusht 2003 - 20:12:

Shoqja e ngushte.

Une kam deshire qe te hap nje teme rreth nje vajze e cila ka nje shoqe te ngushte, i beson gjithcka asaj i tregon gjithcka dhe eshte e sigurt qe ajo eshte shoqe besnike dhe e sinqerte ndaj saj. Por per cudi nje dite ajo e shikon te dashurin e asaj me shoqen e asaj te ngushte. Ajo nuk ju besonte syve per ate qe pa.
Ajo humbi njekohesisht dy njerez qe i kishte dashur shume, te dashurin dhe shoqen e saj te ngusht.

Si e mendoni ju, a do pranonit te kishit shoqeri me shoqen e ngushte n.q.f ju ndodhte nje gje e tille?

Pasi per te dashurin e saj nuk ja vlen te bej pyetje se ne femrat e dim shume mire qe mashkulli ku gjen ben.


Postuar nga Bledari datė 22 Shtator 2003 - 09:29:

Angry

Kurre perkundrazi nese do me ndodhte mua une do ja ktheja ne te njejten me nyr po jo me nje her avash avash si nje thenie e urte popullore Avash avash behet gjithcka.
Me nje fjal do merja hak tek te ty.


Postuar nga sweaty01 datė 23 Dhjetor 2003 - 20:11:

per mua eshte shoqja ime e ngushte gjithēka personi me i shtrenjte,dhe nuk mendoj se do ma bej nje gje te tidhe e dua shuuuuuuum
dhe e pershendes "Nertilen"


Postuar nga _Q_I_M_I datė 23 Dhjetor 2003 - 21:09:

Hirushe ne kete bot mundet te ndothi gjithqka dhe do te ndothi.
Nese mundem te kem nje shok te ngusht un ta them sinqerisht qe un do i besoja gjithqka po jo 100% Sepse sot jemi ne shekullin e 21- dhe shumica e njerzve nuk kan besim tek vetvetja.


Postuar nga lupo datė 23 Dhjetor 2003 - 22:37:

shoqeri shoqeri

pas atij xhesti per mua nuk do egzistonin me ne bot ne fund te fundit shoqeria eht respekt me respektove njeher do te respektoj dy her megjth ate keto jan raste te rralla mos te ndodht se te ulin shum molarisht nuk i beson as vetes me pas.


Postuar nga ADELAIDA datė 23 Dhjetor 2003 - 23:10:

Eshte e lehte te flasesh dhe te japesh gjykime sidomos per ata qe nuk kane qene protagoniste te situatave te tilla...dhe ne fakt une e kam shume te lehte te flas lidhur me kete...
Por mendoj se nuk do isha e gatshme te falja ,sepse ne fund te fundit nje shoqeri e mire bazohet tek sinqeriteti reciprok ne rradhe te pare dhe nqs ky i fundit mungon atehere ne kete rast ajo shoqeri do te kishte vetem emrin e tille.


Postuar nga JaM_VlOnJaTe datė 24 Dhjetor 2003 - 16:13:

Ajo dihet qe nese shoqja jote me e ngushte te tradheton ne kete menyre atehere s'ka ku te veje me. Se nese ti e ke ate si moter dhe tjetra ta fut thiken mbas shpines kjo do te thote qe ajo s'do t'ja dije per ndenjat e tua dhe qe fundja nuk i intereson shume shoqeria jote. Une per vete s'besoj se do hakemerresha tek ajo, poqe dhe ta falja do ishte shume e veshtire.(mos te them e pamundur)


Postuar nga macekeqe datė 26 Dhjetor 2003 - 12:14:

une jam e bindur qe ne jete mund te gaboj cdokush keshtu qe ashtu si shoqja ime dhe une mund ti krijoja nje dhimbje te tille pa dashje. mgjth une respektoj shume shoqen time te ngushte dhe per kete respekt nuk do t'ja beja nje gje te tille prandaj dhe nuk do ta falja dot kurre po te ma bente ajo nje gje te tille...


Postuar nga notnE datė 26 Dhjetor 2003 - 12:32:

oblio

egoisem dhe luksuria
jane te pandara njera nga tjetra....

kur deshiron dike asgje nuk
arrin te ndaloje aksionet , mendimet per
t'ja arritur qellimit ......, mbyll syte dhe largon
me force nga mendja gjithshka qe te pengon
per tu ulur ngadale dhe me dinjitet si Dionise
mbi fusha te mendafshta .......


e.


Postuar nga Mira_uk datė 02 Janar 2004 - 14:59:

Cfare mund te ndodhi ne kete bote deh eshte shume e vertete qe ndodh keshtu qe e mban si shoqe ose me mire si moter dhe kur vjen fundi ta fut sa krahu thats not fair....


me respekt Mira


Postuar nga eliz datė 02 Janar 2004 - 18:22:

Lum ajo per shoqen e ngushte.
Sic tha dhe Adelaida eshte thjesht te flasesh per gjera qe s`te kan ndodhur.Mua nuk me ka ndodhur prandaj flas vetem me mendimin e tanishem. As njerin as tjetrin nuk do falja.Nuk kam nevoje per njerez te tille ne jeten time.Njerez te tille nuk jane te denje per shoqerine time.


Postuar nga AsE Vogel As E madhe datė 02 Janar 2004 - 19:22:

Wink

Hirushe ajo nuk do ishe shoqe e vertet neqoftse bente gjera te tilla. un per vete do shkoja t'gjeja nje shoqe tjeter!


Postuar nga _Q_I_M_I datė 02 Janar 2004 - 19:32:

Aman ku ka shoqe te ngusht sot ne vitin 3004 sot shoqet kan drejtimin e vet dhe te rrespektojn vetem per interes.
Shoqe te ngusht esht shum veshtir te kesh.


Postuar nga AsE Vogel As E madhe datė 02 Janar 2004 - 19:38:

Talking

Hmmm..... mir o qimo po u dehe kaq shpejt ti se m duket se esht viti 2004 lol


Postuar nga _Q_I_M_I datė 02 Janar 2004 - 20:22:

O Endriku je ti kok Shteti.
Po si more na e bone jeten Barsalet ti .
Na qudite fare.Mos na e ben ndonje dit thes me patate/
Jeta esht (kur*) o lal.
Hirushe:Sot Shoqeria ta (fu*)
Postuar nga JaM_VlOnJaTe datė 02 Janar 2004 - 21:23:

o Qimi dhe ti tani. Po si mo s'paska shoqe te ngushta sot mo...?? Une per vete kam disa shoqe te ngushta fare dhe s'pres qe asnjera nga ato te me tradhetoj, ose te me bej dicka te keqe mbas shpine se e di c'fare njerezish jane.
****
Tani sa per ty Endrra, ajo mund te kete rrene ne love me te dashurin e shoqes po te pakten ti thoshte asaj. Se kur tregon te verteten (te dy dmth, shoqa dhe bf), ashtu sikur sado qe te lendon eshte me mire se ta genjesh.


Postuar nga Mira_uk datė 03 Janar 2004 - 12:56:

Citim:
Po citoj ato qė tha _Q_I_M_I
Aman ku ka shoqe te ngusht sot ne vitin 3004 sot shoqet kan drejtimin e vet dhe te rrespektojn vetem per interes.
Shoqe te ngusht esht shum veshtir te kesh.
Me pelqeu mendimi i Qimit dhe per mendimin tim ajo eshte shume e drejte sepse shoqeria e sotme eshte vetem per interes. Ndoshta jo te gjithe por ne pergjithesi ashtu jane vetem per INTERES... Sic po thonin ca anetar ketu qe nuk mund te ndodhi, ajo ndodh dhe hiqet sikur po te ndihmon dhe nga krahu tjeter te ben gjera te tjera qe ti nuk mund ti besosh vetes tende dhe do thuash qe kush ma beri ajo qe po mendoje qe po te ndihmonte......
Ndoshta nuk ju ka ndodhur por une qe po flas me ka ndodhur dhe nuk e besoj dhe tani qe pse ma beri ajo ate pune sikur une i kisha more dicka te jetes saj por mire ja beri se shikon zoti dhe e gjen rrugen dhe per ate por shyqyr dhe me ate nuk shkoj shume koh dhe u nda keshtu qe kur me kerkonte nuk e pranoja me ne jeten time dhe tani jam me e lumtur dhe nuk dua tja dij me per shoqerine te ngushte vetem nji miremngjes dhe kaq..Me falni qe u zgjate pak si shume por si si me dolen keto mendime se nuk doja ti shkruaja
anyway have a nice time all of u and have aq nice friendship with ur mates....

me respekt Mira


Postuar nga gosacameria datė 03 Janar 2004 - 19:50:

Lightbulb Re: Shoqja e ngushte.

Citim:
Po citoj ato qė tha hirushja
Une kam deshire qe te hap nje teme rreth nje vajze e cila ka nje shoqe te ngushte, i beson gjithcka asaj i tregon gjithcka dhe eshte e sigurt qe ajo eshte shoqe besnike dhe e sinqerte ndaj saj. Por per cudi nje dite ajo e shikon te dashurin e asaj me shoqen e asaj te ngushte. Ajo nuk ju besonte syve per ate qe pa.
Ajo humbi njekohesisht dy njerez qe i kishte dashur shume, te dashurin dhe shoqen e saj te ngusht.

Si e mendoni ju, a do pranonit te kishit shoqeri me shoqen e ngushte n.q.f ju ndodhte nje gje e tille?

Pasi per te dashurin e saj nuk ja vlen te bej pyetje se ne femrat e dim shume mire qe mashkulli ku gjen ben.
pershendetje

se pari duhet te thoja, qe ajo nuk mund te quhet shoqe e gushte,
prandaj do doja qe rimendohesh, dhe se dyti nuk eshte e vertete se nje mashkull perfiton,, po gjeti po eshte se ai djale nuk ishte i dashuruar me ty


Postuar nga hirushja datė 03 Janar 2004 - 22:20:

Te ju thot hirushja dicka, kur e hapa kete teme nuk hapa te me jepni mendime sesi une mund ta zgjedh shoqerine time sps kam nje shoqeri shume te mire, fundja fundit jam aq e afte sa te kuptoj se ke te quaj shoqe te ngushte, prandaj do ishte me mire te shkruanit per temen e jo per mua.

Nuk dua te ma merni per ters, por skam deshire kur flisni per gjera qe nuk me kane ndodhur.

Amor do te isha lutur te mos e hiqje kete mesazh.

Me respekt Hirushja.


Postuar nga gosacameria datė 04 Janar 2004 - 18:47:

pershendetje endra


me vjen keq hirushe, per ty qe je keq kuptuar a ben sikur je prekur, une nuk thashe ndonje personale kundrejt teje , thjesht thashe nje mendim , per temen qe kishe propuzuar ju,une nuk te ofendova ne ty ne shoqerine tende,


Postuar nga Eagle_Noldit datė 04 Janar 2004 - 20:44:

Cte bejm Hirushe Jetojm ne Shekullin e 21 Shoqeria sot esht alla alla.


Postuar nga hirushja datė 07 Janar 2004 - 00:43:

Exclamation gosacameria

E lem me kaq se nuk dua te zihem me njeri... It's a free country and I can say whatever I want like everybody else, as you already said is 2004...


Postuar nga gosacameria datė 07 Janar 2004 - 19:03:

Re: gosacameria

Citim:
Po citoj ato qė tha hirushja
E lem me kaq se nuk dua te zihem me njeri... It's a free country and I can say whatever I want like everybody else, as you already said is 2004...gracies muchache, tambien yo non quiero molestare ninguno, por que te vas piensar eso


Postuar nga Enya datė 20 Prill 2006 - 19:10:

Thumbs down Re: Shoqja e ngushte.

Citim:
Po citoj ato qė tha hirushja
Une kam deshire qe te hap nje teme rreth nje vajze e cila ka nje shoqe te ngushte, i beson gjithcka asaj i tregon gjithcka dhe eshte e sigurt qe ajo eshte shoqe besnike dhe e sinqerte ndaj saj. Por per cudi nje dite ajo e shikon te dashurin e asaj me shoqen e asaj te ngushte. Ajo nuk ju besonte syve per ate qe pa.
Ajo humbi njekohesisht dy njerez qe i kishte dashur shume, te dashurin dhe shoqen e saj te ngusht.

Si e mendoni ju, a do pranonit te kishit shoqeri me shoqen e ngushte n.q.f ju ndodhte nje gje e tille?

Pasi per te dashurin e saj nuk ja vlen te bej pyetje se ne femrat e dim shume mire qe mashkulli ku gjen ben.Pikerisht gjithmone duhet te "kontrollosh" gjurmet e me te afermit te mendjes tende.
Shume veshtire te trajtosh dike si "moter",-por existojne dhe shoqet teper te ngushta.Une e kam nje te tille, shpresoj.

Sa per temen,-sikur te ma bente mua nje gje te tille,-do ja dija per nder.
Bej shakka Hirushe.
Do reagoja teper ftohte.Do i vija drynin shoqerise-dhe kapakun te dashurit.
Kush te tradheton "sy me sy", eshte gati "te te vrase dhe pas shpine"...

Gjithe te mirat dhe mire u lexofshim.


Postuar nga Amici di Nessuno datė 20 Prill 2006 - 21:53:

Po pse ia hedh gjithe fajin shoqes ti? Dhe pse i dashuri eshte pa faj ne kete mes? Ku e di ti qe nuk ka shkuar ai tek ajo? Femrat dihet qe jane mendjelehta, ia ka prishur mendjen tjetri, kushedi ci ka brrockollitur ene ajo e ka ngrene. Mund ta pesonte edhe personi i demtuar te njejten gje (perderi sa eshte shoqja e shoqes) Shoqet zakonisht puqen me njera tjetren per nga idealet dhe besimet keshtu qe ...... .


Postuar nga Mimo datė 22 Prill 2006 - 07:58:

mendimi im i sinqert eshte

[QUOTE]Po citoj ato qė tha hirushja

eshte ca si e veshtir ne kete situat,,por si njerez te rritur dhe si mashkull qe jam do doja,,,,,,te thosha se akushi nuk mundet te frenoj ndnjenjat e nje personi tjeter,,,,,,te vjen ina apo nuk eshte mire,,,eshte gje normale te mendosh sa keqe qysh keshtu apo qysh ashtu,,,,,,por gjithcka eshte e shkruajtur dhe midis tyre ka qen nje shanc dhe pse jan munduar te respektojn shoqerin ,,kan zgjedhur dhe kan respektuar ndjenjat per njeri tjetrin,,dashurija nuk pyet kush je ti apo shoqe me the te thash,,,jetojm ne nje jete qe respektojm veten ne fillim pastaj shoqen,,,,,,,,une do uroja qe te jen te lumtur,,,,,dhe do isha perseri shoqe,,ne gjera te tilla nuk ka rruge tjeter apo..te mundosh veten pse,,,sepse dhe shoqa nuk e fitoj me mashtrime te dashurin e shoqes,,,,,,,,ne qoftse kjo lidhje eshte serjoze do thosha ,,te jen te lumtur,,,dhe do thosha me vjen keq,,,,,,,,jan qindra mira gjera qe nuk i gjindet e drejta,,,,,,harroje do i thosha asaj shoqes,,,,,se,,,,,,,,,sepse ne trurin e saj do jete vetem ,,,,,,fjala ,,,pse,,,,,,,,,patjeter dhe urrejtja,,,harroje e dashur shpreso ne vetvete se dhe dita juaj do vi me personin qe te dashurohet me ty,,,,,,,


Postuar nga Mimo datė 22 Prill 2006 - 08:12:

[QUOTE]Po citoj ato qė tha hirushja
[B]Te ju thot hirushja dicka, kur e hapa kete teme nuk hapa te me jepni mendime sesi une mund ta zgjedh shoqerin


Postuar nga Mimo datė 22 Prill 2006 - 08:48:

yes my friend

[QUOTE]Po citoj ato qė tha hirushja
[B]Te ju thot hirushja dicka, kur e hapa kete teme nuk hapa te me jepni mendime sesi une mund ta zgjedh shoqerin

ok,,hirusheja,,,,,,,,i kam qef njerzit qe kan ne nje far menyre nerva momenti,,,,,,por sa do doja qe te dish ne qoftse je e afte ne fjalet me lart,,,,,mire per ty...dhe me behet qefi ..dhe eshte pergjigje e sakte,,.thjeshte.. te kuptosh dicka apo gjithkushi aty,jo se cfar dua te them por kot sic me vjen,,,une e quaj veten akushi ne net,,kuptohet se nuk,,jam askushi dhe keshtu dua te jem ne net,,Jan gjera femijsh kur njerzit flasin me nje gju ca si ndryshe apo dhe ato qe hiqen,,sikur ?????????,,,shoqe e dashur forumi eshte dicka qe te shtysh diten apo disa caste for fun keshtu mendoj une,,,,dhe per mu eshte konkurrenc mendimesh,,,mesoj dicka qe me duhet dhe nga ana tjeter tallem me ato qe nuk me duhen,,apo me tjeshte qesh me veten hahaha,,,,,,,,atje ku disa njerz mundohen dhe tregohen hipokrit,,,,,,dhe,,,,,,,,ai qe e ka fapur kete faqe web,,,me iden te mbledhi njerzite se bashku me njeri tjeterin,,,,ne net,,,jan shume gjera qe dhe budallait nuk i thua dot budall,,do thuash pse,,,njerzit kan te drejten e tyre te hiqen si te duan ,,,,,shumica dhe hiqen si budallenj por ne realitet nuk jane,,dhe fjalet qe thuhen ne net apo ne forume i mere era,,kuptohet askushi nuk eshte i imponuar,,,,,,te shkruaj apo etj,,,,,eshte deshire,,,,,,,atje ku gjerat te terheqin e mer mundimin thua dicka qe mendon,,,,dhe anasjelltas,,,,,,,,


 
Trego 28 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.