Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Gerdec
Gjithsej 17 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme

17 Mars 2008 ::: 15:50
kumbulla
Anetar i regjistruar


Regjistruar: 21/03/2007
Vendbanimi: tirana
Postime: 120
Status: Offline

Modifiko Mesazhin

Gerdec

Ky emer fshati a komune a qyteze a nje fabrike c'minimi a nuk e di si  ta shpreh qe deri dje te them te drejten i panjohur per mua per shume aresye qe s'me lidhnin me te apo thjesht indiferentizem ne leximin e tabelave ne rruget ku kaloj per te dale nga tirana qe diten e shtune ne oren 12:00 paradite eshte bere me i degjuari anembane vendit e evropes apo amerikes.

jam nje shtetase shqiptare qe si shume te tjere nuk po e ndjej me veten prej dy ditesh te sigurt ne rrugen qe ec, ne shtepine ku banoj ne godinen ku punj apo lokalin ku pi kafene qe per koicidence e kam shume prane selise se kryeministrise dhe sot kam me shume se kurre nje zemerim te madh brenda vetes e kam dhe me bashkeqytetaret e mij te cilet i degjoj kudo me shprehjen " ceshte ky shtet? kryeministri te jape doreheqjen etj etj" dhe asnjeri prej nesh nuk ndodhet para kesaj selie me zerin ngritur e me ate kembengulje qe dalim neper mitingjet elektorale ku e kerkonim kete kryeminister te na udhehiqte drejt nje integrimi ne evrope qe pothuaj se dime se cduhet et permbushim si qytetare qe paguajme vetem taksa e nuk dime se cbehet me ate sigurim minimal shendeti qe e paguajme me pagat tona qesharake, me cmimet e bukes ne rritje me pensionet e gjysherve  apo prinderve me nje vlere percmuese per ate qe i kane dhene ketij vendi, e perpos ketyre na mbin nen kembe 100.000 t. lende shperthyese neper te gjith vendin.

Ky kryeminister qe muajin mars po e verteton me se mire qe mbin fatkeqesira per kete vend bashke me qeverine e tij mendoj se ka ardhur koha te ike njehere e mire nga ekranet dhe jetet e shqiptareve , pasi prokurimet e tij te drejt per drejta po na shfaros e po na cfilit si komb.

nuk kam qetesi ne vendin tim, nuk kam siguri ne vendin tim, nuk po besoj me ne qeverine e vendit tim nga e cila pres nje jete me te mire per te cilen po investoj ,por ku???

Tymnaja e ballkanit u quajt vendi im diten e shtune me 15.03.2008

 
Click Here to See the Profile for kumbulla Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kumbulla (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kumbulla Shto kumbulla nė listėn e injorimit Shto kumbulla nė listėn e monitorimit
 
17 Mars 2008 ::: 16:18
Eria
... smile ...


Regjistruar: 19/10/2005
Vendbanimi:
Postime: 10644
Status: Offline

Modifiko MesazhinVend i vogel per tragjedi te medha.Ende nuk ishte mbyllur plaga e te mbyturve te 10 diteve me pare,dhe ndodhi kjo gjeme tjeter.
Kam lexuar dhe degjuar shume lajme,por ende se kam gjetur nje pergjigje per pyetjen: Si mund te vihet nje mine me sahat(nje fabrike cmontimi armesh) ne mes te nje lagjeje te banuar?
Ne nje deklarate te bashkepunterit te firmes amerikane,biznesmeni i Hekurit Gelijorgji tha qe aty ne ate zone kishte aq shume mjete shperthyese sa mund te hidhinin jo vetem Gerdecin por gjithe Tiranen ne ere.
Si ka mundesi?
Kaq pa vlere jane keto jete njerezish te humbura?
Kush e mban pergjegjesine,kush eshte fajtori?
Crendesi kane doreheqjet apo faljet publike(nese dikush e ka kurajon ta beje nje gje te tille)?
Ata vdiqen,qindra te tjere u plagosen,shume humben shtepite e katandine..
Edhe sa duhet te ndodhin,sa duhet te sakrifikohen ende per ti vene gishtin kokes dhe te behen punet sic duhen.
Shqiperine e ka marre vertet lumi......

 
Click Here to See the Profile for Eria Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Eria (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Eria Shto Eria nė listėn e injorimit Shto Eria nė listėn e monitorimit
 
17 Mars 2008 ::: 22:52
Shenjtori
Still Angel


Regjistruar: 14/09/2003
Vendbanimi: FREE
Postime: 765
Status: Offline

Modifiko MesazhinKu eshte varka te flasi pak per Gerdecin se ai i di me mire keto punet e qeverise, aq me teper qe eshte dhe prane saj, kudo prane saj (vetem ne shqiperi nuk eshte) dhe di gjithcka shume me mire se ju....

 

__________________
Budallenjte thone, une mesoj nga gabimet e mia, une preferoj te mesoj nga gabimet e te tjerve.- Bismark

Click Here to See the Profile for Shenjtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Shenjtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Shenjtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Shenjtori Shto Shenjtori nė listėn e injorimit Shto Shenjtori nė listėn e monitorimit
 
17 Mars 2008 ::: 23:06
cancer
Anėtar Aktiv


Regjistruar: 08/03/2003
Vendbanimi: tirane
Postime: 448
Status: Offline

Modifiko Mesazhinketo jane pasoja te drejtperdrejta te injorances se pjeses derrmuese te popullit shqiptar (fatkeqesisht akoma me shumice katundareske) qe ne 2005 zgjodhi me vote demokratike Sali Berishen, njeriun pergjegjes per 97 dhe me i papergjegjshmi ne vend. Une jam per shprehjen : 'Cdo popull ka qeverine qe meriton'.

Do te doja te hidhja per diskutim nje fakt qe po diskutohet shume sot (e degjova edhe neper kafene edhe ne TV). Njerezit jane shume te revoltuar, jo vetem ata qe e vuajten shperthimin ne Gerdec, dhe nqs Berisha nuk jep doreheqjen do kete trazira. Duke e njohur Berishen dhe te kaluaren e tij ju garantoj qe ska per ta dhene (nuk e dha kur vendi ishte ne prag lufte civile).
Pyetja eshte: Ngjarjet e 97 dhe 14 shtatorit 98 (me aktor kryesor Sali Berishen) ndodhen kur Kosova po luftonte per liri. Tani qe Kosova e fitoi pavaresine nevojitet qe situata te jete sa me e qete ndodh nje tensionim qe sta priste mendja (per me teper situata eshte tensionuar dhe ne Kosove). Koincidence???

 

__________________
I watched the world float to the dark side of the moon, and after all I knew it had to be something to do with you

Click Here to See the Profile for cancer Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me cancer (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: cancer Shto cancer nė listėn e injorimit Shto cancer nė listėn e monitorimit
 
17 Mars 2008 ::: 23:17
briseide
Shtrige


Regjistruar: 12/02/2007
Vendbanimi: Rrefime memece
Postime: 4388
Status: Offline

Modifiko MesazhinPo te ishte ne krye e majta kjo tragjedi s'do kishte ndodhur? - S'jane themelore diferencat midis dy poleve,pavaresisht nga broc**ullat qe i shesin popullit.Pra doreheqja eshte e nevojshme si detyrim moral apo per pergjegjesi direkte ne cka perfshiu Voren?

 

__________________
I had seven faces,Thought I knew which one to wear...

Click Here to See the Profile for briseide Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me briseide (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: briseide Shto briseide nė listėn e injorimit Shto briseide nė listėn e monitorimit
 
17 Mars 2008 ::: 23:37
cancer
Anėtar Aktiv


Regjistruar: 08/03/2003
Vendbanimi: tirane
Postime: 448
Status: Offline

Modifiko MesazhinCitim:
Po citoj ato që tha briseide
Po te ishte ne krye e majta kjo tragjedi s'do kishte ndodhur? - S'jane themelore diferencat midis dy poleve,pavaresisht nga broc**ullat qe i shesin popullit.Pra doreheqja eshte e nevojshme si detyrim moral apo per pergjegjesi direkte ne cka perfshiu Voren?


Kryeministri ka firmosur nje vendim qeverie ku lejon ngritjen e fabrikes per caktivizimin e municioneve ne Gerdec. Ka me pergjegjesi direkte se kaq? (pa folur per korrupsionin qe eshte bere sheshit). A kemi ne te drejte ti themi kryeministrit: O trap shiko ca bere

 

__________________
I watched the world float to the dark side of the moon, and after all I knew it had to be something to do with you

Click Here to See the Profile for cancer Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me cancer (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: cancer Shto cancer nė listėn e injorimit Shto cancer nė listėn e monitorimit
 
18 Mars 2008 ::: 00:16
Fajtori
Apo jo?


Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Postime: 10706
Status: Offline

Modifiko MesazhinCudia me e madhe ne kete mesele nuk do ishte shperthimi ne Gerdec, por Sala qe jep doreheqjen. Fundja me bomba jemi mesuar por Sali Berishen se kam pare ndonjehere te jape doreheqje. Do ishte vertet arritje politike po te bente Berisha ate xhest politik. Megjithese kjo duket shume pak per te cuar kryeministrin ne doreheqje... Eshte vetem nje shperthim qe u degjua nga Tirana ne Durres dhe rrezikoi te vetmin aeroport ne Shqiperi. Shperthimet e 1997-es ishin ne gjithe Shqiperine dhe Berisha prape nuk pyeti per doreheqje... jo me te pyese per kete "detaj" te vogel mes Tiranes dhe Durresit.

 

__________________
Ne vendin tim, ne vendin tend, e shpojne lakren, i hedhin mend...

Click Here to See the Profile for Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Shto Fajtori nė listėn e monitorimit
 
18 Mars 2008 ::: 00:17
Fajtori
Apo jo?


Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Postime: 10706
Status: Offline

Modifiko Mesazhin 

__________________
Ne vendin tim, ne vendin tend, e shpojne lakren, i hedhin mend...

Click Here to See the Profile for Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Shto Fajtori nė listėn e monitorimit
 
18 Mars 2008 ::: 04:15
back4ever
Anetar i regjistruar


Regjistruar: 05/08/2007
Vendbanimi: ne parajse
Postime: 138
Status: Offline

Modifiko MesazhinKu jan keta morrat e forumit qe nuk po ndihen apo si kan mar urdherat nga (bossat)mjer ai popull ne dor te kujt eshte,eshte ne dore te nje shpellaku qe dhe me kete katastrof te fundit prap nuk ve mende qe ai seshte i aft te drejtoj nje qeveri demokratike dhe nje vend te mjeruar qe spo i qesh futura akoma edhe pse ka vite qe po derdhet gjak per hic gje,mjer ata qe i shkojn nga mbrapa dhe i mbajne rripin sales.

 
Click Here to See the Profile for back4ever Kėrko mesazhe tė tjera nga: back4ever Shto back4ever nė listėn e injorimit Shto back4ever nė listėn e monitorimit
 
18 Mars 2008 ::: 04:35
back4ever
Anetar i regjistruar


Regjistruar: 05/08/2007
Vendbanimi: ne parajse
Postime: 138
Status: Offline

Modifiko MesazhinKliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė reBashkangjitje: churchsign.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 371 herė.

Jam shum i gzue qe marri pjes ne hidherimin tuej

 
Click Here to See the Profile for back4ever Kėrko mesazhe tė tjera nga: back4ever Shto back4ever nė listėn e injorimit Shto back4ever nė listėn e monitorimit
 
Ora tani: 13:11 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 17 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » ... E fundit »   Tema e Mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Gerdec

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen