Forumi Horizont Forumi Horizont > Shkenca > Gjeologji & Gjeografi > flamujt e botes
Gjithsej 4 faqe: « 1 2 3 [4]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Admirali
Inxhinjer

Regjistruar: 07/01/2003
Vendbanimi: Durrės
Mesazhe: 2296

Eh...

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re denmark.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 62 herė.

The Danish Flag - Dannebrog

Flamuri kombetar i Danimarkes, Det Dannebrog, eshte me fushe te kuqe dhe nje kryq te bardhe Skandinav qe zgjatet drejt aneve te flamurit, pjesa vertikale e kryqit eshte e zhvendosur afer anes ku vendoset mbajtesja e flamurit. Kryqi i flamurit danez u adoptua nga vendet e tjera veriore(nordike): Suedia, Norvegjia, Finlanda dhe Islanda. Gjate unionit Danez-Norvegjez, Dannebrog (flamuri danez ne gjuhen kombetare) ishte njekohesisht dhe flamuri norvegjez me disa modifikime te lehta, derisa Norvegjia zgjodhi flamurin aktuali ne perdorim, ne vitin 1821. Dannebrog, eshte flamuri me i vjeter shteteror ne perdorim akoma, dhe burimi me i vjeter i padiskutueshem i kesaj teorie vjen qe nga shekulli i 14-te.

__________________
Quis custodiet ipsos custodes?

Modifikuar nga Admirali datė 13/05/2007 ora 20:27

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Maj 2007 18:34
Admirali nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Admirali Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Admirali (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Admirali Shto Admirali nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Admirali nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Amici di Nessuno
Kompetent

Regjistruar: 12/01/2004
Vendbanimi: Afganistan
Mesazhe: 1613

Mbaj mend nje postim ne nje teme qe mori nje paralajmerim se do fshihej ne rast se nuk perkthehej ne shqip. Ne fak nuk ishte postim moderatori.

__________________
LA MIA JUVENTUS E' MORTA IL 14 MAGGIO 2006
MA IL MIO SANGUE SARA' SEMPRE BIANCONERO

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Maj 2007 19:26
Amici di Nessuno nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Amici di Nessuno Vizito faqen personale tė Amici di Nessuno't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Amici di Nessuno Shto Amici di Nessuno nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Amici di Nessuno nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Admirali
Inxhinjer

Regjistruar: 07/01/2003
Vendbanimi: Durrės
Mesazhe: 2296

Eh...

Citim:
Po citoj ato që tha juve
Mbaj mend nje postim ne nje teme qe mori nje paralajmerim se do fshihej ne rast se nuk perkthehej ne shqip. Ne fak nuk ishte postim moderatori.Ke te drejte, kot nuk ju zbriten Juventusin nga kategoria, se donit te benit te drejtin :p:p:p:p:p:p:p


Sidoqofte, faleminderit per verejtjen.

__________________
Quis custodiet ipsos custodes?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Maj 2007 20:29
Admirali nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Admirali Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Admirali (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Admirali Shto Admirali nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Admirali nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Vizioner
...ne Timon

Regjistruar: 23/11/2007
Vendbanimi: Frankfurt
Mesazhe: 6830

Flamuri zyrtar i Kosoves, qysh nga 17. Shkurti 2008

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re 800px-flag_of_kosovo_(yellow)_svg [640x480].png
Ky file ėshtė shkarkuar 15 herė.

p.s. mungonte ketu

__________________
I am the author of my life;
unfortunalty, I'm writing in pen & can't erase my mistakes.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Qershor 2011 19:50
Vizioner nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Vizioner Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vizioner (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Vizioner't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vizioner Shto Vizioner nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Vizioner nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SHKODRA4001
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 18/09/2011
Vendbanimi: BELGJIKE DHE SHKODER
Mesazhe: 599

Re: Flamuri zyrtar i Kosoves, qysh nga 17. Shkurti 2008

Citim:
Po citoj ato që tha Vizioner
p.s. mungonte ketu
krejt kunder kam qene dhe jam me kete flamur banal.FLAMURI KOSOVES ASHT SI JONI E MOS TA PRANOJM KET PER HATER BOTES SE HUMBIM KOSOVEN 2HERE ME KETE FLAMUR.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Nëntor 2011 20:03
SHKODRA4001 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SHKODRA4001 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SHKODRA4001 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SHKODRA4001 Shto SHKODRA4001 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SHKODRA4001 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 12:16 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 4 faqe: « 1 2 3 [4]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Shkenca > Gjeologji & Gjeografi > flamujt e botes

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML nuk lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] nuk lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.