Forumi Horizont Forumi Horizont > Bota Shqiptare > Figura tė shquara > Dy Mbretet shqiptare.
Gjithsej 4 faqe: « 1 2 3 [4]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Ari.
I VETPERJASHTUAR

Regjistruar: 15/11/2006
Vendbanimi: skela e pare ne evrope
Mesazhe: 1763

qe te dy degjonin muzik heavy metal

__________________
flamuri yne eshte me i drejti ne bote sepse nuk ka pushtuar asnje...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Maj 2007 18:59
Ari. nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Ari. Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Ari. (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Ari.'t! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Ari. Shto Ari. nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Ari. nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ari.
I VETPERJASHTUAR

Regjistruar: 15/11/2006
Vendbanimi: skela e pare ne evrope
Mesazhe: 1763

si kenua,(skenderi)ashtu dhe harabeli( zogu) kan pasur nga nje celular nokia

__________________
flamuri yne eshte me i drejti ne bote sepse nuk ka pushtuar asnje...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Maj 2007 19:02
Ari. nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Ari. Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Ari. (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Ari.'t! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Ari. Shto Ari. nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Ari. nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
briseide
Shtrige

Regjistruar: 12/02/2007
Vendbanimi: Rrefime memece
Mesazhe: 4388

Citim:
Po citoj ato që tha ari77labi
qe te dy degjonin muzik heavy metal



__________________
I had seven faces,Thought I knew which one to wear...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Maj 2007 19:20
briseide nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė briseide Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me briseide (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: briseide Shto briseide nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto briseide nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
briseide
Shtrige

Regjistruar: 12/02/2007
Vendbanimi: Rrefime memece
Mesazhe: 4388

si kenua dhe harabeli gjithe jeten enderronin sikur te kishin lindur ne Vlore...

__________________
I had seven faces,Thought I knew which one to wear...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Maj 2007 01:14
briseide nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė briseide Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me briseide (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: briseide Shto briseide nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto briseide nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10970

Citim:
Po citoj ato që tha briseide
si kenua dhe harabeli gjithe jeten enderronin sikur te kishin lindur ne Vlore...
Zogu di se enderronte te kish lindur i krishtere.

Skenderbeu u lind i krishter u rrit si mysliman dhe u ba i krishter.

 

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Maj 2007 13:40
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10970

Citim:
Po citoj ato që tha ari77labi
qe te dy degjonin muzik heavy metal
Skenderbeu alias aleksanderi i madh (strateg) degjonte metal LIVE

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Maj 2007 13:42
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Mister_DXP
cloudmixer

Regjistruar: 10/06/2007
Vendbanimi: asgjekundi
Mesazhe: 1119

Zogu nuk ishte mbret(Ai vetem se iu kujtua nje mengjes qe mund te behej mbret dhe tha sot jam mbret, ju votoni per mua se ndryshe ju pres koken), edhe Skenderbeu nuk ishte mbret.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Qershor 2007 01:14
Mister_DXP nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Mister_DXP Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Mister_DXP (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Mister_DXP Shto Mister_DXP nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Mister_DXP nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Citim:
Po citoj ato që tha briseide
si kenua dhe harabeli gjithe jeten enderronin sikur te kishin lindur ne Vlore...


 

Kenon e kishim dhenderr moj vajze,ndersa trumcakun.Vlora se ka dashur kurre.Ai ka pasur gjak trumcakesh e jo gjak blu,por ne Shqiperi kane ndodhur gjithmone gjera te pa para e te padegjuara,por edhe trumcka ka disa merita qe nuk i duhen hedhur poshte,ashtu sic ka nje thes e nje traste me hajvanlleqe.

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Korrik 2007 20:32
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
RAIMONDI
Veteran ne forum

Regjistruar: 27/06/2007
Vendbanimi: ...prapa diellit...
Mesazhe: 3492

--------------SKENDERBEU TE PAKTEN U PROKLAMUA NJEHERE NGA PAPA I ASAJ KOHE  SI ---MBRET I SHQIPERISE MAQEDONISE DHE GREQISE-----------por per fatin tone te keqe ai PAPE vdiq ne diten qe do nisej per ne Shqiperi ----por dekretin e nxori ama qe ushtria e krishterimit e udheheqeur nga --GJERGJ KASTRIOTI---mbreti i shqiperise maqedonise dhe greqise te fillonte sulmin kunder  turqise----------dhe nga diplomatet e huaj te asaj kohe skenderbeu njihej si mbret i SHQIPERISE sepse dekreti PAPES KISHTE DALE ------------DHE KUR NJE DEKRET I PAPES TE QUAN MBRET ------------AJO ESHTE PROVA ME E MIRE DHE ME E LIGJSHME--------PER ATE KOHE--

-----------DHE KETE FAKT DUHET TE KENE PARASYSH ALBOT KUR FLASIN PER SKENDERBEUN--------------psh Stefan dushani i serbeve kerkonte miratimin e PAPES qe te quhej mbret --dhe papa nuk ja jepte---por ai quajti vet veten mbret ---dhe serbet e quajne mbret--dhe keshtu e quajne tani gjith bota--

------ndersa zogu  ishte mbret ,Nuk thua dot jo,sepse u zgjodh nga ---parlamenti  i popullit---pavaresisht se si ishte krijuar ai parlament ,ai parlament perfaqsonte popullin shqiptar-----dhe ZOGU  njihet si mbret i SHQIPERISE  edhe nga te huajt-----------ndaj ai ishte mbret i ligjshem------POR AI SHIKONTE INTERESIN E TIJ EKONOMIK SE TE SHQIPERISE,por megjithate SHQIPERINE E DONTE ---ISHTE NJE FATKEQSI QE AI ISHTE NE KRYE--------------POR KJO NUK DO TE THOTE QE NUK ISHTE MBRET-----

--------ME NJE FJALE QE TE DY ISHIN MBRETER-------------por ne albot kemi nje tendence qe ne emer te gjoja drejtesise ---T'JA FUSIM VETES----DHE JEMI TE PAMESHIRSHEM -----KUR GJYKOJME   NJEREZIT E SHQUAR TE VENDIT TONE-----------

-Bertold Breht-thot diku-------Ne u nisem me qellimin e mire te benim dicka te mire--//--por ju kur te vije puna te na gjykoni na GJYKONI ME ZEMERGJERESI.-----

---Edhe dicka kisha ne lidhje me GJERGJ KASTRIOTIN-----------sipasnje studimi te shkencetareve te akademise suedeze---GJERGJ KASTRIOTI ISHTE 1.98 METRA I GJATE---------kishte trup gjigandi--DHE PAMJE FISNIKE--------kete e thone edhe studjuesit italiane ----------biles e kishte gjenetike sic thote studiuesi PAOLO PETA-----sepse ai thote edhe STERmbesa e KASTRITOTIT   QE JETONTE NE FERRARA KISHTE NJE TRUP GJIGAND ---DHE HISTORIANET THOSHIN NGJANTE NGA VIJA GJENETIKE E STERGJYSHIT TE SAJ GJERGJ KASTRIOTIT

__________________
Cdo gje shqiptare esht e dashur per mua

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Tetor 2007 05:42
RAIMONDI nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė RAIMONDI Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me RAIMONDI (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: RAIMONDI Shto RAIMONDI nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto RAIMONDI nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SHKODRA4001
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 18/09/2011
Vendbanimi: BELGJIKE DHE SHKODER
Mesazhe: 599

Re: Dy Mbretet shqiptare.

Citim:
Po citoj ato që tha ishpeshtimi
Historikisht njihen dy mbreter shqiptare:

Gjergj Kastrioti(ndonese i pakurorezuar mbret) dhe Ahmet Zogolli.Ndonese ne periudha te ndryshme kohore mbase ka vend per krahasim.

C'gjera te ngjashme me Skenderbeun kishte Zogu i I-Mbreti i shqiptareve ?

GJERGJ KASTRIOTI PRINJES por edhe LEKE DUKAGJINI nuk duhe tta harrojme sepse ai ka qen prinjes ne veri te arberise...dhe mbreteri mendoj se skena pse ta pranojme ne shqiperin e AHMET ZOGUT i cili u vet shpall,me ndihme nga krajli i serbise.vetem nje mini mbret ka pas shqipnia ai ka qene PRINCI VID.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Janar 2012 21:14
SHKODRA4001 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SHKODRA4001 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SHKODRA4001 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SHKODRA4001 Shto SHKODRA4001 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SHKODRA4001 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 09:59 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 4 faqe: « 1 2 3 [4]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Bota Shqiptare > Figura tė shquara > Dy Mbretet shqiptare.

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.