Forumi Horizont Gjithsej 14 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 »
Trego 133 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Psikologjia (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=6)
-- Nga se vjen "depresioni" (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=935)


Postuar nga girl22 datė 27 Gusht 2008 - 13:42:

depresion vjen..

nga stressi i tepert


Postuar nga belga datė 27 Gusht 2008 - 17:11:

Re: depresion vjen..

Citim:
Po citoj ato qė tha girl22
nga stressi i tepert


jam dakort me ty qe depresioni vjen nga stresi i tepert por gjithashtu edhe nga pasojat apo zhgenjimet qe mund te kesh ne jeten e perditshme si psh.humbjen e njerezve te afert shkaterrimin e familjes e shume arsye te tjera qe jane teper normale kendej nga perendimi por gjithashtu ekzistojne ndihma mjeksore qe eshte teper e zhvilluar kendej nga ne ketu ne perendim;
e ne shqiperi ndjekin mjekun popullor qe te shkaterron me keq e jo te te sheron!
pershendetje belga


Postuar nga BIONDIA datė 27 Gusht 2008 - 18:06:

Depresioni vjen nga pakenaqesia e jetes qe ben dhe nga kujtimet e "bukura " te se kaluares eshte nje nga semundjet qe ka shume shkaqe pse vjen dhe asnje te sakte.

depresioni nje plage e rende per ate qe  e vuan dhe per  njerezit qe e rrethojne sepse nuk eshte e lehte te shikosh nje njeri qe ke afer sesi fundoset cdo dite qe kalon ne nje tunel qe ska deshire te dale dhe nje bisnes i doktorave qe per 30 minuta te marrin 100euro te japin ilace qe te veshin trurin derisa sa ke efktin e tyre je mire doli ai fillon perseri nga e para .

I vetmi ilac deshira per te jetuar e per te marre jeten tende ashtu sic vjen me te keqijat dhe te mirat e saj e te shikosh gjithon perpara duke rregulluar gabimet e te se kaluares .


Postuar nga kotka datė 07 Gusht 2009 - 14:47:

M'u duk interesant ky website si te qeverisesh dhe te perballosh nje adoleshent ne periudhen e tij kalimtare per tu bere burre. Jam nene me djem dhe me duhet te lexoj shume, qe te mos shkul floket e mija dhe te kem rezultat me "burrat-femije" qe kam ne shtepi dhe ti mbaj afer duke u dhene dashuri dhe mbeshtetje ne cdo hap te jetes se re qe po fillojne.

sorry per anglishten, nuk kam kohe ta perkthej.


http://www.parentingateenager.net/t...depression.html


Postuar nga shelgu datė 07 Gusht 2009 - 15:31:

Megjithate, duhet dalluar depresioni, si semundje, nga gjendjet e zakonshme depresive, te quajturat merzitje.

Depresioni eshte semundje e mirefillte, e veshtire per t'u kuruar dhe kerkon para se gjithash, ndryshimin e kushteve soc-ekonomike ku ze fill. Shpesh mjekimet nuk bejne efekt, ose kane shume efekte anesore.

Psikoterapia eshte pothuajse e paefektshme ne nje individ te rritur dhe inteligjent.

 

Shiko videon:Postuar nga kotka datė 07 Gusht 2009 - 15:37:

mua psikotherapi me e mire se mbeshtetja familjare per vajzat dhe djemte qe rriten nuk ka.
nuk jam partizane as e ilaceve dhe as e therapive psikollogjike.

prindi eshte ai qe duhet te lexoje shume dhe pastaj te lere femijen te hapet.

une kete kam bere dhe me duket se po ja dal mbane, edhe ti perzej nga shtepia nuk me ikin, kaq te sigurte dhe rehatshem ndihen me neve ne shtepi.

that makes me so happy

my son has job interview today and I know for sure he's gone get the job


Postuar nga shelgu datė 07 Gusht 2009 - 15:40:

Citim:
Po citoj ato qė tha kotka
mua psikotherapi me e mire se mbeshtetja familjare per vajzat dhe djemte qe rriten nuk ka.
nuk jam partizane as e ilaceve dhe as e therapive psikollogjike.

prindi eshte ai qe duhet te lexoje shume dhe pastaj te lere femijen te hapet.

une kete kam bere dhe me duket se po ja dal mbane, edhe ti perzej nga shtepia nuk me ikin, kaq te sigurte dhe rehatshem ndihen me neve ne shtepi.

that makes me so happy

my son has job interview today and I know for sure he's gone get the jobPikerisht


Postuar nga kucumeli datė 06 Tetor 2009 - 17:21:

hmm

na qetesuat me keto tema...se isha shum i merzitur...lum ai qe ka gjithe keto gjeniale


Postuar nga dylan datė 10 Tetor 2009 - 13:44:

Citim:
Po citoj ato qė tha wai chan
depresioni vjen nga mospasja e seksit te mjaftueshem


dhe ja kina apo vietnami nga vjen ky cfare mendon hahha
qenka e lehte kjo kur ndjehemi disi te stresuar pak sex dhe kalon e gjitha


Postuar nga Aljohin datė 20 Korrik 2012 - 12:10:

Dicka mbi depressionin:

http://www.marselavdia.it/depresione.html


  Gjithsej 14 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 »
Trego 133 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.