Forumi Horizont Gjithsej 21 faqe: « E parė ... « 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 »
Trego 1007 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Bota e librit (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=107)
-- cili eshte libri i fundit qe keni lexuar.. (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=4171)


Postuar nga volter datė 21 Shtator 2006 - 19:11:

drejt paqes se perhershme - kant


Postuar nga volter datė 28 Shtator 2006 - 09:46:

ivan bunin, lirika.

liber i furishem poetik


Postuar nga volter datė 29 Shtator 2006 - 20:52:

schiller - mbi edukimin estetik te njeriut.


Postuar nga freeb datė 29 Shtator 2006 - 21:02:

Citim:
Po citoj ato qė tha plloshtani
schiller - mbi edukimin estetik te njeriut.


Sa shume qe lexon o burre


Postuar nga Admirali datė 29 Shtator 2006 - 22:11:

Hmmm

Duke of Hazard, The wit and wisdom of Prince Philip Dampier and Walton.


Ben fjale per shume gafa qe ka bere Princi Filip, Duka i Edinburgut gjate aktiviteteve qe ka pasur gjate jetes se tij.


Postuar nga Niqua datė 30 Shtator 2006 - 00:19:

Lolita in Tehran...


Postuar nga Vlonjati99Tave datė 30 Shtator 2006 - 02:55:

Tregime  Te mocme Shqiptare  Nga  Mitrush Kuteli


Postuar nga lorie datė 23 Tetor 2006 - 01:09:

To the Lighthouse

Virginia Woolf
edhe pak dhe po e mbaroj

tema kryesore e librit : vanity.


Postuar nga ida19ath datė 25 Tetor 2006 - 11:08:

meqe nuk kam shkolle keto dite (greve) lexova "me syte e shpirtit" omiros avramidis dhe dje fillova "tatiana dhe aleksander" polina simson. eshte pak i madh dhe mendoj se nuk do ta mbaroj dot sa te filloj shkollen prape.

 


Postuar nga i_pafajshem datė 11 Nëntor 2006 - 14:16:

"Rule by secrecy" nga Jim Marrs.
Ne spanjisht gjendet me titull "Las sociedades secretas", (shoqerite sekrete)
Liber i rekomanduar per te gjithe ata qe jane ngopur me gjume.

Tani lexoj " El necronomicon", ose si do te perkthehet me mire ne shqip, ligjet e vdekjes.Abdul Al-hazret (i mbiquajtur dhe arabi i ēmendur).
Libri i zi me i fuqishem sot per sot.


Postuar nga atiola datė 11 Nëntor 2006 - 14:19:

please don t leave mi ---------readers digest


Postuar nga Isra datė 13 Nëntor 2006 - 10:20:

"Kujtimet e nje geishe"-, oopps, harrova autorin


Postuar nga diellza26 datė 13 Nëntor 2006 - 10:23:

Kam ne dore librin "Fishtologji" , nje botim interesant i nje autori shkodran mbi vepren e Fishtes se madh.


Postuar nga oliinter datė 13 Nëntor 2006 - 10:46:

me pelqen vetem te lexoj historine e jetes sime dhe jo te te tjereve


Postuar nga freeb datė 14 Nëntor 2006 - 13:10:

My name is red - vertet e ka merituar cmimin Nobel


Postuar nga Bledumi datė 17 Nëntor 2006 - 19:09:

Citim:
Po citoj ato qė tha kontinenti

Nje pene e forte si ajo e e Fahri Balliut ia ka ..........Nqs Fari Balliu (Bari Falliu) quhet shkrimtar me pene te forte, mund te them se kryeplaku i lagjes sime qe cdo dite ben nganje "poezi" te re,duhet te fitoje cmimin Nobel. Hej,shkruani icik me mend ne koke mos shkruani si pordha neper breke se lat nam.

P.S Libri i fundit qe kam lexuar ? Nje bestseller ne itali thoshte,por qe mua smu duk gje fare. "Lamtumire Lolite".


Postuar nga andeta datė 17 Nëntor 2006 - 20:42:

eugenie grandet,nga balzac


Postuar nga Katilesha datė 06 Dhjetor 2006 - 19:29:

  Tension i larte --- Edmond Tupja


Postuar nga kontinenti datė 06 Dhjetor 2006 - 19:52:

Citim:
Po citoj ato qė tha Bledumi


Nqs Fari Balliu (Bari Falliu) quhet shkrimtar me pene te forte, mund te them se kryeplaku i lagjes sime qe cdo dite ben nganje "poezi" te re,duhet te fitoje cmimin Nobel. Hej,shkruani icik me mend ne koke mos shkruani si pordha neper breke se lat nam.

P.S Libri i fundit qe kam lexuar ? Nje bestseller ne itali thoshte,por qe mua smu duk gje fare. "Lamtumire Lolite".Blediumo...e hengre buken me gjalp siper tavolines?


Postuar nga cupka datė 06 Dhjetor 2006 - 21:59:

Citim:
Po citoj ato qė tha Isra
"Kujtimet e nje geishe"-, oopps, harrova autorin


arthur golden!

une keto kohe po lexoj disa libra njekohesisht mbi Scandinavine... thashe dale c'behet ne veri te veriut!!!


Postuar nga Isra datė 08 Dhjetor 2006 - 10:52:

"Dhelpra e arte" Wilbur Smith..

Liber fantastik, mua me mrekulloi, sikur pashe nje film.......


Postuar nga Zhylien Sorel datė 08 Dhjetor 2006 - 11:49:

Obelisku i zi / Remark

Fantastik.......Si vete Remarku


Postuar nga freeb datė 11 Dhjetor 2006 - 03:32:

"Une jam e kuqja"

Mjaft interesant. Megjithese do te me kishte pelqyer shume ta kishte marre Kadareja cmimin Nobel, autori e ka merituar.


Postuar nga leopardi datė 02 Shkurt 2007 - 14:02:

 

 

Gjate pushimeve dimrore: lexova, INNOCNET, te Grisham;  me pas lexova, KESHTJELLA E BARDHE, e Pamuk cmimit nobel (jam akoma ne lexim) para disa ditesh sa mbarova nje ESSE te shkelqyer e bere nga nje filozof gjerman Esenzberger, ne kte moment jam duke lexuar Herman Hesse DEMIAN...

 


Postuar nga amor alucius datė 02 Shkurt 2007 - 14:13:

Thérčse Raquin nga Emile Zola.


Postuar nga Isra datė 02 Shkurt 2007 - 14:35:

"Napoleoni dhe grate" Gertruda Kirheizen


Shume interesant, se dija qe Napoleoni paska qene dhe aq romantik...

P.S
Freeb.
"une jam e kuqja"- sapo e kam filluar, po sikur sme shtyhet, ndoshta ngaqe skam nerva! vertet eshte i bukur?? po e lexoj deri ne fund atehere, :p


Postuar nga freeb datė 02 Shkurt 2007 - 15:36:

Citim:
Po citoj ato qė tha Isra
P.S
Freeb.
"une jam e kuqja"- sapo e kam filluar, po sikur sme shtyhet, ndoshta ngaqe skam nerva! vertet eshte i bukur?? po e lexoj deri ne fund atehere, :p [/B]


Sapo te kesh kaluar 30 faqet e para do te te terheqe, eshte interesant...me pelqen kendveshtrimi i autorit....

 


Postuar nga volter datė 07 Shkurt 2007 - 22:15:

Bertrand Rusell "Pushtimi i lumturise"


Postuar nga diellza26 datė 09 Shkurt 2007 - 09:18:

O plloshtan, e pushtove lumturine me ne fund,:p, te pershendes.
Sa lexon dhe kjo Isra mor aman, me jep pak nga vullneti jot mi goce .

une kam fillu dhe kam lene pergjysem romanin "Hija e Eres" te Carlos Zafon,dhe me vjen keq se eshte roman shume i kendshem, po prape s'po kam durim me e lexu.


Postuar nga Katilesha datė 16 Shkurt 2007 - 16:30:

Simone de Beauvoir    "Pertej Pasqyres"


Postuar nga njeni datė 16 Shkurt 2007 - 16:32:

te dashurosh perseri.......................e shkrimtares daniel stell


Postuar nga Katilesha datė 16 Shkurt 2007 - 16:35:

Citim:
Po citoj ato qė tha njeni
te dashurosh perseri.......................e shkrimtares daniel stell


...............
e kam lexuar ....shume i bukur si te gjithe librat e saj..........ka nje dell te pabesushem romantik ajo shkrimtare.........


Postuar nga Sy_jeshilja datė 19 Shkurt 2007 - 03:54:

One Minute After You  Die nga Erwin Lutzer. ( A preview of your final destination ) .


Postuar nga Arbnor datė 28 Shkurt 2007 - 20:04:

libri i fundit qe kam lexuar eshte ''Me Ka Humbur SHenjteria'' Nga Xheladin Muēa esht shum interesant me permbledhje poezish


Ju Pershendes.


Postuar nga anita-b datė 07 Mars 2007 - 12:44:

Libri i fundit qe kom lexuar eshte " Jeta e nje maturanti " -Gjemil Doda


Postuar nga leopardi datė 07 Mars 2007 - 19:37:

Sapo mbarova Hesse, Ujku i stepes, ...i lodhshem por ama ja vlen kush don te njoh me mire veten e tije....

Tani do filloj te lexoje Luis Sepulveda....titull?  te shohim

 


Postuar nga Isra datė 13 Mars 2007 - 11:04:

"Zahiri" - Paulo Coelho

Me pelqen stili i ketij shkrimtari!


Postuar nga Nigo datė 13 Mars 2007 - 11:21:

Ich war zwölf...

Nathalie Schweighoffer


Postuar nga Zhylien Sorel datė 14 Mars 2007 - 21:17:

Martin Iden

Xhek London

Me erdhi inat pse e Vrau ne fund Autori ....

Se prisja ne fakt.....Si si mu duk


Postuar nga Niqua datė 14 Mars 2007 - 21:22:

u ba 1 vit qe s'kam lexu liber


Postuar nga SEXI datė 15 Mars 2007 - 12:03:

Citim:
Po citoj ato qė tha dreqja shkodrane
u ba 1 vit qe s'kam lexu liber


Hahahahahaaaa...une i kam bere nja 2 vjet...por i fundit ka qene " Tre shoket "


Postuar nga Niqua datė 16 Mars 2007 - 20:24:

Citim:
Po citoj ato qė tha SEXI


Hahahahahaaaa...une i kam bere nja 2 vjet...por i fundit ka qene " Tre shoket "
hahahah seksi

une tani po lexoj ''culture of make belive'' nga derrik jensen


Postuar nga volter datė 29 Mars 2007 - 12:18:

Isikava Takuboku - Loje poetike me tanka

truri me eshte ndalur ne stop nga poetika e forte; dhe imagjinoni vetem 26 vjet ka jetuar poeti japonez?


Postuar nga Zhylien Sorel datė 30 Mars 2007 - 09:18:

Psikanaliza,karakteri dhe seksi - Eric Fromm

Mjaft Interesant.


Postuar nga Tulipani datė 30 Mars 2007 - 18:57:

Capire il potere - Noam Chomsky


Postuar nga njeni datė 30 Mars 2007 - 20:44:

tani jam duke lexuar librin PS, TE DUA.

nje liber shum i bukur......... i shkruar nga CECILIA AHERN....


Postuar nga Katilesha datė 31 Mars 2007 - 09:40:

Citim:
Po citoj ato qė tha njeni
tani jam duke lexuar librin PS, TE DUA.

nje liber shum i bukur......... i shkruar nga CECILIA AHERN..................

Apiii kur ta mbarosh e dua une.......se me  kane thene qe eshte i bukur.....Pershendetje ...


Postuar nga Katilesha datė 15 Prill 2007 - 09:18:

Erich Fromm - Gjuha  e harruar


Postuar nga Zhylien Sorel datė 20 Prill 2007 - 19:33:

Libri i fundit.

Asgje e re nga fronti i perendimit.(Remark)

Shume trondites ishte (sidomos ne fund)

Ma heq mendjen ky Ramarku.

ps,

Si ka mundesi ajo pilivesa Marlen Ditrich i bente xhibla ketij.....gjeniu....

vertet , nganjehere femrat si
s'dine cfare duan....


Postuar nga iliriusa datė 22 Prill 2007 - 16:29:

Citim:
Po citoj ato qė tha Martin Iden
Libri i fundit.

Asgje e re nga fronti i perendimit.(Remark)

Shume trondites ishte (sidomos ne fund)

Ma heq mendjen ky Ramarku.

ps,

Si ka mundesi ajo pilivesa Marlen Ditrich i bente xhibla ketij.....gjeniu....

vertet , nganjehere femrat si
s'dine cfare duan....Ka disa njerez qe nuk jane ne gjendje te shohin shpirtin e dikujt, nuk ka te bej aspak me te qenit 'pilivese' ose jo. Ka te bej me mosperputhje shpirtrash, asgje me teper! 'Asgje e re nga fronti i perendimit' eshte libri me i njohur i Remarkut ose ta themi me mire libri me i vleresuar nga akademiket, gje qe me duket pak e padrejte per faktin se 'Tre shoket' edhe 'Harku i triumfit' mua me duken me lart se 'Asgje e re nga fronti i perendimit'. Gjithesesi eshte Remarku, mbetet gjenial!


  Gjithsej 21 faqe: « E parė ... « 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 »
Trego 1007 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.