Forumi Horizont Forumi Horizont > Bota Shqiptare > Shqiperia, traditat kulturore > Turizmi eshte e ardhmja e Shqiperise…
Gjithsej 24 faqe: « E parė ... « 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme

10 Maj 2016 ::: 22:21
Fajtori
Apo jo?


Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Postime: 10705
Status: Offline

Modifiko MesazhinShelgo, po futem si pilaf te pyetja jote. Kam dy vjet qe mendoj se turizmi ne Shqiperi meson dhe rritet vetem kur te futen korparata te huaja. Tani per tani e kane ne dore nallbane qe nuk e kane haberin e sherbimit ndaj klientit, nuk dine as te sillen, as te krijojne paketa, as te drejtojne kamariere. E kam jo vetem nga eksperienca personale si klient por nga eksperienca e shokeve qe kane punuar ne ate industri. Vetem futja e nje konkurrence te denje nga jashte, me investime serioze ne prone dhe ne staf do rrenoje nallbanet qe kane Grand Hotelet e Sarandes apo Paradise-at e Vlores.

Shqiptaret nuk dine te ndertojne turizem, kshu qe duhet te vijne te huajt ti mesojne. Vetem kshu mund te sigurojne vendet e punes ne menyre afatgjate.

 

__________________
Ne vendin tim, ne vendin tend, e shpojne lakren, i hedhin mend...

Click Here to See the Profile for Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Shto Fajtori nė listėn e monitorimit
 
11 Maj 2016 ::: 01:35
shelgu
-


Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Postime: 8928
Status: Offline

Modifiko MesazhinCitim:
Po citoj ato që tha Fajtori
Shelgo, po futem si pilaf te pyetja jote. Kam dy vjet qe mendoj se turizmi ne Shqiperi meson dhe rritet vetem kur te futen korparata te huaja. Tani per tani e kane ne dore nallbane qe nuk e kane haberin e sherbimit ndaj klientit, nuk dine as te sillen, as te krijojne paketa, as te drejtojne kamariere. E kam jo vetem nga eksperienca personale si klient por nga eksperienca e shokeve qe kane punuar ne ate industri. Vetem futja e nje konkurrence te denje nga jashte, me investime serioze ne prone dhe ne staf do rrenoje nallbanet qe kane Grand Hotelet e Sarandes apo Paradise-at e Vlores.

Shqiptaret nuk dine te ndertojne turizem, kshu qe duhet te vijne te huajt ti mesojne. Vetem kshu mund te sigurojne vendet e punes ne menyre afatgjate.


Mos se kjo eshte fatalizem. Do kthehemi si Rep. Domenikane. Mali i Zi eshte bere mrekulli. Ohri dallon si nata me diten me Pogradecin, edhe Struga qe eshte aq e vogel po ashtu...

 
Click Here to See the Profile for shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Shto shelgu nė listėn e monitorimit
 
11 Maj 2016 ::: 22:26
Fajtori
Apo jo?


Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Postime: 10705
Status: Offline

Modifiko MesazhinNdoshta ka te beje fakti se Jugosllavia ishte e edukuar me principet perendimore kur ne rrinim te izoluar. Mbetet fakti se shqiptaret nuk kane kulturen e punes dhe sherbimit ndaj klientit. Nga nje ane duhet te luftosh me pronaret qe behen njerez, nga ana tjeter duhet te luftosh me punonjesit qe te marrin kulturen e punes. Une them qe zgjidhja fillon duke marre edukate nga manaxhimi turistik qe bejne korporata me eksperience. Pa futur nje nivel tjeter rregulli dhe sherbimi nuk krijohet atmosfera e konkurrences, dhe pa konkurrence pronaret aktuale do vazhdojne te punojne si gjithmone (dhe Shqiperia do ofroje vetem turizem aventurash).

 

__________________
Ne vendin tim, ne vendin tend, e shpojne lakren, i hedhin mend...

Click Here to See the Profile for Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Shto Fajtori nė listėn e monitorimit
 
13 Maj 2016 ::: 18:38
shelgu
-


Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Postime: 8928
Status: Offline

Modifiko MesazhinCitim:
Po citoj ato që tha Fajtori
Ndoshta ka te beje fakti se Jugosllavia ishte e edukuar me principet perendimore kur ne rrinim te izoluar. Mbetet fakti se shqiptaret nuk kane kulturen e punes dhe sherbimit ndaj klientit. Nga nje ane duhet te luftosh me pronaret qe behen njerez, nga ana tjeter duhet te luftosh me punonjesit qe te marrin kulturen e punes. Une them qe zgjidhja fillon duke marre edukate nga manaxhimi turistik qe bejne korporata me eksperience. Pa futur nje nivel tjeter rregulli dhe sherbimi nuk krijohet atmosfera e konkurrences, dhe pa konkurrence pronaret aktuale do vazhdojne te punojne si gjithmone (dhe Shqiperia do ofroje vetem turizem aventurash).Po keto qendrojne, por frika eshte qe neso korporatat futen ne nje zone, te themi ne bregdet, nuk mbetet me vend per shqiptarin e thjeshte, sepse ato dine te gllaberojne e renojne cdo konkuret.

Kur shikoj Greqine dhe Turqine si po ecin me turizmin ve re ndryshime te medha.
Turqia vertet te siguron cmim me te ulet, por sigurine e Greqise nuk e ke kurre ne Turqi. Mendoj qe siguria eshte paresore ne turizem dhe kete mund te ta ofroje nje vend kur vete populli do qe te te jape. Sado qe te perpiqesh me ofrcat e rendit kurre nuk mund te japesh siguri te tille qe te perkoje me nje turizem te mirefillte. As Amerika nuk ta jep kete lloj sigurie edhe pse ka nje system mbrojtje civile absolutisht shume te forte.

 
Click Here to See the Profile for shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Shto shelgu nė listėn e monitorimit
 
29 Nëntor 2017 ::: 20:42
shelgu
-


Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Postime: 8928
Status: Offline

Modifiko Mesazhin

Tirana pa Skenderbeun

Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė reBashkangjitje: tirana.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 15 herė.

Pa Skenderbeun

 
Click Here to See the Profile for shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Shto shelgu nė listėn e monitorimit
 
29 Nëntor 2017 ::: 20:46
shelgu
-


Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Postime: 8928
Status: Offline

Modifiko Mesazhin

Tirana

Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė reBashkangjitje: tirana.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 14 herė.

Tirana

 
Click Here to See the Profile for shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Shto shelgu nė listėn e monitorimit
 
29 Nëntor 2017 ::: 20:48
shelgu
-


Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Postime: 8928
Status: Offline

Modifiko Mesazhin

Prape Tirana

Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė reBashkangjitje: tirana pa skenderbeun.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 15 herė.

Tirana bosh

 
Click Here to See the Profile for shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Shto shelgu nė listėn e monitorimit
 
29 Nëntor 2017 ::: 20:50
shelgu
-


Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Postime: 8928
Status: Offline

Modifiko MesazhinKliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė reBashkangjitje: barbiere di s.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 14 herė.

Kjo eshte e bukur

 
Click Here to See the Profile for shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Shto shelgu nė listėn e monitorimit
 
02 Dhjetor 2017 ::: 00:40
Fajtori
Apo jo?


Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Postime: 10705
Status: Offline

Modifiko Mesazhin

Thumbs up

 

__________________
Ne vendin tim, ne vendin tend, e shpojne lakren, i hedhin mend...

Click Here to See the Profile for Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Shto Fajtori nė listėn e monitorimit
 
Ora tani: 02:48 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 24 faqe: « E parė ... « 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24]   Tema e Mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Bota Shqiptare > Shqiperia, traditat kulturore > Turizmi eshte e ardhmja e Shqiperise…

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen