Forumi Horizont Forumi Horizont > Kėrko > Mesazhet problematike nga amor alucius
 

Mesazhi Nėn-Forumi Datė
  Tema: Copeza jete nga e kaluara...
  Mesazhi: [QUOTE][i]Po citoj ato qė tha fan fan tulipan [/i]
Mesazhi: [QUOTE][i]Po citoj ato qė tha fan fan tulipan [/i]
[B] STOP me gjithe keto idiotizma qe nxjerr nga goja. duhet te vije turp ti mendosh e jo me ta shprehesh"ti mbushte barkun e jema" se kane pritur nje cop shqiptareje cinike arrogante dhe injorante si puna jote. per te kenaqur deshirat e femijeve te tyre ose per te gjykuar sjelljet ne rruge. dhe mos harro se deri dje me gazeta e ke pas fshi bythen. [/B][/QUOTE]
Ti "lulja" me 700 identitete, po erdhe te me komentosh serish postimet e mija me ate injorancen prej analfabeteje(si ne shqip, si ne frengjisht) bythe qe s'di as te shkruash, te erdha aty dhe t'i shkula "petalet" nje me nje. U kuptuam adoleshentke?

[QUOTE][i]Po citoj ato qė tha Fajtori [/i]
[B]Ah c'ka per te heq ai femija jot me keto fiksime :)

Po ti nga e di ku e kishte problemin e ema? Cfare te siguron qe nuk eshte projektim i menyres tende te mendimit? Dhe ku e di ti qe femijet nuk kane zili per cokollata sado qe ti "mbushesh barkun"? [/B][/QUOTE]
Po mire qe jemi njerez sportive thuaj...

Une shoh ne baze te rregullt dhe femije autoktone dhe diferenca eshte frikesuese:
-femije qe flene me orare, pra qe nuk qaraviten rruges si femijet e shumices te emigranteve qe ndesh pasi i lene te flene e ngrihen kur te duan.
-femije qe hane me orare dhe qe rruges nuk i sheh si te babezitur. Mund t'i shohesh duke ndare embelsirat qe iu kane dhene prinderit me vete por kurre te synojne ushqimet e te tjereve.
-femije te edukuar ne te kunderten e ca 12 vjeēareve turq e marokene qe pashe nje dite qe peshtyne nje grua 50 vjeēe ngaqe i kritikoi per diēka minimale. Madje i thane:"shih si je veshur, si te ishe yt bije, kurve dreqi." Jam ngritur e kam kapur per veshi njerin qe me ndodhi nga afer qe per zotin 1m lart do e kisha ngritur me nervat qe me zune.
-femije me hobby ne kohen e lire, te qete nga nervat, jo femije te ēakerdisur.

Duke qene prezente ne situate, femija po i qante me kohe asaj gruas, sa pa ushqim ia nisi dhe me teper. Tani hipoteza mund te behen shume por me mire se une qe isha prezente...Ndoshta ajo nenezeze e ēon femijen ne kopesht dhe pa ushqimet e duhura pasi s'ka komunikuar kurre me shkollen dhe s'ia ka idene se ē'marrin femijet e tjere, mesa kuptova s'fliste as gjuhen,...
Femija ku ka syte ka shpirtin-thote im ate. Ajo s'ka nevoje pse te kritikoje te birin pse mori dicka te vogel kur ka uri por te kritikoje veten qe s'i ben balle nevojave te femijes.
Ditari 05/10/2011
16:36

 
Ora tani: 10:05

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.