Forumi Horizont Forumi Horizont > Arti & Kultura > Kinematografia > The Secret Life of Your Bodyclock (documentar nga BBC)
  Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme

13 Korrik 2009 ::: 15:35
Fajtori
Apo jo?


Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Postime: 10706
Status: Offline

Modifiko Mesazhin

The Secret Life of Your Bodyclock (documentar nga BBC)

E dini se...

Trupi dhe truri juaj ka nje ore biologjike qe rregullon ritmet ditore. Nderkohe qe kjo njihet prej kohesh, studimet e fundit kane ndihmuar ne spjegimin e shume fenomeneve. Ky dokumentar ben nje permbledhje te mire, duke intervistuar kerkues dhe profesore te njohur ne rang boteror. Padyshim interesant per psikologet dhe edukatoret.

Dokumentari eshte anglisht, por nuk ka kuptim ta ve tek gjuha angleze, pasi çdo film i kesaj bote eshte ne gjuhe te huaj. S'do kishte kuptim ti shperndajme neper gjuhet perkatese.


5 pjese te ndara ne Youtube:

1-5


2-5


3-5


4-5


5-5

 

__________________
Ne vendin tim, ne vendin tend, e shpojne lakren, i hedhin mend...

Click Here to See the Profile for Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Shto Fajtori nė listėn e monitorimit
 
Ora tani: 10:40 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
  Tema e Mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Arti & Kultura > Kinematografia > The Secret Life of Your Bodyclock (documentar nga BBC)

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen