Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Dashuria > Thuamė se mė Dashuron.. Vlerėsimi i Temės: 3 votime, mesatarja 5.00.
Gjithsej 24 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
atiola
Veteran ne forum

Regjistruar: 19/09/2006
Vendbanimi: Aty ku ti te jesh shiko gjithnje dy here aty jam dhe une mjafton vetem te me mendosh
Mesazhe: 1875

Citim:
Po citoj ato që tha agata
Veshet e mija degjojne vetem zerin tend...
Me thuaj edhe sa vite me duhet te pres qe shprehja "te kam xhan" te kthehet ne te "dua"...!









EEEEEEEEEEEEE SA SHUME NJEREZ E MENDOJNE KETE DHE SA PAK PERGJIGJE MARRIN

__________________
asgje nuk esht5e reale ne kete jete nuk ka dicka tjeter per lojes genjeshtres urrejtjes thashethemeve ja kjo ehste jeta qe jetojme

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Shtator 2007 20:29
atiola nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė atiola Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me atiola (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: atiola Shto atiola nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto atiola nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
hit-man
Anetar i ri

Regjistruar: 31/10/2005
Vendbanimi: Ne arrest shpije itali.
Mesazhe: 13

niente da visualizzare!

Citim:
Po citoj ato që tha agata Veshet e mija degjojne vetem zerin tend... Me thuaj edhe sa vite me duhet te pres qe shprehja "te kam xhan" te kthehet ne te "dua"...!
Aga sa mir nuk je lodh qe ke shkru tan kyt text kam gadi dy ore qe jam ne forum e itash u identifikova tash 1 vjet shyqyr qe mu kujtu pasw nese..te lumt se per text qe ke shkru del sikur ke shkru tan librin.salut tan atyne qe me njohi si nickname salut edhe atyne qe nuk me njohin.

__________________
niente da visualizzare

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Nëntor 2007 01:28
hit-man nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė hit-man Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me hit-man (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: hit-man Shto hit-man nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto hit-man nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
agata
idealiste

Regjistruar: 20/02/2004
Vendbanimi: Utopial
Mesazhe: 2981

Mendoj, se shpirti im do te te doje edhe kur trupi im te mos egzistoje me...

agata

__________________
Gjysma e asaj qe shkruaj ndoshta eshte e pa kuptimte per ju, por un e shkruaj qe gjysma tjeter te mund te arrije tek ju. FIRDUSI

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Nëntor 2007 19:25
agata nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė agata Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me agata (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė agata't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: agata Shto agata nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto agata nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Mister_DXP
cloudmixer

Regjistruar: 10/06/2007
Vendbanimi: asgjekundi
Mesazhe: 1119

Mbi nje ndjenje ngrehim nje mal me ide, mbi nje ide ngrehim pafundesi dashurish
Dikush ka thene:
"Le te ma puthe dashurine ideja, qe te mos ma preke vdekja"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Nëntor 2007 20:49
Mister_DXP nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Mister_DXP Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Mister_DXP (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Mister_DXP Shto Mister_DXP nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Mister_DXP nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
briseide
Shtrige

Regjistruar: 12/02/2007
Vendbanimi: Rrefime memece
Mesazhe: 4388

Citim:
Po citoj ato që tha Mister_DXP
"Le te ma puthe dashurine ideja, qe te mos ma preke vdekja"


wow

__________________
I had seven faces,Thought I knew which one to wear...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Nëntor 2007 05:41
briseide nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė briseide Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me briseide (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: briseide Shto briseide nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto briseide nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
bleta punetore
sindikaliste

Regjistruar: 15/08/2006
Vendbanimi: kosherja n.176
Mesazhe: 2075

Lightbulb

Citim:
Po citoj ato që tha briseide


wow



idem.

__________________
. . due gocce di chanel

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Nëntor 2007 12:18
bleta punetore nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė bleta punetore Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me bleta punetore (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: bleta punetore Shto bleta punetore nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto bleta punetore nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
agata
idealiste

Regjistruar: 20/02/2004
Vendbanimi: Utopial
Mesazhe: 2981

O puma, jam ne krevat! Me dhemb stomaku, me dhemb zemra dhe se kam ketu pumen qe te me rrije prane. Derdha nje liter gjak kot fare. Te pakten, ta kisha derdhur per te mbrojtur pumen! Ama se c'trima kan dale sot, e dashur? Putren e djathte e kam te fashuar e te lidhur dhe jo se u zura me ndonje njeri per pumen, por vetem sepse ndava qente qe po perlesheshin...
Me shkrove ca letra te mrekullueshme, o qiell i dashur. Madje ekam thene gjithmone se shkrimtaret nuk kane pse te shkruajne letra. Te tjeret e bejne kete gje me mire." Rezonanca frymemarese" e hajde thuaj pastaj. A mund te me vinte ne koke nje gje e tille? Pa le te tjeret! Ja, ti di si t'i thuash tjetrit se e dashuron. Une, te them te drejten, S'e kam bere dot kurre kete si duhet.
Sa bukur tingellon kur me thua se je e qete dhe e lumtur, edhe kur je vetem! Eshte pikerisht ajo qe kam deshiruar! Nuk kam dashur kurre qe te shqetesoj e te sjell fatkeqesi sepse kete mund ta bej cdo lloj rrote. Une desha qe me lezet e deshire te t'i largoja te gjitha hallet qe ti te shkelqeje nga gezimi e te beheshe me e bukur se ç'ke qene ndonjhere me pare, qe te ndriçoje sa te dallohej nje kilometer larg. Ti jeton me bindjen, e kjo eshte e sigurte, se diku nje njeri tjeter jeton per hatrin tend.
Sot gjeta vjershen e Getes qe e pelqejme te dy aq shume " Thuame ç'na ka pergatitur fati...", e cila me ndolli prap ndjenja te tella. Me thuaj, e dashur, a nuk perkon ajo shume me ato qe po perjetojme ne? Nganjehere, kur shperthejne shirat e une krejt i vetem i hedh vetes nje veshtrim si matane, shoh se nuk ka me asnje ndarje, se cdo gje eshte kthyer ne vendin e vet dhe se e gjithe kjo erdhi nga ti, e atehere ndiej nje lumturi te paprovuar me pare nga asnje tjeter: me behet sikur ajo cope rinie, me kthehet prape per hirin tend e me behet ende sikur çdo gje me jepet dy here: nje here ne pervojen e krijuar nga fabtazia, nga vitet e jetuara e nga te kuptuarit e vleres se tyre e nje here tjeter ne shkelqimin rinor. Te ti jane permbledhur te gjitha: ti je edhe aventura, edhe gruaja ime.
po, per mua cdo gje eshte te ti dhe cdo gje qe kam, eshte per ty; ndryshe nuk mund te jete. Nuk je ti vetem nje rezonance qe mer fryme ( e pse dreqi e mori nuk e shpika vete kete), por edhe un jam gjithashtu per ty. Une jam nje pasqyre sferike qe mbledh e fokusoj rrezet e tua dhe, sipas mundesive qe kam, i kthej te ti edhe me te nxehta e me te forta. Ngandonjehere me duket vetja si nje merimange qe ende nje pelhure te ndritshme plot pikela vese e rreze djelli, rrjeteqe te kap e qe te duhet te behet shtepia jote e mbushur plot me ato gjerat qe te kane munguar, rrjete midis trendafilave e lileve te tjera, e holle dhe e forte. Fijet e saj te argjenta jane te lehta e te sigurta per ecjen tende te lehte prej atleteje. Kjo rrjete do te jete e varur ndermjet qiellit te kalter e detit. Ti mund te biesh e te shtrihesh mbi te sa te duash e rrjeta do te mbaj e prap do te kercesh lart.
Drita ime e dashur, nganjere nuk jam i zoti te vazhdoj punen me kete liber qe kam ne dore, une e urrej ate sepse ajo me mban larg teje. Nganjhere mar ne dore fotografite e tua, e i vendos para vetes duke e ditur ne thelb se kete gje nuk duhet ta bej sepse do ta ndjeje veten me keq, po prap se prap e bej e pastaj bisedoj me ty dhe ndiej veten keq e me keq, gjendja behet po thuaj e padurueshme, dhe e mrekullueshme njekohesisht e pastaj filloj te shkruaj prape me forca te perterira.
Dora filloj te me dhembe prape. Duame. Me thuaj se me do se nga kjo une behem me i mire. Do te punoj me mire, me i qete e me shpejt po qe se do te me thuash se me do sepse un jetoj vetem sepse ti me do. Duame...!


Remarque

__________________
Gjysma e asaj qe shkruaj ndoshta eshte e pa kuptimte per ju, por un e shkruaj qe gjysma tjeter te mund te arrije tek ju. FIRDUSI

Modifikuar nga agata datė 23/11/2007 ora 00:10

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Nëntor 2007 00:03
agata nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė agata Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me agata (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė agata't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: agata Shto agata nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto agata nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
TOEL
I perjashtuar nga forumi

Regjistruar: 21/05/2007
Vendbanimi: ne pafundesi
Mesazhe: 223

te duaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
aaaaaaaaaaaaaaaa kuptove tani te dashuroj le ta marre vesh se   me cmendi kjo  kuptove te dua me shume se veten time e marrosur

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Nëntor 2007 21:03
TOEL nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė TOEL Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me TOEL (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: TOEL Shto TOEL nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto TOEL nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
belga
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 01/02/2006
Vendbanimi:
Mesazhe: 279

<<dashuria>>

Citim:
Po citoj ato që tha TOEL
te duaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
aaaaaaaaaaaaaaaa kuptove tani te dashuroj le ta marre vesh se   me cmendi kjo  kuptove te dua me shume se veten time e marrosur



dashuria eshte nje gje e shtrenjte qe karakterizon njeriun!!!!!!
fjale e shtrenjte > vjen ne zemrat e dy te rinjve e nuk troket;
duaj dashuro jeto !!!!!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Nëntor 2007 00:29
belga nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė belga Kėrko mesazhe tė tjera nga: belga Shto belga nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto belga nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Amstel
me kerkoi kush????

Regjistruar: 21/09/2004
Vendbanimi: tu bo pall ariu neper bote
Mesazhe: 3736

nuk ta them se sa te dua sepse kam frike se akoma me shume do te dua

__________________
Jeta nuk pati qellimin te na bente qenie perfekte.Kushdo qofte apo pretendon te jete perfekt,s'e ka vendin ketu,por ne muze....'''

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Dhjetor 2007 17:17
Amstel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Amstel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Amstel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Amstel Shto Amstel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Amstel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 00:28 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 24 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Dashuria > Thuamė se mė Dashuron..

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.