Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė ndryshme > Sa i lejoni te tjeret te ju neperkembin
Gjithsej 7 faqe: « 1 [2] 3 4 5 6 7 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10706

Citim:
Po citoj ato që tha Enya
My future mother in law ( vjeherra ime e ardheshme) ka shume qejf te me komandoje mire mua por dhe te birin ( edhe nga telefoni). Nuk di se si ta shpreh ate car une dua te ju them , por for example: ma dredh muhabetin per nje muhabet qe une jam ne dijeni 1000%.
Dhe car duhet te bej une? - Asgje. Per respekt te njeriut te une jetoj me te,
vazhdoj te luaj rolin qe ajo do. Nene te keqe nuk ka askush, dihet! I`m trying so damn hard to make everybody happy!



Dardha e ka bishtin prapa. Njoh rast te ngjashem me ate qe tha kosovari qe tani jane ndare. Mund edhe te durohet nje shpulle sot per hir te raportit, neser nje shqelm, pasneser nje grusht dhe ne fund te dalesh me fytyre te nxire. Per mendimin tim nuk ruhet raporti me toleranca, sepse vjen nje moment qe duhen bere llogarite. Fjala vjen kur kriza te jete brenda raportit do i shtosh siper edhe vjerren qe te ka care trapin per vite te tera dhe do i japesh duart. Po te mos ishte vjerra mund te ishe me e lehte zgjidhja e konfliktit brenda raportit.

Kot sa per te dhene mend dmth, secili e di vete pastaj.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Shtator 2010 08:43
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14611

Citim:
Po citoj ato që tha Enya
My future mother in law ( vjeherra ime e ardheshme) ka shume qejf te me komandoje mire mua por dhe te birin ( edhe nga telefoni). Nuk di se si ta shpreh ate car une dua te ju them , por for example: ma dredh muhabetin per nje muhabet qe une jam ne dijeni 1000%.
Dhe car duhet te bej une? - Asgje. Per respekt te njeriut te une jetoj me te,
vazhdoj te luaj rolin qe ajo do. Nene te keqe nuk ka askush, dihet! I`m trying so damn hard to make everybody happy!



E di cme kujtove me ket future husband ti ket shprehjen ... the man who treats his wife like a princess is proof that he was raised by a queen qe shqyp i bie burri qe trajton gruan e tij si princeshe eshte prova qe ai vete eshte rritur nga nje mbretereshe ... tashi ti para se te martohesh beji pyetje vetes tende your future MIL eshte queen apo neperke

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Shtator 2010 09:07
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AndreaPirelli
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/03/2008
Vendbanimi:
Mesazhe: 5672

Ehhh vjehrra vjehrra ......... .
Lene burrin te merret me momen e vet ........ se ne fund te fundit cfaredo qe te ndodhe ata do e gjejne llafin me njeri tjetrin se jane nene e bir, po me ty, po u prishet njeher nuk beheni mo. Thuj burrit ta vej kufirin ke thana ..... qe ti te mos perzihesh.
Keshtu ndodh kur femijet behen burra/gra ne te njejten shtepi me prinderit ........... .

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Shtator 2010 13:17
AndreaPirelli nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AndreaPirelli Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AndreaPirelli (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AndreaPirelli Shto AndreaPirelli nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AndreaPirelli nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Deb* ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   Deb*
different

Regjistruar: 08/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

Eh Enya, vetem vjehrres s'ke ci bene! Eshte mamaja e atij qe te ke ne krahe. Duam apo s'duam do e bejme nje vesh shurdhe, e nje sy qorr. E do puna.
Edhe ajo imja vdes te te imponoje menyren e saj te te jetuarit, mendurit, vepruarit. :p Ndonjehere ja kthej, ndonjehere bej sikur se degjoj. Ja keshu jetojme ne harmoni prej se largu.
Shkurt ka ardh koha secili do rehatine e vet ne shtepine e vet. Si ata, ashtu edhe ne.

__________________
Te dua, jo per ate qe je, por per ate qe me ben te ndihem.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Shtator 2010 15:58
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Deb* Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Deb* Shto Deb* nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Deb* nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AndreaPirelli
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/03/2008
Vendbanimi:
Mesazhe: 5672

Citim:
Po citoj ato që tha Deb*
Eh Enya, vetem vjehrres s'ke ci bene! Eshte mamaja e atij qe te ke ne krahe. Duam apo s'duam do e bejme nje vesh shurdhe, e nje sy qorr. E do puna.
Edhe ajo imja vdes te te imponoje menyren e saj te te jetuarit, mendurit, vepruarit. :p Ndonjehere ja kthej, ndonjehere bej sikur se degjoj. Ja keshu jetojme ne harmoni prej se largu.
Shkurt ka ardh koha secili do rehatine e vet ne shtepine e vet. Si ata, ashtu edhe ne.



Po ti qe e ke larg pse "ankohesh" ??????? Ne telefon flisni ........ po po thuaj dhe mbaroi muhabeti ......... .

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Shtator 2010 16:03
AndreaPirelli nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AndreaPirelli Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AndreaPirelli (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AndreaPirelli Shto AndreaPirelli nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AndreaPirelli nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7605

Citim:
Po citoj ato që tha AngelDevil
... the man who treats his wife like a princess is proof that he was raised by a queen

Jam shume dakord. Nje femer qe eshte tamam femer ka nje mirekuptim te gjere per situaten dhe mungesen e eksperiences te partneres te birit, pavaresisht kesaj mundohet t'a ndihmojne pa iu nderhyre ne maredheniet e tyre.

Ne shume prizma une iu jap te drejte vjehrrave: kane rritur djalin me shume sakrifica dhe papriturazi perballen me nje qurravece te re aty qe mundohet t'i fshije nga jeta e te birit. Zakonisht t'ju marresh mendimin per gjera te ndryshme i ben te ndihen me teper pjese jetes te çiftit, une psh. me ate timen shkoj dhe i bisedoj vete gjerat (dhe nese se ka bere i biri), i jap mundesine te jape mendimin e saje dhe te me jape keshilla. Eshte grua qe ka jetuar shume me teper ne jete dhe une mund te mesoj shume. Kjo e di qe e ben te lumtur dhe mua s'me kushton asgje. Mamane tende s'mund ta zevendesoje askush por tek mamaja e partnerit mund te gjesh nje mama te dyte; ajo s'ja do te keqen te birit. Plus, mamaja e tije eshte aleatja me e mire, ajo i flet te birit dhe i jep direktiva ne nje forme qe une s'do mundja kurre. Nuk mund te hysh asnjehere ne nje gare pushteti me vjehrren pasi do jesh perhere ajo qe humbet: humbet afeksionin e atij qe ke ne krah, humbet respektin e njerezve perreth(nje femer qe s'respekton ate qe i ka bere koken atij qe ka ne krah, s'di te respektoje njeri).
Eeee, la mamma č sempre la mamma. :p

__________________
I love him in the summer when it sizzles, I love him in the winter when it drizzles...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Shtator 2010 16:06
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Deb* ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   Deb*
different

Regjistruar: 08/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

Citim:
Po citoj ato që tha AmonAmarth


Po ti qe e ke larg pse "ankohesh" ??????? Ne telefon flisni ........ po po thuaj dhe mbaroi muhabeti ......... .


Takohemi per pushime verore 2 mujore.

__________________
Te dua, jo per ate qe je, por per ate qe me ben te ndihem.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Shtator 2010 16:26
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Deb* Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Deb* Shto Deb* nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Deb* nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Deb* ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   Deb*
different

Regjistruar: 08/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

Mire e keni ju mi gra po ku ti gjejme keto vjehrra mbreteresha?
Zgjidhni djalin dhe jo mamin, se mund te zhgenjeheni.
Ka djem shume te respektuar qe i kane mamate mos o zot, dhe e anasjellta.
Amor mamaja nuk ja do te keqen te birit, por i bie me qaf nuses ndonjehere si pa dashje.
Kisha nje komshie te mami. S'kishin as 3 vjet martuar. Burrin e kishte flori, por qahej se vjehrra nuk e donte hic. Nuk e kishte dashur qe diten e pare. Bente c'mos ti ndante edhe pse nuk jetonin bashke. Djali arriti deri aty sa nuk flet fare me mamane. Ka dhe nena te tilla qe duan te komandojne jeten e femijes se tyre. E rendesishme eshte te kesh nje burre te mire qe te dije te vendosi kufirin e nderhyrjes se mamase dhe nuses ne jeten e njera-tjetres.

__________________
Te dua, jo per ate qe je, por per ate qe me ben te ndihem.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Shtator 2010 16:52
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Deb* Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Deb* Shto Deb* nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Deb* nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AndreaPirelli
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/03/2008
Vendbanimi:
Mesazhe: 5672

Citim:
Po citoj ato që tha amor alucius

Jam shume dakord. Nje femer qe eshte tamam femer ka nje mirekuptim te gjere per situaten dhe mungesen e eksperiences te partneres te birit, pavaresisht kesaj mundohet t'a ndihmojne pa iu nderhyre ne maredheniet e tyre.

Ne shume prizma une iu jap te drejte vjehrrave: kane rritur djalin me shume sakrifica dhe papriturazi perballen me nje qurravece te re aty qe mundohet t'i fshije nga jeta e te birit. Zakonisht t'ju marresh mendimin per gjera te ndryshme i ben te ndihen me teper pjese jetes te çiftit, une psh. me ate timen shkoj dhe i bisedoj vete gjerat (dhe nese se ka bere i biri), i jap mundesine te jape mendimin e saje dhe te me jape keshilla. Eshte grua qe ka jetuar shume me teper ne jete dhe une mund te mesoj shume. Kjo e di qe e ben te lumtur dhe mua s'me kushton asgje. Mamane tende s'mund ta zevendesoje askush por tek mamaja e partnerit mund te gjesh nje mama te dyte; ajo s'ja do te keqen te birit. Plus, mamaja e tije eshte aleatja me e mire, ajo i flet te birit dhe i jep direktiva ne nje forme qe une s'do mundja kurre. Nuk mund te hysh asnjehere ne nje gare pushteti me vjehrren pasi do jesh perhere ajo qe humbet: humbet afeksionin e atij qe ke ne krah, humbet respektin e njerezve perreth(nje femer qe s'respekton ate qe i ka bere koken atij qe ka ne krah, s'di te respektoje njeri).
Eeee, la mamma č sempre la mamma. :p



I love you more when you are serious ........ megjithese e ruan icik egersine ...... po hajt mo .......... .
Po te perdoresh diallogun cdo gje rregullohet ......... mjafton te mos nisesh nga pozita kryenecesie apo per te nxjerre inate. Tolerance ........ jane dy breza te ndryshem.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Shtator 2010 16:59
AndreaPirelli nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AndreaPirelli Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AndreaPirelli (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AndreaPirelli Shto AndreaPirelli nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AndreaPirelli nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Deb* ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   Deb*
different

Regjistruar: 08/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

Turll e di kujt i them bravo une per fjalet e bukura? Pasi ka jetuar vite me mamane e burrit ne nje shtepi dhe perseri do shprehej ashtu.

__________________
Te dua, jo per ate qe je, por per ate qe me ben te ndihem.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Shtator 2010 17:01
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Deb* Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Deb* Shto Deb* nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Deb* nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 20:55 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 7 faqe: « 1 [2] 3 4 5 6 7 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė ndryshme > Sa i lejoni te tjeret te ju neperkembin

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.