Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Probleme Sociale > Perse omo-bsx-transex-lesbo....akoma asnje nuk do te flase tek ne
Gjithsej 5 faqe: « 1 2 3 [4] 5 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Sykaltra_Shqiptare
Veteran ne forum

Regjistruar: 20/03/2005
Vendbanimi: -
Mesazhe: 3334

Po na fto ne dasem sepaku o nismetar teme!
Une personalisht te quaj te barabarte me veten!
C`te keqe kane homo-t???Asnje!
Perkundrazi jane me te ndershem sesa jeta ne cift e dy sexeve te kundert!

Jete te lumtur dhe shijoje jeten!Ashtu te pelqen, ashtu vepro!
I her jetohet ne kete m** jete!
Ca koken ti me pasardhes!e pse duhet te nxjeresh ne jete nje qenie njerezore
ne kete bote te ndyre????!!!Apo per te shtuar ndyresine e jetes??!!

Ju kerkoj ndjese te tjereve, por mu desh te jem asnjanese!

respekte Helga

__________________
-

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Gusht 2005 04:51
Sykaltra_Shqiptare nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Sykaltra_Shqiptare Kėrko mesazhe tė tjera nga: Sykaltra_Shqiptare Shto Sykaltra_Shqiptare nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Sykaltra_Shqiptare nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Sykaltra_Shqiptare
Veteran ne forum

Regjistruar: 20/03/2005
Vendbanimi: -
Mesazhe: 3334

Nuk e dime as une as ti Unsto!
Po njeri normal asht mar zemer, ca kena ne ma teper se aj??!!
Kjo me ban mu pershtypje Unsto:-"Ne ket bote liria asht e lidhun prej vet njeriut,
e njeriu e ka vet celsin e liris tij te varun ne qafe~"

Kot si thojn:_Te paskan ra trut n`qaf!
apo ma bukur:-Mos te raft kush n`qaf~(ktu ia futa kot
se me dashje bahen...)

Nejse je djal i zgjut edhe kupton shume!

Personalisht nuk jam as bisex-as lesbe,as....

ps:-Ne kete forum kena gjet i mnyre te paster komunikimi me njani-tjetrin!
Mos ta prishim per kot, per i dica si shum mire munena me i ba bisht!

Ose bani si baj une:-Banjau qefin tanve ka pak,-sa ma amel aq ma mir!
Se mos kena me jetu tan jeten ne forum???!!

Paqe dhe jo urrjetje!Sa me shkon me ken murgeshe!hahahaahahahaha!

Eh zot, megjithmen qe kam rrjedh, e pranoj!

__________________
-

Modifikuar nga agata datė 18/12/2005 ora 13:30

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Gusht 2005 05:23
Sykaltra_Shqiptare nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Sykaltra_Shqiptare Kėrko mesazhe tė tjera nga: Sykaltra_Shqiptare Shto Sykaltra_Shqiptare nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Sykaltra_Shqiptare nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ragazzo-ok
Anetar i ri

Regjistruar: 15/08/2005
Vendbanimi: Itali
Mesazhe: 11

Citim:
Po citoj ato që tha Sykaltra_Gangos


Nuk e dime as une as ti Unsto!
Po njeri normal asht mar zemer, ca kena ne ma teper se aj??!!
Kjo me ban mu pershtypje Unsto:-"Ne ket bote liria asht e lidhun prej vet njeriut,
e njeriu e ka vet celsin e liris tij te varun ne qafe~"

Kot si thojn:_Te paskan ra trut n`qaf!
apo ma bukur:-Mos te raft kush n`qaf~(ktu ia futa kot
se me dashje bahen...)

Nejse je djal i zgjut edhe kupton shume!

Personalisht nuk jam as bisex-as lesbe,as....

ps:-Ne kete forum kena gjet i mnyre te paster komunikimi me njani-tjetrin!
Mos ta prishim per kot, per i dica si shum mire munena me i ba bisht!

Ose bani si baj une:-Banjau qefin tanve ka pak,-sa ma amel aq ma mir!
Se mos kena me jetu tan jeten ne forum???!!

Paqe dhe jo urrjetje!Sa me shkon me ken murgeshe!hahahaahahahaha!

Eh zot, megjithmen qe kam rrjedh, e pranoj!








Sy kaltra.....te dhente zoti gjithe te mirat ne jete...........sic ke shpirtin.......ja pra....po e kuptoni..qe ketu nuk jane te gjithe njesoj.....por te gjithe kemi opinjon ndryshe.......Pastaj jeta jone nuk eshte gje tjeter ...vecse nje kalim siper tokes...prandaj pse mos ta shijojme ate..

Modifikuar nga agata datė 18/12/2005 ora 13:31

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Gusht 2005 17:33
Ragazzo-ok nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Ragazzo-ok Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Ragazzo-ok (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Ragazzo-ok Shto Ragazzo-ok nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Ragazzo-ok nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ragazzo-ok
Anetar i ri

Regjistruar: 15/08/2005
Vendbanimi: Itali
Mesazhe: 11

Re: re

Citim:
Po citoj ato që tha belgium


hahahahahahaahahahahahahhahahaahahhahahahahahahaha
hahaahaha
mundohem te perfytyroj ate qe mund te kesh ndjer kur ke shkrujt keto vargje hahahahahahahahahahahahahah.......
mir qe zoti homo ska qen afer thuj se do kishte nderu shpejt tendecat seksuale......
unstopable hahahahhahahha shum open minde je po ste kupto homo ty o ne bot tjeter ai hahahahhhhhah







HAhahahahhahahahahahhahaha.........qeke i mendimit qe bari keq shumfishohet.......shpejt.....atehere..kujdes......se mos shumfishohemi edhe ne ktu..........o metaxa..mos kujto ...se si do qe te jem.....shqiptar....jam.......dhe se mund te kem kualitete qe ti nuk i ke....ehde sepse (fare e keqe)sic thu ti......po ama...jom cun per tu martu....te gjitha ne rregull i kam.....asgje sme mungo..vetem se...ca ti bosh...qe jam i fejum.....se vallaj gjithcka me funksjonon ne rregull....ndoshta edhe shume me ne rregull se sa ty......por....ka te drejte ajo zonjushja qe citoj..........................ci do femijet ....ti lindesh e ti rrisesh......per kete bote te ndyre qe jetojme...................Pastaj persa i perket tendencave te mia seksuale....ti lal sdi gjo.......sty ne pune ty.....te thashe...qe seksualiteti im ka nje horizont te hapur 360°-dshe....une spo vuaj as ..per nuse....as burre...as per trans ..as per lesbo....nuk me mungon asgjeeeeeeeeeeeee............................................une hapa thjesht nje teme ne pergjithesi.............ju dolet direkt ke ceshtja ime personale.....dhe hodhet poshte temen qe hapa.......Po ku u bete te gjithe...me dhene mend........qe ma ha mendja kam lindur dhe e kame pare boten me perpara shume personave ketu.....dhe se kuptohet qe normalisht eksperjencat ne jete nuk me mungojne lal.........prandaj.....ta dije raca ime qe shan faren e tyre.........ate shishen e Metaxas meqe eshte e gjate.....e di ti ku ta fusin.....(per Metaxan)Prandaj here tjeter mos ofendo as racen dhe as faren e te tjerve---shif faren tende....

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Gusht 2005 18:05
Ragazzo-ok nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Ragazzo-ok Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Ragazzo-ok (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Ragazzo-ok Shto Ragazzo-ok nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Ragazzo-ok nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
peshtimi
I paregjistruar

Regjistruar: --- JO ---
Vendbanimi:
Mesazhe: N/A
0

Saja,
Ashtu si shkruan"jetoje jeten ashtu si te vjen" lejoje dhe raggazzon ta jetoje jeten si do.
Duket qe ka nje lloj frike nga diskutantet per perhapjen e kesaj "fare te keqe".Mua me duket e pabazuar dhe vete nuk trembem se femijet do me bhen Gay.Nuk ka arsye gjenetike dhe familjare per tu bere te tille.Bile edhe ambjenti shoqeror ne shkolla(ne Ameriken e Veriut) ne pergjithesi nuk i pelqen.
Por ne te njejten kohe nuk kemi te drejte t'i poshterojme.Ne nuk kemi frike te takohemi me nje te njohur qe ka vjedhur e ka dale nga burgu,as edhe me nje vrases qe ka kryer denimin.Pse duhet te perbuzim dhe te kemi frike nga homoseksualet.Kur ata nuk kane kryer asnje lloj krimi.
ATA KANE EGZISTUAR DHE DO EGZISTOJNE.
Ne rast se nuk ka pelqen te martohen,shumica e popullsise eshte ne gjendje te vendose per ligje kunder marteses apo adoptimit te femijeve.
Por jeten nuk kemi pse t'ja u bejme SKETERRE.
Arsyet e ndryshimit te tyre nga shumica e njerezve,ende nuk jane zbuluar nga shkencetaret......LERINI TE JETOJNE!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Dhjetor 2005 13:21
Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Cindi
larguar

Regjistruar: 01/09/2005
Vendbanimi: arratisur
Mesazhe: 2664

Une ne ndermarjen ku punoj kam edhe lesbie edhe gay. Mund t'ju them qe jane njerezit me normale dhe askush nuk cfaq ndaj tyre perbuzje apo racizem. Ata marin pjese ne cdo party qe organizohet dhe aktivitet, football, balling, biliardo pool, tennis, picnic etj, etj.

Ata nuk e zgjodhen vete te behen te tille, as prinderit e tyre kane faj per kete. Shkenca akoma eshte ne kerkim te ketij fenomeni dhe perderisa nuk ka dale nje konkluzion perfundimtar ne fushen e mjekesise askush nuk ka te drejte ti diskriminoje, per sa kohe qe ata nuk vjedhin, vrasin apo kompromentojne shoqerine. Mund t'ju them se klientet homoseksuale ne te gjitha fushat jane me te kenaqshmit qofte nga miresjellja, qofte nga komunikimi, qofte nga korrektesia.
Ghithmone homoseksualiteti shfaqet hapur kur kemi civilizim te larte te nje shoqerie. Kjo eshte vertetuar qe ne periudhat me te lashta te civilizimit dhe deri ne ditet e sotme.

__________________
arratisur syrgjynosur...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Dhjetor 2005 23:40
Cindi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Cindi Kėrko mesazhe tė tjera nga: Cindi Shto Cindi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Cindi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
agata
idealiste

Regjistruar: 20/02/2004
Vendbanimi: Utopial
Mesazhe: 2981

Se pari doja te pershendesja nismetarin e kesaj teme, per guximin dhe sinqeritetin e tij.. Sepse edhe ne virtualitet kam kuptuar qe shume diskutime jan akoma tabu..

Se dyti, perderisa homoseksualiteti egziston, ka egzistuar dhe do te egzistoje, nuk e shoh aspak prolematike diskutimin rreth saj.. Secili nga ne e shijon dhe e jeton kete jete ashtu sikurse e deshiron.
Ndaj askush nga ne nuk ka te drejte te diskriminoj kaq hapur menyren dhe deshirat seksuale te ndonjerit..

E dini ju qe ka edhe kafshe homoseksuale..! meqe per njerzit thone se ato kan probleme psyshike, atehere si e shpjegoni ju homoseksualitetin tek kafshet..?
Eshte e thjeshte te paragjykojme por e veshtire te kuptojme e analizojme..

Pershendetje..

PS.mesazhet jashte teme jane fshire

__________________
Gjysma e asaj qe shkruaj ndoshta eshte e pa kuptimte per ju, por un e shkruaj qe gjysma tjeter te mund te arrije tek ju. FIRDUSI

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Dhjetor 2005 13:50
agata nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė agata Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me agata (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė agata't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: agata Shto agata nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto agata nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Cindi
larguar

Regjistruar: 01/09/2005
Vendbanimi: arratisur
Mesazhe: 2664

Kafshet tek te cilat jane vene re dukurite e homoseksualitetit jane delfinet, gjelat e detit, etj nuk po me kujtohen tani.

__________________
arratisur syrgjynosur...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Dhjetor 2005 13:30
Cindi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Cindi Kėrko mesazhe tė tjera nga: Cindi Shto Cindi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Cindi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
hirushja
Lule mos prekese

Regjistruar: 06/08/2003
Vendbanimi: Misterioze
Mesazhe: 1475

Citim:
Po citoj ato që tha Ragazzo-ok
Jam nje djale i moshes 31 vjec...ne moshen adoleshente kam pasur per here te pare nje kontakt seksual me profesorin e Antologjise ne qytetin e nxenesve Tirane.


E di si eshte puna Njerez, ne forum hapim tema interesante per te terhequr vemendjen e anetareve. Ndoshta ky postim qe shpreh kaq lehte sekretet mund te jet edhe nje realitet! Ama, per ne popullin shqiptar shikohet akoma si nje absurditet ose nje semundje qe nje individ mund ta ket edhe akoma shikohet me urretje. Per vete, me duket habi si dikush kaq hapur te flasi per ndjenjat seksuale, kur ne te njejten kohe e din se reagimi i shqiptareve do jet kundra.

__________________
The treasure in my mind is greater than any World Glory.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Dhjetor 2005 22:57
hirushja nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė hirushja Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me hirushja (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: hirushja Shto hirushja nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto hirushja nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
diabolic
bastard_inside

Regjistruar: 22/10/2003
Vendbanimi: Sa me larg forumit...
Mesazhe: 3381

Ca eshte ky mer daj? Apo sme ka zgjedh edhe si nick Ragazzo ok... nejse gjithkush ka jeten e tij dhe mund te bej cfar te doje me jeten e tij. Por askush mos te kerkoj qe te pranohet ne diversitetin e tij kur te tjeret nuk duan. Perse ne duhet te pranojm dicka qe nuk jemi dakort me te. Shohe qe djali ok falenderon dhe jep urimet me te mira personave qe jan me te njejtat ide me te, ndersa te tjereve i thote se nuk jan me horizont te gjere dhe se kan probleme llogjike.Nejse se kush eshte ketu me probleme ajo duhet pare pastaj perse behen pyetje kur pergjigjet dihen. Kur bejn edhe hitlerin pederast mos ngelt mashkull ne kemb, por ska problem se jan mesuar keta jan si grekerit qe te gjithe njerzit e famshem i bejn grek, dhe keta te gjithe te famshmit i bejne pede. Une qe thoni ju ... boll u zgjata se me hapet barkun ...

__________________
Thone se Loti i Shpirtit te vret beben e syrit...Ruaji lotet per te vdekurit!
E nese dhe per TY ajo ka vdekur.., atehere Qaj me ze miku im i shtrenjte!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Dhjetor 2005 19:28
diabolic nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė diabolic Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me diabolic (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė diabolic't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: diabolic Shto diabolic nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto diabolic nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 12:03 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 5 faqe: « 1 2 3 [4] 5 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Probleme Sociale > Perse omo-bsx-transex-lesbo....akoma asnje nuk do te flase tek ne

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.